Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoran CBS 150 Balancer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    karabulut61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bursa Mustafa Kemal Paşa Memleket Trabzon Akçabat
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer
    Her motorda olmuyor kullanma şekline baglı
    BuLuT61

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hayırlı Günler.Bende siyah cbs 150 var ama force modeli.Çok hoş bi motor olduğu zaten söylemeye gerek yok.Vibrasyon sıfır.Ve gercekten iyi kacıyor.300 Km bakımını daha dün yaptırdım.Memnunum motorumdan,Yakında fotoğraflar atarım.Hayırlı forumlar...

Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer
    Alıntı Force150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı Günler.Bende siyah cbs 150 var ama force modeli.Çok hoş bi motor olduğu zaten söylemeye gerek yok.Vibrasyon sıfır.Ve gercekten iyi kacıyor.300 Km bakımını daha dün yaptırdım.Memnunum motorumdan,Yakında fotoğraflar atarım.Hayırlı forumlar...
    Hayırlı olsun güle güle kullan cbs ile aynı galiba mtorları
    BuLuT61

Sağolun.Evet aynı motor.Motorumdan memnunum.Trabant marka aracımdan sonra beleşe gidiyomuşum gibi oluyor.Ve cidden Ybr'yi felan Tokatlıyor (:

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    1700kmlik motoran cgl150 balancer tecrübemi aktarmak isterim. Öncesinde daha önce motosiklem tecrübemin olmadığını belirtmek isterim. Devir saati ve hız göstergesinin hantallığı benim motoranımda da var. İnanılmaz seri bir motosiklet. 12000devire 4. Viteste bile çok rahat çıkabiliyor. 5. Viteste ise 11000devirde 115km gösteriyor. Ankara yenimahaleyi bilen arkadaslarım hak vereceklerdir, y.mah ve şentepe'de dik ve uzun rampalar var. Artçıyla dahi 3. Viteste 70-80 arası tırmanıyor. Sinyal lambalarına orta siddette darbelerde dagılmasın diye araya yumusak malzeme kullanmışlar. O kadar yumuşakki on sinyaller ruzgardan yırtıldı. Demirler için de motoranım için en azından söyleyebilirim, insan gucuyle kırılabilecek gibi görünmüyor bana. Bu sene ıslak zeminde tecrübe etme fırsatım oldu, orj lastiklerin tutuşu 10/1 çok fazla temkinli olmak lazım. Bunların hepsi aynı fabrikada aynı banttan çıkar, ufak degişikliklerle model farkı olur. Motoranıma gore daha yakışıklı cbs alacak arkadaslar varsa yardımcı olabilir belki.

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Bizim cbs de 1300km'yi buldu son günlerde üzerinden inmedim. 2 aydır kullanıyorum, daha anca bugün 2 kişinin dikkatini çekti motorum :D Biri bizim fakültenin güvenlikçisi, diğeri kırmızı ışıkta yan yana durduğum kurye abi :D Ben memnunum Allah'a şükür, seviyorum motorumu

Bugün, 70km hızı geçince bariz duyulan ve ön taraftan gelen zırıltıyı farkettim. Kenara çekip sağını solunu inceledim, gevşek biyer tespit edemedim. Boştayken gaz verdim, durduğu yerde olmuyor zırıltı. Göstergelerin altından filan mı geliyor acaba. Nasip olursa cumartesi bizim buradaki motosiklet grubu ile buluşacağım, tecrübelilere denetip yardımcı olmalarını isteyeceğim. Servise gitsem şimdi sırf onun için 20-30 lira para veririz. Zaten 2000'de yağ için giderim inşallah.

Bir de, maksimum 105'i gördüm şimdilik. Antalya-İzmir yoluna çıktım, bastım biraz, daha da çıkardı belki ama, yol bitti :D

Motosikleti
    o zırıltıyı motoranımda bende duyuyorum. Kontak anahtarına bi kapak yapmışlar ona bastırınca kesiliyo.

Hayırlı forumlar bendede yüksek devırlerde hafif geliyo ama çokta kafaya takmadım.Bizim arkadasta ybr var.Gezerken dediki senin motor çok ciğerli çalışıyo bi egzoz taktıralım.Acaba Başka bir egzoz takınca motor garanti dışına çıkıyor mu ? Ve çıkınca nelerden mahrum kalıyorum?...Hayırlı forumlar....

Motosikleti
    Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zırıltıyı motoranımda bende duyuyorum. Kontak anahtarına bi kapak yapmışlar ona bastırınca kesiliyo.
    Denedim bugün de, tam anlayamadım kaynak orası mı değil mi diye. Akşam ya da yarın yine denerim inşallah. Cb125e forumunda bi zırıltıdan bahsedilmiş ve çözüm olarak gösterge paneliyle, gidon demiri arasına sünger gibi parça koymuşlar. Kontak kapağıyla kesin çözüme ulaşamazsam, o yöntemi denerim bir de.

Motosikleti
    Alıntı ScaLa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denedim bugün de, tam anlayamadım kaynak orası mı değil mi diye. Akşam ya da yarın yine denerim inşallah. Cb125e forumunda bi zırıltıdan bahsedilmiş ve çözüm olarak gösterge paneliyle, gidon demiri arasına sünger gibi parça koymuşlar. Kontak kapağıyla kesin çözüme ulaşamazsam, o yöntemi denerim bir de.
    bu zırıltıdan depo kapagından da geliyodu, yarık şamyelden kapak contasına destek yaptım, kesildi. De bi hava ayarı yapmışım 10 numara oldu. Sunu farkettim bugun, arka frene basınca fren lambası yanmıyo. 'müşür'den oldugunu dusunuyorum. Ona da haftaya bakarım artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

Hayırlı forumlar bendede yüksek devırlerde hafif geliyo ama çokta kafaya takmadım.Bizim arkadasta ybr var.Gezerken dediki senin motor çok ciğerli çalışıyo bi egzoz taktıralım.Acaba Başka bir egzoz takınca motor garanti dışına çıkıyor mu ? Ve çıkınca nelerden mahrum kalıyorum?...Hayırlı forumlar....
    garanti kapsamı dışında kalır diye dusnuyorum. Neden?
    1. Orjinal olmayan parca takılıyo
    2. Yetkisi olmayan insanlar motosikletinde modifikasyon yapıyo.
    Garantiye ihtiyacın oldugunda -ki inşallah olmaz- yetkili servis bunları senin aleyhine kullanacaktır. Mesela, karter tapası düştü yagın boşaldı. Tahmin edersin olacakları. Alakası olmadığı halde kapsam dışına itebilirler diye düşünüyorum. Tabi insiyatif meselesi. Servistekine kalmış.

Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer
    Alıntı ScaLa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim cbs de 1300km'yi buldu son günlerde üzerinden inmedim. 2 aydır kullanıyorum, daha anca bugün 2 kişinin dikkatini çekti motorum :D Biri bizim fakültenin güvenlikçisi, diğeri kırmızı ışıkta yan yana durduğum kurye abi :D Ben memnunum Allah'a şükür, seviyorum motorumu

Bugün, 70km hızı geçince bariz duyulan ve ön taraftan gelen zırıltıyı farkettim. Kenara çekip sağını solunu inceledim, gevşek biyer tespit edemedim. Boştayken gaz verdim, durduğu yerde olmuyor zırıltı. Göstergelerin altından filan mı geliyor acaba. Nasip olursa cumartesi bizim buradaki motosiklet grubu ile buluşacağım, tecrübelilere denetip yardımcı olmalarını isteyeceğim. Servise gitsem şimdi sırf onun için 20-30 lira para veririz. Zaten 2000'de yağ için giderim inşallah.

Bir de, maksimum 105'i gördüm şimdilik. Antalya-İzmir yoluna çıktım, bastım biraz, daha da çıkardı belki ama, yol bitti :D

SLM 105 km ama 15km eksik gösteriyor benim motor söktük komple sekman piston silindir gelecek yağ iyi koy mamışlar rodaj da iken hiçbir motorun parcasıda uymuyor motoru söken usta motorun cok iyi oldugunu söylüyor.....
    BuLuT61

İyi forumlar.Benim motor 650 kmyi buldu.Babamın boyu kısa oldugu için durmada zorlanıyor.Bi çözümü varmıdır ? Birde koruma demiri takayımmı ? Teşekkürler hayırlı forumlar...

Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer
    İyi forumlar.Benim motor 650 kmyi buldu.Babamın boyu kısa oldugu için durmada zorlanıyor.Bi çözümü varmıdır ? Birde koruma demiri takayımmı ? Teşekkürler hayırlı forumlar...
    SLM Koruma demiri takmanı tavsiye ederim motoru emanete vermiştik kaza yaptı arkadaş demir olmasa motor perte cıkardı inan fotolaları koyucm görürsün sade öntakım hasar gördü....
    BuLuT61

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ayaklarını yere sürterek mi durduruyor motoru, ne ilgisi var durmayla boyun ? Boy mesele olsa bile bir ayağın parmak ucunun yere değmesi motosikleti dik tutmak için yeterlidir tecrübeli kişilere.

Alıntı karabulut61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SLM Koruma demiri takmanı tavsiye ederim motoru emanete vermiştik kaza yaptı arkadaş demir olmasa motor perte cıkardı inan fotolaları koyucm görürsün sade öntakım hasar gördü....
    At, avrat, silah emanet verilmez geçmiş olsun ama.

Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayaklarını yere sürterek mi durduruyor motoru, ne ilgisi var durmayla boyun ? Boy mesele olsa bile bir ayağın parmak ucunun yere değmesi motosikleti dik tutmak için yeterlidir tecrübeli kişilere.

At, avrat, silah emanet verilmez geçmiş olsun ama.
    saol verdik işte bide ilginç olan arkasındaki kızda ehliyet var arkadaşda ehliyetyok motoru topladık allahaşükür[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

http://m1305.hizliresim.com/19/6/mtwtl.jpg[IMG]http:

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kazadan sonraki dağılmış halinin fotoğrafları yok mu ?

Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazadan sonraki dağılmış halinin fotoğrafları yok mu ?
    varda hiç kaza yapmışa bnze miyorbile koyarım onlarıda
    BuLuT61

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı karabulut61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SLM 105 km ama 15km eksik gösteriyor benim motor söktük komple sekman piston silindir gelecek yağ iyi koy mamışlar rodaj da iken hiçbir motorun parcasıda uymuyor motoru söken usta motorun cok iyi oldugunu söylüyor.....
    Bence motora konulan asıl dandik yağ Magnatec olmuş. Motosiklete Magnatec koyulmaz. Rodaj yağı da zaten rodaj dönemi için, yani yumuşak kullanma, alıştırma dönemi için konulan bir yağ. Bu dönemde motor zorlanırsa yeterli yağlama sağlayamaz. Motoru rodajda nasıl kullandın ? Sıkıştırdın mı ?

Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence motora konulan asıl dandik yağ Magnatec olmuş. Motosiklete Magnatec koyulmaz. Rodaj yağı da zaten rodaj dönemi için, yani yumuşak kullanma, alıştırma dönemi için konulan bir yağ. Bu dönemde motor zorlanırsa yeterli yağlama sağlayamaz. Motoru rodajda nasıl kullandın ? Sıkıştırdın mı ?
    y

Magnateki billerek koyduk yag eksiltcekmi diye gine ama zaten koyduk eksilti yodugine 5500km deyidi ozman zaten ilk rodaj yagını servis koydu hep 3000km kadar rodaj normal kullamdım zaten...
    BuLuT61

Motosikleti
    Bizim oğlan 2800km'yi buldu. 600'de, 1000'de ve 2000'de yağ değişimi (Castrol Power1 10w40) ve bir defa sübap ayarı (yaptık dediler ama ben hiçbir fark anlamadım) ile bu km'ye geldik. Allah'a şükür bir sıkıntımız olmadı. Aynaları değiştirdim, mondial drift aynaları aldım. Kendi orijinal aynalarından kat kat güzel oldu. Görüş açısı da %50 arttı diyebilirim. 20-25TL arası değişiyor, drift aynaları. Kesinlikle tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)