Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG SuperBoy Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eski-hondacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUPER BOY... KASK LAZER...ELDİVEN ,DİZLİK PROHEL
    bugün aldım fakat trafikte ruhsat yokmuş plakaya cuma gel dediler nasıl oluyorsa maşallah millet boyuna plaka alıyor kara borsa, biraz canım sıkıldı 67 km yapmışım bile hiç anlamadım 5500 deviri geçmedim güneşli havada displey fark edilmiyor keşke önüne kırmızı filim koysalarmış yada displey parlak tip olsaydı neyse zaten eski usül kullanıyorum göstergeye bakan kim motorun sesine göre devam vitesi boşa atma çalışmaları yapmam gerek 2 ye atıp duruyorum bazen denk getiremiyorum yalnız daha motor sıkı açılmak istediğini belli ediyor sesi boğuk gibi tam patlamıyor sanki bana zaman ver itina göster diyor geçişlerde sorun yok 12345 fakat açılması gerek motorun nerdeyse hızlı bıraksan debrajı atlayacak şu halde bile allah pişman etmesin eski günlerdeki gibi keyifleniyorum sanki beyaa
    HasaN64 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun fotoğrafını atarmısınız.

Motosikleti
    misafir geldi, çekecektim cep telefonumla bakyaaaaa , ekleyecektim zaten profil resmime, nasip yarına olur inşallah yağmur başladiki şimdi gece farlarını deneyecektim sankı beyazımsı yanıyordu ama oda yarına kaldı ama 4lüler iyi yanıyor benzini koklamıyor şu anda büyükbir ihtimalle 2000 den sonra sesi ile değişir benim 19 yaşındaki ihtiyar hondam kokluyordu 125 lik olmasına karşı km sini hatırlayamıyorum kaç defa devirdiyse artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

ama benim kız 6 yaşında ömründe ilk defa motora bindi indiğinde bana sarılıp babacım çok güzel heryeri gördüm keçilerin yavrusunuda dedi ya isterse 4 gün sonra dağılsın motor anlatamam mutluluğu. yeniyken dik yokuşlar tavsiye etmem 100 cc olduğunu hissettiriyor buda gayet normal açılmadan

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

süspansiyonlar titanlarınki gibi sert tabiki materyalleri okadar sağlam olduğunu sanmıyorum servise ön takım biraz eğrimi dedim, iki bacağının arasına alınca tekeri sağsol ayar vermeye çalıştı bmx bisikletim geldi aklıma üretici firmaya sesleniyorum süspansiyonları yumuşatırsanız ikiye katlar satışlar motorun hafifliğini hesaba katınız, şöyle nasıldı denizde dalgalanan şişme bot hissi verse kim tutar rakibiniz çin çonlar içinde tek geçersiniz.
    cuppuc bunu beğendi.

Motosikleti
    süperboy
    arkadaşlar ben profil fotoğrafı yükleyemiyorum nasıl yapıcaz açıklarmısınızz

Motosikleti
    ben henüz yapmadım ama yarın çekince fotoyu atmaya çalışacağım becerebilirsem anlatırım rengi nedir yazmamışsın.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı eski-hondacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    misafir geldi, çekecektim cep telefonumla bakyaaaaa , ekleyecektim zaten profil resmime, nasip yarına olur inşallah yağmur başladiki şimdi gece farlarını deneyecektim sankı beyazımsı yanıyordu ama oda yarına kaldı ama 4lüler iyi yanıyor benzini koklamıyor şu anda büyükbir ihtimalle 2000 den sonra sesi ile değişir benim 19 yaşındaki ihtiyar hondam kokluyordu 125 lik olmasına karşı km sini hatırlayamıyorum kaç defa devirdiyse artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

ama benim kız 6 yaşında ömründe ilk defa motora bindi indiğinde bana sarılıp babacım çok güzel heryeri gördüm keçilerin yavrusunuda dedi ya isterse 4 gün sonra dağılsın motor anlatamam mutluluğu. yeniyken dik yokuşlar tavsiye etmem 100 cc olduğunu hissettiriyor buda gayet normal açılmadan

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

süspansiyonlar titanlarınki gibi sert tabiki materyalleri okadar sağlam olduğunu sanmıyorum servise ön takım biraz eğrimi dedim, iki bacağının arasına alınca tekeri sağsol ayar vermeye çalıştı bmx bisikletim geldi aklıma üretici firmaya sesleniyorum süspansiyonları yumuşatırsanız ikiye katlar satışlar motorun hafifliğini hesaba katınız, şöyle nasıldı denizde dalgalanan şişme bot hissi verse kim tutar rakibiniz çin çonlar içinde tek geçersiniz.
    Süspansiyonları dert etmeyin ya, çok hafif biri değilseniz en az 80 kilo varsanız 3-5 bin km kullandıktan sonra amortisörler yumuşacık olur. Ben de çok yumuşak süspansiyon sevmiyorum genelde ön amortisörü yumuşak yapıyolar ani frende arka taraf zıplıyo arka tekeri kaydırıyo.

Geçen şöyle bir mesaj yazmışsınız başka bir konuda, ona da cevap vermiştim görmediniz cevabımı, buraya da yazayım.
    kılavuzda yazanları uygulama taraftarıyım super boy almayı düşünüyorum ilk yağ değişiminden sonra borpower ile destekleyeceğim iyi gelir diye tahmin ediyorum arkadaşlar birde köylü motoru tarzında konuşmalar biraz garip düşüyor ben samanlıkta yatan sahibi vefat etmiş dedelerin motorlarını gördüm dibim düştü şu anda bile satın alamıyorum gücüm yetmiyor bu forumdan faydalanan arkadaşların kalbini kıracak kelimeler sarf etmezsek sevinirim.
    Kilavuzda yazanlari uygulayacaksan borpower ve benzeri yag katkilarini motoruna koyma. Motora zararinin yaninda sanzimana da zarar verir debriyaj yagli oldugundan.

Motosikleti
    ahh ahhh nerde o eski bmv süspansiyonları hatta eski java 250 liklerinki ilk motorumun superboy olmasını isterdim karşılaştırma psıkolojısıne kapılmazdım tecrübe edinmek çok iyidir fakat maddi imkanlar el vermiyorsa superboy vergisizler içinde kralı geliyor bana, nedenmi ? boyum 185 kilom 90 dizlerimin kırıklık durumu ve yere basışım bana idealmiş gibi geliyor boyunuza göre motor alın bu çok önemli modele çok takılmayın anatomi çok önemli iki tekerde dizlerimin arasına sıkıştırmadığım bir motor kullanmadım diğerlerine yorum yapamam.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    700-800 km'de ilk bakıma götürün. Sonrada 2.000 km'de ikinci bakıma götürün.
    Onun dışında başka birşey yapmanıza gerek yok. Ha birde benzin katmayı ihmal etmiyoruz tabi
    Farları yeterli seviyede aydınlatıyor. Ama beyaz değil, sarı.
    Benim prince 1680 km oldu. Herhangi bir problem olmadı şimdilik.

Motosikleti
    evet evet sağ olasın motorların ıslak debriyaj olduğunu bir anlık hafızamdan silinmişti yazarken bor yağı sürtünmeyi nano bor taneleriyle azalttığından debrıyaj kaçırırmış üretici firma tavsiye etmiyor iyiki hatırlattın .

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

şunu anlayamadım yumuşak olunca nasıl arka zıplıyor emin ol yere daha yaklaşınca daha sağlam basma hissi veriyor ama hız yapan tarzlardan bahsediyorsan tamam onların sert olması gerekiyor diye okumuştum

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önce hızlıresim yada başka bir siteye resimi atın, sonra resimin url'sini alıp buradan insert imageye tıklayın yukarıdaki işaretlerden, oraya url'yi yapıştırıp tamama basın yükleyecektir.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    şunu anlayamadım yumuşak olunca nasıl arka zıplıyor emin ol yere daha yaklaşınca daha sağlam basma hissi veriyor ama hız yapan tarzlardan bahsediyorsan tamam onların sert olması gerekiyor diye okumuştum
    Mengü'nün demek istediği, ön amortisör çok yumuşak oldugunda, frenleme yapıldıgı zaman ağırlık öne bindiğinden dolayı, ön amortisör de fazlasıyla esner.
    Arkadaki ağırlık da azalınca lastik kayar. Sanırım böyle demek istedi. Yanlış anlamışsam, kendisi düzeltir zaten.
    Gerçekten de çok yumuşak bir ön amortisör ve tam tersi çok sert bir arka amortisörü var. Bu da sürücünün böbrek taşı dökmesine ekstra katkı sağlıyor

Motosikleti
    bügün arka amortisörleri 1. kademeye alacağim böylece yaylar uzamış olacak, sertlik azalacak sanırım birazda kullanımdan sonra yumuşarsa tam istediğim olacak, yavaş kullandığımdan yumuşak olması hoş oluyor fakat hızlı giderken tutunmayı zayıflatabilir hoplatarak,yani aslında arkaların ayarlı olması iyi olmuş.

Motosikleti
    105 km deyim gittikçe rahtlıyor motor hissediyorum alarm aldım dün onu monte ettim uzaktan çalıştırmayı bağlamadım gerek yok bence yalnız biraz daha işim var kolay susturulur diye düşünüyorum motorun aküsünden ayıracağım alarmı koltuk altına başka küçük bir aküye bağlayacağım küçük aküde motordan şarj olacak ama arada iki adet diyot olacağından motorun akü kabloları kısa devre olsa bile alarm etkilenmeyecek çalışmaya devam edecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

virajlara dikkatli giriyorum tekerleri hesaba katarak daha kalın takamazlardı sanırım, motor 100cc lik yorar

Motosikleti
    albümüme motorun fotoğrafını koydum ama profil resmimde çıkmıyor anlamadım. 135 km oldu zorlu bir yayla yoluna vurdum artçımda vardı açılmadan böyleyse açılınca ne olur bilmem 1. vitesle nadiren 2. vites dik yayla yolu ısındı garibim mola verdim zorlamadım dinlendirdim ama çıktı helalolsun yürübe hiç sucuter görmedim vitesliler çıkıyor galiba.öyle biryol düşünün.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Sağ en üstteki "Kontrol paneli"ne girin. Solda aşağıda "Avatarını değiştir"e tıklayın.
    Sonra bilgisayarda yüklü bir fotoğrafı seçin. İşlem tamamdır.

Motosikleti
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengü'nün demek istediği, ön amortisör çok yumuşak oldugunda, frenleme yapıldıgı zaman ağırlık öne bindiğinden dolayı, ön amortisör de fazlasıyla esner.
    Arkadaki ağırlık da azalınca lastik kayar. Sanırım böyle demek istedi. Yanlış anlamışsam, kendisi düzeltir zaten.
    Gerçekten de çok yumuşak bir ön amortisör ve tam tersi çok sert bir arka amortisörü var. Bu da sürücünün böbrek taşı dökmesine ekstra katkı sağlıyor
    Aynen, ön amortisör çok yumuşak olunca motor ön tekere doğru dalma yapıp arka tarafı zıplatıyo.

Motosikleti
    tamam oldu resim de attım haydi hayırlısı daha çok üye bekliyoruz, frenleri kuvvetlendirmek gerekebilir balatalar bitince daha iyibir balata uydurabilirmiyiz acaba ? yoksa daha balatalarmı alışmadı tam yüzey basmıyor mu motoru yokuş aşagı durduğumda iki kişi ile olduğu yerde zor tutuyor normal değil gibi geldi fikriniz nedir.? 6500 devirde normal yolda 80 km yapıyor tek kişi normalmi çin motorlarında. aradan uzun zaman geçtiği için hatırlayamıyorum önceki motorumdan.

Motosikleti
    tamam oldu resim de attım haydi hayırlısı daha çok üye bekliyoruz, frenleri kuvvetlendirmek gerekebilir balatalar bitince daha iyibir balata uydurabilirmiyiz acaba ? yoksa daha balatalarmı alışmadı tam yüzey basmıyor mu motoru yokuş aşagı durduğumda iki kişi ile olduğu yerde zor tutuyor normal değil gibi geldi fikriniz nedir.? 6500 devirde normal yolda 80 km yapıyor tek kişi normalmi çin motorlarında. aradan uzun zaman geçtiği için hatırlayamıyorum önceki motorumdan.
    Benim 100'lük cub'da da ön fren kampana sizin motorla aynı balata aynı kampana var. Yokuş aşağı tek kişi olsam da sadece ön frenle motoru tutamıyorum kayıp gidiyor. Arka frene abanmadan motoru durdurmak imkansız sadece ön frenle motor yokuş aşağı yavaşlayamıyor bile. Ön fren telini çok gerip de fren koluna asılmayın teli kopartırsınız ne yazıkki freni o şekilde güçlendirmek mümkün değil. 6500 devirde 80km hız çok normal hatta 100'lük bir motor için düşük bir devir bile denilebilir.

Motosikleti
    yavaşlatmaya yavaşlatıyorda iki kişiydik öyle bir dönüşüm vardıki yayla yolunda 2.vites motor freni ve ön arka teker freni destekli yokuşu düşünün artık .

davazli20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi aksamlar 1 haftadır superboy merakı sardı cup alicaktim superboya tutuldum
    kullanan arkadaşlar yakıt durumu yol çekişi sarsmasi falan nasıl renk olarak da beyaz düşünüyorum motoru sadece resimlerde gordum yorumlarinizi bekliyorum

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)