Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erdemgc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    garip bir soru ama arkadaşlar motordan indiğimde kendimi çok yorulmuş hissediyorum. bunun sebebini anlayamadım. psikolojik mi acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    psikolojik değil alısana kadar motor adamı yorar araba gibi beliniz sağınız solunuz rahat süngerlerle cevrili değil sürekli etrafınızda gezinen bir rüzgar var. derken normal. Ama bazı motorlar var ki hayatta yormaz adamı (bakınız goldwing )

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    Alıntı mahoni38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    psikolojik değil alısana kadar motor adamı yorar araba gibi beliniz sağınız solunuz rahat süngerlerle cevrili değil sürekli etrafınızda gezinen bir rüzgar var. derken normal. Ama bazı motorlar var ki hayatta yormaz adamı (bakınız goldwing )
    ilk motorum değil. ama bu motora alışma sürem var galiba. bir de ne zamandır 1 yıla yakın motosiklet kullanmıyorum yeni yeni kullanıyorum. alışmam gerekiyor galiba. bir de trafiğin stresi mevcut

StuArT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z750
    Alıntı erdemgc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garip bir soru ama arkadaşlar motordan indiğimde kendimi çok yorulmuş hissediyorum. bunun sebebini anlayamadım. psikolojik mi acaba?
    Bunun sebebi yeni kullanıcı olmandan kaynaklanabilir,ama şu da var ki motorda herzaman daha çok efor sarfediyor insan bu yüzden yorabiliyor bazen,kendimden biliorum bazen üzerinden indiğimde bi yorgunluk sanki spor yapmış gibi oluyor tüm refleksler tüm kaslar çalışıyor çünkü

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    arkadaşlar bir de sizin motorlarınız da çok bağırıyor mu?

StuArT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z750
    Garip bi soru olmuş bu arkadaşım , kullanmana bağlı, motoruna bağlı bir çok değişken etken var . . .

Motosikleti
    HYO GT 250R
    devir ile ilgili bağırması 8.000 i geçersen vites değiştirirken çok bağırır

Motosikleti
    S&T GT 250 R,2009
    duruş pozisyonu itibariyle yorgunluk yapıyor,ilk başta banada oldu ama 1-2haftada alışyo insan.hiç kullanılmayan kaslar kullanılmaya başlandıgı için gayet normal bi durum...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşlar 1500 gr olarak koyduğum yağı 1250 km civarında değiştirdim... motor bu zaman zafında eksiltme yapmamış.... tabi ben her yağ değişimde filitrede değiştiriyoırum....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    arkadaşlar motoru 2. el aldığımdan mıdır nedir? motora güvenememek gibi birşey çıktı. ben de anlamadım yani. bugün yan çantalarla ilk defa sürdüm. onlar dengemi bozuyor olabilir. çünkü haftasonu 350 km yol yapmama rağmen böyle şeyler hissetmemiştim. sanki dengem çanta takmadan önceye göre rüzgar yeyince daha çok bozuluyor. onun dışında sanki bir yerinde birşey çıkacakmış gibi korkuyorum. debriyaj telinde bir arıza mevcut onu da yaptırmam gerekiyor çünkü boşa almakta sorunlar yaşıyorum. izmirde önerebileceğiniz servis var mıdır?

Motosikleti
    gt250comet
    merhabalar, yeni comet aldım ölçümlerime göre 300 kmde 14 litre yaktı benim motor, bana biraz fazla geldi, ayrıca 7bin devirde 100km/h, 9bin devinde 130km/h civarında bir hız söz konusu, normal mi =) ön dişliyi büyütürsem son hızı artırıp, yakıt tasarrufu sağlayabilir miyim? dişliyi büyüten arkadaşlar var mı=) bana maliyeti ne olur.. (2007 model karbüratörlü)

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar bir sorum olucak.

GT 250 R' lara Comet gidonu takma şansımız var mı?

tskler arkadas bu racınglebaslayabılırım yanı guven verırınsallah zorlanacağım asıkar donuslerde felanama zamanla alısacağım

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar motoru 2. el aldığımdan mıdır nedir? motora güvenememek gibi birşey çıktı. ben de anlamadım yani. bugün yan çantalarla ilk defa sürdüm. onlar dengemi bozuyor olabilir. çünkü haftasonu 350 km yol yapmama rağmen böyle şeyler hissetmemiştim. sanki dengem çanta takmadan önceye göre rüzgar yeyince daha çok bozuluyor. onun dışında sanki bir yerinde birşey çıkacakmış gibi korkuyorum. debriyaj telinde bir arıza mevcut onu da yaptırmam gerekiyor çünkü boşa almakta sorunlar yaşıyorum. izmirde önerebileceğiniz servis var mıdır?
    İlk önce güzel geldi bana, hatta ilk defa vitesliye bindim ve hiç takılmadım sürmek için ilk aldığımda, ama sonraları trafikte motora tam alışamamanın verdiği acemilik ve hzı yapayım derken ki oda şehir içinde kumkapı yolunda 100km bile değil kaza yapma riski atlatma durumlarınında verdiği telaş ilk 1 haftadan sonra insanda bir tedirginlik yaratıyor. Buna muhtemelen taksitle alınmış, borcunun devam etmesi, motorun ağır olması ve heran kaza yapabilirm duygularıda dahil. Hatta benim gibi ZAT parçalamış biriyseniz acaba yolda kalırmıyım tedirginliğide ekleniyor.

Fakat sonra birşey alıyor, evlendiğiniz karıya alışmak gibimi desem yoksa çalıştığınız işyerinizdeki arkadaşınıza alışmak gibi kanka olmakmı diyim ne diyim.

Anam anam, motora binerken ne tedirginlik ne korku ne frne tutmaz endişesi ne kaza endişesiz ne yolda kalırım endişesi.

Hele ilk binmelerdeki bel ve kol ağrılarıda ortadan kalkınca.

GT 250 R artık vazgeçilmez bir parçamız oluveriyor.

11 MAYIS'TA ALDIM 2 AY'I GEÇTİ, 3600 DE ALDIM 6000İ GEÇTİ...

Motosikleti
    S&T GT 250 R,2009
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk önce güzel geldi bana, hatta ilk defa vitesliye bindim ve hiç takılmadım sürmek için ilk aldığımda, ama sonraları trafikte motora tam alışamamanın verdiği acemilik ve hzı yapayım derken ki oda şehir içinde kumkapı yolunda 100km bile değil kaza yapma riski atlatma durumlarınında verdiği telaş ilk 1 haftadan sonra insanda bir tedirginlik yaratıyor. Buna muhtemelen taksitle alınmış, borcunun devam etmesi, motorun ağır olması ve heran kaza yapabilirm duygularıda dahil. Hatta benim gibi ZAT parçalamış biriyseniz acaba yolda kalırmıyım tedirginliğide ekleniyor.

Fakat sonra birşey alıyor, evlendiğiniz karıya alışmak gibimi desem yoksa çalıştığınız işyerinizdeki arkadaşınıza alışmak gibi kanka olmakmı diyim ne diyim.

Anam anam, motora binerken ne tedirginlik ne korku ne frne tutmaz endişesi ne kaza endişesiz ne yolda kalırım endişesi.

Hele ilk binmelerdeki bel ve kol ağrılarıda ortadan kalkınca.

GT 250 R artık vazgeçilmez bir parçamız oluveriyor.

11 MAYIS'TA ALDIM 2 AY'I GEÇTİ, 3600 DE ALDIM 6000İ GEÇTİ...

gayet güzel açıklamışsın benim daha 15gün oldu ama çok alıştım uzun yolda özellikle çok zevkli ,trafikte de bi okadar yorucu ve zevksiz ama gerçekten sevdiriyor kendini...

Arkadaşlar GT250R lara comet yada hangi motorun gidonu uyar.
    Daha önce yapmış olan var mı? Yardımcı olun.

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    arkadaşlar bugün konya- kastamonu 525 km yol yaptım... maşallah tık demedi... bi kere daha gözüme girdi yani..
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

Alıntı desert3737 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün konya- kastamonu 525 km yol yaptım... maşallah tık demedi... bi kere daha gözüme girdi yani..
    Uzun yolda ki performansı nasıl acaba?
    Rahatlığı ve yakıt olarak bilgilendirir misin?

Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda ki performansı nasıl acaba?
    Rahatlığı ve yakıt olarak bilgilendirir misin?
    uzun yolda performanıs gerçekten güzel süründürmez seni ve keyifli keyifli gidersin. rahatlık konusunda ise, eğer 100 kmde bir dinlenirsen çok problem yaşamazsın.

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı desert3737 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nereye gittin ya ben senin motoru alcaktım cıbırım satıldı satılacak az kaldı hyocular

desert3737 geçenlerde konyada siyah bi hyosung kaza yapmış bi bilgin var mı sahibi öldü dediler ismini falan biliyo musun?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler