Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bayandan satılık NC750X , arkadaşımın motoru Hollanda'ya taşınıyor satılığa çıkardı , 112.000 km de kazasız tramersiz , fren diskleri ve balatalar , lastikler , zincir dişli takımı yeni değişti , ATP otomatik zincir yağlama , topcase , bilimum sis farı çakar , elcik koruma , koruma demiri , orta sehpa mevcuttur , 2019 model 230bin tl istiyor , ilgilenenler özelden yazabilir , renk kırmızı wp ile foto gönderebilirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    dct al kesınlıkle pısman olmazsın ıkısını de uzun km ler kullandım tekrar dct ye gectım 3 uncu nc su anda
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dct al kesınlıkle pısman olmazsın ıkısını de uzun km ler kullandım tekrar dct ye gectım 3 uncu nc su anda
    Biryerlerde akü giderse dct yi vurdurup çalıstıramıyorsun , nerede kalıcam ki aküm sağlam yazma geçen siteden arkadaşlarla gezide eldivenlerim kurusun diye elcik ısıtmayı kökledim benzin istasyonunda açık unutmuşum 10 dk da akü pert , hooop bir iki vurdurduk yola devam , yoksa takviye kablosu ara , aküye ulaş derken bir iki saat hem kendim hemde yanımdakiler eziyet çekecektik..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayandan satılık NC750X , arkadaşımın motoru Hollanda'ya taşınıyor satılığa çıkardı , 112.000 km de kazasız tramersiz , fren diskleri ve balatalar , lastikler , zincir dişli takımı yeni değişti , ATP otomatik zincir yağlama , topcase , bilimum sis farı çakar , elcik koruma , koruma demiri , orta sehpa mevcuttur , 2019 model 230bin tl istiyor , ilgilenenler özelden yazabilir , renk kırmızı wp ile foto gönderebilirim..
    arkadaşlar yeter artık özelden yazmayın lütfen cevap yetiştiremiyorum :D

hahaha şaka yahu bir kişi bile yazmadı da merak ettim kilometremi yüksek geldi yahut 230bin tl bu kilometrede bir NC için çok mu fazla ? fiyatı ben belirlemedim malum siteyede bakmadım arkadaş 230 dedi yazdım , ederi nedir sizce yada bu kilometrede bir NC çöp müdür , Honda alemin kralıydı hani :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biryerlerde akü giderse dct yi vurdurup çalıstıramıyorsun , nerede kalıcam ki aküm sağlam yazma geçen siteden arkadaşlarla gezide eldivenlerim kurusun diye elcik ısıtmayı kökledim benzin istasyonunda açık unutmuşum 10 dk da akü pert , hooop bir iki vurdurduk yola devam , yoksa takviye kablosu ara , aküye ulaş derken bir iki saat hem kendim hemde yanımdakiler eziyet çekecektik..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

arkadaşlar yeter artık özelden yazmayın lütfen cevap yetiştiremiyorum :D

hahaha şaka yahu bir kişi bile yazmadı da merak ettim kilometremi yüksek geldi yahut 230bin tl bu kilometrede bir NC için çok mu fazla ? fiyatı ben belirlemedim malum siteyede bakmadım arkadaş 230 dedi yazdım , ederi nedir sizce yada bu kilometrede bir NC çöp müdür , Honda alemin kralıydı hani
    Niki nikiii yapma boyle.sen ki ustadimiz sayilirsinn;)

2023 model sifir km yeni kasa bir nc 287 bin liste fiyati.
    Haaa motor yoktur falan bilmem,o ayri konu.

Ama x kisinin bindigi 112k da 4 senelik bir onceki kasa nc icin 57 bin tl fark tabiiki cok cok az bir mebla.
    Aksesuar para etmez sende biliyosun

Sis fari,elcik korumasi,atp zincir yaglama icin sahsen 1000 tl bile vermem zevkime uygun degilse.

O motor 190 bin e satilirsa iyi.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niki nikiii yapma boyle.sen ki ustadimiz sayilirsinn;)

2023 model sifir km yeni kasa bir nc 287 bin liste fiyati.
    Haaa motor yoktur falan bilmem,o ayri konu.

Ama x kisinin bindigi 112k da 4 senelik bir onceki kasa nc icin 57 bin tl fark tabiiki cok cok az bir mebla.
    Aksesuar para etmez sende biliyosun

Sis fari,elcik korumasi,atp zincir yaglama icin sahsen 1000 tl bile vermem zevkime uygun degilse.

O motor 190 bin e satilirsa iyi.
    Yok yok aksesuarlar için fiyatı böyle belirlediğini düşünmüyorum , gönlü zengin güzel bir arkadaştır , bende NC olsa ve desemki şu sisleri falan filanları ver benim motora takayım bilabedel al tak der , debriyaj balatasınıda bir ustanın gazıyla takım olarak 90 binlerde değişmişti yazmayı unuttum , çıkan balatalarda duruyor zira gereksiz yere masraf etti , mikrometre ile kendim ölçtüm 3 mm yenisinden farksız , liste fiyatı ok ama o fiyattan kimse satın alamıyor , piyasa fiyatı 300 hatta biraz daha üstü diyorlar..

Motosikleti
    Kymco AK550
    yaklaşık bir aydır nc750x dct kullanıcısıyım. motoru alırken bayide gp kompozit tur camı takılmıştı. hem rengi koyu olduğu için hem de açıkçası görüşümü kötü etkilediği için çıkarıp orijinal camını geri taktım. şehir içinde çok problem yaşamıyorum ama hafta sonu biraz uzun yol yapacağım. öncesinde bir deflektör almak istiyorum. istediğim zaman çok uğraşmadan çıkarabileceğim, uzun yola çıkacağım zaman da tekrar takabileceğim bir çözüm arıyorum. gp kompozitin deflektörü var ilk aklıma gelen ama sizin tavsiyeleriniz olur mu? çok teşekkürler.
    https://www.**********.com/urun/gp-k...flektor-seffaf

bu arada yine gp kompozit ürünü füme tur camını kullanmayacağım için isteyene uygun bir fiyatta verebilirim.

rider_oz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21' Honda NC750X DCT
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık bir aydır nc750x dct kullanıcısıyım. motoru alırken bayide gp kompozit tur camı takılmıştı. hem rengi koyu olduğu için hem de açıkçası görüşümü kötü etkilediği için çıkarıp orijinal camını geri taktım. şehir içinde çok problem yaşamıyorum ama hafta sonu biraz uzun yol yapacağım. öncesinde bir deflektör almak istiyorum. istediğim zaman çok uğraşmadan çıkarabileceğim, uzun yola çıkacağım zaman da tekrar takabileceğim bir çözüm arıyorum. gp kompozitin deflektörü var ilk aklıma gelen ama sizin tavsiyeleriniz olur mu? çok teşekkürler.
    https://www.**********.com/urun/gp-k...flektor-seffaf

bu arada yine gp kompozit ürünü füme tur camını kullanmayacağım için isteyene uygun bir fiyatta verebilirim.
    sök-tak kolay bir cam yok ama ben Zeus'un şeffaf olanını aldım. Memnunum, genellikle gruplarda da beğenilen ve tutulan bir model.
    21' HONDA NC750 X DCT
    19' YAMAHA X-Max 250 Iron Max

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı rider_oz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sök-tak kolay bir cam yok ama ben Zeus'un şeffaf olanını aldım. Memnunum, genellikle gruplarda da beğenilen ve tutulan bir model.
    ben deflektörü sök tak yapmayı planlıyorum. cam sabit kalacak. ama daha iyi bir alternatif var mıdır onu merak ediyorum. belki de deflektör çok rahatsız etmeyecek sürekli sabit kalacak.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben deflektörü sök tak yapmayı planlıyorum. cam sabit kalacak. ama daha iyi bir alternatif var mıdır onu merak ediyorum. belki de deflektör çok rahatsız etmeyecek sürekli sabit kalacak.
    benim boyum 1,69,yazın deflektörü söküyorum,kışın takıyorum.58 cm gp kompozit şeffaf cam kullanıyorum
    freasy bunu beğendi.
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Motosikleti
    NC750X
    Merhaba,
    Ankara'da NC750X'i bakımlar için emanet edebileceğim ahlaklı bir usta önerebilir misiniz?

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    Arkadaşlar eski NC 700 de vardı ön cam yükseltme demiri. Çoğu NC de de görüyorum ama tekrar 750x aldım ve bunda o demir yok. Hondaya gittim orjinalde değilmiş, nereden bulabilirim acaba? Yuvarlak kesitli ön cam demiri

Motosikleti
    Kymco AK550
    motor konusunda çok tecrübeli değilim. nc750x dct kullanıyorum şu anda. 1200km'de. motorda gaz kesip frensiz bir şekilde ilerlerken arka taraftan bir yerden "tık-tık tık-tık" gibi bir ses geliyor. sanki çekiçle sert bir malzemeye ufak ufak ve düzenli bir şekilde vuruyormuş gibi bir ses. bu ses düşük vites-hızda gaz vermeden ve fren yapmadan yokuş inerken çok belirgin geliyor. hatta hep aynı sokaktan inerken duyduğum için başta oradaki atölyelerden mi geliyor acaba diye düşünmüştüm. ama düz yolda da düşük hızda gaz vermeden ilerlerken bu sesi duyuyorum. normalde olmadığı için çanta vs gibi bir şeyden ziyade motorun çalışmasıyla ilgili bir sestir diye düşünüyorum. bu normal bir ses mi? ne sesi olabilir?

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    motor konusunda çok tecrübeli değilim. nc750x dct kullanıyorum şu anda. 1200km'de. motorda gaz kesip frensiz bir şekilde ilerlerken arka taraftan bir yerden "tık-tık tık-tık" gibi bir ses geliyor. sanki çekiçle sert bir malzemeye ufak ufak ve düzenli bir şekilde vuruyormuş gibi bir ses. bu ses düşük vites-hızda gaz vermeden ve fren yapmadan yokuş inerken çok belirgin geliyor. hatta hep aynı sokaktan inerken duyduğum için başta oradaki atölyelerden mi geliyor acaba diye düşünmüştüm. ama düz yolda da düşük hızda gaz vermeden ilerlerken bu sesi duyuyorum. normalde olmadığı için çanta vs gibi bir şeyden ziyade motorun çalışmasıyla ilgili bir sestir diye düşünüyorum. bu normal bir ses mi? ne sesi olabilir?
    zincir olabılır yuksek ıhtımal dct ıse daha cok hıssedersın gazı bırakınca bitmiş zincir 1200 km de imkansız ama bakmak gerekıyor

Motosikleti
    Kymco AK550
    Valla ilk bakım için götürdüğümde sordum, motor gitmek istiyor ama gidemediği için öyle bir ses çıkıyor gibi bir açıklama geldi. Çok ikna olmadım. Belki de ses normal ama bana garip geliyor bilemedim.

Zincir yeni, 1000kmde bitirmiş olamam herhalde.

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    orta ayakta bır vıdeo olsa sesı duysak beklı anlayabılırız ayakta ses gelıyormu denedın mı

Motosikleti
    Kymco AK550
    orta ayakta denemedim ama yan ayak açıkken çalıştığında öyle bir ses yok. sesi ilk olarak yokuş aşağı düşük viteste motor freniyle inerken farkettim. daha sonra da normal yolda giderken gazı açtım diyelim, biraz hızlandıktan sonra gazı bırakıp fren yapmadan devam edersem aynı sesi duyuyorum.

Merhaba arkadaşlar. 2019 model NC 750 x dct sahibiyim. Kolacan in dct şanzımanı anlattığı videoda, vitesi d ye alınca motor yürümeye başlıyor düz yol da olsa. Ancak benim motorum da bu şekilde değil D ye alınca motor yürümüyor. Hangisi doğru acaba?

Bir de motor takip sistemlerinden turuncu mu yoksa mts mi tavsiye edersiniz? Mts dahili bataryasi varmış aküden çekmiyormus. Turuncu, blokaj tavsiye etmiyoruz kablo kesiliyor ve yakıt pompasına müdahale ediliyor dedi bu konuda fikrinizi alabilir miyim?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı msomerg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. 2019 model NC 750 x dct sahibiyim. Kolacan in dct şanzımanı anlattığı videoda, vitesi d ye alınca motor yürümeye başlıyor düz yol da olsa. Ancak benim motorum da bu şekilde değil D ye alınca motor yürümüyor. Hangisi doğru acaba?

Bir de motor takip sistemlerinden turuncu mu yoksa mts mi tavsiye edersiniz? Mts dahili bataryasi varmış aküden çekmiyormus. Turuncu, blokaj tavsiye etmiyoruz kablo kesiliyor ve yakıt pompasına müdahale ediliyor dedi bu konuda fikrinizi alabilir miyim?
    Turuncuda da dahili bataryası var. Turuncunun avantajı hareket algılayınca kayıtlı olan cep teleonunuza 3-5 saniye içinde arama geliyor. istenirse ek alarm modulu de takılabiliyor o zaman parkettiğiniz yerde hareket aldılanırsa alarm da çalıyor. Blokaj için tesisata müdahale gerekiyor bu yüzden tavsiye etmiyorlar çünkü motosiklet markaları garnti dışı bırakabilirler.
    Turuncunun dahili bataryası cihaz aküden ayrıldıktan sonra 8-10 saat yetiyor ve konum gönderiyor, MTS'nin bataryası ne kadar yetiyor bilmiyorum ama zaten aküden ayıran kişi bu sürede cihazı da bulup atar.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı msomerg adlı üyeden alıntı Mesajı göster

D'ye aldığınızda gaz vermediğiniz sürece motor yürümez.Viteste bekler.

Cevaplar için ikinize de teşekkür ederim arkadaşlar.

https://youtu.be/LiD9QlvOivk bu videoda 02.45 de kolacan sanki düz yolda da d ye alınca yürümeye başlıyor gibi anlatmış ama herhalde yol biraz aşağı eğimli.

Tekrar teşekkürler ilgilendiğiniz için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler