Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. Kazasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yok. Açıklık deniliyorsa diğer markalara bakmak lazım.
    Yani özel olarak karenaj açıklığı arayan kawa ya bakmasın?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Motorum bayiye gelmiş inşallah birkaç güne binerim )
    ibrahimeski bunu beğendi.

KaanYZF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 Kawasaki
    Benimde motorum bayiye gelmiş yakında bineceğim inşallah.
    Bayiye gittim kutusunu beraber açtık ufak parçaların montajı yapıldı motoru inceledim.
    Aklıma takılan ufak bi soruyu size sormak istiyorum.
    Ön fren maneti hissiniz nasıl ?
    Eski motorum Yamaha R125 te ön fren maneti çok sıkı sert bir hise sahipti. En fazla 1-2cm sıkabiliyordum.
    Ninjamı bayide incelerken farkettim maneti sıktım çok yumuşak geldi neredeyse elciğe dayanıyor manet sonuna kadar sıkınca.
    Acaba bu normalmi hepinizde böylemi yoksa bu bir sorunmu ?
    Motoru daha kullanmadığım için frenin tutuşu hakkında bişey söyliyemiyorum ama manetin bukadar yumuşak olması sonuna kadar sıkınca neredeyse elciğe dayanması dikkatimi çekti, bahsettiğim durumu Z300 konusunda bir arkadaşta yazmış oradada görünce sormak istedim.
    Kawasaki Ninja 300 (30th anniversary Edition)
    Geçmiş: YAMAHA YZF-R125

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    bende oyle bır sey yok
    manet olması gerektıgı gıbı

bu arada acıklık konusunda sunu demek ıstıyorum
    kawasakıde oyle basıt ıscılık hatalarının olması zordur
    karenaj acıklıgı ısteyenler dıger markalara baksınlar
    onlarda bol mıktarda olma ıhtımalı yuksek
    braveguy bunu beğendi.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı KaanYZF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde motorum bayiye gelmiş yakında bineceğim inşallah.
    Bayiye gittim kutusunu beraber açtık ufak parçaların montajı yapıldı motoru inceledim.
    Aklıma takılan ufak bi soruyu size sormak istiyorum.
    Ön fren maneti hissiniz nasıl ?
    Eski motorum Yamaha R125 te ön fren maneti çok sıkı sert bir hise sahipti. En fazla 1-2cm sıkabiliyordum.
    Ninjamı bayide incelerken farkettim maneti sıktım çok yumuşak geldi neredeyse elciğe dayanıyor manet sonuna kadar sıkınca.
    Acaba bu normalmi hepinizde böylemi yoksa bu bir sorunmu ?
    Motoru daha kullanmadığım için frenin tutuşu hakkında bişey söyliyemiyorum ama manetin bukadar yumuşak olması sonuna kadar sıkınca neredeyse elciğe dayanması dikkatimi çekti, bahsettiğim durumu Z300 konusunda bir arkadaşta yazmış oradada görünce sormak istedim.
    ben paketin açılışını görmedim işin açıkçası. z-motodan takozları takıp teslim ettiler.
    daha önce de vespam vardı, dolayısıyla vespayla da karşılaştıramayacağım ama honda gs2ye katıldım.
    orada 2 gün cbf150 son gün de 4er tur cbr600rr ve cbf1000 sürdürdüler.
    ne fren, ne debriyaj manetinde (tabii ki hidrolik olanlar daha yumuşaktı) ne de pedallarda çok büyük bir fark bulamadım.
    sadece viteslerin değişimi daha kemikli geldi (1-2. viteste ayağınız altında sanki ince bir dal kırılıyor gibi his ve ses var ama bu bizim motorun karakteristik özelliğidir) bence motoru sürmeden durduğu yerde sıktığınız frenle yorum yapmamakta fayda var.
    aramızda ninja300'den sonra fazer800 alan bir arkadaşımız var. o da mesela frenlerin ninja300'de daha erken kavradığını söylüyor. bu demektir ki günlük kullanım seneryosunda zaten fren manetini sonuna kadar sıkmanız söz konusu olmayacaktır.

Motosikleti
    Memory42 hayırlı olsun hemşehrim.
    Güle güle sürün cümleten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende oyle bır sey yok
    manet olması gerektıgı gıbı

bu arada acıklık konusunda sunu demek ıstıyorum
    kawasakıde oyle basıt ıscılık hatalarının olması zordur
    karenaj acıklıgı ısteyenler dıger markalara baksınlar
    onlarda bol mıktarda olma ıhtımalı yuksek
    Gayet basit ve artniyet gütmeden bir soru sordum. Sen de cevabını vermişsin; teşekkür ettim. Yalnız, mesele karenaj açıklığı değil anlamadın mı? Ben doğrudan kullanıcılarından da bilgi edinmek adına, sizler böyle birşeye rastladınız mı diye soruyorum; sen kalkıp, sanki ben ve başkaları bir takım hataları olan motor arıyormuşuz gibi, ''karenaj açıklığı isteyenler başka markalara baksınlar'' diyebiliyorsun. Neye göre? Başkaları insan değil mi?
    Şimdi, başka bir zaman ya soruyu anlayarak, karşındakinin niyetine göre cevap ver.
    Ya da destek yerine köstek olacaksan, gölge etme.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    @blackBaron ben ninja300 kullanıcısı değilim sana şöyle söyleyeyim benim gördüğüm düz beyaz ve yeşil ninjalarda açıklıklar var doğrudur lakin 5 arkadaşımda speical edition var öyle birşey görmedim.çok merak ediyorsan bayiye gider incelersin olmadı sahibindeki ninja300 satanlarla buluşup incelersin bu kadar basit

Motosikleti
    Detay verdiğin için teşekkürler. Yalnız azlık çokluk diye birşey yok. Ayrıca forumun varlığının sebeplerinden biri de merakı gidermek değil mi?
    Hem, her yer İstanbul gibi ya da benzer şekilde, her aranılan ürünün hemen bulunabileceği yer olmayabilir. Son olarak, daha buranın, Balıkesir'in imkanını sormadan gidip incelersin demeniz bir ön yargı oluyor. Çünkü burada, bir kawa bayisinin açıldığını yakın zamanda tandığımdan duydum. Ve bu ilk bayii oluyor. Burada bir çok r6, fazer, gs, rr vs gibi araç var; ancak özellikle 250r haricindeki kawa lar az. 300 e bir defa rastladım; o da başka yerden gelmedir ve muhtemelen satıldığı için görünmüyor. Bu gibi sebeplerden sordum anlayacağın...

Motosikleti
    BlackBaron; hayırlı olsun hemşehrim.
    Güle güle sürün cümleten.

Allah razı olsun kardeşim,inşallah hayırlısı olur hakkımızda...
    BlackBaron bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Detay verdiğin için teşekkürler. Yalnız azlık çokluk diye birşey yok. Ayrıca forumun varlığının sebeplerinden biri de merakı gidermek değil mi?
    Hem, her yer İstanbul gibi ya da benzer şekilde, her aranılan ürünün hemen bulunabileceği yer olmayabilir. Son olarak, daha buranın, Balıkesir'in imkanını sormadan gidip incelersin demeniz bir ön yargı oluyor. Çünkü burada, bir kawa bayisinin açıldığını yakın zamanda tandığımdan duydum. Ve bu ilk bayii oluyor. Burada bir çok r6, fazer, gs, rr vs gibi araç var; ancak özellikle 250r haricindeki kawa lar az. 300 e bir defa rastladım; o da başka yerden gelmedir ve muhtemelen satıldığı için görünmüyor. Bu gibi sebeplerden sordum anlayacağın...
    yazdıklarımda ön yargı filan arama istanbul sana çok uzak değil atlar feribota gelirsin sana her konuda yardımcı olurum sonuçta o kadar para vereceksin kendi gözünle görürsün
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazdıklarımda ön yargı filan arama istanbul sana çok uzak değil atlar feribota gelirsin sana her konuda yardımcı olurum sonuçta o kadar para vereceksin kendi gözünle görürsün
    kısmet, söylemeniz yeter; teşekkür ederim.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Arkadaş atarlanmış. Oysaki art niyet yoktu yazdıklarımda
    Bu forumdaki neredeyse tum ninjacıları tanıyorum. Görmedim. Gorsem söylerdim. Duymadım da. Bu da demektir ki kawalarda böyle problemler olmuyor. Bulmak isteyen diğer markalara bakabilir.
    rebelrider ve braveguy bunu beğendiler.

Motosikleti
    Motor baya ihtişamlıymış görünce anladım 250 sl ile dağlar kadar fark var Çok hoşuma gitti canlı canlı ilk defa gördüm,R25 yerine tercih ettiğim için mutluyum.

Motosikleti
    Ninja300
    Arkadaşlar xenon far için bilgi verebilecek var mı? Bu arada istanbul whatsapp grubu var diye duydum ... Benide eklesinler 05373205778

galatalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja
    Alıntı Ozgurgungor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar xenon far için bilgi verebilecek var mı? Bu arada istanbul whatsapp grubu var diye duydum ... Benide eklesinler 05373205778
    Xenon far ben kendim yaptım kendi motoruma ama zahmetli iş bayaa, uğraşmayı göze alabiliyorsan giriş derim sadece. Getirisi bütün zahmetleri unutturuyor yalnız. Arkadaşlarımdan da xenon far taktırtmak isteyenler var eğer yapan bi yer bulursanız haber edin lütfen.

Eger gezmece varsa whatsapp tan beni de ekleyin bi zahmet beyler. 05424074083
    Ozgurgungor bunu beğendi.

Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    Yoshimura r77 slip on kullanıyorum çok etkileyici bi egzoz beğeniyorum estetik olarak performans olarak ses olarak beni hiç üzmedi beklentilerimi karşıladı tavsiye ederimm

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ninja grubu olarak pazar gunu yuvacik gezisine katiliyoruz. Tanismak isteyen arkadaslarla mekanda bukusmak dilegi ile.

Motosikleti
    Ninja300
    Eyv kral sağolasın eklıyrm müsait zaman yollarsın far nasıl olmuş diye

Motosikleti
    kawasaki ninja 300 special edition abs
    Bugun itibariyle artık bende bi ninja 300 sahibiyim aranıza katılmak ankara da arkadaşlar varsa tanışmak isterim..

ibrahimeski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 NİNJA 300 30. SE ve Mondial Xtreme 250
    Alıntı ogulcanacar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun itibariyle artık bende bi ninja 300 sahibiyim aranıza katılmak ankara da arkadaşlar varsa tanışmak isterim..
    Allah kaza bela vermesin kaça aldın 17300 mü? 18000 e benim motoru verecektik sana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)