Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Falcon Wonder 150 (city-cross)

Motovento
    REKLAM ALANI

Tur camı olduğu için normal şartlarda pek öle çamur falan olmuyor önceki haliyle en ufak sudan geçsen dediğiniz gbi hemen sıçrıyodu üstüme ama sürekli yağan bi yağmura yaklanırsam yada sürekli ıslak bi zeminde gidersem o zaman cam falan kâr etmiyor çamur çaylak gidiyorsun herşeyin bi yolu olduğu gibi böyle bi durumdada giy yağmurlukları devam et tabi şehir içinde herzaman giyemiyorsun oda ayrı bi konu...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m4tRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbx250
    dediginiz gibi yağmurluk artı bir eziyet oluyor yerler ıslakken bu motordan hiç zevk almıyorum çamur atma huyu yüzünden dolmuşa biliyorum bende....:((

knnder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 Ns
    arkadaşlar 5 gün kadardır motosikleti kullanmıyordum bugün kısa bi sürüş yapayım dedim ama göstergede problem vardı o da şöyle yapılmış olan kilometreyi mil olarak gösteriyor hızıda mph olarak gösteriyor uğraştım ama düzeltemedim var mıdır bi çözümü

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Sorunu cozdum arkadaslar kontak kapali haldeyken ust dugmeye basili tutarak kontagi actim kilometreye dondu bilginiz olsun

fenaa

arkadaşlar bende falcon 150 wander aldım kafama takılan bi kaç konu vardı onlarıda ikinci el falcon satan yerlerle konuştum bi nebze de olsa gidermeye çalıştım yalnız fiyatı bana mantıksız geldi yada benim aldıgım motor da var bi cinlik ama nedir anlayamadım kullanımı gayet iyi sürüşü keyifli kask taşıma derdim var :( fiyat konusuna gelince kimisi 3250 diyor ikinci eline ama ben sıfırı 3000 e aldım nasıl oluyor bu açıklama yapablen varsa sevinirim bide bu motor u nasıl daha gösterişli hale getirebilirim modifiye tavsiyelerinizi bekliyorum

teşekkürler

selamun aleyküm kardeşler abiler bende aldım şuan 260 km de ama biraz sıkıntılarım var onu giderdikten sonra yazacagım ama siz 104 -105 i rekor olarak görüyorsunuz ben 120 yaptım dün akşam cevre yolunda bir de makinalı tüfek egsoz taktırmak istiyorum siparişini verdim gelsin bakalım nasıl duracak bunun üzerinde hadi hayırlı kazasız belasız sürüşler görüşürüz

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yeni motorlar sürat denemesi yapma, bir süre sonra sıkıntı yaşamaya başlarsın. Bekle bir rodajı bitsin, yumuşak kullan.

Hocam merhaba bende falcon wonder almayı düşünüyorum 3000 Tl ye hangi bayii den aldınız bilgilendirebilir misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

Alıntı meddar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleyküm kardeşler abiler bende aldım şuan 260 km de ama biraz sıkıntılarım var onu giderdikten sonra yazacagım ama siz 104 -105 i rekor olarak görüyorsunuz ben 120 yaptım dün akşam cevre yolunda bir de makinalı tüfek egsoz taktırmak istiyorum siparişini verdim gelsin bakalım nasıl duracak bunun üzerinde hadi hayırlı kazasız belasız sürüşler görüşürüz
    Alıntı meddar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende falcon 150 wander aldım kafama takılan bi kaç konu vardı onlarıda ikinci el falcon satan yerlerle konuştum bi nebze de olsa gidermeye çalıştım yalnız fiyatı bana mantıksız geldi yada benim aldıgım motor da var bi cinlik ama nedir anlayamadım kullanımı gayet iyi sürüşü keyifli kask taşıma derdim var :( fiyat konusuna gelince kimisi 3250 diyor ikinci eline ama ben sıfırı 3000 e aldım nasıl oluyor bu açıklama yapablen varsa sevinirim bide bu motor u nasıl daha gösterişli hale getirebilirim modifiye tavsiyelerinizi bekliyorum

teşekkürler
    Bayii hakkında bilgilendirebilir misin hocam bende almayı düşünüyorum gayet uygunmuş fiyatı

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    merhaba arkadaşlar motorum 84 km den sonra benzin bitip tekrar geliyormuş gibi oluyor 8000 km motorum yağını felan hiç aksatmadan değiştirdim en son 114 km yaptım oda biraz meğil vardı. rolanti ayarınız kaçta 1750 de çok iyi çalışıyor bu ara 2000 yaptım tek marşta çalışıyor artık.

Benim motorumda aynısını yapıordu o hızlarda herzaman değil ama ara ara, deponun altında bi zımbırtı vardı şu an ismi aklıma gelmiyor büyük bi ihtimal ateşleme bobini olması lazım tam emin değilim ama ordaki bağlantı noktası gevşediğinde yapar dedi usta açıp sıktıydık iyicene bi müddet yapmadı sonra yine yaptı fazla kafaya takmadım sonra, zaten aldığım ilk günden beri yapıordu bi zararı olmadı hiç bugüne kadar dedğim gibi çok sık yapmıyordu zaman zaman bir iki kesip bırakıordu okadar.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Tam dreksiyonunndibinde değilmi depoyu kaldırmadan açılmıyor

eet dierksiyona yakın, depo kalkmadan acılmaz.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Sorunu çözdüm arkadaşlar bu çalışmaması teklemesi karbüratör ile alakalı bugün beyin Değişti aynısını yaptı geri taktık bobin Değişti aynısını yaptı enson karbüratör kaldı onu değiştik sorun halledildi şimdi bin devirde stop etmeden Çalışıyor soğuk ken cikle çekmeden çalışacakmış bakalım deneyip söylerim işe araba ile gideceğim haftaya soğuk Çalışacak mı haber ederim tekkeme kesildi ama çok sevindim motordan soğumuştum 😃

merhaba arkadaşlar gurupta kimse kalmamış sanırım ama nasılsınız?motorunuzdan hala memnun musunuz?2014 trafiğe çıkışlı 2013 model bir wonder alacağım tez zamanda bana biraz bilgi verir miisiniz?bütçem kısıtlı olduğu için ölçüp biçip almam lazım.sigorta ücreti ne kadar ödediniz?antalyada öğrenciyim,94 doğumluyum.motoru satın alırken nelere bakmalıyım?

ben allahın izniyle çok şükür 8000 bin geçtim kazasız belasız . bazı parçalar gitti motordan mesala 5 binlerde dreksiyon kilidi düştü şehir dışına giderken daha yeni zincir koruma aparatı krıldı gerçi görüntüde rahatsız etmiyor oda başka 6 lira sitesinde ama istanbuldan getirtmesi kargo ücreti filan değmez . ekzoz takımı titreşimden mi ne vidalar çıktı kayboldu vidanın biri içinden kırıldı tornacı halleder dedi servis. plastik olan zincir koruma aparatı sadece titreşimden arka 10 santimlik alan kırıl japon yapıştıcısıyla halledez artık .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

a birde ölçüm yaptım 20 liraya benzin aldım 4.20 litre yapıyor 110 km gitti yedeğe düştü yine hava filitresini değiştiren oldumu 8000 km den önce ben sadece yağ değiştirdi servis ve vide sıkma filan

Alıntı serhan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar gurupta kimse kalmamış sanırım ama nasılsınız?motorunuzdan hala memnun musunuz?2014 trafiğe çıkışlı 2013 model bir wonder alacağım tez zamanda bana biraz bilgi verir miisiniz?bütçem kısıtlı olduğu için ölçüp biçip almam lazım.sigorta ücreti ne kadar ödediniz?antalyada öğrenciyim,94 doğumluyum.motoru satın alırken nelere bakmalıyım?
    ben 8000 geçtim artıları ve eksileri var her motor gibi sigorta ücreti geçen yıl Ekim ayında 105 lira verdim kişinin yaşı motorun CC göre değerlendiriyormuşlar sordum 2011 de 150 lik mondial zc aldım 30 lira çıktı nedense oda var belli olmuyor yani. Alırsan egzoz kısmındaki vidalar gevşeyip düşüyor benim tireksiyon kilidi düştü ve egzoz ve motor girişindeki conta içerden kırıldı yuki 160 CC benim motor lastikler piyasanın en kötüsü haberin olsun durduğum yerde az kalsın altımdan kayıyordu zor tuttum. Yatmadı çok şükür.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Arkadaşlar merhaba bende wonder 150 almak istiyorum nasıldır tecrübelerinizi motorunuzun durumunu paylaşır mısınız?

mrb arkadaş lar uzun süredir ilgi yok galiba sayfaya , ben 9 bini aştım 2 yılda ,hava benzin filitresi deiştiren oldumu hiç düşünüyorumda bu bakımları 5 bin ila 10 bin arası gerekiyormuşta
    bican33 bunu beğendi.

bican33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün itibariyle Falcon Wonder sahibiyim. Uzun süredir bu motosikleti araştırıyordum. Gerek bu sayfadki yorumları ve gerekse Youtube daki videolarını izledim. Sonunda 2014 model sıfır km de olan bir motor denk geldi ve hiç düşünmeden satın aldım. Depoya çektim. Yarın ilk işim ehliyet kursuna yazılmak olacak. Ehliyeti almadan yoğun trafiğe çıkmayı düşünmüyorum. Mahalle arasında pratik yapıp motora alışmaya çalışacağım. İnşallah ehliyetten sonra kısa geziler yapmayı düşünüyorum. Orijinalliğini bozmadan motora ne gibi eklemeler yapabilirim. Bu konuda siz kullanıcı arkadaşların fikir ve tavsiyelerine ihtiyacım var. Ayrıca motorun nelerine dikkat etmeliyim. Maksimum fayda ve randıman (hız ve güç değil) için neler yapmalıyım? Kısaca püf noktaları konusunda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Deneyimlerimi buraya yazmaya çalışacağım. Her ne kadar diğer sayfalar kadar mesaj ve kullanıcısı olmasa da, almayı düşünen kişilere fikir vermesi açısından paylaşımların devam etmesi gerekir diye düşünüyorum. Çünkü ben bu motoru bu sayfada tanıdım ve almaya karar verdim. Görüşmek üzere herkese iyi akşamlar diliyorum

Falcon Wonder 150 sahibiyim. Malum, motorun arka çanta demiri yok ve başka markaların çanta demirleri de uymuyor. Fakat aynı motorun Yuki Gold fox s modelinin yeni çıkan versiyonlarında arka çanta demiri var. Bu demir benim Wonder'e uyar mı? Yuki parçacılarına baktım, hiçbirinin elinde yok. Bulunduğum ildeki Yuki bayilerinde bu yeni model motor da yok ki inceleyebileyim. Yukinin sitesinde de yedek parçaların görselleri yok. Acaba bu demir benim motora uyar mı? Cevap verirsen sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Falcon Wonder 150 sahibiyim. Malum, motorun arka çanta demiri yok ve başka markaların çanta demirleri de uymuyor. Fakat aynı motorun Yuki Gold fox s modelinin yeni çıkan versiyonlarında arka çanta demiri var. Bu demir benim Wonder'e uyar mı? Yuki parçacılarına baktım, hiçbirinin elinde yok. Bulunduğum ildeki Yuki bayilerinde bu yeni model motor da yok ki inceleyebileyim. Yukinin sitesinde de yedek parçaların görselleri yok. Acaba bu demir benim motora uyar mı? Cevap verirsen sevinirim.

Hiç kimse yok mu? Bu motor kullanıcılarının veya eskiden kullananların benim gibi yeni alan veya almayı düşünenlere faydalı olacak bilgileri paylaşmaya devam etmelerini rica ediyorum. Sizlerin tecrübeleri bizim gibi insanlara çok yararlı olacaktır. Şimdiden teşekkürler.
    42konya bunu beğendi.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)