Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG SuperBoy Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eski-hondacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUPER BOY... KASK LAZER...ELDİVEN ,DİZLİK PROHEL
    hiç girme bu konulara ımf nin borcunu bitirmişler bilmem anlatabildimmi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    O kadar kazandılar ki, biraz da KOÇ kazansın diye yok paraya kiraladılar. Yine siyasete girdik.

Motosikleti
    yok yok siyaset yok biz motorumuzu konuşuyoruz hgs yapıştıracağız maliyetini düşünüyoruz

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Yok abi ben şimdilik HGS almamaya kararlıyım. Zaten şehir dışına motosikletle çıkmama herkes muhalefet.
    Annem ayrı bir tehditkar, eşim ayrı.. Bir gün motosikletim yüzünden evi terk edeceklermiş
    Sırf 'Bak haklı çıktık' demesinler diye 2 kat dikkatli sürüyorum
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    tamamdır ozaman konu kapanmıştır evle aranda engel olabilecek tüm konularda dikkatli olmanı takdirle karşılıyorum bizim kültürümüzde bu önemli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

benden bu gecelik bukadar kal sağlıcakla yeni 100cc alacak arkadaşları bekliyoruz dört gözle .

Motosikleti
    kymco activ 110
    mrb mondial mg 100 süperboy nasıl iyi bi motormu arıza felan çıkartıyomu yada benzin ibresi felan sallanıyomu yolda brakırmı bu motor bu motordan almayı düşünüyorum süratla işim yok teklemesin yeter tekliyomu bu motor alırsam bu motoru ilk debrajlı motorum olacak şu anda kymco activ 110luk mtor kullanıyorum çelik sk 104 sport motorla süperboy motor arasında kaldım hangisi daha iyi fikirleriniz nedir alırsam bu süperboydan mavi yada beyaz renkten alıcam fiyatıda çok ucuz bu motorların debrajlı motorda hangi viteste hangi süratla gidersek motor yıpranmaz

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bir mesaja bu kadar soru sığdırdıgınız için tebrik ederim
    fbcino bunu beğendi.

Motosikleti
    kymco activ 110
    ne bileyim merak ediyo insan hiç debrajlı sürmdim daha çelik sk 100-3 sport alsammı acaba fikriniz nedir çin malı olduğundan biraz kafam karışık temiz kullansam bişey olmaz heralde sizin pirince nasıl memnunmusunuz debrajlı motor sürüşü cuptan rahatmı oluyo arabayı sürüyorum debrajlı motoruda sürerim heralde sizin motoru 1 den 5 e kadar hangi hızlarda kullanıyosunuz bi de sizin yazdığınız konuşmaları bi haftadır felan baştan aşağı takip ediyorum bide motoru yüksek viteslerde az hızla kullanırsak yada düşük viteslerde hızlı kullanırsak ne olur motoru 1 de 20 2de 40 3de 60 4de 80 5 de 90 la felan kullanırsakmı iyi olur yinemi çok soru sordum diğer sorduklarımın hiç birini yanıtlamamışsınız

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    O zaman yavaş yavaş yanıtlayayım
    fbcino bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı snnicky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne bileyim merak ediyo insan hiç debrajlı sürmdim daha çelik sk 100-3 sport alsammı acaba fikriniz nedir çin malı olduğundan biraz kafam karışık temiz kullansam bişey olmaz heralde sizin pirince nasıl memnunmusunuz debrajlı motor sürüşü cuptan rahatmı oluyo arabayı sürüyorum debrajlı motoruda sürerim heralde sizin motoru 1 den 5 e kadar hangi hızlarda kullanıyosunuz bi de sizin yazdığınız konuşmaları bi haftadır felan baştan aşağı takip ediyorum bide motoru yüksek viteslerde az hızla kullanırsak yada düşük viteslerde hızlı kullanırsak ne olur motoru 1 de 20 2de 40 3de 60 4de 80 5 de 90 la felan kullanırsakmı iyi olur yinemi çok soru sordum diğer sorduklarımın hiç birini yanıtlamamışsınız

Çeliğin depo kapağını şu yeni model içine gömmelilerden yapmamışlar depoyu fulleyince yan ayaklıkta benzin akıtıyor, depo kapağının etrafı hep toz topluyor silmek zor oluyor ve çıkmıyor.

lastikleri 1000 km dahi kullanamadım içindeki ip midir tel midir nedir onları çıktı şambreli kesti ön arka tubeless yapmak zorunda kaldım.
    Zinciri kasma germe yapıyordu bir noktada ve sürüş keyfini bozuyordu oringli taktırdım.
    100 cc yokuşlarda bayılıyordu 125 lik yaptırdım. ( hangi 100 lüğü alırsan al seni tatmin etmeyecektir)

2250+250 ruhsat sigorta+150 tubeless+100 zincir+150 cc yükseltme hesabını sen yaparsın.

100 tl vergi ver gir salcano wolf al, şunu da unutma yağını benzini koyduktan sonra motor seni yarı yolda bırakmaz. 3 litre civarı yakıyor çift kişi şehir içi karışık kullanımda.
    snnicky ve rs_guven bunu beğendiler.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    mrb mondial mg 100 süperboy nasıl iyi bi motormu arıza felan çıkartıyomu yada benzin ibresi felan sallanıyomu yolda brakırmı bu motor bu motordan almayı düşünüyorum süratla işim yok teklemesin yeter tekliyomu bu motor alırsam bu motoru ilk debrajlı motorum olacak şu anda kymco activ 110luk mtor kullanıyorum çelik sk 104 sport motorla süperboy motor arasında kaldım hangisi daha iyi fikirleriniz nedir alırsam bu süperboydan mavi yada beyaz renkten alıcam fiyatıda çok ucuz bu motorların debrajlı motorda hangi viteste hangi süratla gidersek motor yıpranmaz
    Ben 6 aydır kullanıyorum. Henüz 1850 km'deyim. Şimdiye kadar lastiği bile patlamadı. Tek masrafı far ampulünü değiştirdim.
    Benzin ibresinde herhangi bir titreme falan yok. Çok yıpratmazsanız sizi üzmez. Debriyajlıyı kullanmak daha keyifli tabi ki.
    Çelik ya da Mondial pek far edeceğini sanmıyorum. Hangisinin servisi size daha yakınsa onu tercih edin gitsin
    Hangi viteste, hangi hız pek dikkat etmiyorum ama 7.000-8.000 devri geçmenizi (motorun sağlığı için) tavsiye etmem.
    fbcino bunu beğendi.

Motosikleti
    kymco activ 110
    dübleks lastikler dahami iyi iç lastiklilerden bu motor lastiği beni öldürüyor patlayınca çok moralim bozuluyor şimdiki motorun çelik sk 100-3 mü

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

hım bide debrazlı deniycem cubtan bek memnun deilim 2 kişi çekim hızı agırlıyor

Motosikleti
    Pulsar
    Şu an Çelik Kullanıyorum geçen sene şubatta aldım, 6200 km deyim. 2000 de 125 lik yaptırdım.
    Dubleks patlamıyor ama basınçları kontrol etmezsen komple havası iniyor. Dün bu olay başıma geldi, hava bassan basılmıyor kompresör lazım mecbur lastiği söktüm lastikçide şişirip geri taktım. (tabi ikinci motorla babam geldi malzemeleri getirdi hallettik)

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    motoru yüksek viteslerde az hızla kullanırsak yada düşük viteslerde hızlı kullanırsak ne olur motoru 1 de 20 2de 40 3de 60 4de 80 5 de 90 la felan kullanırsakmı iyi olur
    Her zaman orta devir en iyisidir. Normal kullanımda 5.000 devirde vites değiştirirsek, daha konforlu bir yolculuk olur.
    Motorun canını alayım dersen, devir kesici yok, krank kırılana kadar basabilirsin
    fbcino ve snnicky bunu beğendiler.

Motosikleti
    kymco activ 110
    basıncı nasıl kontrol ediliyor dübleksmi daha iyi iç lastiklimi bide kaça mal ettin dubleksliyi hangi markası iyi dublekslinin anahtarımı var önunlamı kontrol ediyon basıncı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

yok ben çok fazla basmam motora acırım

Motosikleti
    Pulsar
    Lastik basıncını ölçen aletler var benzinliklerde oluyor ben 1 aydır motorla ilgilenemedim koydum benzini yağı bastım, sağıyla soluyla ilgilenmedim. Arkada tubeless iyi ön de şambrelli. 5 senedir Bisanı kullanıyorum 20 bin km oldu ön lastiğinin patladığını görmedim.

Motosikleti
    kymco activ 110
    bende 5 sene kymco kullandım şimdidde kymco var 13500 kmde 1 keresinde 110 suratla taşın üstünden geçtim hemen yavaşladım direksiyon ne biçim salladı ön lastik patlayın ca

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

sk 100-3 sport alıyımmı pişman olurmuyum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

memnun musunuz çelik ten ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

bide benzin göstergesi sallanıyomu her sorduğuma cevap yazdığınız için teşekkürler

Motosikleti
    Pulsar
    Memnunum, fotosunu aradım bulamadım. İlerde eklerim son halini. Titreşim var makinada bence salcano wolf al, 2-3 ay sonra ben wolf almayı düşünüyorum yada lifan emisol.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

Benzin göstergesi sallanmıyor, yokuş yukarı çıkarken yada inerken değişiyor ve net ölçüm göstermiyor.
    snnicky bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bu kadar masrafa rağmen, memnun olman şaşırtıcı doğrusu. Ben sırf titreşimi yüzünden bazen keşke almasaydım diyorum.
    Hatta satmaya bile niyetlendim ama para etmeyeceğini anlayınca vazgeçtim. 125 mc (drift'in farını sevmedim) ya da Salcano benim de favorim.
    snnicky bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar
    Masraf olarak görmüyorum, hangi motoru alırsan al tubeless takmak zorundasın yada lastik değiştirmek.
    Zincir ise; yeni motor alırsam kesinlikle oring takarım. Oring bir başkaymış....
    snnicky bunu beğendi.

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)