Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Nc750X

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı wincentt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kartı algılamadan geçersen 2. veya 3. seferde sanırım cezayı yiyorsun. Yani sen okudu sanıyorsun ama herşey kayıtlı olmasına ve bakiyen olmasına rağmen plakan tespit ediliyor ve ceza kesiliyor.

O senin (ve benim) aklındaki fikir birkaç yıla kadar yapılacak, ona da bir isim verip paraları vuracaklar yine.
    Ptt genel müdürünün açıklamasını okudum bu sistemde kayıtlı araçların ceza yemesi mümkün değil diyordu. Eğer hgs varsa yanında olmasa bile plakadan hesabından düşecek deniyordu. Tabi bakiyenin yeterli olması lazım. Ben sanırım ön çamurluğun üzerine yapıştırıp deniycem. Bu arada hiç hgs kullanan yok mu herkes ogs mi kullanıyor.[/QUOTE]

Ben de plakaya kayıtlı KGS vardı, banka üzerinden aldığın. Direk geçtiğin zaman plakan okunuyor, sonra o plakaya ait KGS veya OGS var mı diye sorgulanıyor ve bakiyenden geçiş ücretin çekiliyordu. Ben bunu öğrenince adamlara sordum, "ozaman niye kart okutuyoruz, her geçtiğimde tespit edilip bakiyemden çekilsin, zaten banka otomatik olarak 30TL altına düşünce 30TL yüklüyor, bakiye sorunum da yok" dedim. Görevli adam 1-2 defa bu şekilde geçebileceğimi, daha sonrasında cezası olduğunu açıklamıştı.

Aynı durum OGS için de geçerliymiş(sordum evet dedi), cihaz plakana kayıtlı ama cihaz aracında olmadan geçmeye çalışınca 1-2 seferden sonra cezası varmış onunda.

Şimdi bu HGS ler hem plakaya hem de ruhsata kayıtlı ama habire "cihazlar nasıl okuyacak" vs, vs, tartışması yapılıyor haberlerde. Bir allahın kulu da demiyor ki madem plakaya kayıtlı direk geçelim... Onu da ilk çıktığında araştırmıştım ve aynı şekilde birkaç geçişten sonra cezası olduğunu öğrenmiştim.

Yani sonuç olarak ya beni yanlış bilgilendirdiler ve sen haklısın ve doğal olarak insanların çoğu henüz bundan haberdar değil. Yada benim öğrendiğim bilgi doğru ve temkinli olmak gerek. Burası TR, hiç bişeye güvenilmiyor, gerekli açıklamalar yapılmıyor işte....

Alıntı igloo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    spormotoya motoru nasıl yıkayayım, nelere dikkat etmem gerekir diye sorduğumda hiç bir şeye dikkat etmene gerek yok dediler. özellikle göstergeyi, dijital aksamı sordum. hiç bir problem olmayacağını, motorun her yerini suyla yıkayabileceğimi söylediler.
    Kendileri istanbulda üretim yaptıkları için çok güveniyorlar motorlarına Kutup başlarını ve buji bölgesini de tazikli suyla temizleyebilir miyiz deseymişsiniz keşke
    #sürenadam

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Alıntı wincentt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yıkamam gerektiğini sormiycam zaten ben, bu içine neden su girdiğini ve bunun ne gibi sorunlar yaratabileceğini sorucam.
    herhangi bir sorun olmaz demeye getirmiştim ama sanırım yanlış anladın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ptt genel müdürünün açıklamasını okudum bu sistemde kayıtlı araçların ceza yemesi mümkün değil diyordu. Eğer hgs varsa yanında olmasa bile plakadan hesabından düşecek deniyordu. Tabi bakiyenin yeterli olması lazım. Ben sanırım ön çamurluğun üzerine yapıştırıp deniycem. Bu arada hiç hgs kullanan yok mu herkes ogs mi kullanıyor.
    Ben de plakaya kayıtlı KGS vardı, banka üzerinden aldığın. Direk geçtiğin zaman plakan okunuyor, sonra o plakaya ait KGS veya OGS var mı diye sorgulanıyor ve bakiyenden geçiş ücretin çekiliyordu. Ben bunu öğrenince adamlara sordum, "ozaman niye kart okutuyoruz, her geçtiğimde tespit edilip bakiyemden çekilsin, zaten banka otomatik olarak 30TL altına düşünce 30TL yüklüyor, bakiye sorunum da yok" dedim. Görevli adam 1-2 defa bu şekilde geçebileceğimi, daha sonrasında cezası olduğunu açıklamıştı.

Aynı durum OGS için de geçerliymiş(sordum evet dedi), cihaz plakana kayıtlı ama cihaz aracında olmadan geçmeye çalışınca 1-2 seferden sonra cezası varmış onunda.

Şimdi bu HGS ler hem plakaya hem de ruhsata kayıtlı ama habire "cihazlar nasıl okuyacak" vs, vs, tartışması yapılıyor haberlerde. Bir allahın kulu da demiyor ki madem plakaya kayıtlı direk geçelim... Onu da ilk çıktığında araştırmıştım ve aynı şekilde birkaç geçişten sonra cezası olduğunu öğrenmiştim.

Yani sonuç olarak ya beni yanlış bilgilendirdiler ve sen haklısın ve doğal olarak insanların çoğu henüz bundan haberdar değil. Yada benim öğrendiğim bilgi doğru ve temkinli olmak gerek. Burası TR, hiç bişeye güvenilmiyor, gerekli açıklamalar yapılmıyor işte....

hgs müşteri hizmetleriyle görüştüğümde özellikle kaçak geçseniz bile daha sonra bakiyenizden düşülür diye söylediler. ısrarla bunun bir cezası olur mu diye sorduğumda hayır olmaz sadece kaçak geçmiş olursunuz o da daha sonra bakiyenizden 1 hafta içinde düşecektir dedi. yani kesinlikle bir cezaya maruz kalmayacağımı söyledi. ilk geçişimden sonra müşteri hizmetlerini tekrar aradım ve kaçak geçtim ama bakiyeden düşmedi diye belirttim. görüştüğüm kişi plakayı falan sorguladı. herhangi bir ceza da gözükmüyor dedi. ben de konuştuktan sonra 3 kere daha kaçak geçtim ama bakiyeme 5 dakika önce baktığımda değişen, düşen hiçbir şey hala yok.

Kendileri istanbulda üretim yaptıkları için çok güveniyorlar motorlarına Kutup başlarını ve buji bölgesini de tazikli suyla temizleyebilir miyiz deseymişsiniz keşke[/QUOTE]

motorun her yerini korkmadan yıkayabilirsin demişti. yani bir sorun yaşamış olsalardı buralara dikkat et derlerdi diye düşünüyorum.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı igloo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun her yerini korkmadan yıkayabilirsin demişti. yani bir sorun yaşamış olsalardı buralara dikkat et derlerdi diye düşünüyorum.
    Yanlış anlama, sana değil tepkim. Sadece markası ne olursa olsun elektronik aksamı bukadar çok olan motorların her yeri öyle suyla yıkanmaz. Nekadar tazikli yada sık yıkarsan okadar sorun yaşama ihtimalin artar. 1 yılda olmaz da 3 yılda olur. Ayrıca elektronik olmasa da heryere su tutulmaz, bazı yerlerde su kalıyor, bu metal aksamlar için de sağlıklı değildir.

O yüzden yetkili servisin yaptığı yorum "bodoslama" umursamadan olmuş. Hani şekil yapıyorlar akılları sıra, bizim motorlar taş gibidir diye. Hindistan işçiliği ile yapıldığını unutuyorlar
    wolrath bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlama, sana değil tepkim. Sadece markası ne olursa olsun elektronik aksamı bukadar çok olan motorların her yeri öyle suyla yıkanmaz. Nekadar tazikli yada sık yıkarsan okadar sorun yaşama ihtimalin artar. 1 yılda olmaz da 3 yılda olur. Ayrıca elektronik olmasa da heryere su tutulmaz, bazı yerlerde su kalıyor, bu metal aksamlar için de sağlıklı değildir.

O yüzden yetkili servisin yaptığı yorum "bodoslama" umursamadan olmuş. Hani şekil yapıyorlar akılları sıra, bizim motorlar taş gibidir diye. Hindistan işçiliği ile yapıldığını unutuyorlar
    yok estağfurullah. ben de onlardan duyduğumu direkt olarak size aktarmak istedim.

askeray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm duke 125-- ramzey 200 cross
    Yagmurlu gunlerde bile binmeye korkar hale gelmeyelimde ... Her yer elektronik su kacar ora bozulur buraya su girer paslanirr. Off ki off

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı askeray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yagmurlu gunlerde bile binmeye korkar hale gelmeyelimde ... Her yer elektronik su kacar ora bozulur buraya su girer paslanirr. Off ki off
    O ayrı, göz göre göre motorun her yerine su basmak ayrı...
    #sürenadam

wincentt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200

Böyle birşey yaptım bakalım işe yaracak mı. Deneyimlerimi paylaşırım. Biraz bonbeli oldu ama bakalım)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

Ben telefondan bakıyorum zor görüyor, hgs etiketi camın içinde dikkatli bakmak gerekiyor.

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    benmi şanslıyım sizinmi şansınız yok bende öyle sorun yok km saatinin oraya ve fan hariçi heryerini basınçlı suyla yıkıyorum alt sakal stickeri bir tarafı fazla yakın girmişim yırtıldı
    yağmur, çamur, kar demeden işe gidip geliyorum.sizinkileri nazik alıştırmışsınız ondan yapıyordur

tek sorunum var oda lastikler zerre kadar güvenmiyorum lastiklere o yüzden temkinli gidiyorum .

resimleri koyduğum korumalardan isteyen varsa bir tane alıp kopyalarını yapalım kimseden ses cıkmıyor.kaç kişi istiyorsa söylesin para toplayıp koruma işini halledelim.

paraya kıyıp alırsam tek başıma kopyalarını size pahalıya satarım

Motosikleti
    Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benmi şanslıyım sizinmi şansınız yok bende öyle sorun yok km saatinin oraya ve fan hariçi heryerini basınçlı suyla yıkıyorum alt sakal stickeri bir tarafı fazla yakın girmişim yırtıldı
    yağmur, çamur, kar demeden işe gidip geliyorum.sizinkileri nazik alıştırmışsınız ondan yapıyordur

tek sorunum var oda lastikler zerre kadar güvenmiyorum lastiklere o yüzden temkinli gidiyorum .

resimleri koyduğum korumalardan isteyen varsa bir tane alıp kopyalarını yapalım kimseden ses cıkmıyor.kaç kişi istiyorsa söylesin para toplayıp koruma işini halledelim.

spormoto bende güven tazelerse bende alabilirim yoksa motoru satıyorum satış sonra yetersizlikten dolayı :(

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı askeray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    spormoto bende güven tazelerse bende alabilirim yoksa motoru satıyorum satış sonra yetersizlikten dolayı :(
    ben kimsenin ipiyle kuyuya inmem, o yüzden dikkat edersen forumdaki en çok araştıran benim, aklıma takılan ne varsa araştıran birisiyim.sizinde öyle olmanızı tavsiye ederim .45 euro hava filtresi dedi yurt dışı fiyatı 17 euro o yüzden k&n hava filtresi söyledik lapaş tan hani türkiye distribütörü ya 13 -11-2012 de sordum ne zaman gelecek siparişimiz var dedi 1 ayda gelir bugün ayın 20-03-2013 5 ayı geçmiş hala gelecek iki gün önce ebaydan satın aldım şimdi onu bekliyorum .45 euro 115 tl yapar yaklaşık diyeyim buraya teslim ingilterede 106,50 tl. en azından ömürlük.
    buji dediler özel yapım cıktı bosch tarafından 18,50 euro yurt dışı fiyatı muadilini de buldum ngk dan ümraniyede 40 tl .

Motosikleti
    Honda Nc750X

Ben garantiyim ama 2 kişiyiz yani koruma konusunda ;) arttıralım beyler

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    armut piş ağzıma düş diye bekliyorlar belki

150 euro koruma %20 vergi 180 euro +38 euro nakliye toplam 218 euro iyi para elini taşın altına koyacak koruma isteyen aranıyor.

Motosikleti
    KTM Duke 200
    armut piş ağzıma düş diye bekliyorlar belki

150 euro koruma %20 vergi 180 euro +38 euro nakliye toplam 218 euro iyi para elini taşın altına koyacak koruma isteyen aranıyor.
    Ben hem sağa hem sola yattığımdan motor zaten çizik ancak bacağımı koruması için düşünebilirim burada kaça yaptırılır bir fikriniz var mı? Örneğin 4 kişi için 1000 liraya yaptırılabilir mi? 1 orjinal 3 el yapı yani eğer 200 - 250 civarının üzerine çıkmazsa ben de katılabilirim.

Motosikleti
    ben motoru satmaktan vazgeçeyim ki size bi ortak daha çıksın ama uzak bi ihtimal soran sorana ama bakalım hayırlısı

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    bugün birisine sordum resim gösterdim numune lazım dedi tahminen ne tutar dedim 150 tl dedi .malzemeyi verip istediğin ölçülerde ve bükülmüş vaziyete yapan yerler varmış. beni tanıdığı için sana kaynak işi lazerle delik açtırmak ve boya işi kalır dedi. kromdan yap en azından paslanmaz dedi.toplam malzeme parası ve diğer işleri yaptırmak için verdiği tahmini rakam yaklaşık bize maliyeti 150 tl olacak tabi yapmaya başlayınca gerçek maliyet çıkar meydana .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

imkan olsa açardım bir sanal dükkan ktm -fatih shop her türlü yedek parca temin edilir parca kodunu söyleyin en kısa sürede temin edelim distribütörden daha uygun fiyat a

Motosikleti
    KTM Duke 200
    bugün birisine sordum resim gösterdim numune lazım dedi tahminen ne tutar dedim 150 tl dedi .malzemeyi verip istediğin ölçülerde ve bükülmüş vaziyete yapan yerler varmış. beni tanıdığı için sana kaynak işi lazerle delik açtırmak ve boya işi kalır dedi. kromdan yap en azından paslanmaz dedi.toplam malzeme parası ve diğer işleri yaptırmak için verdiği tahmini rakam yaklaşık bize maliyeti 150 tl olacak tabi yapmaya başlayınca gerçek maliyet çıkar meydana .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

imkan olsa açardım bir sanal dükkan ktm -fatih shop her türlü yedek parca temin edilir parca kodunu söyleyin en kısa sürede temin edelim distribütörden daha uygun fiyat a
    Hocam öncelikle uğraşlarınıza teşekkürler, ben tamam diyorum o zaman. En az 4 kişi olursak maliyet baya uygun oluyor. Kaç kişi olduk şimdi

Motosikleti
    Ktm Duke 690
    şu an 3 kişiyiz

ne kadar çok olursak maliyet o kadar düşer malum numune pahalı.

Arkadaşlar öncelikle merhaba, bir zamandır pasif olarak forumu takip ediyorum, şimdi bir şeyler yazmak nasip oldu. Bende bir hafta önce kavuştuğum motoruma koruma demiri arıyorum, malum orjinallerin fiyatları meydanda, ancak http://www.motorradgarage.com.au/product/product&product_id=1191 linkteki ürün yukarıdaki üründen daha uygun fiyatlı. Distribütör 115 Avro ya sattığını söyledi, yani bu durumda demircide yapılmış bir ürüne 150 TL gibi bir rakam vermek mi daha mantıklı yoksa bu tarz belki orjinal katolagta olmayan ama alternatif kalitesini kanıtlamış bir ürüne mi bilemedim. Yorumlarınızı bekliyorum...

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Valla o koruma işine ben de girmek isterim de aile parasıyla girdiğim için işe kesin de konuşamıyorum ama %90 varım diyelim :-/
    Bilmiyorum sizi kurtarır mı da

Lakin bir arka çamurluk harekatı olacaksa ona kesin varım
    Heil Spellcheck

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)