Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk aldığımda hemen hemen ulaşabileceğim her civata ve vidayı kontrol ederim bunu her motorda yaparım ...comette zinciri koruyan plastik korkuluğun civataları haricinde gevşek bir somun veya vidaya rastlamadım ..ama ayaklıktaki vidaları es geçmişim biraz önce çıktım kontrol ettim sol ayaklıktaki motora yakın olan vida nerde ise düşmek üzere imiş hepsini bi güzel sıktım ...hatta hazır tornavida elimde iken farı tutan yıldız ları ön çamurluk yıldızlarını ve arka fren hidrolik borusunu tutan telin şase bağlantısını da elden geçirdim
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gfrokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler sizce 250 mi 650 r mi
    kara veremiyorum
    bezin farkı filan

TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250
    Alıntı tkalfaoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) Bende de motorun bayma/6500 devirden sonra coşma gibi bişeyi yok. Hızlanması son derece "lineer".. ta ki 9000 devire kadar.

2) 5500 ile 6500 devir arası titreşim artıyor.. Sizde de oyle mi?

3) GEVŞEYEN VİDALAR: Sizde de garip vidalar gevşiyor mu?
    Her marka motorlarda böyle midir bu? Bende ayakları koydugumuz çıkıntıların kauçuk kısmını orada tutan vidalar gevşedi!, biri düştü kayboldu. Diğer 3 vidayı da gevşek buldum sıktım. Tekrar gevşer mi?

Sagolun!
    -turgut
    1-)Bende ilk başlarda motorun yığılması bayılması gibi bir sorun yoktu fakat son bir haftadır elimi gazdan çekince motor yığılıyor.Ayrıca titireşimde arttı.Sanırım sübap ayrlarında bir şey var motor freni fazlalaştığı için böyle bir problem yapıyor olabilir,sübaplardan da ses geliyor zaten.Servise götürecem.Nedense bu problem ilk 1000km den sonra oldu.
    2-)5000-6000devir arası titreşim bende de vardı,pek rahatsız edici değildi ama bu aralar motorda titireşim çok arttı yine sübap yarlarına bağlıyorum nedenini.
    3-)600-700km de vidaları kontrol ettim gevşeme yoktu.

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    1000 bakımıma 150 km kaldı
    varmı istanbuldan 1000 bakımına yaklaşan veya yeni yaptıran arkadaşlar ?

songoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar ankara daki servis agi ile ilgili bir bilginiz var mi? Simdiye kadar sadece istabul daki servisler onerilmis...diger illerdeki servisler hakkinda sikayetler var. yardimci olursaniz sevinirim.

Dedeefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio MP3
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu 6500 devir meselesini denedim hani 6500 devire kadar bayılıyomuşta sonra coşuyomuş...
    yok öle bişi ..en azından benim motorda öle değil ..3000 devirde ne bekliyolarki, motordan motor 3000 devirde iken 3000 devirde olması gerektiği gibi gidiyor....6500 deivde haliyle tork artıyor...hani 6500 e kadar normal veya güçsüz gelipte 6500 de turbolamıyo..bunu anlamanın en iyi yolu artan birivme ile aynı viteste gaz vermek ...güç her devirde olması gereken gibi .
    Bende de yavaş yavaş gaz açtığımda, 5000-6000 devir arasında hafif bir ivmelenme oluyor 6500 ü geçince aniden fırlıyor... Sanırım her motorda olmayan bi CDI sorunu.

Sert kullandığımda bu pek hissedilmiyor.

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hyosung hakkında fikir sahibi olmak isteyen herkes burayı okudugu için, ana sayfada açmış oldugum topiği burada da yazacagım, çünkü konu aslında direkt olmasada hyosung almak isteyenleri ilgilendiriyor,
    geçen gün motor taşıt vergisinin sogrulandıgı sayfaya girdim ve fark ettimki internet üzerinden ödeme yaptıgım halde iki ödemede kayıtlara geçmemiş,
    bu durumda istediginiz kadar sinirlenin hiç bir şey fark etmiyor sıkıntılı bir uğraş sizi bekliyor,
    aracınızın kayıtlı oldugu yerdeki vergi dairesine ödeme sonucu almanız gereken makbuzlar ile gidip bu yanlışlığı düzeltmeniz lazım, topikde bu şekilde bilgi aldım diğer arkadaşlardan
    ilk kısmı kısmen kolay çünkü bankanın şubesine haber vereceksiniz onlarda size bu makbuzları temin edecekler
    ama ikinci kısım benim acaip canımı sıktı çünkü birden hatırladım, ben motorumu kızıltopraktaki bir bayiden almıştım ama bayi sağolsun, bu işten ne tür bir avantajı olabilir bunu bilmiyorum ama ruhsatı SULTANBEYLİden çıkartmıştı, motoru aldıgım zaman üstünde çok durmamıştım, ne fark eder diye düşünmüştüm hem de artık iş işten geçmişti, baştan böyle bir bilgim olasydı zaten kabul etmezdim ama şimdi görüyorumki aslında çok şey fark ediyor, iki tane saçma makbuzu doğrulatmam için kalkıp sultanbeyliye gitmem lazım
    siz siz olun böyle bir hata yapmayın, malum bayiden eminim onlarca motor alan kişi var aramızda ve hepsinde aynı sorun var eger kayıtlar bu şekilde yanlışsa,
    benden tavsiye ruhsatı çıkartmadan önce mutlaka ve mutlaka bu ayrıntıyı öğrenin aksi taktirde lanet edeceginiz bürokratik işlemler için bir de lanet edeceginiz mesafelere gitmeniz gerekebilir, gider başka bayiden alırım ama hiç olmazsa sorun çıktıgında halledebilecegim bir mesafede olur kayıtlar

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    arkadaşlar 4000 km bakım kaç para tutuyor ve bu para neye nazaran alınıyor çünkü ben giderken kendi yağımı alıp öyle gideceğim servise onua göre orda fiyatta bi yanlışlık çıkıpta kazıklanmayalım...
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

öylebiraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hoysung GT250R Kan Krmızı
    merhaba arkadaşlar ben her hafta sonu bursaya gider gelirim bu son gezimde trafik polisi tarafından çevrildim ehliyetsiz olduğum için bana ceza makbuzu kestiler hatta motorumuda bağlıyacaklardı fakat ehliyetli bir arkadaş bulup olayı hallettik polis memuru bana evime bir kağıt geleceğini söyledi mahkemeye çıkacağımı hakimin kararına göre ceza ödeyeceğimi söyledi şimdi sizlere sormak istediğim bu mahkeme bana ne ceza verir ve ben hafta içi çalışıyorum bursaya gitmem çok zor bu mahkemenin istanbu8lda yapılmasının bir yolu varmı lütfen yardımcı olursanız çok memnun olurum
    saygılar ..

Motosikleti
    ***Hyosung GV250 Aquila***
    100. sayfamız hayırlı olsun arkadaşlar
    globalmotorun sayfasında gördüğüm kadarıyla ist anadolu yakasında 3 tane yetkili servis war, benim 1000 km'ye az kaldı, acaba anadolu yakasındaki serwislerin hangisini tawsiye edersiniz??
    herhangi birine gidipte pişman olan weya memnun kalan warmı??

Motosikleti
    GT250R
    istanbul motor u tavsiye eden birini henüz görmedim bizim arka sokakta melih usta var hyosung yetkili servis ama bnde hiç gitmedim oraya oyüzden bişi diemiyorum en sağlamı maslak gözüküyo oyüzden ben maslağa gidicem 4.000 bakım için c.tesi orda olucam hava kötü olmazsa yağ olarakta daha önce konuşulmuş olan shell advance VSX kullanıcam ayrıca servisteki hava filtreleri orjinalmiş korea malı ve üzerinde hyosung yazıyomuş...

Motosikleti
    ***Hyosung GV250 Aquila***
    saol trasher,
    bu melih ustanın yerini basitçe tarif edebilirmisin acaba?? (kadıköylüyüm kolayca anlarım)
    eğer iyi bir tavsiye bulamazsam ya melih ustaya yada dediğin gibi maslaka gitcem
    ayrıca serviste yağ, filtre gibi değişmesi gerekli malzemeler ztn değişiyo ama benim aradığım motorun ayarlarından iyi anlayan ve bakım tutumda biraz yol gösterebilecek birileri (kafadan atma bilgilerle değil tabi)

Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    Alıntı trasher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul motor u tavsiye eden birini henüz görmedim bizim arka sokakta melih usta var hyosung yetkili servis ama bnde hiç gitmedim oraya oyüzden bişi diemiyorum en sağlamı maslak gözüküyo oyüzden ben maslağa gidicem 4.000 bakım için c.tesi orda olucam hava kötü olmazsa yağ olarakta daha önce konuşulmuş olan shell advance VSX kullanıcam ayrıca servisteki hava filtreleri orjinalmiş korea malı ve üzerinde hyosung yazıyomuş...
    anatolia motors un sokağındaki servisi mi diyosun
    nbc motors un servisi galiba orda serkan usta vardı aynı yerden mi bahsediyoruz ?

Motosikleti
    GT250R
    Hızırbey Cad.1.Dereboyu Sok.No 20 Fikirtepe

Bende bu cadde üzerinde oturuyorum küme sokakta bu yer tam olarak murat sinemasına dogru inerken(somuncubaba vardır) elektrik kurumunu geçtikten hemen sonra bi fırın var onun arkasında olması gerekiyo işin garibi işten dönerken o yoldan geçiyorum bi türlü göremedim o servisi sanırım minübüs(gözcübaba-kadıköy) caddesinin arkasında kalıyo haritada öyle gösteriyo...

Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    nbc motorsun servisini diyorsan yeri çok kolay aslında minibüs caddesindeki sahrayıcedit polis merkezinden sonra anatolia motors diye oto galeri var onun sokağına girip sonuna kadar gidiyorsun yol sonunda sağa veriyo orda tam köşedek ii apartmanın altında

Motosikleti
    hyosung karion 125
    gialllorosso kardeş, nbc hyosung'un yetkili servisi değil. trasher'ın bahsettiği motorcu melih'i bayağı övüyorlar. ben de oraya gideceğim.
    "Kalkın ey ehl-i vatan" dediler. Kalktık... Onlar oturdu. Biz ayakta kaldık.

Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    hyosung servisi ve methedilen bir ustaysa yerini tam öğrenelim

kozyatağının neresindesin sen ?

Motosikleti
    hyosung karion 125
    msn den yazacağım
    "Kalkın ey ehl-i vatan" dediler. Kalktık... Onlar oturdu. Biz ayakta kaldık.

Burchuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650 (2007)
    Arkadaşlar benim de arzum bir GV 650 sahibi olmak, hatta diğer japonlarla da karşılaştırmalar yaptıktan sonra bu kararı aldım; ancak yine de kafamı kurcalayan birkaç konu var:
    1- Neden bu motorun hiç ikinci eli yok? Tutulmadığından mı, yeni olduğundan mı?
    2- Yedek parça sorunu nasıl oldu bunca zamandır, düzeldi mi?
    3- 2.elde görünenler ile sıfır fiyatı çok yakın, arkadaşlar mı yüksek istiyor acaba?
    [B]“Gerçekçi insanlar sınırlarını bilirler ve dünyaya uyum sağlarlar, oysa hayalperestler sınırlarını bilmezler, onlar dünyayı kendilerine uydururlar ."[/B] (Bernard Shaw)::sefereee

Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    o motor alabilceğin japonlarla aynı klasmanda ve kalitede bence maddi durumun elveriyorsa al bir gv650 asfalt önünde diz çöksün

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler