Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR-600RR Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-turkiye-de-nadir-bulunacak-renk-ve-temizlikte-2010-model-600rr-145205625/detay

,Arkadaşlar bu motor hakkında bilgisi olan varmı yardımcı olursanız sevinirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Şahsi görüşümü belirtmek istersem; kilometre takıntın yoksa 22 civarına alınabilir. Nevşehir'de var şu anda 19000 km'de yoshimura egzoz'lu kazası filan yokta arka kuyrukta bi miktar boya var, benim pazarlığım olmuştu 22.250' ye satıcının tavırlarından dolayı vazgeçmiştim. Yanlış anlaşılmasın şahsı tanımıyorum ama alınabilecek bi motosikletti...

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Çok az pazarlık yapıyor kazasız sol grendajda lokal var diyor sadece miktar bana görede çok geldi sağolasın cevabın için 106 gtı =))bendede vardı 34 ak 769 bendeydi.
    Evet ÇAKALAZ eski dostum sendende yorum bekliyorum yardımcı olunki şu piyasadan bizde kazık yemeyelim =))Fiyatlar hortlamış baya

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Benim en sevdigim RR renklerinden biri. Fakat genel olarak motora baktigm zaman apaci motoru imaji var.
    Ben biraz fazla orjinalciym. Bana soracak olursaniz . Plakalik ve sinyaller olacak motorda. Egzoz ve Elcikler degismisse orjinalleri saticida olmali. Ayrica motoru kacinci sahibinden aldiginiza dikkat edin. 35ooo kmde bir RR en azindan 4 el degismistir diye düşünüyorum. Bu da temiz olma ihtimalini düşürüyor.
    Günümüzde TEMIZ RR nerdeyse yok diyebilirm. Cok bakan arkadasimiz var. Ama hepsi tirt. Bu nedenle acele etmeyin. Bu motoru da begenmedm acikcasi hirpalanmis geldi bana
    Karar senin eski dostm marefb

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    50-60.000 de rr biter yazmışlar
    hey Allahım ya tabi türkiyede 3-4 kere 50.000 den geri satıldığı için bilmeyenler böyle söylüyor arkadaşlar hiç bir japon motosikleti insanca bakımları yapıldığı sürece 50-60.00 km de motoru bitmez!!! ennn azzz 150.000 km gider.Bunu bilerek konuşun.

abi biz kırlangıç r6 da gazlama yaptık(herkesin çok iyi gidiyo dediği makina) kilometrede 60 kuruşa dayandı. 2011 kasa 600 rr la gazladık 35 kuruştan fazla yaktıramadık. konu hakkında yorum yapmak isteyen bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum. şimdi r6 ya çok yakın bi performans sergilemesine, yakıtına sesine virajına , fren mesafesine, şehiriçi rahat kullanımıyla 600 rr a kötü diyen kardeşler bana bunu bi açıklayabilrmi.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    RR zaten az yakıyor. Güzel gidiyor insani tatmin ediyor
    Bu arada ben cok 40 Bin kmlerde patlayan RR gördüm. Bu durum motorun bakimlari ve kullanicisiyla alakalıdır..

Arkadaşlar 2013 Model sıfır km RR lar 33500, 2014 Model RR ların fiyatı 34750 TL nin altina satilmiyor artik. Bu fiyatlara plaka masrafi dahil degil. Yani 2014 Sifir kmde bir RR 35000 TL nin altina alinamiyor.
    ilani 29 Bin TL yapmak gerek :D

Gözleriniz Şenlensin

wolrath ve viper17 bunu beğendiler.

Motosikleti
    40.000 motor bitenlerin ya km leri 5-6 kere 40.000 km den geri sarılmıştır yada kullanan adamın yağ,filtre,eksantirik zinciri,gergi,subap ayarı,senkron ayarı vs.vs. bakımlardan haberi yoktur eşek sürer gibi sürmüştür.yanlız şu var sadece insani bakım olan yağ ve filtreler değişse dahi 40.000 de motor bitmez,biten diyen kendini kandırır.

kimse bilmeden atıp tutmasın hiç bir japon motosikletinin 40-50.000 kmde motor bitmez,adamlar 40.000 km giden motor yapacaklarına hiç yapmazlar daha iyi.istediğiniz gibi araştırın isterseniz japonyaya mesaj atın bu böyledir.yağ(kaliteli) filtre gibi ufak bakımlarla dahi 100.000 km rahatlıkla devrilir.

amerikalı bi arkadaşım var jared adamın 04 600f pc35'i var gezmediği yer kalamadığı gibi pistede giriyor ve en görüştüğümüzde yanlış hatırlamıyorsam 400.000 km civarındaydı motoru
    adama motor yaptırdın mı diye sorduğumda üzerindeki debriyaj balatası bile orijinal dedi....600 f makinası ile rr ın makinası arasında çok az bir fark var strok ve sıkıştırma oranları bile aynı al izle bakalım videoyu.....türk milletinin adetidir bilmediği konu olsa dahi sallar bilmiyorsan atmak zorunda değilsin....

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:19 ----------

hani bi laf vardır km konusuna tam yakıştığı için söylüyorum biliyorsan konuş ibret alsınlar bilmiyorsan sus ........ gerisini bilen bilir zaten ;)

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Oncelikle japon markaları ölmez düşüncesinden sıyrılmak lazım. Daha önce noyle sorunlara sahit olmadiginiz icin videolara bakarak konusuyorsunuz diye düşünüyorum.
    Benim de bir cok arkadasim yurtdisinda en hassas diye bildgmiz yamaha ve kawasakilerle 100.000 mil leri devirmis ve hala tikir tikir kullaniyorlar. Ama Yurtdışı. Bilincli ve bakimsever kullanici. Racing motorlar ülkemizde genellikle genc ve heyecan dolu arkadaşların elinden geciyor. Emin olun 10.000 kmde bir sadece yağ degisen var petrol ofislerinin yaglariyla.
    En basiti soyle söyleyeyim; bir R1 almistim 30650 km de ve 30300 kmde motoru komple serviste yapilmisti. Kmsinin orjinal oldgu motorun genel durumuna bakarak zaten anlasiliyordu.
    10 Bin kmde de haslarsin motoru adam gibi kullanmazsan.
    Motor ömrü marka ayirt etmeksizin tamamen kullanici ve bakimla alakalıdır ;)
    teknoali bunu beğendi.

Motosikleti
    bence siz bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktan vazgeçin ben videolara bakarak konuşmuyorum elimden bir sürü japon markası motor geçti ama siz bilmediğiniz konu hakkında konuşuyorsunuz bunun böyle olduğunu sadece ben söylemiyorum motosiklet işinde başı çeken Barkın bayoğluda benimle aynı düşünceye sahip ayrıca adam gibi bir usta bulursanız sorun oda aynısını diyecektir.

ailemde 3 tane motosiklet tamircisi akrabam var ve biri önceden bu işleri bırakan babam yani ben sanayi ile içli dışlı sayılırım neyin ne olduğunu emin olun sizden iyi biliyorum.

birde bakım yağ meselesinde konuyu sapıtmayın!!!! ben zaten en baştan beri yazıyorum insani şekilde bakımları yapılmak suretiyle diye.
    yoksa al sıfır makina çapaklı rodaj yağını hiç değiştirme öyle kullan kısa sürede al makinayı eline ;) yada tinerle çalıştır hemen b.k et makinayı baştan beri yazdığım insani bakım konusuyla üste çıkmaya çalışmayın.sonuçtabunlar kul yapısın insani bakımları yapılmassa tabiki biter.
    konumuz bu değil baştan beri söylediğim insani bakımlarla 100.000 km çok rahat devrilir...hatta dahada fazla...

30650 deki motor nasıl 30300 km'ye gelip nasıl motor yaptırıyor anlamış değilim km saati geri geri çalışıyor demekki...
    birde km düşürülmediğini sizin anlayabilmeniz çok zor,%90 aldığınız r1 100.000 km den geri sarmaydı ve doğrudüzgün bakımda görmedi.sonra sizde amannn canım japon motorlarıda ne adiymiş 30.000 de motor bitti diye ağladınız

yağ konusuna gelirsek videodaki arkadaş ne yağ kullanıyor biliyormusun shell'in dizel motor yağını kullanıyor adam motosiklet yağı bile kullanmıyor ingilizcen varsa kendinde sorabilirsin adama.insani şekilde bakımlarını dizel yağı(yanlış ama) olsa dahi yapılsa motor uzun km'ler hizmet etmeye devam eder ;)

illa ben anlamam derseniz kendi bileceğiniz iş ben doğruları yazdım işi bilen yazdıklarımın doğruluğunu bilir ;)

sıfır bi japon motosikleti alın km'nin doğruluğundan emin olun insani şekilde yağ ve filtre değişimlerini belli km lerde değiştirin nasıl 100.000 km yi rahatlıkla geçiyor görün bana ne olduğu belli olmayan makinalardan örnekler vermeyin.olay böyle başından geçenleri anlatmaksa ben neler gördüm.olay bu değil....

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    30300 Km de serviste motor yapildi ve 30650 km de ben satin aldim Motoru. Geri saydirma felan yok. Motor bende yapilmadi ikinci sahibinde yapildi sonra ben satin aldim yani.
    Bakimlari yapilan Japon motoru tabiki 100 Bin kmleri devirecek buna zaten kimse itiraz etmiyor.
    Neyse polemik yaratmaksa niyetin bulasmayacagim lafi isine geldigi gibi cevirme. yillardir bu sitede binlerce yorumum var. Sunu kabul etmek gerekir yeni nesil motorlarin hepsinde bakim araligi kisa ve tam olmali aksi halde Çıt ;)
    Bu arada benim ilk yorumumdaki 40/50 Bin km de RR lar biter denmiyor o kmlerde alinan bakimsiz RR lar büyük sıkıntı lara neden olabilir deniyor.
    Ona bakarsaniz rizede 75000 kmde RR biniyor arkadasim tikirtikir calisiyor.
    Ama bir cok 45000 kmlerde RR alip sanayiden cikamayan arkadaslarimiz da var

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

Gözlere Şenlik

ENGİN REİS, 106GT! ve teknoali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda
    bir 2007-2008 kasa rr bulamadım cinlendim ya.fiyatlar aldı başını gitti.
    ömer2 bunu beğendi.

Motosikleti
    boş işlerler uğraşamayacağım sen 40.000 de biter diye bil dünyanın bildiğini sen bilmesen bişey olmaz ayrıca lafı işine geldiği gibi çeviren polemik yaratmak isteyende sensin bende yıllardır üyeyim bir sürü arkadaşa yardımcı oldum hemde boş sallama bilgilerle değil gerçeklerle...

elimden bi sürü motor geçti ego tatmini için oraya buraya vara yoğa fotoğraf koymadım,neyse ben doğruları yazayımda okuyanlar kararlarını kendileri verirler.....

işi küçük abdest muhabbetine çevirmeye gerek yok...

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kardesim sen bulasacak adam ariyorsun anlasilan? Kim diyor 40 binde biter diye nereden uyduruyorsun?
    Ben 45000 kmde motor sattim nasil biter diyebilirim?
    Ben ülkemizde o kmlerdeki motorlarin cogunun sagliksiz oldugunu söylüyorum.
    Yanlis bilgilerle burda yeni baslayan arkadaslaria zarar verirsin. Gidip bir hevesle yüksek kmde motor alirlar uğraşıp dururlar sanayilerde snra motordan sogurlar. En iyi ustalar bile 3 yasindan büyük racing motora bulasmayin diyor. Tabi istisnalar bu konu disinda ...
    Ikinci bir konu burasi forum. Millet motorlar hakkinda bilgi almak ve motorlari gormek icin giriyorlar. Ben de burdaki fotograflari ve yorumlari inceleyerek motor aldim ve başladım. Biraz arastirirsan bir cok modelin basligini ben canlandirdim ve bilgi paylasimi yaptim.
    Bunun adı ego ise ben egoistim ;)
    ömer2, wolrath ve teknoali bunu beğendiler.

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim sen bulasacak adam ariyorsun anlasilan? Kim diyor 40 binde biter diye nereden uyduruyorsun?
    Yanlis bilgilerle burda yeni baslayan arkadaslaria zarar verirsin. Gidip bir hevesle yüksek kmde motor alirlar uğraşıp dururlar sanayilerde snra motordan sogurlar. En iyi ustalar bile 3 yasindan büyük racing motora bulasmayin diyor. Tabi istisnalar bu konu disinda ...
    Ikinci bir konu burasi forum. Millet motorlar hakkinda bilgi almak ve motorlari gormek icin giriyorlar. Ben de burdaki fotograflari ve yorumlari inceleyerek motor aldim ve başladım. Biraz arastirirsan bir cok modelin basligini ben canlandirdim ve bilgi paylasimi yaptim.
    Katılıyorum kardeşim
    fotoğraflarının devamını da beliyorum 600f 'ten hayabusa'na kadar bütün motorlarını zevkle takip ettim kendi adıma.
    cakalaz bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Hava Rize 'de 19 Derece ben biraz gazlıyorum

wolrath bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    19 derecede buz nasil oluyo :p
    StyLeOscaR bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bu eskiden kalma bir fotoğraf balım
    O soğuk kış günlerinden bir kare daha

Bu da bugünden
    Yaz Geliyor Bir tutam gazyağı bir tane ince fırca ile zincirler tertemiz

wolrath bunu beğendi.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yıllardır açtığınız tüm başlıkları takip ediyorum diyebilirim , yazılan o kadar yazının yanında resimlerde gerçekten çok güzel oluyor. bence kesinlikle doğru şeyi yapıyorsunuz
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Motosikleti
    öncelikle seviyeli konuş bişey uydurduğum yok 32. sayfada yazdıklarını adam gibi okusan göreceksin 40.000 değil 50-60.000 de yazmışsın... motordan anlamayan adamın zaten racing makinayla ne işi var km ye göre motor alacaksa hiç almasın daha iyi...2010 dan beri bende çok arkadaşa yardımcı oldum yaptıklarımı kimseninde başına kakmadım o zaman zaten kıymeti kalmaz....iyiliğin gizlisi makbuldür.

bu işler fotoğrafla oluyorsa bende çekeyim bilgili görünmek sırt sıvazlatmak için foto gerekiyorsa bizde yapalım... hiç huyum olmayan bişey yaptıracaksınız zorla makina fotoğrafı koyduracaksınız bana..

tabi artık insanlar öyle bi durumda geldiki adam yediğini içtiğini bile utanmadan oraya buraya koyup hava basma peşinde motor fotoğrafı koyup ego tatmin edenleri hoş görmek lazım..

şakşakcılarınıda getir canlı 80-90.000 kmleri göstereyim incele şıracılarıda getir hepsi incelesin ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler