Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Esseruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı trnpkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keramet gittim gördüm (çimdim) fotolar yakında....güzelmiş güzel akşam bile gidilebilir su anda trafo patlamış elektrik olmadığı için 8 de kapatıyorlar normalde 24 saat açıkmış. Boş gitmeyin orda su bile yok ona göre
    Turan Abi, buralara kadar geliyorsun, haberimiz olmuyor.
    Cumartesi kampa geliyor musun?
    Adını yazalım mı?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Esseruz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turan Abi, buralara kadar geliyorsun, haberimiz olmuyor.
    Cumartesi kampa geliyor musun?
    Adını yazalım mı?
    İnşallah gelecem tabiiki. Bugün bursa da olan bir takımımıza(kanser) geçmiş olsun a gittik kardeşimle ugradik orayada yoksa özellikle gezme değildi plan ama 2 Side oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

Alıntı deepdish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

Simdiye kadar hep scooter kullandim. İlki sym gts 250 yaklasik 10,000 km kullandim ve simdikide halen kullandigim xmax 250 abs,onuda 6000 km dir kullaniyorum.
    Esimin gittikce motor alismasi ve sevmesiyle artik izmir cevresinde turlar yapmaya basladik 100-150 km lik ve yavas yavas daha da uzaga gitmenin planlarini yapiyoruz. Benim boyum 1,84 ve 82 kg esim de 1,75 ve 58 kg. Xmax oturus pozisyonu (ister istemez kambur oturuyorum) uzun suruslerde belimi agritiyor.Dik bir oturus pozisyonu arayisim vede malum yokuslar ve sollamalarda daha fazla guven hissetmek icin 650-750 lik biryol endurosu almak geregi hasil oldu. Diger malum 3 buyuk japon markasinda ki rakipleriyle hep karsilastirdim.
    Nc 750 x dct almayi dusunuyorum. Özellikle su nedenlerden,

1. Honda olmasi yaygin servis,yedek parca ve sorunsuz guvenilir motorlar
    2. Otomotik vites
    3. Depo yerindeki bagaj
    4. Tuketim
    5. 250 lik scooter dan sonra gecilebilecek en uygun guc ve kullanim kolayliginda olmasi. Sehir ici carsi pazar alis veris icin de cok kullaniyorum.

Forum son 70 sayfasini okudum, kafamdaki en buyuk soru isareti artci konforu ve rahatligiyla ilgili. Malum scooter larin asiri geniz ve rahat arka koltugundan sonra esim nc ye alismazsa diye tereddutlerim var. Sizin bu konudaki artcili seyahat ile ilgili tecrube ve yorumlarinizi alabilir miyim? Bana baska bir motor tavsiye eder misiniz? Simdiden tesekkurler...
    Usta bu aletin en büyük eksisi artçı sele zaten ha çare varmı var tabi ki konfor seleler falan.ama diğer artıları bunu karşılar bence.

Birde aklında olsun orijinal çanta artçı seleyi daha daraltiyor yanı güzel sağlam ama artçı için doğru seçenek degil
    mehmetenis bunu beğendi.

Esseruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Herkese selamlar,

Simdiye kadar hep scooter kullandim. İlki sym gts 250 yaklasik 10,000 km kullandim ve simdikide halen kullandigim xmax 250 abs,onuda 6000 km dir kullaniyorum.
    Esimin gittikce motor alismasi ve sevmesiyle artik izmir cevresinde turlar yapmaya basladik 100-150 km lik ve yavas yavas daha da uzaga gitmenin planlarini yapiyoruz. Benim boyum 1,84 ve 82 kg esim de 1,75 ve 58 kg. Xmax oturus pozisyonu (ister istemez kambur oturuyorum) uzun suruslerde belimi agritiyor.Dik bir oturus pozisyonu arayisim vede malum yokuslar ve sollamalarda daha fazla guven hissetmek icin 650-750 lik biryol endurosu almak geregi hasil oldu. Diger malum 3 buyuk japon markasinda ki rakipleriyle hep karsilastirdim.

2. Otomotik vites
    3. Depo yerindeki bagaj
    4. Tuketim
    5. 250 lik scooter dan sonra gecilebilecek en uygun guc ve kullanim kolayliginda olmasi. Sehir ici carsi pazar alis veris icin de cok kullaniyorum.

Forum son 70 sayfasini okudum, kafamdaki en buyuk soru isareti artci konforu ve rahatligiyla ilgili. Malum scooter larin asiri geniz ve rahat arka koltugundan sonra esim nc ye alismazsa diye tereddutlerim var. Sizin bu konudaki artcili seyahat ile ilgili tecrube ve yorumlarinizi alabilir miyim? Bana baska bir motor tavsiye eder misiniz? Simdiden tesekkurler...
    NC hakkında yaptığın 5 teşhis de çok yerinde. Diğer yanadan, artçı konforu konusunda, NC'lerin biraz zayıf kaldığı söyleniyor. Eşimle şimdiye kadar bir günde en uzun 450 km yaptık. Molasız en uzun seferimiz 200 km. idi. Her hangi bir şikayeti olmadı. Ancak scooter koltuğu ile karşılaştırılamaz diye düşünüyorum.
    mehmetenis ve deepdish bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC 700 X
    Facede bir arkadaş 750x dct satıyor. Kafam karıştı. Alıp 700x de satılığa çıkartsammı diye. Öğrenmek istediğim hem normal şanzuman hemde dct kullanan arkadaşların fikirleri nedir. Hem model yenilemiş hemde otomatik şanzumana geçmiş olurum diye düşünüyorum ama aradaki 5000 TL ye değermi acaba.
    mehmetenis bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Artçı konforu arayan bu motordan uzak dursun
    Gitsin en ufak 1000 cc sporttuning enduro baksın
    Varadero 1000
    1200 gs
    1200 tenere
    Veya 400 600 scooter baksınlar
    Bugün arkadaşın 1200 aldım artçı hemen yaw bu motor çok konforlu rahat demeye başladı yani para olsa git al diyecek kıvamda beğendi
    mehmetenis ve deepdish bunu beğendiler.

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    Alıntı Esseruz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaktiniz kalırsa Keramet/Orhangazi'den Gemlik, Kumla, Armutlu, Çınarcık, Yalova rotasını tavsiye ederim. Motosikletle yapılması gereken yollardan biridir.
    Mesajinizi simdi gordum, tesekkurler tavsiyeler icin. Giderken o yolu kullandik zaten, cok guzel bir rota, yolun az bir kismi kotuydu, onun disinda gayet guzel, virajli bir yol.

Keramet acikcasi biraz hayal kirikligi oldu, hem kalabalikti, coluk cocuk, sakalasan ergen doluydu hem su kirliydi hem de tesis cok yetersiz, cay bile yok. Yemek yemek icin bir kac km ilerdeki Angoria mi ne oyle bir tesise gittik gol kenarinda, yayin baligi yedik, cok guzeldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

Herkese selamlar,

2. Otomotik vites
    3. Depo yerindeki bagaj
    4. Tuketim

Boy kilo olarak ben ve esim cok yakiniz size ve 750x'ten onceki motorum sym gts 250'ydi. NC maxi scooterlarin yaninda halt etmis rahatlik olarak

Ozellikle gts'nin artci selesi yayla gibiydi, iki kisi rahat sigar ve konforluydu. NC'nin ne yazik ki artci selesi cok kotu, surucu selesi de pek rahat sayilmaz.
    mehmetenis, antilop_skul ve deepdish bunu beğendiler.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagolasin abim hem gece gec saatti hemde koyluler tarafindan urkutulunce geri donduk
    Geçmiş olsun çok şükür eve sağ.salim varmışsınız.
    Ürkütmek derken tam anlamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:16 ----------

Herkese selamlar,

2. Otomotik vites
    3. Depo yerindeki bagaj
    4. Tuketim

Ben de xmax400 den geçtim bildiğiniz üzere.
    Doğru artçı konforu biraz zayıf hatta sürücü konforuda zayıf
    Ama diğer saydıklarınız bu açığı rahat kapatır.
    Artı benim xmax de eşimin ayağı bariyere sürttü ve yaralandı ardından hemen sattım.Xmaxlerin arka kısımları geniş olduğu için oturan kişinin ayağı açık kalıyor ister istemez.

Nc nin sele konforu çözüm var isterseniz seleyi yumuşatabilir veya shad ın konfot selesini satın alabilirsiniz.Ama xmax de arka açıklığının çözümü yok.
    deepdish bunu beğendi.

Motosikleti
    Nc 750 X
    Haftasonu Çantaya sinyal stop led ekleme işine başladım. Karaköye gittim led almak için ama herkez en az 5 er metre veriyordu. 1metre turuncu ve 2 metre kırmızı için 5er metre almak istemedim.

Mahallenin elektrikçisine gittim, tabiki en başta bakmam gereken yerden almış oldum fakat turuncu led yoktu yerine gün ışığı verdi. gün ışığı çok parlak oldu.

sinyal olduğu için çok yanmıyacak ama hem arkadakini çok rahatsız etmemek adına ya turuncu bulana kadar kullanmıyacağım. yada direncini düşürüp daha kısık yakacağım.

Ledleri çantanın camının arkasındaki parlak yüzeye yapıştırdım. cam çok şeffaf olduğu için şeritlerin beyazı çok kötü duruyordu.eşimin siyah ojesini ödünç alıp siyaha boyadım daha güzel durdu.

Kabloları hazırladım fakat motorun tesisatına daha bağlamadım.
    Tesisatı zedelemeden araya girmenin bir yolunu bulacağım inşallah.
    Murat Ustaoğlu, mehmetenis ve parolakan bunu beğendiler.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    ürkütmek derken su sekilde oldu olay

köye girdik ılıcayı arıyoruz . bi bakkal bulfuk gecenin 00:15 inde girdik bakkala selamınaleykum dedik adam aleykum selam demedi buyrun dedi sonra anlattık olayı adsagıda bi yolu anlattı gittik yaklasık 3 km kadar tek serit toprak yoldan gecerek geri köyün icine cıktık .
    bakkal yoktu arada 10 dk gecmedi köy ıssız cıt yok neyse bi baktım kahvede bi amca oturuyo amca selamınaleyküm dedik ondanda ses yok bidaha dedim yüzüme baktı ılıcayı arıyoruz da bakkal tarif etti yol geri köye cıkarttı dedik asagıdan soladönceksiniz dedi aynı yola girdik hic bitane bile tabea olmayan yolda pat diye ılıcanın icine daldık
    2 kişi oturyodu bu arada saat 00:35 falan gene selam verdik bunlarda selamı almadı yüzümüze baktılar kızlarda inli cinli filmleri sevdikleri icin hemen senaryo yazmaya basladılar kamp atamayacagımızı söylediler ilerde angela mı ne işte öyle biyer var oraya gidin dediler oraya gittik gene selam verdik onlarda selamımızı almadılar kamp atabilirmiyiz falan dedik bizim cadırımızıvar 120 tl + kahvaltı dedi kac kisi bile oldugumuzu sormadılar cok değişik bir toplum orası

neyse fiyat bize cok yüksek geldi benzinciye gittik tek allahın kulu o benzinciymis burda hic bise bulamazsınız gölün altına inmeniz lazım dedi sıkılmıstk artık kızlar yüzüne ormandada kamp atamıyorduk mecbur dönmek zorunda kaldık .

yani burdan sunu cıkarttım bidaha korku filmi izletmemek lazım hemen inli cinli senaryo yazıyorlar .

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:06 ----------

bu arada cadır arayan varsa indirime girmiş 3 kişilik ama 2 kişi icin ideal 3 kişi yatamazsınız .
    http://urun.n11.com/kamp-cadiri/3-ki...lik-P107380784
    mehmetenis ve Smlgndz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı trnpkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah gelecem tabiiki. Bugün bursa da olan bir takımımıza(kanser) geçmiş olsun a gittik kardeşimle ugradik orayada yoksa özellikle gezme değildi plan ama 2 Side oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

Usta bu aletin en büyük eksisi artçı sele zaten ha çare varmı var tabi ki konfor seleler falan.ama diğer artıları bunu karşılar bence.

Birde aklında olsun orijinal çanta artçı seleyi daha daraltiyor yanı güzel sağlam ama artçı için doğru seçenek degil
    Bende katiliyorum hocam sana artilari cok fazla.Peki senin kullandigin canta hangisi veya bana hangi cantayi tavsiye edersin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Benim gonlumde yatan aslan da africa ama iste 250 likten sonra ki ilk gecis icin orta sinif enduro bakiyorum.
    Dl 650 icin cok konforlu diyorlar mesela ama iste cok secenek de yok malesef..

Motosikleti
    Bende katiliyorum hocam sana artilari cok fazla.Peki senin kullandigin canta hangisi veya bana hangi cantayi tavsiye edersin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Benim gonlumde yatan aslan da africa ama iste 250 likten sonra ki ilk gecis icin orta sinif enduro bakiyorum.
    Dl 650 icin cok konforlu diyorlar mesela ama iste cok secenek de yok malesef..
    Orijinali adı üstünde orijinal ama yeterliliği göreceli yan cantalarin. Artçı için ise diğer markalar sanki biraz geride gibi emin değilim

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun çok şükür eve sağ.salim varmışsınız.
    Ürkütmek derken tam anlamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:16 ----------

Ben de xmax400 den geçtim bildiğiniz üzere.
    Doğru artçı konforu biraz zayıf hatta sürücü konforuda zayıf
    Ama diğer saydıklarınız bu açığı rahat kapatır.
    Artı benim xmax de eşimin ayağı bariyere sürttü ve yaralandı ardından hemen sattım.Xmaxlerin arka kısımları geniş olduğu için oturan kişinin ayağı açık kalıyor ister istemez.

Nc nin sele konforu çözüm var isterseniz seleyi yumuşatabilir veya shad ın konfot selesini satın alabilirsiniz.Ama xmax de arka açıklığının çözümü yok.
    Evet sizi xmax forumundan da hatirliyorum. Esinizin basina gelen yaralanma icin cok gecmis olsun bu arada artik daha cok dikkat edicem bu tip yerlerden gecerken. Nasipse en son makyajli kasa almayi planliyorum ama ondaki selede de
    ayni problem var sanirim. Konfor sele olarak Shad ve airhawk da gecmis sayfalarda vardi yanilmiyorsam. Bunlarin fiyatlari hakkinda bir bilginiz var mi ve kullanan arkadaslardan yorum alirsam cok sevinirim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçı konforu arayan bu motordan uzak dursun
    Gitsin en ufak 1000 cc sporttuning enduro baksın
    Varadero 1000
    1200 gs
    1200 tenere
    Veya 400 600 scooter baksınlar
    Bugün arkadaşın 1200 aldım artçı hemen yaw bu motor çok konforlu rahat demeye başladı yani para olsa git al diyecek kıvamda beğendi
    �� Hemen 100O cc lere cikmadan F800 ve tiger800 de sanirim iyi birer secenek ama insallah bir sonraki degisime diyelim..

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    valla bu motorda en ayar oldugum sey sele

arkada oturan her zaman sırtına oturuyor süreli kayıyor öne dogru .

sürücü seleside taş mı selemi belli değil hep öne atıyor aynı zamanda köşe yeri benim kıcı baya agrıtıyor

Benim favorim yenilenen NC750X Ben güvenli hem konforlu.

https://honda.com.tr/motosiklet/adve...0x-2015/galeri

Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Güvenliği iyileştirmiş olabilirler ama sele konforu sanırım değişmemiş. Ama oksun..biz onu böyle sevdik
    antilop_skul bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bolu'dan istanbula hiç durmadan ve mola vermeden 250 km hanımla beraber geldik geçen abant gezisinden. Herhangi bir şikayeti yoktu, fakat benim popoda hafif uyuşmalar ve karıncalanmalar başlamıştı.

Uzun yol için sele üstü yumuşak bir şeyler koyulabilir popo altına.
    antilop_skul bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bolu'dan istanbula hiç durmadan ve mola vermeden 250 km hanımla beraber geldik geçen abant gezisinden. Herhangi bir şikayeti yoktu, fakat benim popoda hafif uyuşmalar ve karıncalanmalar başlamıştı.

ben kaydırmaz pedlerden kullanıcam kaymasam sıkıntı yok
    Ahmet Turan Peker bunu beğendi.
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Motosikleti
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

artcı için kesin çözüm 1800 km denendi

http://www.hepsiburada.com/visco-pro...FVRsGwodh1sPEg

http://urun.n11.com/diger/oturma-sim...w&gclsrc=aw.ds

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

pazar günü keramet ılıcasına gittim kardeşimle.sabah 11 gibi ordaydık gayet sakin ve güzeldi. Sonra bursada hasta ziyareti ve mudanya gemlik(yol yapımı var 2 sene uğramayın)üzerinden döndük

kaplıca

keramet köy girişi

Artcı minderi

Ailecek aydına gidiyorlar ufaklığın kaskı dizliği falan bayıldım abi

yoldan kare

Buda sağa virajda iken solumdan beni sıkıştıran dingil

Güzelyalı sahil

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Geçen hafta Gökhan Aralık Dostumla motoruma son şeklini verdik. Çantadaki led ışıklandırma dahil hepinize öneriyorum :

https://www.facebook.com/anesmotor.o...1640094673898/ (Aşağıdaki video yu göremeyen arkadaşlar bu linki tıklayarak video sayfasını açıp izleyebiliriler.

Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

NC 750'nin hem vitesli hem de dtc seçeneği olması çok güzel

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler