Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yapısı illa ki fark eder. Ama usta bir sürücü her motoru limitlerine kullanır. Özellikle cross yapmış kişilerin maharetlerini geziler de görüyorum. Benim NC ile geçemediğim yerlerden NC yi benden alıp rahatça geçiyorlar
    Kağıt üzerinde görülen motor 6 kg hafifleyerek 3 cm sele yüksekliği indirilmiş.Bu durum çok fark oluştururmu virajda?
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kağıt üzerinde görülen motor 6 kg hafifleyerek 3 cm sele yüksekliği indirilmiş.Bu durum çok fark oluştururmu virajda?
    Virajda fark yaratan en önemli unsur geometri ve süspansiyondur. Geometride trail ve aks açıklığı en önemli unsurlar, sonrasında ağırlık merkezinin yeri geliyor (NC'de zaten oldukça aşağıda). Dolayısıyla trail ve aks açıklığı değişmediyse pek bir şey değişmemiştir.

Süspansiyonun da meh olduğunu biliyoruz zaten. (Nedense halen yeni SFF BP USD süspansiyonu bu modele koymadılar...) Görüntü o ki: Yeni Transalp'in motorunu illa ki daha yol odaklı (ön-arka 17" alaşım jantlı) yeni bir modele koyup NC'yi artık tarihe gömecekler...

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Virajda fark yaratan en önemli unsur geometri ve süspansiyondur. Geometride trail ve aks açıklığı en önemli unsurlar, sonrasında ağırlık merkezinin yeri geliyor (NC'de zaten oldukça aşağıda). Dolayısıyla trail ve aks açıklığı değişmediyse pek bir şey değişmemiştir.

Süspansiyonun da meh olduğunu biliyoruz zaten. (Nedense halen yeni SFF BP USD süspansiyonu bu modele koymadılar...) Görüntü o ki: Yeni Transalp'in motorunu illa ki daha yol odaklı (ön-arka 17" alaşım jantlı) yeni bir modele koyup NC'yi artık tarihe gömecekler...
    Amörtisörlerde herhangi bir değişiklik yok yeni kasada.Trail ve aks açıklığıda aynı.Pek bişey değişmemiştir o zaman tmm.
    Gömmemelerini umut ediyorum ben.Gömmemeliler.
    Smlgndz bunu beğendi.

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    Arkadaslar selamlar 4-5 ay önce nc750x aldım merak ettiğim bir soru var. Ortalama yakıt tüketimi, depo yedeğe düşünce 0,1L 0,2L diye saymaya başlıyor sanırım yedek depoda kaç litre benzin yaktığımızı gösteriyor. Kaça kadar gidiyor bu gösterge? zor durumda kalırsam bilgim olsun.

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar selamlar 4-5 ay önce nc750x aldım merak ettiğim bir soru var. Ortalama yakıt tüketimi, depo yedeğe düşünce 0,1L 0,2L diye saymaya başlıyor sanırım yedek depoda kaç litre benzin yaktığımızı gösteriyor. Kaça kadar gidiyor bu gösterge? zor durumda kalırsam bilgim olsun.
    3.5 lt ama 2.8 de iken al derim. Çünkü 3.1 litre iken yolda kaldım : )

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2,6 da yolda kaldım. Ardahan da 3 benzinlik geçtim benzin yoktu 😀

Ayrıca uzun süre limitleri zirlarsan benzin pompası sürpriz yapıyor. Onun için hemen benzin almaya çalış

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mevcut Nc'lerin akıbeti ne olur o zaman,bi aksiyon almaya gerek varmı?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Zannımca bizim memlekette NC'ye bir şey olmaz Olsa da ne kadar değer kaybedecek? Hani piyasası %10 düşse ne olacak? Mutlak değerde para değil, yeni motosiklet almak her türlü çok pahalı zaten.
    espresso ve blueway2 bunu beğendiler.

Motosikleti
    dikkat ederseniz diğer modellerde km/fiyat oranı yüksektir. çok nadir 100 bin km üzeri (ortalama fiyat ile) kimse alım yapmaz. Ama nc blok olarak 200 bin den sonra çok düşer bence.

Ayrıca türkiye de çok garip şekilde yüksek km motor bulunmaz(istisnalar vardır illaki). dükkana bir motor geldi 2. el almış arkadaş daha 5000 km de ama zincir ölmüş... Diyemedim senin motor 5 bin de değil diye
    espresso ve blueway2 bunu beğendiler.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Yeniden ve 3 nc mi alarak aranıza katıldım. 2022 model 750xdct sıfır . Gerçi kullanımıyım bilmiyorum evdeki 3. Motor oldu ama bu zamanda motor bulunca aldık.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeniden ve 3 nc mi alarak aranıza katıldım. 2022 model 750xdct sıfır . Gerçi kullanımıyım bilmiyorum evdeki 3. Motor oldu ama bu zamanda motor bulunca aldık.
    Siz de mi al-sat işine girdiniz? Piyasanın gereksiz şekilde yükselmesine katkı sağlayan bir üye olmanızı ben size yakıştıramadım. Hepimizden eski ve tecrübelisiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Beyler ayıptır, hani hep "ooo o paraya şu mu olur?" dediğimiz her motorun piyasasını şişirenleri öğrenmek için çok uzağa gitmeye gerek yok. Demek ki fırsat bulduğumuzda biz de yapıyormuşuz.
    F54, Cyan ve freasy bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hayırlı olsun olanı kullanamıyorsun ki NC ye binesin. Afrika'yı sat gitsin

Motosikleti
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun olanı kullanamıyorsun ki NC ye binesin. Afrika'yı sat gitsin
    Abi satarsam nc yi satarım aslında gts üçin sırada idik o gelmedi yazın nc ye yazıldık o gelince aldık ama büyük ihtimalle satarım galiba . Satmama sadece engel olursa eşim olur o kullanacağım derse gts yerine o zaman tutarım gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz de mi al-sat işine girdiniz? Piyasanın gereksiz şekilde yükselmesine katkı sağlayan bir üye olmanızı ben size yakıştıramadım. Hepimizden eski ve tecrübelisiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Beyler ayıptır, hani hep "ooo o paraya şu mu olur?" dediğimiz her motorun piyasasını şişirenleri öğrenmek için çok uzağa gitmeye gerek yok. Demek ki fırsat bulduğumuzda biz de yapıyormuşuz.
    Mayıs ayında girdiğim sıra yeni geldi. İşin doğrusu vespa gts 300 sırasında yız o daha gelmedi eğer gelseydi onu alacaktık. Eşim bunu kullanırsa satmayacağım ama ısrarla gts diye ısrar ederse o zaman satarım. Africa twin uzun yol için lx şehir içi için duruyor. 3. Motor ise eşim için lazım.

Hayırlı olsun.NC güvenilir liman, giden geri dönüyor bi süre sonra.Çünkü herşeye kararında cevap veriyor.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Abi satarsam nc yi satarım aslında gts üçin sırada idik o gelmedi yazın nc ye yazıldık o gelince aldık ama büyük ihtimalle satarım galiba . Satmama sadece engel olursa eşim olur o kullanacağım derse gts yerine o zaman tutarım gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Mayıs ayında girdiğim sıra yeni geldi. İşin doğrusu vespa gts 300 sırasında yız o daha gelmedi eğer gelseydi onu alacaktık. Eşim bunu kullanırsa satmayacağım ama ısrarla gts diye ısrar ederse o zaman satarım. Africa twin uzun yol için lx şehir içi için duruyor. 3. Motor ise eşim için lazım.
    hocam peki sıraya girince liste fiyatından alabiliyor musunuz yoksa orada da bir şeyler dönüyor mu?

Motosikleti
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam peki sıraya girince liste fiyatından alabiliyor musunuz yoksa orada da bir şeyler dönüyor mu?
    Dönme olurmu içi siz yakar dışı bizi. Ama liste fiyatından alınmıyor bir şekilde . 2 ay sonra keşke alsaydım diyorsunuz .

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:22 ----------

Hayırlı olsun.NC güvenilir liman, giden geri dönüyor bi süre sonra.Çünkü herşeye kararında cevap veriyor.
    Benim için yeterli bir motor ama Africa benim sartlarıma daha uygun. Ama kesinlikle nc mükemmel bir motosiklet.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16.500 km de aldığım nc 750s ile 26.500 km deyim ilk sürdüğümde amortisör gerçekten sert ve hissiz idi. İstanbul'da motoface Eyüp ustaya kesinlikle amortisör bakımlarını yaptirin ve yağını kesinlikle değiştirin. O hissiz motor gitti bambaşka bir motor oldu. Kısacası efendim amortisör bakimi nc de çok önemli.
    ön amortisör keçem patladı. geçen hafta eyüp ustayı aradım. fiyat olarak 1700-2200 tl arası bir şey tutar dedi. bu sadece ön amortisör keçelerinin değişimi için olan fiyat. kendisini tanımam ama telefonda gayet kibar ve yardımcı konuştu. netice de fiyattan dolayı kendi ustama gittim yine ama aklımın bir köşesine de not aldım eyüp ustayı.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön amortisör keçem patladı. geçen hafta eyüp ustayı aradım. fiyat olarak 1700-2200 tl arası bir şey tutar dedi. bu sadece ön amortisör keçelerinin değişimi için olan fiyat. kendisini tanımam ama telefonda gayet kibar ve yardımcı konuştu. netice de fiyattan dolayı kendi ustama gittim yine ama aklımın bir köşesine de not aldım eyüp ustayı.
    Pahalı maalesef. Ancak şunu hatırlamak lazım; el değmişken her iki tarafın da hem yağ hem de toz keçeleri değişir. Eyüp Usta sanırım orijinal değil yan sanayi Ariete kullanıyordu. Sadece yan sanayi Ariete'lerin takım yağ + toz keçeleri en az 900-1000₺ civarı. (Orijinaller bunlardan pahalıdır eminim...) Kalan kısım da işçiliktir.

Aslında zor iş değil ancak birkaç parça özel alet lazım. Parayı bunlara yatırıp kendiniz yaparsanız iki değişimden sonra kendini amorti eder.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyüp usta ya ben ve diğer birkaç arkadaşım sakarya dan kalkıp gidip amortisör bakımı yaptırdık gayet memnun kaldık hatta nc si olan bir arkadaşın ön boru ları çizmiş sakarya daki usta dikiş tutmayınca eyüp e gitti krom borular değişti arka amortisör de tamir ettirdi motosiklet ok gibi gidiyor virajlarda hiç korkutmuyordu
    işini severek yapan bir usta tavsiye ederim yaptığı iş kolay bir iş olsada çok titiz ve özenerek iş yaptığı için başarılı
    Cyan bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyüp usta ya ben ve diğer birkaç arkadaşım sakarya dan kalkıp gidip amortisör bakımı yaptırdık gayet memnun kaldık hatta nc si olan bir arkadaşın ön boru ları çizmiş sakarya daki usta dikiş tutmayınca eyüp e gitti krom borular değişti arka amortisör de tamir ettirdi motosiklet ok gibi gidiyor virajlarda hiç korkutmuyordu
    işini severek yapan bir usta tavsiye ederim yaptığı iş kolay bir iş olsada çok titiz ve özenerek iş yaptığı için başarılı
    İyi çalışıyor, benim CB500F'in de ön amortisörlere orijinalden farklı bir ayar çekmişlerdi (yağ kalınlığı ve hava boşluğuyla oynanmıştı), etkisi gayet güzel olmuştu. Sadece takılan yan Ariete sanayi keçelerden çok memnun kalmamıştım, 5-6 ay sonra yerlerine takıldıkları 2 senelik toz keçelerinden daha beter çatlamışlardı. Tavsiyem kendi OEM keçelerinizi alıp gidin, onlar sadece yağ + işçiliği yapsınlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler