Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fortunesv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Winton Too-Ybr 125-Ktm Duke 200
    Alıntı aksel111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisikletli önüme çıktı hiç sağına soluna bakmadan çarptım ve sola yattım Allah kimseye göstermesin hiç hatam yok. polisi aradım tutanak tutuldu hastane raporları var bende ve karşı tarafta sağlık durumu iyi . zararımı nasıl karşılarım gidip ifade vericem şikayetçi olayımmı. bilen varsa aydınlatsın
    Geçmiş olsun hocam. Sende birşey yok sevindim. Motosiklet ne durumda? Tam bilgim yok. Bir sigorta acentenle görüş derim. Ancak benim bildiğim kadarıyla sigorta şirketleri hasarı karşılamıyor. Poliçende açıklaması vardır zaten. Kazanın iki tarafı da motorlu araç sahibi olmak zorundadır şeklinde. Cebini üzecek gibi duruyor. Umarım fazla hasarın yoktur. Sana çarpan arkadaşla görüşüp hasarını karşılaması durumunda şikayetçi olmayacağım gibisinden bir konuşma yapabilirsin. Ancak arkadaştan tabi ki senet falan al mutlaka.
    aksel111 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Duke 200
    duke um henüz 100km de ve ön freni sıktığımda diskten bir vızıldama sesi duyuyorum, rodaj bitene kadar düzelir diye beklemeli miyim? yoksa disk/ön teker vs montajında bir hata olmuş olabilir mi?

aksel111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xlr 125- duke200
    700 800 lira gibi parça fiyatları tutuyo . aslında karşı tarafta ciddi bişi olmaması ilk sevindirici olay fakat sonuçta polisin tuttugu tutanakta asli kusuru bisikletliye vermişler f bendindeki manevraları yanlış yapmak kusurundan dolayı. bende diorum ki bende hata olsa beni öttürürlerdi. e madem hatam yok hiç mi hak talep edemiomuyum.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Lukocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duke um henüz 100km de ve ön freni sıktığımda diskten bir vızıldama sesi duyuyorum, rodaj bitene kadar düzelir diye beklemeli miyim? yoksa disk/ön teker vs montajında bir hata olmuş olabilir mi?
    zannetmiyorum muhtemelen balatalar yer yapıyordur kendine. yada toz falanda vızırdatır. bazen ıslanırsada o sesi duyabılırsın. bir tane brake clean spreyi al zaten normalde ara ara kullanıcagın bırsey onu bir sık bakalım diske ve balatanın oraya hala ses geliyor ise servise sor. ama ön teker yada disk montajında bir sorun olsaydı suana kadar kaza yaptırırdı sana.

bu arada kaza yapan arkadasım cok gecmıs olsun.
    Lukocan bunu beğendi.

Motosikleti
    honda xlr 125- duke200
    saol berkcigdm
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    ktm 1190
    saol berkcigdm
    bu arada öncelikle her ıkınızınde iyi olması çok sevındırıcı. fakat trafık sıgortası bunu karsılamıyor dıye bılıyorum kasko karsılıyor. ıkı motorlu araç olsaydınız onun sıgortası sızın hasarınzı öderdi fakat iş bisiketliye gelince pek bılgım yok hasarınız ıcın.

Motosikleti
    honda xlr 125- duke200
    ya ben yaptırıcam motorumu sorun o degil. sadece hak talep edebiliosam bi şekilde hak talep edicem gerekirse şikayetçi olucam çünkü haklıyım. olay bu

fortunesv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Winton Too-Ybr 125-Ktm Duke 200
    ya ben yaptırıcam motorumu sorun o degil. sadece hak talep edebiliosam bi şekilde hak talep edicem gerekirse şikayetçi olucam çünkü haklıyım. olay bu
    Hak talep etmekten kastının tam olarak ne olduğunu anlamadım. Karşı taraf suçluysa şikayetçi olabilirsin. Ancak elbette hasarını kendin karşılamak zorundasın. Karşılıklı anlaşma ile hasarı karşı tarafa da ödettirebilirsin. O sana kalmış. Ancak kendim yaptırıcam diyorsan karşı tarafı en fazla şikayet edebilirsin. Ötesinde birşey çıkmaz.
    aksel111 bunu beğendi.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Aksel cok gecmis olsun allah daha buyuklerinden korusun hepimizi.

Benim motordan mi kaynakli anlamadim da barkin abinin hep bahsettigi bu hintli motorlarda olan sorun var 5 ve 6 arasi gizli bos vites. Yeterince sert atmazsam bosa dusuyo 5 ve 6 arasinda oluyo bitek. 2-3 veya 3-4 veya 4-5 olunca ya vites gecmiyo ya da direk geciyo. Sizde de var mi bu sorun.
    aksel111 bunu beğendi.

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    700 800 lira gibi parça fiyatları tutuyo . aslında karşı tarafta ciddi bişi olmaması ilk sevindirici olay fakat sonuçta polisin tuttugu tutanakta asli kusuru bisikletliye vermişler f bendindeki manevraları yanlış yapmak kusurundan dolayı. bende diorum ki bende hata olsa beni öttürürlerdi. e madem hatam yok hiç mi hak talep edemiomuyum.
    geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

700-800 tl lik ne hasarı var motorda ?

en fazla deponun solunda sıyrık vardır diye düşünüyorum birde zor ihtimal de olsa vites pegin kırılmştır.
    bence yaptırma seni rahatsız etmiyorsa, sonra hasar kaydı gözükecek satarken abuk sabuk fiyat teklif edecekler hasar kaydı var diye. (tecrübeyle sabit)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

hasar kaydı olunca insanların aklına hemen büyük kaza geliyor, bende sola doğru düştüm bundan dolayı hasar kaydı var deponun solunda hafif sıyrık var pegler de birşey yok değişen hiçbir parca vs yok.
    kaza kaydı sorgulamada miktar dahi yazmıyor ama hasar kaydı olunca cins cins teklifler alırsın.
    normal şartlarda sola düşsen aynı hasar meydana gelecek sola doğru düştüm dersen sıkıntı yok, ama sola doğru düştüm hasar kaydı var dediğin zaman akılarına daha büyük kaza geliyor.

Motosikleti
    honda xlr 125- duke200
    1. vites ayağı 2. debriyaj kolu ve o taraftaki elcik. 3. arka fren pedalı. 4. ön çamurluk 5. önde hafif bi çekme var press le düzeltilecek dediler. işte bu parçalar zaten 700 800 tutuyo tabi yetkili servisinde. fakat size danışmak istedigim bişey var aslında öndeki yamukluk bana sanki sıkıp gevşetilerek yani gidon ayarı yerinden yapılabilirmiş gibi geldi yani sadece dönme var gibi geldi fakat servis bi sürü şey söyledi bilmiorum para almak için mi yapıyolar ama şimdi evden çıkıcam başka bi motorcuya sorucam o yaparım derse bir daha servisin önünden geçmicem .

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksel cok gecmis olsun allah daha buyuklerinden korusun hepimizi.

Benim motordan mi kaynakli anlamadim da barkin abinin hep bahsettigi bu hintli motorlarda olan sorun var 5 ve 6 arasi gizli bos vites. Yeterince sert atmazsam bosa dusuyo 5 ve 6 arasinda oluyo bitek. 2-3 veya 3-4 veya 4-5 olunca ya vites gecmiyo ya da direk geciyo. Sizde de var mi bu sorun.
    5-6 arası gizli boş vites değil aslında o düzgünce yukarıya itemezseniz motor 6 ya geçsem mi geçmesemmi ikileminde kalıyor. o yuzdne normal sertlıkte yaparsanız hıc sorun degıl.

vites geçmeme diye bir sorun yok aslında bence sen o vitesleri çok yumusak basmaya calısıyorsun duke şanzımanı ınanılmaz guzeldır aslında. bir tık daha sert yaparak kullanırmısın bı eger hala sorun varsa o zaman servıse gosterebılırsın. ama sert dedıgım takur tukur degıl 1 tık daha sert o kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

1. vites ayağı 2. debriyaj kolu ve o taraftaki elcik. 3. arka fren pedalı. 4. ön çamurluk 5. önde hafif bi çekme var press le düzeltilecek dediler. işte bu parçalar zaten 700 800 tutuyo tabi yetkili servisinde. fakat size danışmak istedigim bişey var aslında öndeki yamukluk bana sanki sıkıp gevşetilerek yani gidon ayarı yerinden yapılabilirmiş gibi geldi yani sadece dönme var gibi geldi fakat servis bi sürü şey söyledi bilmiorum para almak için mi yapıyolar ama şimdi evden çıkıcam başka bi motorcuya sorucam o yaparım derse bir daha servisin önünden geçmicem .

anlamadıgım sey nasıl olduda hem vites ayagını hem arka fren pedalı hasar gördü biri sagda birisi solda. motor bır saga bır sola mı vurdun sen ?

ktm powerparstda vites- fren ayagı - debriyaj kolu falan var turuncu falan onlara bir baksana belkıde daha ucuza gelır yada 200-300 daha fazla olur ama guzel bırseyler takabılırsın.

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Gidonu düzelmek için bir kişi gidonu tutuyor diğeri kişi janta sağlam bir tekme atıyor öyle düzeliyor gidonu yamultamasın düşmeyle bağlantı vidaları kırılır o yamulmaz kolay kolay dedi servis.

eğer kırık değilse ön vites pegi arka yolcu pegi orası da büyük levyelle düzeliyor ama yavaş yavaş abanacaksın yoksa kırarsın döküm olduğu için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

turuncu fren manetlerini 65 tl ebay dan almıştım sende ordan alabilirsin 25 günde geliyor veya kırık değilse sıcak hava tabancasıyla ısıtıp düzeltirsin.
    powerparts da bulununan turuncu elcik alırsın hem hissiyatı daha iyi spormoto dan 65 tl almıştım.

çekme var diyorsun ellerini bırakıp giderkenmi denedin ?

caddex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1200 GS Triple Black
    Selamlar arkadaşlar,
    İsmim Selçuk. İstanbulda yaşıyorum. Yıllardır takip ediyorum forumu. Hayırlısıyla bugün Duke 200 alarak aranıza katılıyorum. Başlangıç motoru olarak umarım tehlikeden uzak keyifli bir hayata başlangıç olur. Hepinize saygılar, güvenli sürüşler

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı caddex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,
    İsmim Selçuk. İstanbulda yaşıyorum. Yıllardır takip ediyorum forumu. Hayırlısıyla bugün Duke 200 alarak aranıza katılıyorum. Başlangıç motoru olarak umarım tehlikeden uzak keyifli bir hayata başlangıç olur. Hepinize saygılar, güvenli sürüşler
    hayırlı olsun selçuk.güzel bir tercih yapmışsınız =) biraz dikkat edin yeter kendileri bazen agresifleşebiliyor =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

evet 2 gündür İstanbulda hava çok güzel arkadaşlar. gerçi akşamları güzel yağıyor ama.

bugunde çok güzel hatta biraz sonra çıkıcam sahilden tuzlaya köfte yemeye gidicem gelmek isteyen varsa buyursun gelsin

Motosikleti
    honda xlr 125- duke200
    arkadaşlar ilgilendiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim sağ olun var olun sanal alemde de olsa bu tip olaylarda insanın kendini yanlız hissetmemesi paha biçilmez. XAVA aynen senin dediğin gibi çıktı. servis dışında başka motorcuya gittim. ne yamulması ya dedi adam bin motorun üstüne dedi 3 saniyede düzeltti çekme falan hiç bişi kalmadı . fren pedalını değiştirdim. orjinali varmış ktm motorall bayinde gittim aldım 100 tl. BERCİGDEM kardeşim bisiklete sağ tarafımla vurdum vites pedalı bu şekilde yamuldu . sola yattıgım içinde fren pedalı kırıldı. şu an acil olanları yaptırdım yeni ktm turuncu elcik aldım eskisinden daha iyi oldu. ön çamurlugun acelesi yok şimdilik sıkıntı sıfıra indi. sağ olun var olun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

1 alkol raporu 2 trafik kaza tutanagı. 3. ifade de hasarının karşılanması için şikayette bulunuldugunda olay mahkemeye sirayet ediomuş bendebu gün öğrendim. bunların neticesinde polisin dediği şu hasarın diyelim 1000 tl 750 sini şahıstan alırsın diolar. ben şimdi şikayetçi olsam mı olmasam mı onu düşünüyorum. çamurlugumu ve kalan diger parçalarıda abi alsa kötümü olur. bende ALKOL olsa yada hata bende olsa benim hayatımı sikerlerdi ya hani şimdi hatam yok fren izim sadece 1 mt ya hak talep etmekten kastım bu abi
    xawa bunu beğendi.

ykocabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    @aksel111, geçmiş olsun Allah daha kötüsünü yaşatmasın...
    aksel111 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    arkadaşlar ilgilendiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim sağ olun var olun sanal alemde de olsa bu tip olaylarda insanın kendini yanlız hissetmemesi paha biçilmez. XAVA aynen senin dediğin gibi çıktı. servis dışında başka motorcuya gittim. ne yamulması ya dedi adam bin motorun üstüne dedi 3 saniyede düzeltti çekme falan hiç bişi kalmadı . fren pedalını değiştirdim. orjinali varmış ktm motorall bayinde gittim aldım 100 tl. BERCİGDEM kardeşim bisiklete sağ tarafımla vurdum vites pedalı bu şekilde yamuldu . sola yattıgım içinde fren pedalı kırıldı. şu an acil olanları yaptırdım yeni ktm turuncu elcik aldım eskisinden daha iyi oldu. ön çamurlugun acelesi yok şimdilik sıkıntı sıfıra indi. sağ olun var olun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

1 alkol raporu 2 trafik kaza tutanagı. 3. ifade de hasarının karşılanması için şikayette bulunuldugunda olay mahkemeye sirayet ediomuş bendebu gün öğrendim. bunların neticesinde polisin dediği şu hasarın diyelim 1000 tl 750 sini şahıstan alırsın diolar. ben şimdi şikayetçi olsam mı olmasam mı onu düşünüyorum. çamurlugumu ve kalan diger parçalarıda abi alsa kötümü olur. bende ALKOL olsa yada hata bende olsa benim hayatımı sikerlerdi ya hani şimdi hatam yok fren izim sadece 1 mt ya hak talep etmekten kastım bu abi

Haklısın, bence karşı tarafla görüş netice alamasan dediğin gibi yaparsın.
    aksel111 bunu beğendi.
    Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın, rehberi şeytan olmuştur..
    Yunus EMRE

Motosikleti
    honda xlr 125- duke200
    AYRICA ARKADASLAR FETHİYE DE KTM BAYİNİN YÖNLENDİRDİĞİ SANAYİDE BULUNAN SERVİS BANA BU ÇEKMEDEN DOLAYI MAŞALARIN PRESLENMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ ISRARLA SORMAMA RAĞMEN BAŞKA ŞEKİLDE DÜZELMEZMİ DEMEME RAĞMEN YOK SÖKÜLECEK VE PRESE GİDECEK DEDİ . FAKAT BAŞKA MOTORCUYA GİTTİM MAŞANIN FALAN YAMULMADIGINI VE KOLAY KOLAY YAMULMAYACAGINI SÖYLEDİ VE 3 SANİYEDE MOTORU ESKİ HALİNE GETİRDİ. AYIP Kİ NE AYIP BİR DAHA MI SERVİSİN ÖNÜNDEN GEÇMEM 300 400 NE KOPARIRSAK KAR DEYİP BİZİM CEBİMİZDEN ÇALMAYA ÇALIŞMAKTIR BUNUN ADI. ANLAMASAM ARAŞTIRMASAM BİR SANİYEDE DÜZELTECEKLERDİ BUNU VE BENDEN KİMBİLİR KAÇ LİRA İSTİCEKLERDİ SİZ DÜŞÜNÜN. ÇÜNKÜ SÖKÜLDÜ PRESE GİTTİ AYRICA İŞÇİLİK VER BABAM VER. AMA YEMEDİK ÇOK ŞÜKÜR. YA ARKADAŞLAR MOTORUN HEPSİ PERT OLSAYDI BU KADAR SİNİRLENMEZDİM YANİ DÜŞÜNÜN HEM BİR GÜNDE YAPILMAZ DİOLAR HEMDE MİSLİYLE PARA ALMAYA ÇALIŞIYOLAR BUNUN ADI NEDİR BUNUN YERİ VARMIDIR HAKTA HUKUKTA. ARAYIP HER YERE SÖYLEYESİM VAR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

FAKAT MOTORAL KTM BAYİ DE HİÇ HATA YOK HATA SANAYİYE GİRİLDİĞİNDE BAŞLIYO ARKADAŞLAR. KTM BAYİNE DURUMU ANLATTIM ONLARDA BANA HAK VERDİLER. SIKINTI YOK.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    AYRICA ARKADASLAR FETHİYE DE KTM BAYİNİN YÖNLENDİRDİĞİ SANAYİDE BULUNAN SERVİS BANA BU ÇEKMEDEN DOLAYI MAŞALARIN PRESLENMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ ISRARLA SORMAMA RAĞMEN BAŞKA ŞEKİLDE DÜZELMEZMİ DEMEME RAĞMEN YOK SÖKÜLECEK VE PRESE GİDECEK DEDİ . FAKAT BAŞKA MOTORCUYA GİTTİM MAŞANIN FALAN YAMULMADIGINI VE KOLAY KOLAY YAMULMAYACAGINI SÖYLEDİ VE 3 SANİYEDE MOTORU ESKİ HALİNE GETİRDİ. AYIP Kİ NE AYIP BİR DAHA MI SERVİSİN ÖNÜNDEN GEÇMEM 300 400 NE KOPARIRSAK KAR DEYİP BİZİM CEBİMİZDEN ÇALMAYA ÇALIŞMAKTIR BUNUN ADI. ANLAMASAM ARAŞTIRMASAM BİR SANİYEDE DÜZELTECEKLERDİ BUNU VE BENDEN KİMBİLİR KAÇ LİRA İSTİCEKLERDİ SİZ DÜŞÜNÜN. ÇÜNKÜ SÖKÜLDÜ PRESE GİTTİ AYRICA İŞÇİLİK VER BABAM VER. AMA YEMEDİK ÇOK ŞÜKÜR. YA ARKADAŞLAR MOTORUN HEPSİ PERT OLSAYDI BU KADAR SİNİRLENMEZDİM YANİ DÜŞÜNÜN HEM BİR GÜNDE YAPILMAZ DİOLAR HEMDE MİSLİYLE PARA ALMAYA ÇALIŞIYOLAR BUNUN ADI NEDİR BUNUN YERİ VARMIDIR HAKTA HUKUKTA. ARAYIP HER YERE SÖYLEYESİM VAR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

FAKAT MOTORAL KTM BAYİ DE HİÇ HATA YOK HATA SANAYİYE GİRİLDİĞİNDE BAŞLIYO ARKADAŞLAR. KTM BAYİNE DURUMU ANLATTIM ONLARDA BANA HAK VERDİLER. SIKINTI YOK.
    Geçmiş olsun aksel111,
    İyi en azından "ustalara" çarpılmadan olayı çözmüşsün
    aksel111 bunu beğendi.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)