Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR-600RR Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Vay anasına bee yakında 1000km bi derlerse de şaşırmayacağım Kitapçıkta yazan kmye kadar yasal hakkın var. Kitapçıkta 6000 yazıyo diye 6000de bir götüren abim oldu gıklarını çıkaramadılar, kesinlikle garanti dışı bırakamazlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Kitapçıkta 12.000 yazıyo diye hatırlıyorum.

Motosikleti
    2015 600 Rr
    Egzozla daha ayrintili fotoraflar alabilirmiyiz

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaşlar Şu HRC Yazılı Tankpadi boşuna almayın. Cünkü Parça parça olduğundan mıdır nedir parçaları kopuyor...

Ama depo padi kullanabilirsiniz

Bu arada Egzoz takılırken :

Ön Arka Pegler ; Kuyruk Grenajı ; Egzoz Koruma Sacı ve Plakalık sökülüyor... Bilginiz olsun

Bu arada başka önerebileceğiniz bir aksesuar varsa alıp takayım motoruma

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hic kaydığını görmedim lastiklerin. Bence yolun da etkisi büyük bu konuda. Bizim yollarimiz pist asfalti gibi hic kaymiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Arkadaslar Trabzon servisle görüştüm az önce , adam islarla diyorki 10-30 koyacağız ve 2ooo kmde bir bakima geleceksiniz. Yağ ve Filtre 2ooo kmde bir degismek zorundaymis Honda aramis falan filan? Nedir bunun aslı?

Evet Arkadaşlar bugün dayanamayıp motorun rodajını tamamladım

http://i.hizliresim.com/DMVd0o.jpg

http://i.hizliresim.com/d5zGVp.jpg

http://i.hizliresim.com/VV5MbB.jpg

http://i.hizliresim.com/YB2NmE.jpg

900 KM 'ye yaklastı ve Egzozu da monte ettim. İyiki de etmişim Servise güvenip de taktıramazdım zaten biraz zor oluyor söküp takmak malum servisler özenmiyorlar.
    Neyse Sesi beklentilerimizden daha performanslı çıktı. Devil ile twobrothers arasında sert bir sesi var Devil neredeyse duyulmuyor yanyana iken

Youtube attım. Link veriyorum kendiniz karar verin

https://www.youtube.com/watch?v=dykY...ature=youtu.be

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Şöyle kısaca bir toparlayayim motorun tüm masraflarını...

36700-(Motor+Kargosu+plaka+Ruhsat)
    760 TL Tiger Karbon Egzoz
    50 TL Jant Şeritleri
    100 TL (HRC Tank Pad Depo Pad)
    50 TL (Sehpa Takozları)
    130 TL PHYTON Ön Cam
    Bu Fiyatlara Kargo Dahildir...
    Toplamda 37790 TL Gibi Bir masrafim olmus
    servisin 10 30 dediği yağ hondanın markasını taşıyan yağ dır servis te usta golving den fizzy kadar çoğu motora koyduklarını söylemiş ti bu ,bizim izmir deki serviste yağ çeşidi bol bahsettiğin 10 30 yağ var (fiyatını tam hatırlamıyorum 20 25 tl olabilrdi ) ,elfin bir yağı var 10 40bu da 20 25 tl civarındaydı ) ( ,repsol un 10 40 full sentetik yağı var (cbr 250 ye litrsi 35 den koydurmuş tum ) motul 300 v var 10 40 var litresi 60 tl

ben senin yerinde servise söylerim getirsinler 300 v yi ondan koydururum motora bizim serviste var dediğim gibi iste getirsinler ayrıca garanti için kitapçık ta (honda com tr den indirebilirsiniz )yazan yağ değişim aralığı 1000 km sonra 6000 ve 12000 şeklinde veya km dolmasa bile 6 ayda birdir .gerçi kitapçık ta kullan veya kullanma 6 ayda bir yağ değişecek yazıyo ama tam netleştirmek için bir türlü soramadım servise
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    300 V bildiğim kadarıyla yüksek performans yağıdır yani pist içindir bu nedenle ömrü kısadır diye hatırlıyorum. Motulun Bizim motorlar icin en uygun yağı 7100-10/40 Tam Sentetik modelidir. Hem ömrü uzun hem de yüksek performansa dayanikli
    Litresi de 47 TL mi neydi en son aldığımda

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Bir de İpone 4000RS nin 10-40 Tam sentetik modeli var.
    O da 40 lira... Ama ben Yağ kutusunun arkasindaki değerlere göre koyma taraftarıyım

Motosikleti
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 V bildiğim kadarıyla yüksek performans yağıdır yani pist içindir bu nedenle ömrü kısadır diye hatırlıyorum. Motulun Bizim motorlar icin en uygun yağı 7100-10/40 Tam Sentetik modelidir. Hem ömrü uzun hem de yüksek performansa dayanikli
    Litresi de 47 TL mi neydi en son aldığımda
    garanti devam etmesi içn mecbur serviste olan yağı (ları) koyduracaksın

300 v nin ömrünün kısa olduğunu duymamıştım bende rodajdan bakacağım artık hangi yağı koydursam diye biz senin kadar hızlı değiliz motor daha 300 km de bol vaktim var yani

bizim motorlara yarı sentetik daha iyi değilmi nedir aradaki fark biri anlatırsa sentetei mineral kafam karışıyor bir şey anlamıyorum açıkçası

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Sentetik ; Tam kimyasal
    Yarı Sentetik ; Yarı Doğal Yarı Kimyasal maddeden yapılıyor. Aradaki fark bu. Motor icin ne derece etkisi olduğunu tam olarak ben de anlamadım şimdiye kadar. Fakat sanırım yari sentetiklerin ömrü biraz daha kisa ama bu bizlerr icin sorun değil zaten max 3 binde bir degistiriyorum yag ve filtreyi
    TRABZON Honda 10-40 Castrol Yarı Sentetik veya Hondanin kendi yağının 10-30 unu kullanıyoruz dedi bana... Yarı sentetiğin hicbir zararı yok dedi üstüne basa basa.

Motosikleti
    yeni kaskla yola devam herkese kazasız belasız

ilk izlenimler sessizlik çok hafif (iki kere tartım birinde 1286 gram diğerinde 1288 gram geldi )içinden pinlock ta çıktı kutunun kask bendenin nasıl olduysa xl tan m a düştü bir anda eski kask hediye gelmişti büyüktü

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    değerli kabile üyeleri , cbr250 den geçen varmı varsa kaç km sürdükten sonra geçti.

thanx.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değerli kabile üyeleri , cbr250 den geçen varmı varsa kaç km sürdükten sonra geçti.

thanx.
    Ben geçen ağustosta sıfırdan 600rr a geçtim 1 defa ön teker kaydırıp 15km hızda düştüm onun dışında bir sıkıntım olmadı çok şükür. Ama teorik olarak 2 teker konusunu yalayıp yutmuştum diyebilirim çopk katkısı oldu.

Bunun dışında tecrübeli abilere bir sorum var. 1000rr a merak saldım ama gördüğüm kadarı ile 2.eli 600rr oranla çok zor gidiyor. Son baharda gördüğüm ilanlar halen duruyor sahibindende. Düşünceleriniz nelerdir yardım edermisiniz ?
    trancexp bunu beğendi.

Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen ağustosta sıfırdan 600rr a geçtim 1 defa ön teker kaydırıp 15km hızda düştüm onun dışında bir sıkıntım olmadı çok şükür. Ama teorik olarak 2 teker konusunu yalayıp yutmuştum diyebilirim çopk katkısı oldu.

Bunun dışında tecrübeli abilere bir sorum var. 1000rr a merak saldım ama gördüğüm kadarı ile 2.eli 600rr oranla çok zor gidiyor. Son baharda gördüğüm ilanlar halen duruyor sahibindende. Düşünceleriniz nelerdir yardım edermisiniz ?
    zannımca duran makinelerin sıkıntısı var 1000rr kullanıcısı olarak yolda giderken bile abi satılık mı diye soruyorlar o motorla alakalı eger bir sıkıntısı yoksa malum siteye koymadan bile satarsın, tanıdığın bildiğin makine olursa daha iyi olur.. Yalnız 1000 cc biraz asi dir insanlar çekinerek alıyor enazından ben öyle almıştım...

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    ben o kadar kabiliyetli değilim ne yazıkki. cbr125 den 250 ye geçtiğimde bile 2 haftada anca alıştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

bide dikkatimi çekti bu motor işine nisan 2006 da niyetlenip siteye üye olmuşum. sene 2014 ün ağustosunda kısmet oldu motor almak. Çok mü ince eliyorum ne

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    1000 Lik motoru satması 600 Lüğe oranla bir nebze daha zordur. Cünkü 600 lük makineler ile baslayan arkadaslarımız var ama kolaykolay kimse 1ooo cc ile baslama cesaretini gösteremiyor. Öyle ki 600 Lükten 1ooo liğer geçerken bile bircok kişi tereddüt yaşar

Arkadaşlar Egzoz inanın bir harika Sesi iç gıdıklıyor ama benim gibi fazla sesi sevmiyorsanız uzun yolda biraz sıkıntı olabilir Two Brothers ile aynı neredeyse ton olarak Motor 9oo KM civarında ve artık 10 bin devre kadar ara ara cıkmaya basladım ; ve arkadaslarım tünelde bizi deli ettin dediler 13-14 bin devirde düşünemiyorum Cızırtı Patlama Çatlama yok; Daha ileriki günlerde yapar mı bilemiyorum . Yeni video yu da youtube'ye yüklüyorum burada paylaşacağım

Yakından egzoz fotoğrafı istemişti arkadaşlarımız buyrun paylaşıyorum ;

jurisgonzo, 106GT! ve TANSEL88 bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Maşallah yeni motor pırıl pırıl duruyo.
    cakalaz bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Buyrun Arkadaşlar ; Rodaj Sonrası TİGER EGZOZ SESİ

https://www.youtube.com/watch?v=f6_g8Vie_cM&feature=youtu.be

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Maslak bunu beğendi.

massallah cok guzel duruyor hocam rabbim kazadan beladan korusun bence en güzel ses 600rr dan çıkıyor 1000rr ım var bu tatlı sesi yok mu hasta ediyor beni sanırım 600rr la değişeceğim

Motosikleti
    Yamaha mt07a
    selam..bende kısa bir süre önce bayiden 600 rr repsol aldım.alır almaz 1600 km uzun yolda rodajını yaptım.kısa zamanda fotoları yükliyeceğim.herkese keyifli sürüşler dilerim

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    dodo be 600f'li günlerinide hatırlarım ben senin

hiç gelmiyorsun artık bizim konulara :D

neyse yağ konusuna açıklık getirmek gerekirse
    ben motul 10w-40 5100 koydum bu akşam daha
    7100'de olur aslına bakarsanız aralarında çokta bir fark denemez yeni motorlarda hepsi gider
    ama km arttıkça 5100 daha idealdir.

farkına gelecek olursak yapısal olarak
    tam sentetik yağda partiküllerin hepsi aynı ebatlıdır
    ooooooooooo gibi
    yarı sentetikte ise durum bu şekildedir
    ooOoOoOOOoooo gibi örnek vermek için bu şekilde yaptım

mineral yağlar ise çorba gibidir

km arttıkça 5100 tercih edilmesinin sebeplerinden biriside motor içerisinde zamanla oluşan çizilmeler eskime ve yıpranma diyebiliriz.
    ama yeni motorda her zaman 7100 daha iyidir tabiki çok daha rahat çalışır 5100deki amaç film şeridi oluşurken çizikler yıpranmalar gibi yerleri daha dolgun bir şekilde kapatabilmek

he ama bakımlarınızı doğan gibi 3binde 1 yaparsanız muhtemelen ömür boyu 7100 kullanırsınız
    gerçi bende genel olarak 4binde değiştiriyorum bu seferkini 5bin yaptım çünkü 2 3 hafta sonu rivadaki bir kaç gazlama dışında motor devir görmedi diyebilirim hemen hemen zaten km'nin yarısını yazın tatilde yapmıştım uzun yolda giderken sabit 80 90 gelirken 100 110 hızları ile

son olarak
    doğan o eski mavi r1'ine halen ahtım var bilesin

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    5100 dediğin yarı sentetik bir yağdır. Yani o halde bizim motorlara tam sentetik de koydat yari sentetik de koysak herhangi bir zarari yok demektir
    O R1 Nasil bagriyor ve nasil gidiyordu yahu amannamannn

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler