Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    He kardeşim Ninja bitti
    siz almayın zaten biz azınlık mutluyuz
    Karalı, TimFx, braveguy ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    şuan için yok
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    He kardeşim Ninja bitti
    siz almayın zaten biz azınlık mutluyuz
    Tersine keşke bitse gördüm güzel motor hoşumada gitti keşke alınmasada sedece bende olsa onu istiyorum sonucta kawasaki parça sıkıntısıda yaşamam farklı olurum :D bişey sorabilirmiyim?

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı Merkez45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç gündür burda bişey paylaşılcak diye bakıyorum.Siz kullanıcılar canlandırın biraz konuyu hoş alanların çoğu motoru satılığa çıkarmış ama neden sorunu ne sürekli. Artılarını paylaşmışsınuz hiçmi eksisi yok bu aletin? Neyse bu arada kawasaki yeni model getirecek ninja h2r diye 300 bglik bi makina bu arada r25 diyw beklediğimiz model 3r diye giricek sanırım ülkemize 320 cc olucak yanılmıyosam yani sanırım ninja 300 bitti artık ama demek istediğim ben farklı olmayı severim hatta isterim ki kullandığım.motor kaliteli olsun uzun ömürlü olsun sadece bende olsun sizce şuan için beklemek.dahamı.mantıklı? Yani ninja 300 piyasası malum.bitti artık gibi terimler kullanmak istemiyorum ama abi sonuc ortada.
    geçen yıl başında "bu motor bu paraya satılır mı" yorumlarıyla doluydu forum, sattı.
    şimdi "piyasası bitti" diyorsunuz sanırım 2015 pazar payı artar.
    şakası bir yana beklentiniz nedir bilmiyorum ama sahibi olarak iyi bir motor aldığımı düşünüyorum, almayı düşünenlere de tavsiye ediyorum.
    çok ağır değil, istanbul trafiğinde aynaları kapatıp kıvrak şekilde araçların arasından duran trafikte ilerleyebiliyorum, gerektiğinde 160-170km hızla stabil şekilde gidebiliyor, tüketimi makul, daha ne olsun benim beklentilerimi karşılıyor. şahsen yükseltmeyi düşünmüyorum, bana yetiyor.

piyasada 2.el bollaşmasının sebebi, geçen yıl içinde alanlar bindi piştiğini düşünüyor ve daha yüksek kapasiteli motor almak için satıyorlardır. maalesef camia maymun iştahlı. aynı adamları seneye 600lükleri satıp 1000lik için pazarlık yaparken göreceksiniz. bu bu işin fıtratında var ;)

Motosikleti
    şuan için yok
    Öncelikle ilgilendiğiniz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederim piyasası bitti dediğimde sanırım bazı abilerimin canını sıktım isim vermek istemiyorum.(@brooklynnn ) Şaka maka bi yana abi gerçekten uzun süredir motor araştırıyorum 6 bin tl kadar bi bara biriktirmiştim ilk almak istediğim motor bumoto calibreidi sonra baktım motor boş piyasası bitti motorun fabrika gitti. Burdan bi abimin bana söylediği söz üzerine 2.el bi hyo alcaktım maddi durum olmadığı için parayı aileme vernek zorunda kaldım.2 tane ev almıştık planladığımız zamanda satamayınca kaldık öyle neyse garantim var diyip tekrar çalışmaya başladım şahsi giderlerim hariç bütün parayı aileme verdim. (okumuyorum bu arada) iyi güzel megelli düşünüyodum ama beklentilerimi karşılamadı beklenti derken ben motoru alıp gerçekten uzun süre kullanmak istiyorum hatta hiç satmamak uzun ömürlü olmaz dediler neyse sıfır hyo parası benim yani 12 bin tl niyetim 2.el temiz bi motor almaktı sezon bitti diye 9 bine satanlar bile var geri kalan paryıda motoru modifiye etmek için ayırıcaktım son sürat benim için önemli bi konu değil çnk yüksek hız ölüm getirir en sonunda bunu biliyorum sen ne kadar iyi sürersen sür ya karşındaki nasıl sürüyo onuda hesaplaman lazım en kötü ihtimali göz önünde bulundurmalısındır.yani benim demek istediğim bugün yarın ev sayılır bi ehliyet alırım ekipmanımı fullerim o yılbaşına kadar.(bi aksilik çıkmazsa yani) o zamana kadar belki kışın ortası diye indirim yapanlar olur 2.elde diye beklemek istiyorum yani 14e verenler 13e 15e verenler 14 e bırakırmı sormak istediğim bu kısacası bu arada vergisi sigortası ne kadara mal oluyor bu motorun ? Arada bir fotğrafta paylaşabilirsiniz diye düşünüyodum açıkcası

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı Merkez45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle ilgilendiğiniz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederim piyasası bitti dediğimde sanırım bazı abilerimin canını sıktım isim vermek istemiyorum.(@brooklynnn ) Şaka maka bi yana abi gerçekten uzun süredir motor araştırıyorum 6 bin tl kadar bi bara biriktirmiştim ilk almak istediğim motor bumoto calibreidi sonra baktım motor boş piyasası bitti motorun fabrika gitti. Burdan bi abimin bana söylediği söz üzerine 2.el bi hyo alcaktım maddi durum olmadığı için parayı aileme vernek zorunda kaldım.2 tane ev almıştık planladığımız zamanda satamayınca kaldık öyle neyse garantim var diyip tekrar çalışmaya başladım şahsi giderlerim hariç bütün parayı aileme verdim. (okumuyorum bu arada) iyi güzel megelli düşünüyodum ama beklentilerimi karşılamadı beklenti derken ben motoru alıp gerçekten uzun süre kullanmak istiyorum hatta hiç satmamak uzun ömürlü olmaz dediler neyse sıfır hyo parası benim yani 12 bin tl niyetim 2.el temiz bi motor almaktı sezon bitti diye 9 bine satanlar bile var geri kalan paryıda motoru modifiye etmek için ayırıcaktım son sürat benim için önemli bi konu değil çnk yüksek hız ölüm getirir en sonunda bunu biliyorum sen ne kadar iyi sürersen sür ya karşındaki nasıl sürüyo onuda hesaplaman lazım en kötü ihtimali göz önünde bulundurmalısındır.yani benim demek istediğim bugün yarın ev sayılır bi ehliyet alırım ekipmanımı fullerim o yılbaşına kadar.(bi aksilik çıkmazsa yani) o zamana kadar belki kışın ortası diye indirim yapanlar olur 2.elde diye beklemek istiyorum yani 14e verenler 13e 15e verenler 14 e bırakırmı sormak istediğim bu kısacası bu arada vergisi sigortası ne kadara mal oluyor bu motorun ? Arada bir fotğrafta paylaşabilirsiniz diye düşünüyodum açıkcası
    bumoto hyosung megelli gördüm, yazsam mı yazmasam mı diye düşündüm. merkez45, ne olur saydığınız motorların kaç yıl hizmet verebileceklerini araştırın, ondan sonra japonlarla karşılaştırın. ucuza motor aldım diye sevinirsiniz, satana kadar o motor size en az yarım motor parası harcatır. japonlar bu saydıklarınızdan daha farklı klasmandadır.
    illa kawasaki almak zorunda değilsiniz ama paranıza kıyın, japon alın.
    fotoğraflara gelince, sadece bu sayfada bile katalog fotoğrafları gibi çekilmiş fotoğraflar var, daha farklı nasıl bir beklentiniz var acaba?

Motosikleti
    şuan için yok
    Bumoto ve megelli konusunda haklısınız ama hyosung diyoruz abi 200udan beri üretimi var ve piyasada olan bi motor güzel motor ama ninjadan daha ağır eğer yanlış hatırlamıyosan 250 cc ss katagorisinde japon motor pek yok sanırım benim bildiğim honda kawasaki var naked istemiyorum bidr şu yamahanın yeni modeli gelcek ama gerçi 2015 te ne zaman gelicek hondada piyasada çok var yani tamam güzel motorda abi bi kafenin önüne çektinmi motoru herkes tanır benim aradığım hem uzun yola çıkabilcek şehir içindede fazla yakmıcak bi motor şimdi diceksiniz cbrde buna uyuyor diyr ama sevmiyorum o kadar çok görüyorumki cbr ninja 300 benim aradığım model beklentilerimi karşılıyo kalite konusunu tartışmaya gerek yok kawasaki sonucta ama işte ehliyet yok para var ama nakit yok elimde kesin param var ama işte sonuc olarak 2015i beklemek zorundayım vr sıfır bi hyo alcağıma ninja 300 alırım diyorum 2. El ama merak ettiğim bu 2.el piyasasının nasıl ilerlediği yani yılbaşında yeni modellet gelicek bu ninja 300e etki edermi sizce onu merak ediyorum.Fotoğraf derken biraz paylaşımlarda bulunabilirsiniz sonucta paylaşım başlığı ve bakın son zamanlarda hsreketsiz kaldı renklendirin ne farkı var diğer motorların paylaşım başlığından çoğu güzel güzel paylaşıyo sizdende bekliyorum hem yaptığınız paylaşımlar sayesinde belki alıcalar çoğalır :D

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Ninja candır megelli zart zurt hikaye gerçekten hiçbir sıkıntısı olmayan kendini bu pazarta kanıtlamış japonyanın ducati si Ninja.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    [IMG][/IMG]
    Karalı, barodi ve braveguy bunu beğendiler.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Kawasaki farkı resimde'de belli
    braveguy bunu beğendi.

Motosikleti
    şuan için yok
    Şş konu gene sessiz sakin oldu.Hani bişeyler yazın kış geldi herkes çekildi sanırım beyler size sormam gereken bişey var ninja 300 ün ne kadar masrafı var yani periyodik bakımı vergisi falan filan

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Ben 1 ay önce Kawasaki Ninja 300'e geçiş yaptım. Motoru aldığımda vergisi ödenmişti. Ama https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/...ge=IVD_HSP_MTV adresinden motorlu taşıtlar vergisini hesaplayabilirsin.

Motoru bin küsür kilometre de satın aldığım için, rodaj sonrası servis maliyeti konusunda bilgim yok. Şu an sayacım 3.100 KM'yi gösteriyor.
    Bakım periyodu 6.000 KM'de bir diye biliyorum. (Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen)

6.000 bakımına girdiğimde hangi servise gittiğimi ve maliyetini paylaşırım.

Ninja 300'den üzerinde ki orjinal lastikler dışında çok memnunum. Lastik olarakta Pirelli Diablo Rosso 2'ye terfi edersem sorunum kalmayacak.

* Evet Ninja 300 kullanıcıları biraz sessiz.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Akşamları turluyoruz ondandır

Ya bu soru komik olacak galiba ama 2014 model ninja 300 de dörtlüler nasıl yakılıyor?

Bir de motorun hararet göstergesi yok mu? Son olarak bu motora güzel bir vites göstergesi takılamaz mı? Deneyen oldu mu, ücretleri ne civarlarda?

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı hulusihususi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bu soru komik olacak galiba ama 2014 model ninja 300 de dörtlüler nasıl yakılıyor?

Bir de motorun hararet göstergesi yok mu? Son olarak bu motora güzel bir vites göstergesi takılamaz mı? Deneyen oldu mu, ücretleri ne civarlarda?
    Komik ama gerçek dörtlüler yok. Olmamasıda çok ama çok saçma Sanırım japonya'da satılan ninja 250'lerde var.

Ben aldığım gün vites göstergesi taktırdım servisinde. Fakat çok pahalıya mal oldu (400tl) çokta basit bir ürün. Üstelik motorun kendi vites tesbit sistemi olmadıgı için takılan aparat % 75 iş görüyor Bu nedemek diyecek olursan gösterge vitesin değiştigini debriyaj manetini birakmadan anlayamıyor. Eğer debriyaj manetinden elini çekmeden birden fazla vitesi peş peşe düşürürsen (mesela Trafik ışığına gelirken) motor durduğunda gösterge doğru rakkamı yazamıyor çünkü elin hala debriyajda.Buda kalkışlarda bu vites göstergesine güvenmemen gerektiği anlamına geliyor. Ama normal sürüş sırasında herşey olması gerektiği gibi çalışıyor. ( verdiğim detaylar takılan göstergenin kitapcığındada anlatılıyor.) [Your bike is not equipped with Gear Position Sensor, therefore determining the gear in use is only possible when the engine is running and the clutch is released. ]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Tek eksiğimiz bikinili kızlar...

Serdal ile Ercana selam olsun çok keyifli bir gün oldu.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Hehe yaz gelsin bikini giyer yıkarız abi seni'mi kırıcam
    TimFx bunu beğendi.

yaygeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    kapısının önünde veya garajında ninjaları olan insanlar olarak çok şanslı olduğunuzun farkındamısınız? aylardır cereme çekiyorum motor alabilmek için o kadar sıkıldım ki insanların videolarını izlemekten fotoğraflarına bakmaktan. izliyorum izliyorum sonra etkinlikler yapıldığını görüyorum buluşup beraber gazlandığını görüyorum canım sıkılıyor kapatıyorum sayfayı. fazla değil beş dakika sonra bi bakmışım youtubeda ninja videoları aratıyorum. Allah nasip eder de alabilirsem şu motoru ilk işim kısa bir trailer hazırlayıp buraya atmak sürekli fotoğraf çekip heryere atıcam facebook twitter instagram forumlara sitelere vs. vs. benim de ninjam var lan imasıyla gezicem sokakta birisi selam verdiğinde nasılsın dediğin de iyiyim napiyim ninjam var işte takılıyoruz dicem sonra buluşmalara etkinliklere katılıp buraya yazıcam çatlasın ninjası olmayanlar olup da gelmeyenler diye kardeşim iki üç günde bir arayıp abi aldın mı motoru al artık ya nolur diyor ama çok yaklaştım çok az bir eksiğim kaldı yakında geliyorum inşallah bu hasret son bulacak acım dinecek inanıyorum hissediyorum ninjası olmayanlara, olanlara, fotoğraf atanlara, özellikle, kapısında ninjası olup da fotoğraf atmayanlara selam olsun
    Nathan ve Mezo18 bunu beğendiler.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komik ama gerçek dörtlüler yok. Olmamasıda çok ama çok saçma Sanırım japonya'da satılan ninja 250'lerde var.

Ben aldığım gün vites göstergesi taktırdım servisinde. Fakat çok pahalıya mal oldu (400tl) çokta basit bir ürün. Üstelik motorun kendi vites tesbit sistemi olmadıgı için takılan aparat % 75 iş görüyor Bu nedemek diyecek olursan gösterge vitesin değiştigini debriyaj manetini birakmadan anlayamıyor. Eğer debriyaj manetinden elini çekmeden birden fazla vitesi peş peşe düşürürsen (mesela Trafik ışığına gelirken) motor durduğunda gösterge doğru rakkamı yazamıyor çünkü elin hala debriyajda.Buda kalkışlarda bu vites göstergesine güvenmemen gerektiği anlamına geliyor. Ama normal sürüş sırasında herşey olması gerektiği gibi çalışıyor. ( verdiğim detaylar takılan göstergenin kitapcığındada anlatılıyor.) [Your bike is not equipped with Gear Position Sensor, therefore determining the gear in use is only possible when the engine is running and the clutch is released. ]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Tek eksiğimiz bikinili kızlar...

Serdal ile Ercana selam olsun çok keyifli bir gün oldu.
    osman, motorları nerede yıkadınız/yıkattınız?

delifişek2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300 30.th anniversary
    Arkadaşlar ninja 30. yıl serisi 300 motosikletim geldi yarın teslim almaya gideceğim ve gün sonunda fotoğraflarını paylaşacağım forumu baştan sona okudum ve anladım ki bu motosiklet ayrıcalık kompleks sebebi neyseki eliminasyon olmuş şu an burada bir kemikleşme olmuş herkese merhabalar şimdiden ön Tekeriniz hep düz bassın.[COLOR="Silver"]

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Yaygeren merhabalar inan yorumunu okudugumda bundan 6 yıl önce bende senin gibiydim allahım banada nasip edermi diyordum çok çalıştım çok yıprandım bende sizin gibi sürekli motor video su izliyordum yoldan Ninja geçtiği zaman cama pencereye çıkıyordum sonra kurban olduğu Allah banada nasip etti bi Ninja 250r çıkardım bayiden 1 sene bindikten sonra satıp zx6 çıkardım sonrasında aile baskısından dolayı satıp bi müddet motor almıcam diyordum ama en fazla 1 sene dayana bildim yolda ninja gordugumde gidip gidonu nu seviyordum resmen sevgilimi gormuş gibi oluyordum kafaya koymuştum doğum günümde alıcam dedim ve gittim 13 ağustos da doğum günümde Ninja 300 çıkardım bayiden sabırla ve zamanla herkes dileklerine isteklerine kavuşur inşallah herşey gönlünce olsun Antalya taraflarındaysan seninle seve seve Ninja ile gezerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Alıntı delifişek2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ninja 30. yıl serisi 300 motosikletim geldi yarın teslim almaya gideceğim ve gün sonunda fotoğraflarını paylaşacağım forumu baştan sona okudum ve anladım ki bu motosiklet ayrıcalık kompleks sebebi neyseki eliminasyon olmuş şu an burada bir kemikleşme olmuş herkese merhabalar şimdiden ön Tekeriniz hep düz bassın.[COLOR="Silver"]
    Öncelik ile yeni motorunuz hayırlı uğurlu olsun umarım güzel günlerde binersiniz. Burada kemikleşme olmasının sebebi Ninja ya binip surmeden lan o motora o kadar para verilir mi demeleri ve çamur atmalarıdır nedense diğer forum üyeleri biz ninja300 sahiplerini enayi gibi gormekte zamanla anlıcaksınız ne demek istediğimi saygılarımla.

yaygeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    [QUOTE=Tech_N9ne;3474661]Yaygeren merhabalar inan yorumunu okudugumda bundan 6 yıl önce bende senin gibiydim allahım banada nasip edermi diyordum çok çalıştım çok yıprandım bende sizin gibi sürekli motor video su izliyordum yoldan Ninja geçtiği zaman cama pencereye çıkıyordum sonra kurban olduğu Allah banada nasip etti bi Ninja 250r çıkardım bayiden 1 sene bindikten sonra satıp zx6 çıkardım sonrasında aile baskısından dolayı satıp bi müddet motor almıcam diyordum ama en fazla 1 sene dayana bildim yolda ninja gordugumde gidip gidonu nu seviyordum resmen sevgilimi gormuş gibi oluyordum kafaya koymuştum doğum günümde alıcam dedim ve gittim 13 ağustos da doğum günümde Ninja 300 çıkardım bayiden sabırla ve zamanla herkes dileklerine isteklerine kavuşur inşallah herşey gönlünce olsun Antalya taraflarındaysan seninle seve seve Ninja ile gezerim [COLOR="Silver"]

hocam amin amin amin inşallah benim sonumda seninki gibi muradına ermiş bi şekilde olur İstanbuldayım ben ama inşallah birgün antalyaya gelip kahveni içerim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)