Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

RKS Cruiser 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Evet kitapçıkta 33,5 psi yazıyormuş.

bujimarket.com dan NGK CR6HSA sipariş verdim 2 adet.Kitapçıkta bujilerin 8000 km de bir değişmesi gerektiği yazıyor.

Ayrıca kitapçıkta yağ değişimi için 1,4 lt yazmışlar.Fakat şöyle bir cümle gördüm 18. sayfasında:

We suggest the quantity of oil poured into the engine is 1900 ml and not overflow the upper line marked.

Bu da benim kafamı karıştırmadı değil.

Hava filtresini hiç değiştirmeye gerek olmadığı yazılmış.Temizlemek yeterliymiş.

Zinciri değiştirdiniz mi hiç ? Hangi zinciri alıyorsunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    zincir gevşerse dişli değişimi yapıcam

atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    zincirler o-ring mi?

Motosikleti
    Rks 250 chaper
    Motoru yeni alan arkadaşa hayırlı olsun diyorum.
    Atik kardeş acizane rolanti konusunda bir fikrim var.gaz telinin karbüratöre bağlandığı yerde sanki ayar vidası var gibi.orası çok dar bir yer olduğu için tam söyleyemiyorum.bi incele derim.izmir ödemişte bi tornacı buldum. Adam müthiş egzoslar yapıyor. Avcrom halil gibi bişeydi face adresi. Egzos konusunda yarrdımcı olabilir.bilginiz olsun.

atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    Alıntı Omar35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru yeni alan arkadaşa hayırlı olsun diyorum.
    Atik kardeş acizane rolanti konusunda bir fikrim var.gaz telinin karbüratöre bağlandığı yerde sanki ayar vidası var gibi.orası çok dar bir yer olduğu için tam söyleyemiyorum.bi incele derim.izmir ödemişte bi tornacı buldum. Adam müthiş egzoslar yapıyor. Avcrom halil gibi bişeydi face adresi. Egzos konusunda yarrdımcı olabilir.bilginiz olsun.
    teşekkür ederim omar35 kafamda işte bir kaç plan varda ufak ileriye yönelik egzoz ile ilgili umarım yapabilirim.

arkadaşlar orjinal egzoz sesini acaba video olarak bize atabilecek olan var mı?

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Alıntı Ouzhan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba sonunda motoru aldım sesi falan baya hoşuma gitti yalnız Bi ustaya göstermem lazım Bi kaç gıcır ses geliyor ve istop ediyor ve boştan 1. Vitese geçerken tak diye Bi ses çıkıyor nedeni ne olabilir sizce fotoğraf yüklemeyi bilmiyorum yardımcı olursanız fotoları atacağım[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------
    Zinciriniz bollamıştır o yüzden vitese taktığınız da tık diye ses geliyordur. Gerginlik ayarını yaparsanız düzelecektir.

Lastikleri Mitas sava MC7 ile değiştirdim. Boyutlar orjinali ile aynı. Fiyat 280 di. Soğukken virajlarda dengesiz olmasına rağmen ısındıktan sonra gayet iyi durumu. Aman aman bir değişimde gördüm diyemem açıkçası çünkü ben cstler ile bile virajda ayaklıkları yere sürtecek kadar yattığım olmuştu.

Geçen gün yolda giderken tak dedi zincir koptu ve arka dişliye dolandı. İyiki de emniyet şeridindeydim ve yavaş seyrediyordum. Ek bakladan kırılmış. Zar zor bir yer buldum oda 30 lira dedi o bakla için. O yüzden aliexpressten aldım 2 tane 2.50 dolardan. Atacağım heybeye ben nereye onlar oraya. Demem o ki benden size tavsiye her ihtimale karşı taşıyım yanınızda 1 tane.

Polo34 dişlileri değiştirdin mi? Kaça almıştın onları?

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Lastik basınçları konuşulmuşta, lastik hiç değinilmemiş.. o naylon lastikler mutlaka değişmeli bence, imkan varsa bir an önce değiştirmenizi öneririm

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Zincirin kopmasından ben de korkuyorum.2. viteste giderken kopmuştu bir kere.Dişliye sıkışırsa vay halimize.

Zinciri o-ringsiz CHOHO marka kullanıyordum.Birkaç ayda paslandı.Şimdi aynı markanın o-ringli olanını kullanacağım.Diğer zincirler çok pahalı.

Rölanti ayarını kendiniz yapabilirsiniz.Gaz kolunun orda ayar somunu var.İleri geri oynatarak ayarlayabilirsiniz.Ayrıca aynı somun silindirlerin orda da var.Onu da oynayabilirsiniz.İkisini en orantılı biçimde oynamaya çalışın.Yalnız egzozunuz açık değilse pek birşey farketmez seste.

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pişman gibi olsam neden halen masraf edeyim ben inandığım gerçekleri yazıyorum, o kadar, amaç firma dediklerimi yapsın, daha iyi duruma gelsin, sen söyleme, ben söylemeyeyim, olmayan şeyleri var gibi yazalım, kul hakkı var ...
    Pişman değilsen iyi bizde alırız belki inancına dediğimiz bir şey yokta sen markayı kötülersen herkes motosiklet kötü sanar kimsede almaz yorumundan sonra almaktan cayıyordum neredeyse

Motosikleti
    Rks 250 chaper
    7 - 8 vin civarı alınacak en güzel chaper bence.ben gayet memnunum. Çevreden çok hoş şeyler duyuyorsunuz. Modofiyeye uygun. Parça sorunu na bisey diyemem ama meşhur marka meşhur serilerin parça sıkıntısını gözlerimle gördüm bizzat duydum.yanımda servisle kavga ediyorlardı.biraz merak biraz uğraşla çok güzel bir motor oluyor.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    8 bine 2. eli bulunur anca 7 bin superlight, freedom var. bu çift silindir ve enjeksiyonlu. sesi, torku daha iyi.

Yağ değişimi için ustaya götüreceğim yağ filtreleri yeni değişti 110 lira dedi Nasıl fiyat

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Yağ değişimi işçilik 10 TL ödedim, Motul 5100 4 lt yağı n11 den aldım, sende öyle yapabilirsin, 2 lt alsan da yeter.

Galiba motor yağ azaltıyor göstergede yağ gözükmüyor biraz yağ koyup öyle mi götüreyim

Polo34 abi zincir ,zincir gergi Demir'i ,debriyaj kütüğü ve yan kapak almam lazım önereceğin Bi site var mı ?

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Ouzhan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polo34 abi zincir ,zincir gergi Demir'i ,debriyaj kütüğü ve yan kapak almam lazım önereceğin Bi site var mı ?
    zincir için aşağıdaki firmaya bakabilirsin, doğru dürüst yerlerden alırsan sahte mal almazsın en son onlardan yuasa akü almıştım eski motora, orjinaldi, fiyat araştırması zincir için yapmak lazım ...

http://www.entelenerji.com/

yan kapağı da yetkili servislere telefon edip öğrenirsin, kolay gelsin ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir için aşağıdaki firmaya bakabilirsin, doğru dürüst yerlerden alırsan sahte mal almazsın en son onlardan yuasa akü almıştım eski motora, orjinaldi, fiyat araştırması zincir için yapmak lazım ...

http://www.entelenerji.com/

yan kapağı da yetkili servislere telefon edip öğrenirsin, kolay gelsin ...
    Abi zinciri kaç numara alayım Bi de motorsepetinde debriyaj kütüğü alacağım orjinalini mi alayım yoksa uyumlu ve daha kaliteli başka Bi marka mı ?

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    zincir değişimi yapmadığım için tam ölçüyü hatırlamıyorum, ancak konu içinde yurt dışından öğrendiğimiz tam ölçüyü yazmıştık, gooner da değiştirmiş, o kesin bilgiyi verir, debriyaj kütüğü için de bir araştırmam olmadı henüz

yağ olayını dediğim gibi kendin hallet, 10/40 alıyorsun, 1,4lt değişecek, filitre değişecekse 1,9lt oluyormuş, özellikli pahalı bir yağ (motül 5100 gibi) alırsan vites geçişlerin farklılaşıyor, daha kolay geçiyor ...

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Zincir bakla sayısı 114 olacak.CHOHO marka 520-114L alabilirsin.

Yağ değişiminde filtre değişecekse 1,9 lt olmayacak.Sanırım orda bir yanlış anlaşılma olmuş.Ben filtre değiştirsemde değiştirmesemde 1,4 lt koyuyorum.Zaten her yağ değişiminde filtreyi de değiştiririm.Motul marka yağ hiç kullanmadım ama polo34 önerdiğine göre denemek gerek.

Bizim motorun çoğu parçası www.motosikletsepeti.com adresinde bulunuyor.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı gooner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorun çoğu parçası www.motosikletsepeti.com adresinde bulunuyor.[/B][/FONT]
    dediğin yere gittim, küba bayisi, usta çok iyi biri ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler