Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Truva Tr 250-4

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı runnercity adlı üyeden alıntı
    ttopchu, motor resimlerine baktım... boyası bir harika.. orjinalimi böyleydi yoksa sonradanmı yaptırdın...
    sonradan yaptırdım masai grand eagle topiğinde ayrıntıları bulabilirsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

mrb arkadaşlar bende 1.5 ay önce turuvar aldım walla çok memnunum benimki scooter 150 lik TR150T-18 modeli ben tekirdağ malkaradanım burda scooterlerin arasında beni geçen daha bulamadım çok seri motor herkeze tavsiye ederim

onur17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    truva
    bende de truva tr 250-4 var. 700 km oldu. gerçekten çok güzel. hiç sorun çıkartmadı. birazda modifiye ettim. arkayada çanta koyunca çok daha güzel olucak. almak isteyen herkese tavsiye ederim... tarabyalı onur

arkadaşlar 100 km de ne yakıyor bu motor?
    ayrıca maasainin arkasında suzuki varmış peki bu motorun distribütörü kimdir

desertnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Masainin arkasında Suzuki yok Suzuki Distirübütörü var. (Arada fark var) Ne yaktığını tam bilmiyorum hiç bakmadım. dreyfus ve onur aramıza hoşgeldiniz.
    [SIZE="2"][COLOR="Red"]ÇİN olsun JAPON olsun ama önce İNSAN olsun[/COLOR][/SIZE]

yollar_efesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG 650-R
    hayırlı olsun arkadaşım www.globalmotor.com.tr ye bakabilir ayrıca salı gününden itibaren bir HYOSUNG ve TURUVA bayii si oladak www.aygunmotor.com adresindende bu motorlar hakkında deteylı bilgi alabilrsin

autonomous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en son xrv 750 Africa şimdi 4 teker
    forumda adı geçen cullas adlı makineyi araştırırken çullas firmasının ithal ettiği Skygo SG 200-18 modelle karşılaştım Ankara bayi satmıyormuş neden söylemediler makine görüntü olarak cezbetti ama çok fazlada bir bilgi yok açıkca birde üzerinde lifan yazıyor makinenin 250 modelide truvanın neredeyse aynı bununla ilgili bir bilgin var mı buradanda bakabilirsiniz http://www.cullas.com/motor/models.p...oduct_group=28
    "inandığın gibi yaşamazsan, yaşadığın gibi inanırsın"
    NE MUTLU, TÜRKÜM DİYENE

cexenes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet başka isimlerle aynı motor var piyasada arkadaşlar benim incelediğim kadarıyla ses olayında diğer 250 liklerin hepsinden güzel bi ses var bu motorda siz ne dersiniz jinlunla bi arkadaşımız karşılaştırmış diğer motorlarla karşılaştırma yapan varmı aranızda.Bu arada ben peşin para alıyım derken motora zam geldi vadeli alsam aynı paraya gelicekti ah kafam ahhh.

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı desertnight adlı üyeden alıntı
    Masainin arkasında Suzuki yok Suzuki Distirübütörü var. (Arada fark var) Ne yaktığını tam bilmiyorum hiç bakmadım. dreyfus ve onur aramıza hoşgeldiniz.

başka ülke olsa evet arasında fark var ama türkiyede dispiratörler aynı olduğundan motoru gidip suzuki showroomlardan alıp motor bakımlarını yetkili suzuki bayilerine yaptırıyorsunuz ve en ufak bir sorunda türkiyte suzuki servisleri ile ilişkiye girip parça gelecekse suzukinin gebzedeki ana bayisinden parça bekliyorsunuz.

Tabiki motor da kullanılan parçalar suzuki kalitesinde değil ama servis garanti v.s. suzuki kalitesinde ben grand eagle almadan önce bu motoru (salcano) almak istemiştim ama izmirdeki yetkili bayiği dayanıklı tüketim malları ve bisiklet satan bir dükkandı.

Motosikleti
    Velespit :)
    Truva'nın iki silindiri tek silindir gibi aynı anda mı yanma yapıyor. Yoksa V motorlar gibi sıra ile mi?

Bir de 100 km'de ne yaktığını hala öğrenemedim. Bir arkadaş tablo yapsa farklı marka ama aynı tür motorların 100 km'de ne yaktığını...

şimdiden teşekkürler
    saygılar

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    reco58;
    Truva 2 silindirli 4 zamanlı (başka bir topikte Çin malı iki silindirlere dikkat adı altında tartışıyorlar bu konuyu)
    4 zamanlı olunca 1. zaman emme 2. zaman sıkıştırma 3. zaman ateşleme 4. zaman ekzos
    böyle olunca yukarıdaki topikte bahsedilen şehir efsanesi ne analma geliyor.
    Tamam Çin malları dandik falan ama. 2 silindirli bir yapıyı tek silindirmiş gibi algılamak ve bunu matah bi şeymiş gibi lanse etmek. Tam şehir efsanesi.
    eksoza iki avuç içiyle bakarak silindirlerin hepsinin aynı anda mı yoksa sıralı mı çalıştklarını anlamak mümkün. sonuçta dikkat edecez. Neyine edeceksek.

onur17: süper olmuş depodaki tatoolar.. motoru alırken benim de ilk aklıma gelen o olmuştu.. şööle depoya alevli bişeyler... nerede yaptırdın sorması ayıp kaca yaptırdın? ya da kendin mi yaptın....

Motosikleti
    Truva 250
    Arkadaşlar, tr 250 choopper motorun ilk 500 bakımını yaptırdım... usta rodaj döneminin 1500 hatta 3000 km ye kadar devam ettirmenin faydalı olacağını söyledi... :( onun dışında motorumdan tek şikayetim selesinin rahatsızlığı... başka bir seleyle değiştirmek istiyorum... acaba hangi motorların seleleri truvaya uyar... bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz lütfen...

İlk önce tüm motorsiklet sahibi arkadaşlara motorlarına gülegüle binmelerini diliyorum.Bende 2004 yılından beri motor kullanıcısıyım ancak suanki motorum bana küçük geldiğinde değiştirmek istiyorum arastırmalarım sonucu truva tr-250 biraz daha önde gidiyor ancak malum benzin fiyatları aldı başını gitti bu motoru kullanan arkadaşların bir depo ile nekadar gittikleri veya 100kmde nekadar benzin tükettiğini hesaplayan varsa bizimle paylasırlarsa cok memnun olurum.TÜm motorcu arkadaslara SAYGILAR...

onur17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    truva
    slm dreyfus, ben onur17. çıkartmaları beyenmişsin 2 ytl'ye aldım kendim yapıştırdım, istersen sana da bulabilirim. çok daha güzelleri war. msn adresim onury_58@hotmail.com istersen burdan konuşabiliriz.

Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    ooo topic uykuya yatmış Truvacılar sürekli gezmekten siteyi ihmal etmişler. Arkadaşlar son bilgileri aktarıyorum 1500 kmdeyim şu ana kadar sadece bujileri değiştirmek için servise uğradım hiçbir sorun yok. (maşallah deyin) Yakında bir geziye çıkacağım görüşemezsek kendinize iyi bakın.
    [SIZE="2"][COLOR="Red"]ÇİN olsun JAPON olsun ama önce İNSAN olsun[/COLOR][/SIZE]

Arkadaşlar bende bunun 150 cc sini düşünüyorum uzun yolu pek düşünmediğim için işe gidip gelmeye kullanacağım tabi bu durumdada yakıttan tasarruflu masrafsız uygun fiyatlı bir makine bakarken konunuzu görüp baştan okudum şimdiye kadar gayet güzel şeyler yazmışsınız inşallah bende birkaç haftaya kadar almış olacağım.

Kullanan arkadaşlara bir sorum olacak bu motoru aldıktan sonra etrafınızdakilerle kyaslama yapıp keşke üzerine şu kadar daha katıp şunu alsaydım gibilerinden bir pişmanlığınız oldumu?

Sitenin sponsor olduğu bayide modeli göremedim ( web sitesinde ) istanbul avrupa yakasında tanıdığımız güler yüzlü satış sonrası ilgili tavsiye edebileceğiniz bir bayi varmıdır?

Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Alıntı Crack adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar bende bunun 150 cc sini düşünüyorum uzun yolu pek düşünmediğim için işe gidip gelmeye kullanacağım tabi bu durumdada yakıttan tasarruflu masrafsız uygun fiyatlı bir makine bakarken konunuzu görüp baştan okudum şimdiye kadar gayet güzel şeyler yazmışsınız inşallah bende birkaç haftaya kadar almış olacağım.

Kullanan arkadaşlara bir sorum olacak bu motoru aldıktan sonra etrafınızdakilerle kyaslama yapıp keşke üzerine şu kadar daha katıp şunu alsaydım gibilerinden bir pişmanlığınız oldumu?

Sitenin sponsor olduğu bayide modeli göremedim ( web sitesinde ) istanbul avrupa yakasında tanıdığımız güler yüzlü satış sonrası ilgili tavsiye edebileceğiniz bir bayi varmıdır?
    bayrampaşa da cbc motor var hakan ve cihan beyler müthiş ilgili ve iyiniyetli insanlar yardımcı olacaklardır.selamımı söyle CBC MOTOR Kartaltepe Mah.Eski Edirne Asfaltı MAS PLAZA karşısı BAYRAMPAŞA
    Tel1 : 0.212.616 15 36 ...

hiç daha iyisi olsun demedim çünkü saece 10 ytl'ye buji değiştirme haricinde bir masrafım olmadı. sağlıcakla kal.

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    sevgili Truva 250 TR kullanıcıları geçen gün sizinle paylaşmak istediğim basit bir modifiye yaptım;
    ön rüzgar camının çevresine nikelaj geçirdim. bu nikelaj "U" şeklinde. içinde kendinden yapışkanı olan ve otomobil aksesuarları satanlardan alabileceğiniz bir parça. tam olarak 2 metre gidiyor. ben 2 YTL ödedim 2 metresine. tek problem bulmak oluyor. çünkü her aksesuarcı satmıyor. farın olduğu yerde fabrikasyon olarak bu nikelajdan zaten var. ancak sadece farın çevresini dolanacak miktarda. bu nedenle alttan başladım yapıştırmaya. sıkı geçmesini sağlayarak devam ettim. iç bükey iki nokta da pot yaptı, ancak dikkatli bakınca anlaşılıyor. satıcı bunu söylemişti (abartılı bir şekilde).
    sonuç olarak çok küçük bir bütçeyle çok iyi bir görünüş elde ettim. tavsiye ederim.
    bugün somun sıkma günüydü. ayak dayama kolunu gövdeye bağlayan cıvata düşmek üzereymiş. 13 anahtarla sıkarak onu kurtardım. bahaneyle diğer vidalarıda kontrol ettim. zincirde sarkma olduğunu düşünüyorum. yaklaşık 1 santimlik bir sarkma var. sorun yaratmayacağını düşünerek elemedim.

merhaba bende YUKİ marka yk250-4 model bir motor var 3000 km de hiç bir sorunum yok hatta geçen hafta sonu istanbuldan motoruma atlayıp hiç molasız çanakkeleye balığa gittim sürekli max. hızda (her yerim uyuştu ama keyifliydi) bu motorlar hakketen sınıfının en iyi motorları.birde bir arkadaşımız ne kadar yaktığını sormuş şehir içinde aşa yukarı 100 km de 9-10 ytl gibi bir sarfiyat söz konusu.

kaskınız takılı yolunuz açık olsun.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler