Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
24. sayfa BirinciBirinci ... 142223242526 ... SonuncuSonuncu

Honda Fizy 125 (2012 Model) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    fizy 125 , Forza 250
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayda. niye satıyon be

sen 3300-3400 yaz 3000e ver yoksa zor. (Konya'da bir Fİzyci daha var onnunda 2binküsürlerde aynı aksesuarlar 3200 dedi 2950ye verdi. gitmeyo adamlar "Nee scootermı bu kadar vermem diyip dandik çin malına geçiyor")
    Bende arkadaşa katılıyorum 3,000 'e sat . Bazen çok komik şeyler görüyorum . Adam sıfırın dan pahalı satmaya çalışıyor :D Ödediği Plaka sigorta filan hepsini koyuyor :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Hay benbu debriyajın...
    Yahu yine ötmeye başladı.. boş vakitte yokki açıp yağlayıp kapatsak...
    ooof of. Honda....

Tamam bir mondial gibi değilsin ama Honda didik 3000-4000de bir hata çıkarınca pek canım sıkılıyor. Yağ değiştirme vaktide geldi... pöh masraf

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Epeydir uğramıyordum bir uğrayım dedim bizim moturun başlığına

Benim fizy 7450 oldu. 4000 bakımından sonra yağ değiştirmedim. Bugün yarın hafta sonu bir ara değiştiririm diye diye 8000'e dayandı ben de bakıma bıraktım artık. Maşallah sağlam motormuş bizim dangoz elemana bile dayanıyor. Henüz hiç bir sorun çıkarmadı. Bir tek bozuk yolda giderken cik cik cik ses geliyor onu da bakıma gittiğimde söyleyeceğim. Motoru satmayı düşünmüyorum 1 sene daha idare etsin ondan sonra hurdaya bile gitse üzülmem. İyi ki zamanında gidip çin malı almamışım aklımı seviyim. Benimle birlikte alınan çin scooterlar haşat oldu.

Yahu çok özeniyorum bu scootercılara

Keşke koyacak yerim olsa arabaya hiç binmem

Motosikleti
    Honda - Fizy 125
    arkadaşlar " 3000 tl ye ver" yorumlarınız kim içindi bilemiyorumm lakin ben dün itibariyle motorumu 3200 tl ye satmış bulunmaktayım.sizlere size fizy keyfi ile dolu-mutlu günler dilerim..

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı tarihcifss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar " 3000 tl ye ver" yorumlarınız kim içindi bilemiyorumm lakin ben dün itibariyle motorumu 3200 tl ye satmış bulunmaktayım.sizlere size fizy keyfi ile dolu-mutlu günler dilerim..
    sana diyordum.
    iyi 200-300 fazla sattıysan. Konya'da yolda belde vs de durunca soruyorlar veya 400-500 kmlik gezilerimde arkada çanta fileye tıkıştırılmış biton eşya falan kaçlık - kaça aldın.... 4000-4500 gibi maloldu diyince "amaaan scootere o kadar para verilirmi" gibi duyduğum ve 2. elde illaki fiyat düştüğü için diyorum. Bazı esnaflarımızda cidden çok abartıyor. sıfırı 3700küsür adam 4000 diyor , 3900 diyor. e sıfır aldıysan illa plaka vs olcak masraf olcak. onu göze almalısınız. piyasasıda 3000-3200 normal yani. Hayırlı olsun.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Honda - Fizy 125
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana diyordum.
    iyi 200-300 fazla sattıysan. Konya'da yolda belde vs de durunca soruyorlar veya 400-500 kmlik gezilerimde arkada çanta fileye tıkıştırılmış biton eşya falan kaçlık - kaça aldın.... 4000-4500 gibi maloldu diyince "amaaan scootere o kadar para verilirmi" gibi duyduğum ve 2. elde illaki fiyat düştüğü için diyorum. Bazı esnaflarımızda cidden çok abartıyor. sıfırı 3700küsür adam 4000 diyor , 3900 diyor. e sıfır aldıysan illa plaka vs olcak masraf olcak. onu göze almalısınız. piyasasıda 3000-3200 normal yani. Hayırlı olsun.
    eyv.teşekkür ederim..fizygüzel motor sonuçta honda.ee bir de böyle çin işi motorlar gbi yarı fiyatına satınca bi kez dha sevdim

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı tarihcifss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyv.teşekkür ederim..fizygüzel motor sonuçta honda.ee bir de böyle çin işi motorlar gbi yarı fiyatına satınca bi kez dha sevdim
    çin işi motorlar gibi yarı fiyatına satınca derken hacım?
    4000 e aldığını 3200 e satınca yarı fiyatımı oluyor?

veeeee yağ ne tavsiye edersiniz.
    Shell - Castrol - Gulf vs. en son yağ değiştireceğim marka arasında kararsız kaldım. birde Shell, Castrol ve Gulf'dan başkasını deneyelim.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Honda - Fizy 125
    pardon yarı fiyatına satmayınca olacaktı haklısınız..

mucotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy
    Arkadaşlar benim atom 1400 km oldu fakat bugün canımı sıktı. Bugün nedense marj almadı kontak kapa marj ver kontak kapa marj ver 4.de çalıştı.
    Hiç başına böyle birşey gelen var mı ? Varsa nedenini açıklarsa sevinirim.

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı mucotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim atom 1400 km oldu fakat bugün canımı sıktı. Bugün nedense marj almadı kontak kapa marj ver kontak kapa marj ver 4.de çalıştı.
    Hiç başına böyle birşey gelen var mı ? Varsa nedenini açıklarsa sevinirim.
    Akü Kutuplarını kontrol edin. Bu motorda değil ama bundan önceki motorumda olmuştu.
    En kötüsü durduk yere kablolarını yakmıştı, akü başlarına bakmaıştım mondialde kablolar soyulmuştu, aküden söküp ayak marşı ile çıkarıp motorcuya götürmüştüm.
    Umarım fazla sıkıntı çıkarmaz.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    s.a arkadaşlar.Kurban Bayramınız Mubarek Olsun.

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    sağol hacım.. cümleten Bayramınız mübarek olsun...

Motosikleti
    fizy 125 , Forza 250
    teşekkürler , hepinize hayırlı bayramlar

150 km kadar kullandım fizzymi . mükemmel , trafik yok , ucuz , park derdi yok bu insanlar neden skuter kullanmıyor :D

Motosikleti
    fizy 125 , Forza 250
    birde bi şey sormak istiyorum . motor soğuk olduğunda ilk marşta çalışmadığı oluyor . Bende hafif gaz veriyorum ilk marşa basışımda hemen alıyor .

Bu normal bir şey mi yoksa , rolanti ayarına bakılmalı mı?

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    normal. bizdede öyle. direk marş ile çalışmıyor. çalıştırırken gaz ver sonra rölantiye alıyor. yok hala stop ediyorsa rölantiyi çok az yükselt.
    (kitapcıkda yazar nasıl yapacağın. koltugun altında)
    bingabiloglu bunu beğendi.

Motosikleti
    fizy 125 , Forza 250
    Bilgi paylaşımına başlayayım

arkadaşlar bugün balıkesirden istanbula motorumla geldim . Yaklaşık 280 km + topçular eskihisar feribot . Feribot haricinde 1'i benzin almak için 2 defa kontak kapadım. Motor sağlamlığı açısından hiç bir sıkıntı yok ama bel dayanmıyor . Siz dayansanız motor hiç kontak kapamadan o yolu yapar emin olun .

toplamda 4,6 lt + 4,86 lt iki sefer olmak üzere 2 defa benzin aldım . Toplamda yaklaşık 9,5 lt benzinle 280 km yol geldi . Ama 190 km kadarı rodajdaydı , geri kalan 90 km tapa gaz ve 50 kg kadar yüküm vardı .

Benzin hesabı kesin çünkü Balıkesirden çıkarken depoyu fulledim . Arada 1 benzin aldım , eve geldiğimde tekrar fullettim .

Motorumun önünde çin malı bir cam olduğundan hızını biraz kesiyor , belki yakıt tüketiminide etkiliyordur . Ama düz yolda hiç bir etki olmadan 60-70 bandına çok rahat tırmanıyor . 90 - 95 arası son sürat gibi benim için . Frenler bariz ne kadar ekmek o kadar köfte mesajı veriyor . Kampana fren yetersiz galiba, gerçi benim ilk defa bu kadar uzun bir motor tecrübem oldu . Ama yolda giderken diyorsunuz ki " abi bu motor beni yolda bırakmaz öle veya böle gideceğim yere beni götürür" diyorsunuz . Sağlamlık ve trafiği iyice kavramak için bir öğrenme motoru yada bakkala çakkala hemen basım gidiyim istiyorsanız bu motor o motor :D

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    uzun yolda birde kulak tıpacı alın o kadar işe yarıyor ki...
    veeee foto filan çektiyseniz paylaşın.
    ya şükür etmesini bilene iyi motor

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Fizy ciler yok olmuş....

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250 Model 2008
    Merhaba arkadaşlar bugün 20 bin kml doldurdum 9 ayda ve eve gidiyordum hızım normal 70 80 civarındayken bir anda hızım yavaşlamaya ve gaz yememe başladı daha sonra frene basıp kenara çektim ama terkrar çalıştırmadı denedim çalışmadı ayak marşı kıtlı hiç devinmiyor el marşı tık tık diyor dönmüyor marşı motor ama tekerler ilerliyor sizce kitlemişmidir.

REKLAM ALANI
24. sayfa BirinciBirinci ... 142223242526 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler