Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
RKS City Blade
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314

Yamaha XT660Z Tenere

Mondial E-xtreme Max 150
    Trendy 50
    Motosiklet Online

Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, geçen pazar motosikleti kısa süreliğine kasksız kullandım. Kask olmayınca tabi motosikletteki sesleri daha net duydum. Zincirden şıkır şıkır ses geliyordu. Bu tenerenin normal sesi mi ? Yoksa zincir veya başka bir problemle mi alakalıdır ? Teşekkürler.
    Her 300'de mutlaka yama sprey ile yağlıyorum , ve aynı sesi bende kasksız iken tecrube ettim , sanırım normal , bende bi ara soracaktım buradan , lakin bakıma ve gevşemesine musade etmeyin ihmal etmeyin.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Yamaha Motosiklet Kampanyası
    Motomax

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her 300'de mutlaka yama sprey ile yağlıyorum , ve aynı sesi bende kasksız iken tecrube ettim , sanırım normal , bende bi ara soracaktım buradan , lakin bakıma ve gevşemesine musade etmeyin ihmal etmeyin.
    Sizin motosiklet yeniydi demek ki orijinal sesi. Teşekkürler.

Arkadaşlar benim kontak yuvasındaki anahtarı çıkardığımızda kapanan plastik koruyucu laçkalaşmış. Anahtarı çıkarınca yarım açık kalıyor o plastik kısım. Ne yapabiliriz ?

Arkadaşlar, daha önce iç lastiği iptal uygulamasını burada konuşmuştuk. Benim sormak istediğim şey iç lastiği iptal uygulaması yapıldıktan sonra önceki kullandığım lastikleri kullanmaya devam edebilir miyim ? Yoksa iç lastiksiz modeller farklı mı oluyor ? Bir de lastikleri değiştirirken iç lastikleri de değiştirmeli miyim ? Tavsiye edebileceğiniz uygun fiyatlı asfalt lastiği var mı ? Teşekkürler.

Tubeless lastiklerin,jantlara oturan kisimlari digerline gore biraz daha farklidir,daha derine uzanir,yapismasi icin duz hatlidir.Sibop degisiktir.Ayni lastik hem tubeless hem de ic lastikle kullanilabilir modellerde mevcuttur,fark janttadir.Gelelim dis degisirken ic degismeli mi sorusuna.Mühendisligin ilk gayriresmi kurali "çalisiyorsa elleme" dir.bu bakim ve kontrolü bos ver demek degildir elbet.Kullandigin ic lastigi sökünce bak,yama varsa ne durumdalar,kenarlari acilmis mi,sibop dibi ne alemde,kilcal catlaklar var mi vs...Durduk yere ic lastik degistirmekle,dislari degistiginde yenisini almak arasinda hic fark yoktur.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7767514/detay/

2016 abs'siz , karter,elcik,motor,far korumalı gümüş gri ,burdan biri isterse 32'ye verecem.

Alıntı janberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tubeless lastiklerin,jantlara oturan kisimlari digerline gore biraz daha farklidir,daha derine uzanir,yapismasi icin duz hatlidir.Sibop degisiktir.Ayni lastik hem tubeless hem de ic lastikle kullanilabilir modellerde mevcuttur,fark janttadir.Gelelim dis degisirken ic degismeli mi sorusuna.Mühendisligin ilk gayriresmi kurali "çalisiyorsa elleme" dir.bu bakim ve kontrolü bos ver demek degildir elbet.Kullandigin ic lastigi sökünce bak,yama varsa ne durumdalar,kenarlari acilmis mi,sibop dibi ne alemde,kilcal catlaklar var mi vs...Durduk yere ic lastik degistirmekle,dislari degistiginde yenisini almak arasinda hic fark yoktur.
    Yabancı forumlarda iç lastiğin iptalinin riskli olabileceğinden bahsetmişler. Benim iç lastiği değiştireyim mi diye sormamdaki kasıt hani kullanılmasa da belirli bir ömrü var ya aynı şey iç lastik için de geçerli değil mi ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7767514/detay/

Nakit lazım vesselam , 31.400 (400 temmuz vergisi için )

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    38000 km boyunca beni birçok yere taşıyan motorumu ayın 9 u itibari ile satmış ve yerine VFR 800X almış bulunmaktayım. Ama kalbimin bir köşesinde Tenere'nin yeri var ve hala aranızdayım.
    F54 bunu beğendi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Yeni motorun hayırlı olsun. Ben de tenereyi bırakmak istiyorum ancak bir yandan da onun gibisini bulamayacağım diye korkuyorum. En iyisi yeni modelini beklemek.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano panther 100 :)
    Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    38000 km boyunca beni birçok yere taşıyan motorumu ayın 9 u itibari ile satmış ve yerine VFR 800X almış bulunmaktayım. Ama kalbimin bir köşesinde Tenere'nin yeri var ve hala aranızdayım.
    hayırlısı olsun allah güle güle kullanmayı nasip etsin
    şimdi çift slindir motor kullandım
    tek silindir olarakta 14 k 660 var bunu satıp ya triumph 80 xcx alacağım
    yada bi çılgınlık yapıp son kasa vfr 800 x 4 silindir denemek istiyorum yaw
    bi şöyle pürüzsüz bi sürüş güzel ivme hayatımda hiç 4 silindir motosikletim olmadı dememek için
    bu genç yaşımda birkaç sezon enduro dan uzaklaşıp güzel bi makinaya binmek istiyorum
    ne dersin nasıl vfr 800 alınır mı
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun allah güle güle kullanmayı nasip etsin
    şimdi çift slindir motor kullandım
    tek silindir olarakta 14 k 660 var bunu satıp ya triumph 80 xcx alacağım
    yada bi çılgınlık yapıp son kasa vfr 800 x 4 silindir denemek istiyorum yaw
    bi şöyle pürüzsüz bi sürüş güzel ivme hayatımda hiç 4 silindir motosikletim olmadı dememek için
    bu genç yaşımda birkaç sezon enduro dan uzaklaşıp güzel bi makinaya binmek istiyorum
    ne dersin nasıl vfr 800 alınır mı
    Geçen Cuma kontrolde doktor yara iyi görünüyor artı ayakkabı giyebilir az az basabilirsin deyince ben abartıp haftasonu dikişleri patlatmışım. İstirahat hem katılaştı hem de uzadı. Ben evde yatıyorum motor da bayide.
    F54 bunu beğendi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Selamlar, geçen gün motorun sağ taraftaki yolcu ayak pegi kırıldı. Arka fren pedalının ucu da kırılmış ve kaynak yaptırılmıştı motoru aldığımda. Fren pedalının ucu daha sonra tekrar yamuldu. Yani hem kaynaklı hem de yamuk pek güven vermiyor. Bunları nasıl halledebilirim ? İki parça da internette yok. Orijinallerini mi sipariş ettirmeliyim yoksa pegi de mi kaynaklattırayım. Arka fren pedalı yakın zamana kadar Yamaha Baydar'ın sitesinde vardı 280 TL fiyatıyla. Daha ucuz yollu bir çözümü olan var mı ? Teşekkürler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano panther 100 :)
    bence alternatif/muadil birşeyler uydrulur o 15 cm demir parçsı 300 tl etmez (arka fren pedalı)
    ben bi defasında gizli buzlanma da öyle bi düştüm ki motor komple yerden kesildi yağmurluklar paramparça o pedal gene de kaynak olacak şekilde kırılmadı

Benelli BN-251 Reklam Filmi
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)