Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
50. sayfa BirinciBirinci ... 40484950515260 ... SonuncuSonuncu

Apachi XZ250RM Cross ON/ Off road / Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Sağol cem abim.
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ikisinin de yeri ayrı gerçekten. İnşallah test ederek alabilirim. Ama imkanlar çok da el vermiyor. Test etmem için en az 150 km yol yapıp Tekirdağ yada Adapazarı'na gitmem gerekiyor. İstanbul'daki motor olursa çok iyi olur. Kısmet bakalım. Bu arada iyi dileklerin için çok sağol.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Buradaki motordan haber geldi. Yarın yada pazar günü bakmaya gideceğim.

Bu arada bu motoru kullanan bir arkadaşla konuştuğumda debriyaj balatasını 250 cc'lik Hyosung marka bir motorun balatası ile çok komik bir fiyata değiştirdiğini söyledi. Aklımızda olsun.
    150 Kilometre, bence çok değil, bir şekilde mutlaka almadan evvel test edin , zira başka bişeye benzemez bu iş malum, bi kere alındımı...

Bir'de debriyaj değişiminde neden başka markalarınkini tercih etmişler diyeceedimki , muhtemelen ya yedekte yoktur, yahut vardır ancak meblaa yüksek gelmiştirmi, merak ettim hakikaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Bu arada, sürat müşürü durdu durdu kendiliğinden(hangi faktöre binaen kafası esti ise artık ) çalışmaa başladı, ancak el ile iterken bile 12 kilometre gösteiyor, sıcağı yedi tabii sıpa.
    dockerengin bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Yetinden sök çıkart bas fönü

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetinden sök çıkart bas fönü
    Dörtyol ne alemdedir, serinmidir bilemem ama, moruk burası biliğin çöl sıcağı, fön yanında sönük kalıyor sfaltın sıcağı hava sıcaklığı birleşince,

Allah ağır işi/dışarıda beden gücü ile çalışanlara kolaylık versin , motor üstünde bu saatlerde seyr ederken insanın genz'i yanıyor nefes alıriken.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

Bir saat evvel, bir süper moto gördüm(değilmiş tabi) yetiştim, daha incelemeye fırsat vermeden eleman kapşıalım dedi, tabii naif kapışma, uzatmayayım benim hanzo 2. 3. viteste pati ata ata ancak gerisine yetiştim, meğer amca'mız " XT'660'R " kullanıyormuş

Hasılı kelam, herkes haddini bilecek ağa , göremedim 250'lik sandım valla, yoksa 660 olduğunu görse idim zaten, paşam yollar senin der idim
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    )) niyette bi tenere 660 var emmeeee hiyullusu

Yakışır, ön düzen far tertibatı, bide sesini sevmiyom tenerelerin tencere gibime geliyor

Varsa yoksa 800xc hakkımızda hayırlısı olsun .

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    800xc benimde favorim ama servis yok be başkan.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bi abimiz Ankarada Tiger 800 aldı, XC olmayanından. Bir ara tenhada kıstırıp çökecez ama bakalım nezaman. Sıralı 3 silindiri test etmek maksat. Tiger'lar zaten favorim. Versys'ten ~3 TL daha fazlaya mal oldu ki her halükarda hak eder. XC olunca fiyat zıplıyor acayip bişekilde. F800GS'e de tercih ederim Tiger'ı.
    cenkito ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 Kilometre, bence çok değil, bir şekilde mutlaka almadan evvel test edin , zira başka bişeye benzemez bu iş malum, bi kere alındımı...

Bir'de debriyaj değişiminde neden başka markalarınkini tercih etmişler diyeceedimki , muhtemelen ya yedekte yoktur, yahut vardır ancak meblaa yüksek gelmiştirmi, merak ettim hakikaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Bu arada, sürat müşürü durdu durdu kendiliğinden(hangi faktöre binaen kafası esti ise artık ) çalışmaa başladı, ancak el ile iterken bile 12 kilometre gösteiyor, sıcağı yedi tabii sıpa.
    Cumartesi gidip motora baktım. Motor çok temiz görünüyordu bayağı hoşuma gitti ama çalıştıramadık. 7-8 aydır garajda yatıyomuş. Bir de depodan karbüratöre gelen benzin hortumu yırtılmış onu fark ettik depoyu söktük ama biraz acelemiz olduğu için yapamadık. Motorun sahibi ben hafta içi halletmeye çalışıcam dedi. Ben de motoru bir çalıştıralım sesini duyup bir tur atayım ondan sonra hoşuma giderse alır giderim dedim. Cumartesi bir aksilik çıkmaz ise inşallah alıcam motoru.

Yedekte olsa bile fiyat çok uygun olduğu için tercih etmiş olabilir. Hyosung'un balatalarının da çok kalitesiz olacağını sanmam. Ben de bu motoru alırsam ve debriyaj balatam biterse bu seçeneği düşünürüm.

Bu motorda sürat müşürü ön tekerde miydi? Öyleyse canı WD-40 çekmiştir
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ama müşür mekanik değil, digital diye biliyorum
    Carbondioxid ve dockerengin bunu beğendiler.

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi gidip motora baktım. Motor çok temiz görünüyordu bayağı hoşuma gitti ama çalıştıramadık. 7-8 aydır garajda yatıyomuş. Bir de depodan karbüratöre gelen benzin hortumu yırtılmış onu fark ettik depoyu söktük ama biraz acelemiz olduğu için yapamadık. Motorun sahibi ben hafta içi halletmeye çalışıcam dedi. Ben de motoru bir çalıştıralım sesini duyup bir tur atayım ondan sonra hoşuma giderse alır giderim dedim. Cumartesi bir aksilik çıkmaz ise inşallah alıcam motoru.

Yedekte olsa bile fiyat çok uygun olduğu için tercih etmiş olabilir. Hyosung'un balatalarının da çok kalitesiz olacağını sanmam. Ben de bu motoru alırsam ve debriyaj balatam biterse bu seçeneği düşünürüm.

Bu motorda sürat müşürü ön tekerde miydi? Öyleyse canı WD-40 çekmiştir
    Şark kurnazlığı değildir umarım, belkide değildir hakikaten yatıyordur doğrudur, yatmadan eğer 7 aydır yatışta ise direkt karbüratöre baksın ve ince temizlik yaptırtsın, tabii bujiyede olmuşken bide hava filitresi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama müşür mekanik değil, digital diye biliyorum
    Aynen disk'teki deliklerden okuyor Sm ve Cross diske ayarlı sanıyorum ki ölçümlerde doğru vriyordu digital imiş, türkçe adı "" endüktif yaklaşım sensörü "" imiş, montajı kim yapmış ise mal değneği, ön fren hortumu alüminymum kelepçesine müşürüde eklemiş ve sıkmış, o gün bu gündür, mal mal sapıtıyor, yedektede yok.[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    [QUOTE=Carbondioxid;3385297]Şark kurnazlığı değildir umarım, belkide değildir hakikaten yatıyordur doğrudur, yatmadan eğer 7 aydır yatışta ise direkt karbüratöre baksın ve ince temizlik yaptırtsın, tabii bujiyede olmuşken bide hava filitresi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama müşür mekanik değil, digital diye biliyorum[/QUOTE

Aynen disk'teki deliklerden okuyor Sm ve Cross diske ayarlı sanıyorum ki ölçümlerde doğru vriyordu digital imiş, türkçe adı "" endüktif yaklaşım sensörü "" imiş, montajı kim yapmış ise mal değneği, ön fren hortumu alüminymum kelepçesine müşürüde eklemiş ve sıkmış, o gün bu gündür, mal mal sapıtıyor, yedektede yok.
    Bir kurnazlık olacağını sanmıyorum. Görüştüğüm kişi motorun abisinin eşinin olduğunu söyledi. Motor çok kullanılmamış belli oluyor zaten. Akü sökük şekildeydi zaten o şekilde yatıyordu. Bunların hepsinin dışında görüştüğüm kişi arkadaşlarımızın arkadaşı hiç tanımadığımız birisi değil yani. Bundan sonra tekrar görüşüp birlikte araziye çıkarız büyük ihtimalle.

Karbüratör temizliğinin nasıl yapıldığını bir araştırayım. Bir de bu motora uygun buji kodu nedir, biliyor musunuz?

[QUOTE=dockerengin;3385316]
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şark kurnazlığı değildir umarım, belkide değildir hakikaten yatıyordur doğrudur, yatmadan eğer 7 aydır yatışta ise direkt karbüratöre baksın ve ince temizlik yaptırtsın, tabii bujiyede olmuşken bide hava filitresi

Bir kurnazlık olacağını sanmıyorum. Görüştüğüm kişi motorun abisinin eşinin olduğunu söyledi. Motor çok kullanılmamış belli oluyor zaten. Akü sökük şekildeydi zaten o şekilde yatıyordu. Bunların hepsinin dışında görüştüğüm kişi arkadaşlarımızın arkadaşı hiç tanımadığımız birisi değil yani. Bundan sonra tekrar görüşüp birlikte araziye çıkarız büyük ihtimalle.

Karbüratör temizliğinin nasıl yapıldığını bir araştırayım. Bir de bu motora uygun buji kodu nedir, biliyor musunuz?
    Tanıdık ise mesele yok, sadece temkinli olun diye yazdım,

Buji kodu önerilen : CHAMPION - RG6YC

Üzerinde stok olarak ,muadili DENSO ile geldi, bir defa ngk ile değiştim şuan halen DENSO buji ile dvam ediyorum eğer denso ise, hiiç karışmayın kaliteli bir buji imiş, değilse ..

Motosikleti
    Hem uyarın için hem de buji kodu için çok sağol hocam.

Champion markasını biraz araştırdım ama Türkiye'de çok nadir var sanki. Buna alternatif olarak NGK CPR8E ve DENSO N24EXRB gözüküyor. Muhtemelen üstündeki de bu koda sahip buji.

Burada da bulunsun diye yazdım.

Fan'lar geldi fan fini fin fon, sadece tek yöne çalışıyorlar ve emme yapıyor üfleme değil fan kanat yapısından dolayı herhal raptor 350 fan'ı, ters kutup işe yaramıyor faz nötr ayrı ayrı, diğer tür bağlantı olunca dönmüyor dahi.

Sanırım motor fan'ları bu şekilde işliyormuş yani emme yapmak üzere, biraz evvel Yunusus'u aradım ben hatalı olduğunu düşünüp kendisi söyleince açıkçası hoş olmadı, aklımdaki şey sadece ileriye doğru havayı üfürmesi idi, değilmiş neysem.

Çıldırmaya az kaldı.

Henüz motora adapte etmedim yarın bakacam bu işe,pffff.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Abi tek yönlü üfleme şeklinde çalışanıda var elbette ki ama biz içtrn atacağımız için emme olması çok dhaa işe yarayacaktır.
    Ha durduktan sonra degilde atıyorum yavaslarken yada 1 dakika kadar onceden acacak olursan fazlasiyla yetecektir emme fanlar. Malum havayi önden alıyor hareket halinde iken, ve emme degilde üfleme olacak olsa hareket halinde yanlislikla actiginda bile hararet yapacaktir cok fena eline böylesinin gelmesi bence çoo daha iyi olmuş. Montajini bekliyorum umarim yerine sığar

Mantıklı , sen söyleyene değin hiç bir ilgim yoktu ve bu fanları, üfleme yapan tipler olarak biliyordum, eski çıkma akü ile test ettim fena değil gibi deviri ma radyatöre yaklaşınca, devir düşüyor, sanırım eski aküm ölmek üzere yarın motor üstünde bulunan ile bakarım, montajı biter ise performans hakkında yazraım.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    hayırlı olsun

şimdi önden takacak olsanız ve üfleme yapan tarz olsa idi rüzgarın carpma hızından düşük kaldıgı sırada radyatörün sogumasını engellerdi.

ancak arkada ve emme seklinde olursa zaten petekten gececek hava olacagından fan bu gecişi hızlandıracaktır

Şuan ciddi ciddi, müşürde bulup, tam otomatiğemi bağlasam diyorum, üfleme olsa idi yine arkaya alıp sadce trafik lambaları ve, seyahat sonuna yakın, 1-2 dakika soğutması için üfleteceeeidim, sanırım olmuş iken, birde müşür bulayım zaten boşta 2 kablo var idi sanırım birisi fan'a ait, diğeri devir ölçer için. kafam karıştı.
    cenkito ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    fanı gidiş yönüne göre öne takarsan calıssa dahi hıza duyarlı olarak devir sayısı artmayacagından

belli hızdan sonra fan pervaneleri perde görevi görüp hava akımını azaltabilir.

üfleme yapanıda arkaya takıp hareket anında acarsan önden gelen havadan fazla olmalıki sogutma yapsın.

önden giren havaya denk olursa motor conta yakar, petek araları tıkalı gibi hava akısını durdurabilir
    Carbondioxid bunu beğendi.

REKLAM ALANI
50. sayfa BirinciBirinci ... 40484950515260 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)