Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr 125
    Merhaba, sonunda bende 2015 nc750x ile aranizdayim. 6300 km de gri renk üzerinde arka canta demiri,orta sehpa, motor koruma demiri vede tur cami vardi. Givi blade 47 arka canta aldim, aşagida almayi dusundugum diger aksesuarlarla ilgili sizlerin fikirlerini merak ediyorum,

_ Steon marka ön çamurluk uzatma, (arka hugger da almali miyim? yine ayni markanin cok kaliteli gözüküyor)
    _ Waytake radyatör koruma 120 tl. N11 de de bir ürün var 90 tl ye sizin tavsiyeniz hangisi?
    _ Csr marka 4 led li sis fari biraz pahali 600 tl ama cok kaliteli oldugu soyleniyor, yunuslarin da kullandigi markaymış sanırım.
    _ Mst tech 49 led li park fren (f1 çakarlı)

Bu arada forumun yarisindan fazlasini okudum.Hepinizin eline,emegine saglik bu yukarida ki urunlerinde sizin sayeniz de buldum zaten. Yorumlariniz icin simdiden tesekkurler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Sormayı unuttuğum birşey daha vardı. Yıkama sırasında honda amblemi ve Nc yazısı sökülmüş, bunları honda yükselis servisten mi tedarik etmeli yoksa bildiğiniz bir başka yer var mı bu stiker ları alabileceğim?
    Murat Ustaoğlu ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    yagmurda sürdük ve topcase arka taraf komple çamur, .bu camurlu ısını nasıl cozebılırız

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı deepdish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, sonunda bende 2015 nc750x ile aranizdayim. 6300 km de gri renk üzerinde arka canta demiri,orta sehpa, motor koruma demiri vede tur cami vardi. Givi blade 47 arka canta aldim, aşagida almayi dusundugum diger aksesuarlarla ilgili sizlerin fikirlerini merak ediyorum,

_ Steon marka ön çamurluk uzatma, (arka hugger da almali miyim? yine ayni markanin cok kaliteli gözüküyor)
    _ Waytake radyatör koruma 120 tl. N11 de de bir ürün var 90 tl ye sizin tavsiyeniz hangisi?
    _ Csr marka 4 led li sis fari biraz pahali 600 tl ama cok kaliteli oldugu soyleniyor, yunuslarin da kullandigi markaymış sanırım.
    _ Mst tech 49 led li park fren (f1 çakarlı)

Bu arada forumun yarisindan fazlasini okudum.Hepinizin eline,emegine saglik bu yukarida ki urunlerinde sizin sayeniz de buldum zaten. Yorumlariniz icin simdiden tesekkurler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Sormayı unuttuğum birşey daha vardı. Yıkama sırasında honda amblemi ve Nc yazısı sökülmüş, bunları honda yükselis servisten mi tedarik etmeli yoksa bildiğiniz bir başka yer var mı bu stiker ları alabileceğim?
    siteden öner arkadaşımız kalıbını çıkarmış damla sticker üretmişti. nick i ozrace, bir sor.

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yagmurda sürdük ve topcase arka taraf komple çamur, .bu camurlu ısını nasıl cozebılırız

bajaj çamurluğu takarak bu işi çözebilirsiniz forumda bir kaç kişi takmıştı diye hatırlıyorum...

Merhaba arkadaşlar,

Lastik tavsiyeniz nedir?
    Günde 80km temde 80-130 kmh hızlarda sürüyorum. Lastigin ortası en çok yıpranan yer.
    Sanırım sert bir lastiğe ihtiyacım var uzun ömürlü olması için. Yağmurlu havalarda kullanmıyorum eğer yolda yakalanmadıysam

Stok lastik bridgestone battlax'dı. Ucuzdur diye tahmin ettim fakat pek satan yer de yok.

Teşekkürler
    antilop_skul bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı onoank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Lastik tavsiyeniz nedir?
    Günde 80km temde 80-130 kmh hızlarda sürüyorum. Lastigin ortası en çok yıpranan yer.
    Sanırım sert bir lastiğe ihtiyacım var uzun ömürlü olması için. Yağmurlu havalarda kullanmıyorum eğer yolda yakalanmadıysam

Stok lastik bridgestone battlax'dı. Ucuzdur diye tahmin ettim fakat pek satan yer de yok.

