Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Senin zihniyetinde derken çözemedim tam olarak ne anlatmak istediğini. Biraz acar misin ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin zihniyetinde derken çözemedim tam olarak ne anlatmak istediğini. Biraz acar misin ?
    Uşak'ta pist var oraya git der gibi dalga geçiyorsun ya ona karşılık dedim bende.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uşak'ta pist var oraya git der gibi dalga geçiyorsun ya ona karşılık dedim bende.
    Dalga geçmiyor ciddi ayrıca zihniyetimizi nasıl yapalimda pist ucuzlasin sahibinimi sıkıştıralim
    Twin bunu beğendi.
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS

Motosikleti
    Volkancım yanlış anlamışım özür dilerim. Haberim yoktu Uşak'ta öyle bir pist olduğundan, bir an için dalga geçiyorsun sandım. Kusuruma bakma.
    TimFx bunu beğendi.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Samimi olmadigim fakat muhabbetimin oldugu kişilerle şakalaşma ya da dalga geçme gibi huylarım yoktur can.

Önemli değil.

Motosikleti
    Samimi olmadigim fakat muhabbetimin oldugu kişilerle şakalaşma ya da dalga geçme gibi huylarım yoktur can.

Önemli değil.
    Aynen dediğin gibi volkan, samimi olmadığım insanların hal, hareket ve tavırlarını ne zaman nasıl kullandığını bilemem, samimiyetim yoktur, anlamam.

arkadaşlar bu ninja 300 krt edition ile normal ninja 300 arasında ne fark var bende ninja 300 almayı düşünüyorum ama arasındaki farkı bilmiyorum

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı DBGstudios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu ninja 300 krt edition ile normal ninja 300 arasında ne fark var bende ninja 300 almayı düşünüyorum ama arasındaki farkı bilmiyorum
    Bende merak ettim ha :D satış stratejisidir kesin yeni desenler , 1-2 rötuş kaktır gitsin , vardır bi artısı
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.

Alıntı OZ@N-GT250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende merak ettim ha :D satış stratejisidir kesin yeni desenler , 1-2 rötuş kaktır gitsin , vardır bi artısı
    Fiyat farkı da var 200$ falan çözemedim :D

kbR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Merhabalar.. Arkadaslar bu aralar ninja 300 düsünüyorum ancak kafamda soru isaretleri var. Kullanici olarak yanitliyabilicek arkadaslara bikaç sorum olucak.. Öncelikle artcı ile yolculuk ne derece ? 1.86 boy icin ne kadar uygun ? Bu boylarda kullanici varsa özellikle sürüş konforunu merak ediyorum. Esasen r25 dusunuyordum ancak cok kemiksiz bir makina. Birde beni düşündürenler arasında 22 bine yakin bi rakam verip 15 binlik r25'e yollarda maskara olmayalım ? Şimdiden ilginize teşekkür ederim.
    Kazasız belasız.

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı kbR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.. Arkadaslar bu aralar ninja 300 düsünüyorum ancak kafamda soru isaretleri var. Kullanici olarak yanitliyabilicek arkadaslara bikaç sorum olucak.. Öncelikle artcı ile yolculuk ne derece ? 1.86 boy icin ne kadar uygun ? Bu boylarda kullanici varsa özellikle sürüş konforunu merak ediyorum. Esasen r25 dusunuyordum ancak cok kemiksiz bir makina. Birde beni düşündürenler arasında 22 bine yakin bi rakam verip 15 binlik r25'e yollarda maskara olmayalım ? Şimdiden ilginize teşekkür ederim.
    Kazasız belasız.
    1.88 boyunda 110 kiloyum , r25 i ilk çıktığından beri takip ediyorum agresif sürüşte vitesler çok sarsıntılı geçiyor ağır olduğumdan bindim pek beğenmedim ,ninja 300 ü hiç binmeden aldım oturuşu çok rahatsız depoya yaslıyorsun penisinden kan geçmiyor :D ankaraya gittim geldim hayatımın en büyük işkencesi idi. bugün yine ankaraya gideceğim 2.5 saat aralıksız dayanabiliyorsunuz sonrasında sürekli mola vermek zorunda kalıyorsunuz . artçı için kuyruk çok ufak ve arkaya binen için yolculuk epey korkutucu oluyormuş giç binmedim . ama boyuna oranla ayaklıklarda dizlerin çok katlanıyor . koltuktada totondan kan geçmiyor , kendi kilom için söylüyorum .ben kadar ağır değilsen bu kadar çile çekmezsin.gidişi harika , imkansızlıktan lastik alamamıştım şuan yeni lastiklerle süper oldu motor , 2. el az km li temiz absli bişey al bence r25 ten çok iyi ama , biraz fazla yakar parçası pahalı dediklerinde bişey olmaz demiştim , aldığıma pişman oldum .herşeyi acaip pahalı bakımı bile deli pahalı kendin bile yapsan . alırken ona göre al ekonomik durumun iyi ise ama mutlaka bunu al derim yeşil bir ninja her yerde acaip dikkat çekiyor ,zx10r zanneden çok oluyor :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

ninjanın vitesler inanılamaz seri geçiyor hızlı atınca , 8 bin devirden sonra kuduruyor motor ama ben hep 7000 devirlerde kullanıyorum , 4-5 bin devirde bile çok rahat gidiyor gaz açınca, vites geçirmen gerekmiyor. ekranda eco yazısı çıkıyor öyle gidersen sabit hızda normal yakıyor , gazlarsan sömürüyor.
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.

kbR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Hocam bilgilendirme icin tesekkur ederim. Kilom 75 beni tedirgin eden tek sey boy. Motorun uzerinde bayrak gibi dalgalanmak istemiyorum. Yapabildigi son hiz nedir zorlanmadan ?

Motosikleti
    Kawasaki Ninja zx636 Abs krt edition
    Arkadaşlar dün farkettim motoru çalsıtırıyom 10dk ısıttıktan sonra devir 1.5 düşüyor yola çıkıyorum.Sonra bi yerde durdugumda motor boşta iken devir 1.9 bin devirde oluyor normalde 360kmde daha motor ?

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    1000 1500 km kullanın bakıma gittiğinizde söyleyin
    İlk ısıtmada benimki 1000 devire kadar neredeyse düşüp gazladiktan sonra 1300 gibi görünüyor.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı kbR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.. Arkadaslar bu aralar ninja 300 düsünüyorum ancak kafamda soru isaretleri var. Kullanici olarak yanitliyabilicek arkadaslara bikaç sorum olucak.. Öncelikle artcı ile yolculuk ne derece ? 1.86 boy icin ne kadar uygun ? Bu boylarda kullanici varsa özellikle sürüş konforunu merak ediyorum
    Kardeş 1.83 olarak yazıyorum. Eğer yavaş gideceksen 120km 'ye kadar bir sıkıntı çekmez dik oturuş ile seyahat edebilirsiniz. Ninja agresiftir insanı gaza getiren bir motordur. Yol boş diye son hızda gitmek isterseniz, eğilmeniz gerekir. Bu nedenle uzun yolda bel ağrısı çekersiniz. Artçı kısmı kendi sınıfının en konforlusu. (Bu bir seyahat motoru değil bunu unutmamak gerek.)

Dip not: Artçı oturmayı, sürücüde kullanmayı bilirse gayet uzun yolda yapılabilir.(Artçı düzgün tutunmaz ise her dur kalkta size yüklenir bellinize yük biner. Motoru kullanan arkadaşda, gaz fren geçişlerini yumuşak yapmazsa artçıyı ve kendini boşa yorar.)

Alıntı OZ@N-GT250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.88 boyunda 110 kiloyum ,ninja 300 ü hiç binmeden aldım oturuşu çok rahatsız depoya yaslıyorsun penisinden kan geçmiyor :D ankaraya gittim geldim hayatımın en büyük işkencesi idi. bugün yine ankaraya gideceğim 2.5 saat aralıksız dayanabiliyorsunuz sonrasında sürekli mola vermek zorunda kalıyorsunuz . artçı için kuyruk çok ufak ve arkaya binen için yolculuk epey korkutucu oluyormuş giç binmedim . ama boyuna oranla ayaklıklarda dizlerin çok katlanıyor . koltuktada totondan kan geçmiyor , kendi kilom için söylüyorum .ben kadar ağır değilsen bu kadar çile çekmezsin.
    1.83 + 110 kilo bir kardeşin olarak yazıyorum motora çok yanlış oturuyorsunuz. İlk bir kaç ay bende o hatayı yapmış virajlar sıkıntı yaşamıştım istediğim gibi güvenle viraj alamıyordum. Totoyu motorun en arkasına yolcu koltuğu sınırına dayamalısınız. Daha sonrada motoru bacaklarınızla sıkmalısınız. Evet cok rahat bir poziyon değil bacaklar yoruluyor, ama hem hakimiyetiniz artar hemde bahsetiğiniz yerleriniz ağrımaz. Bu arada kollarınızda gergin olmayacak. Bu pozisyonda 120 ile giderken bir sıkıntı olmaz. Taki dur kalk ve fren yapana kadar. Çünkü dizleriniz depoyu ucucuna kavrar ,frenlemede dizler o ağırlı kaldıramaz öne depoya dogru kayarsınız. (o motora göre fazla uzun ve ağırız) Bunun tek çözümü deri paltolon ve motor çizmesidir. Deri (motor kıyafeti) motor üzerinde kaymanızı %85 azaltıyor. Bir anda mucizevi bir konfor geliyor motorunuza. o saniyeden sonra motorunuz bir başka keyifli olucak.

Bu motor uzun yol motoru değil tarzı Racing. Eğer fıtı fıtı 120 ile giderseniz uzun yolda eziyetiniz az olur. Nekadar saglıklı bir fit vücuda sahipseniz konfor ve sürüş dinamikleri o kadar keyifli oluyor. Bende kilo aldım göbeğim motoradaki hakimiyetimi azaltı (eğildiğimde canım yanıyor) bu nedenle yüksek hızlara pek çıkmıyorum.
    OZ@N-GT250R bunu beğendi.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Hey gidi nerde 80 kilo 180 km ortalama giden osman abi :D
    TimFx bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşalr motorla giderken ön taraftan tak tak diye sürekli bi ses gelıyor amortısor falan patlak değil biliyorum amortısorun patlamıştır diyenler olacak nedir bu bilen varmı ?

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Gaz kolunu çevirince çıkıyor olması lazim dikkat et

Motosikleti
    bi bakıcam mesaj yazarım dostum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)