Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
51. sayfa BirinciBirinci ... 41495051525361 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG Prince Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    sagol osiman ben hep buralardayim sizin.sayfaya baktigimda ekonimiklik pesindesiniz ben performans derdindeyim artik :-) mg deluxe forumunda 15. sayfada yan kapak ve o t harfini resimli olarak gostermisim. bende onu zaten youtube da honda cg subap ayarina bakarken kesfettim. birdaha subap ayari yaparsam resim cekerim. ust kapagin emme ve eksoz kanallarini genisletecegim yakinda o zaman unutmazsam tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

cg lerde egzoz ve emme subabi ayni degerde. normalde dedigin gibi emme biraz daha kisik ayarda olur. sentil cakisina.inan gerek yok ben 25 liraya mi ne aldim oyle duruyor evde ondan once jiletle ayarlamistim degisiklik olmadi. hem tras olursunuz jiletle iki ise birden yariyor :-) bu arada gecen gun on fren hidroligini degistirdim ben o da cok basit bilseydim resim cekerdim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Bize bi jilet yeterli mi kac ki onun kalın ligi bakma ben 100 luk aldığıma pişmanım ama benzinlige girince unutuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

Kulbutoru nasıl kontrol edicem orası neresi başka hepsini anladım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

Bide o herhalde 0.08 sentil dimi

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    evet 0,08 sentil. jilette büyük ihtimal 0,10 dur belki çok az incedir ama sentile gerek yok araya sok jileti on numara ayar oluyor. subaplarına kafasına basan kısım var ya orayı parmaklarınla tutup asağı yukarı yokla çok az bosluk olması lazım işte jilet girecek kadar

Motosikleti
    Tek jilet mi 2 tane mi bu arada cok saol

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    tek jilet iki tane ile denedim fazla geliyor. onem degil bilgim dahilinde herturlu soruya cevap veririm. subap ayari ile bayagi ugrasmistim zamaninda :-)

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek jilet iki tane ile denedim fazla geliyor. onem degil bilgim dahilinde herturlu soruya cevap veririm. subap ayari ile bayagi ugrasmistim zamaninda :-)
    subap ayarını öğrenelim daha sırada baskı balata değişimi öğrenme var

subap ayarı ne kadar sürede yapilir?

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    motor soguk haldeyken on-onbes dk da yapilir.alti baskili balata alacagim ben o zaman onu da ogrenirim daha sokmedim o kismi :-)

Motosikleti
    Işte ben bu motorun bu kısmını çok seviyorum herseyi kendin yapabilirsin. Mesala ben motoru garantiden çıkardım bedavaya para veriyorum bir sey yaptigi yok.ilk iki bakıma götürdüm baktım motorda üretim hatası falan yok sonra goturmedim.bi tek şikayetim var boyum 1.93 kilo 97 motor bana baya ufak geliyor ama motor sevgisi var ya kullanıyorum iste.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    osiman evet motor basit yapili heryeri kurcalaniyor ben 14280 km deyim . servisle isim olmuyor :-) :-100 luk motor seni cekmezki ya bende 180boy 80 kiloyum 125 lik hali yetmiyordu 166 cc yaptim simdi fena oldu. cok guzel cekiyor :-) tavsiye ederim standart 150 lik yapabilirsin fazla ugrasmadan

Motosikleti
    yaa çekmez derken sadece anayolda sıkıntı oluyor oda çok değil ama az bayırda hemen başlıyor bayılmaya 150lik için ne kadar masrafım olur ki yada diyorum satım kuba cita 170 f çıktı ondan mı alsam bu motorla boyu aynı olsa alırım.yaa bilmiyorum bazen satayım diyorum bi yandan da çok zarar daha 4700 de 1700 anca veriyorlar pek te bütçede yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Boora sen olsan bu boya bu posa sıfır 150 kt alırmısın.mondial çıkarmış onları çok övüyolar fena degilmiş.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    ha kuba ha mondial ne farkeder. senelik vergi vermiyorsun bunda hic olmazsa. cg tipi zaten hepsinde ayni sasi var. pistonun baglandigi kranktaki deligi kac perno acaba ? benimki 15 perno idi 65,5 taktim. sizinkiler 13 perno ise 150 lik var en buyuk o pernoda o da 62 mm. 150 liraya takiyorlar sanirim silindir ve iscilik dahil. ben internetten alip arkadasla birlikte taktim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

kt de oyle cok buyuk degil ki ama bundan daha rahat. bende almayi dusunuyorum ama bu satilmiyor ikinci el 125 lik kt alip buna yaptigim modifiyeyi yapsam uzun seneler binerim. senin boyuna cussene uygun kucuk.motor yoktur sanirsam. ama cg de baya kucuk benim altimda dahi bi lokma kaliyor dukkanlarin vitrin camlarindan bakiyorum bazen :-) sonra gormezlikten geliyorum ne yapayim :-D

Motosikleti
    Yaa sorma ben çalışmıyorum biriktirdiğim parayla aldım ben hiç binmeden aldım sipariş ettim geldi ama ne bileyim bu kadar küçük olucağını ama tam benim bütçeme göre şu anlık pek sorun çıkarmıyo çünkü hep tek kişiyim motorda fazla sıkıntı olmuyo tek sıkıntısı direksiyon çevirilince dizime çarpıyo.

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa sorma ben çalışmıyorum biriktirdiğim parayla aldım ben hiç binmeden aldım sipariş ettim geldi ama ne bileyim bu kadar küçük olucağını ama tam benim bütçeme göre şu anlık pek sorun çıkarmıyo çünkü hep tek kişiyim motorda fazla sıkıntı olmuyo tek sıkıntısı direksiyon çevirilince dizime çarpıyo.
    selenin ayarı var az da olsa geri cekebilirsin
    arkada yanda biri sağda biri solda 2 vidasi var
    gevşetip geriye cek seleyi
    vidalari geri sık

amortisorleri en yumusaga getirdim yinede sert
    ybr yan sanayi amortisorleri 53 tl civarı+ kargo
    alsam taksam rahat olur mu?

veya benim motor 2013 model
    2012 modelden farklı olarak arka amortisorler cift helezona sahip
    artık iyi mi değil mi orasini bilmiyorum
    iki kisi binince iyidir herhalde

amortisorun liste fiyati 60 tl gibi birşey
    40 a sattim desem 20 tl farkla anortisoru degistirmis olurum

acaba rahat olur mu yan sanayi ybr amortisör? ??

yoksa cup amortisör mu taksam???

arka amortisörün 2 helezonundan birini spiralle kessem mi

vidasini soktum
    amortisoru çıkardım da yaylari cikaramadim
    bir de amortisör icinde yağ oluyormuş
    incesi kalini oluyormuş
    değiştirince yumusuyormus öyle birsey var mi bizim amortisorde

drift amortisoru havali deniyor
    akaryakit istasyonundaki hava pompasiyla sertlik yumuşaklık ayarlanıyor muş

Motosikleti
    Benimkinin ayarı orta sertlik te bayaa yumusadi az bekle bence

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimkinin ayarı orta sertlik te bayaa yumusadi az bekle bence
    bizim sele altinda titresimi önleyen kısa ince lastik takozlar var
    oturduğum yerin tam altındaki takoz çıkmış geri taktım
    simdi tekrar ciktigini hissediyorum
    sizlerde de ayni problem olabilir diye yazdim
    kontrol edip japon yapistiricisi veya bally ile yapistirmak gerek
    depo da lastik takozlarla sasiye değiyor

EGR iptal eden var mi?

Motosikleti
    Ben etmedim

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    ben cup amortisoru taktim. motor daha da yukseldi. yalniz sertlik degismedi hatta bunlarla sekiyor. amortusor yaylarini sokmek icin yaylari az asagiya bastir sonra ust baglanti yerinin altinda somun var 15 numaraydi sanirsam onunla tut. elinle ust baglanti yerini gevset cikacaktir ama nasil geri takarsin bilemem yaylari kistirman gerek iyice. ben egr yi iptal ettim stop rtne egzoz patlama sorunlari kalkti

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cup amortisoru taktim. motor daha da yukseldi. yalniz sertlik degismedi hatta bunlarla sekiyor. amortusor yaylarini sokmek icin yaylari az asagiya bastir sonra ust baglanti yerinin altinda somun var 15 numaraydi sanirsam onunla tut. elinle ust baglanti yerini gevset cikacaktir ama nasil geri takarsin bilemem yaylari kistirman gerek iyice. ben egr yi iptal ettim stop rtne egzoz patlama sorunlari kalkti
    nasil iptal ediyoruz?
    performans artti mi
    yakit düştü mü?

artı ve eksileri neler kac numara anahtar gerek yapalim şu işi

guc artışı bekliyorum açıkçası
    yakit düşüyormuş arabada iptal edince

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    valla yakit ve performans yonunden bir sey diyemem cunki benim motor 166 cc oldu. yani yakitta artti cekiste :-D ust kapaktan cikan yerine gore sac kestik vidaladik manifolda giren hortumu yaridan kesip ucuna vida soktu arkadas. hava filtresine giren kismina da bant cekebilirsin arkadas kopuk gibu sert bir sunger soktu. benim motorun egr si arizaliydi icine benzin cekmis ve diyaframi yirtilmis notora benzin yolluyordu yani ekstradan

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    tek bir yerden tikayinca olmuyor mu bu iş?

teneke kesip onu araya koyacağız sanırım
    foto ile gostermeniz mümkün mü
    motor terimlerini pek cakmiyorum da
    veya yerlerini tarif etseniz de olur

REKLAM ALANI
51. sayfa BirinciBirinci ... 41495051525361 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)