Teşekkürler
    genelde sert olarak pirelli rosso 2 deniyor

metzeler de hafif sert diye biiyrum en yumsagı michelin gliba
    mehmetenis bunu beğendi.
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı n4me adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bajaj çamurluğu takarak bu işi çözebilirsiniz forumda bir kaç kişi takmıştı diye hatırlıyorum...
    kötü duruyor o ya, steon alacagım sanırım. Lastik pr 4 den şaşmayın
    mehmetenis bunu beğendi.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Ne olursa olsun lastiklere fazla güvenmeyin. Bende pr4 var, ona rağmen tutuşu kötü olan asfaltta ciddi kaymalar yaşıyorum. Asfaltın kalitesi daha önemli yani..
    Geçen gün aynalaşmış anayolda 100km civarı hızla ilerlerken bir araç önüme kıracak gibi oldu, frenlere dokunmamla ABSnin devreye girip motorun sağa sola yalpalaması bir oldu. O hızlarda cidden korkutucu bir durum oluyor, Allahtan ABS var, olmasa muhtemelen hiçbirşey anlamadan yere yapışmış olacaktım.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    motor 11000 e yaklaşıyor yag + yag filtresi + havafiltresi sipariş verdim.

yagı suyu değişicem bide antifirize bakayım diyorum antifiriz değiştigim zaman havasını nasıl alcaz bilen varmı ? ( otomobildeki sistemi biliorum motorda hic denemedim )
    mehmetenis bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor 11000 e yaklaşıyor yag + yag filtresi + havafiltresi sipariş verdim.

yagı suyu değişicem bide antifirize bakayım diyorum antifiriz değiştigim zaman havasını nasıl alcaz bilen varmı ? ( otomobildeki sistemi biliorum motorda hic denemedim )
    11.000 km de antifirize bakmaya gerek yok, suyunda eksilme boşalma doldurma vs bir işlem olmadıysa ve seviye şu an normalse kurcalama bence.

Ha yok illa değişcem diyorsan söktüğünde bulursun nereden hava alındığını

Belki de hava alınmaya ihtiyacı olmuyordur sistemin, hiç bakmadım.
    mehmetenis bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11.000 km de antifirize bakmaya gerek yok, suyunda eksilme boşalma doldurma vs bir işlem olmadıysa ve seviye şu an normalse kurcalama bence.

Ha yok illa değişcem diyorsan söktüğünde bulursun nereden hava alındığını

Belki de hava alınmaya ihtiyacı olmuyordur sistemin, hiç bakmadım.
    olsun genede bakmak lazım gecen du deposunu gördüm fakat normal su gibiydi antifiriz rengi yoktu
    mehmetenis bunu beğendi.
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar herkese iyi akşamlar bu gün itibari ile nc ile yolları ayırdık 17k çok güzel gezdik tozduk zevkli bi motor du alacak arkadaşlara tavsiye ederim çok kullanışlı her yola gider torku muazzam bi yol arkadaşıydı
    son gezimizden birkaç foto atayım sayfa şenlensin
    arada sırada yazar çizeriz buraya da birşey.
    herkeze hayırlı ramazanlar kazasız sürüşler..

balkanlar ve doğu avrupanın en rahat adamı

resimler kocaeli kerpe kefken babalı köyünde çekilmiştir çok mükemmel bi yer sessiz sakin bi koy ..
    kdiner, Arenli, Murat Ustaoğlu ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    NC 700 X
    Hayırlı olsun Fatih. Allah gönlüne göre versin.
    F54 ve mehmetenis bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    saol aga herkese iyisi nasip olsun inş
    Arenli ve mehmetenis bunu beğendiler.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    benim demirleride verdin demi ?
    mehmetenis bunu beğendi.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne olursa olsun lastiklere fazla güvenmeyin. Bende pr4 var, ona rağmen tutuşu kötü olan asfaltta ciddi kaymalar yaşıyorum. Asfaltın kalitesi daha önemli yani..
    Geçen gün aynalaşmış anayolda 100km civarı hızla ilerlerken bir araç önüme kıracak gibi oldu, frenlere dokunmamla ABSnin devreye girip motorun sağa sola yalpalaması bir oldu. O hızlarda cidden korkutucu bir durum oluyor, Allahtan ABS var, olmasa muhtemelen hiçbirşey anlamadan yere yapışmış olacaktım.

Ben Pirelli Scorpion Trail II taktırmıştım. 100km üstü süratlerde neredeyse panik fren yapmam gerekti bir kaç kez, ABS hiç devreye girmedi, ve motor resmen olduğu yere yapıştı.
    Acaba fren yaparken, ağırlığın öne aktarılmasını sağlamadan çok sert fren yapmış olabilir misin? Bu durumda hemen ABS devreye girer ve söylediklerin olur..
    mehmetenis bunu beğendi.
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

Darkcaine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FJS 600 ABS / Honda NC 750X DCT (16)
    Çantalar takıldı, koruma demirleri tamam daha çok iş var.
    Canavar uzun yola hazırlanıyor....

aydin-ist, Ahmet Turan Peker ve mehmetenis bunu beğendiler.
    İmkansız; bu Dünyayı değiştirebilecek gücü içlerinde keşfetmek yerine, kendilerine sunulan dünyada yaşamayı daha kolay bulan, küçük insanların ortaya attığı büyük bir kelimedir.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı aydin-ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Pirelli Scorpion Trail II taktırmıştım. 100km üstü süratlerde neredeyse panik fren yapmam gerekti bir kaç kez, ABS hiç devreye girmedi, ve motor resmen olduğu yere yapıştı.
    Acaba fren yaparken, ağırlığın öne aktarılmasını sağlamadan çok sert fren yapmış olabilir misin? Bu durumda hemen ABS devreye girer ve söylediklerin olur..
    Hayır, benim de panik frenle ilgili birçok ciddi tecrübem var (hatta bir tanesini forumda da paylaşmıştım) fakat dediğim gibi olay tamamen asfalt kalitesi ile ilgili (Bursanın ana yolları malesef tamamen aynalaşmış durumda). Aynı yolda arabayla da fren yaptığımda araba durmuyor, çok fazla kayma eğilimi gösteriyor. O nedenle lastikten önce asfaltın kalitesi daha önemli.
    aydin-ist ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Onnfren balatam diske surtmeye basladi bgun bi baktim komple bitmis. Balatadunyasindan sintrrliye 95 normale 75 fiyat aldim nasildir fiyat blgisi olan varmi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

balatayı aldım ebc sinterli ön 95 tl
    Ahmet Turan Peker ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km

ZİNCİR TEMİZLİĞİ - MAZOT İLE ZİNCİR TEMİZLEME

KONU ÖLMÜŞ YAHU CANLANDIRALIM AZ

Bugün baktım zincir leş dükkanda iş yok hava sıcak boş boş oturyoruz .

dedimki bari zinciri temizliyim yaglayim

GEREKLİ MALZEMELER

250 GR MAZOT
    1 ADET 4 NUMARA KESTİRME FIRÇA
    1 ADET SÜNGER
    1 ADET BULAŞIK DETERJANI
    1 ADET KOVA ( SU DOLU )
    1 ADET OTO YIK<MA FIRÇASI

ÖNCELİKLE MOTORUMUZU ORTA SEHPAYA ALIYORUZ . ORTA SEHPADA İKEN MOTOR ÇALIŞTIRIM 1 . VİTESE RÖLANTİDE BIRAKIYORUZ . TEKERİMİZ DÖNERKEN İŞ GÜVENLİGİ ESASLARINA UYARAK GÖTÜMÜZÜ BASIMIZI DİŞLİLERİN İCİNE KACIRMADAN KOMPLE ZİNCİRİ VE DİŞLİYİ MAZOTLUYORUZ MAZOR BRAZ BEKLEDİKTEN SONRA BOL MAZOT VE FIRCA DARBELERİ İLE ZİNCİRİMİZİ TEMİZLİYORUZ.

ZİNCİR MAZOTLAMA İŞİMİZ BİTTİĞİ ZAMAN BOL SU İLE DURULUYORUZ. DURULADIKTAN SONRA TEKERE SICRAYAN MAZOTU YIKAMAK İCİN SÜNGER VE BULAŞIK DETERJANINI BOL BOL KULLANIYORUZ JANT - LASTİK - ZİNCİR - DİŞLİ HEPSİNİ KÖPÜKLÜYORUZ.

KÖPÜKLEME İSLEMİ BİTİNCE BIRAKIYORUZ BİRAZ O ARADA MOTORU KOMPLE KÖPÜKLEYEBLİRSİNİZ. SONRA DURULAMA VE KURULAMA İŞLEMİ İLE TEMİZLEME İŞLEMİMİZ BİTİYOR.

SPREY MOTOSİKELT ZİNCİRİ YAI İLE YAGLAMA YAPIYORUZ. AYAR GEREKİRSE AYAR YAPIYORUZ . YAGIN KURUYUP BALİ KIVAMINA GELMESİ İCİN BEKLİYORUZ .

RESİMLER ASAGIDA :

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Murat Ustaoğlu, Arenli ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler