Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de sağlıklı lastik tamiri için çeşitli mantar yamalar ve yapiştirıcısı - bastırıcı - makara filan sipariş etmiştim, geldi.

İki de levye aldım mı kendime, geçen patladığı için fitil yaptığım lastiği mantar yama yapacağım. Fotoğraflar ya da video çekerim.

Lastik üreticilerinin tavsiye ettiği tek yama tipi mantar yamadır çünkü.

Bir yamanın 40 tl ye yapıldığını bildiğimden, normal lastikcilerde mantar yapan kimse bulamadığımdan, 40 tl ye yapılan yere gidip gelmek de baya bir zaman ve külfet olacağından "ben kendim yaparım lan" diyip aldım malzemeleri.

Yaklaşık 100 - 120 TL maliyet oldu ama 10 kere yama yapabilirim, yani 3 kereden sonra alet edevat kendini bedavaya getirecek.

En kısa zamanda da balans için bir tezgah üretip nasıl balans yapılacağına dair foto-video ekleyeceğim inşaallah
    Eğer lastiğinizde balans varsa sökerken iyi işaretleyip aynı yerine takabilirseniz balans gerekmeyebilir.
    Yalnız lastiği söküp taktıktan sonra şişirmesi için kompresör lazım olur. Ayak pompası ile yanaklar oturmuyor.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Beyler instagram kullanan varsa takipe takip EMELMEHMETKEKEC
    mehmetenis bunu beğendi.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Ben de sağlıklı lastik tamiri için çeşitli mantar yamalar ve yapiştirıcısı - bastırıcı - makara filan sipariş etmiştim, geldi.

İki de levye aldım mı kendime, geçen patladığı için fitil yaptığım lastiği mantar yama yapacağım. Fotoğraflar ya da video çekerim.

Bir yamanın 40 tl ye yapıldığını bildiğimden, normal lastikcilerde mantar yapan kimse bulamadığımdan, 40 tl ye yapılan yere gidip gelmek de baya bir zaman ve külfet olacağından "ben kendim yaparım lan" diyip aldım malzemeleri.

Yaklaşık 100 - 120 TL maliyet oldu ama 10 kere yama yapabilirim, yani 3 kereden sonra alet edevat kendini bedavaya getirecek.

En kısa zamanda da balans için bir tezgah üretip nasıl balans yapılacağına dair foto-video ekleyeceğim inşaallah
    hayırlı işlerr
    mehmetenis bunu beğendi.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio

nc nin lastiğini kolay kolay yerinden çıkaramazsın diyeyim vereyim gazııı
    mehmetenis bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

lastiği janttan ayırmak mesele.... lastikciler levyeyi sabitlediğinden kolay oluyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler instagram kullanan varsa takipe takip EMELMEHMETKEKEC
    hadi bakalım takip ettik sende bizi takip et bakalım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

usb çakmaklık montajından 2 kare... montajlanmış halini çekmeyi unutmuşum onuda yarın çekip atarım... araya on of tuşu da koydum...
    F54, antilop_skul ve mehmetenis bunu beğendiler.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastiği janttan ayırmak mesele.... lastikciler levyeyi sabitlediğinden kolay oluyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

hadi bakalım takip ettik sende bizi takip et bakalım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

http://i.hizliresim.com/6PaJWN.jpg
    http://i.hizliresim.com/rM5OoB.jpg

usb çakmaklık montajından 2 kare... montajlanmış halini çekmeyi unutmuşum onuda yarın çekip atarım... araya on of tuşu da koydum...
    Ramazan kusura bakma ama bu olmamış tam çin işi olmuş neden,
    Madem böyle bir parça takacaksın niye bagajın içine takmazsın?
    Marin tipi çakmaklıklar 10TL değil mi?
    Marin tipi çakmaklık alıp akü kapağına uygun delik açsan onuda hemen aküye bağlasan daha iyi olmaz mıydı?Telefon şarj ederdin,lastiğin patlarsa kompresör bağlardın mis gibi hem de hepsi kapalı gözün içinde olurdu kimseler görmezdi.
    mucaliskan bunu beğendi.

Motosikleti
    Nc 750 X
    Herkeze tekrar Merhaba,

Cuma günü başıma geleni sabahından anlatmak istiyorum çünkü bile bbile çağırdım başıma gelecekleri. uzatırsam şimdiden özür dilerim.

Sanırım bir ay öncesinde tekere fitil attırmıştım. 12.000 km deydi. pilot road 4 almayı düşünüyordum fakat borçları seyreltmek için ertelemiştim değiştirmeyi.

amerikadan stop&go tekerlek tamir seti almıştım. Mantar fitil yama karışımı birşey

Cuma günüde tamir kitini aldık birde pompa sipariş edelim dedim ve yine yurtdışından en ufaklarından pompa sipariş ettim.

iş çıkışı motora bindiğim gibi; tekerlek patlasa fitili atsamda nasıl şişiricem pompa yok. pompa gelene kadar arabadaki biraz büyük pompayımı koysam diye düşündüm ve. pompa yokken patlasa yolda kalsam çekici çağırsam motoru nasıl çıkarıcaz çekiciye falan diye düşünüyorum. neyse düşünceleri savuşturdum başımdan. aradan 2 dakika geçti. farketmediğim bir camın üzerimden geçtim çatırtısını duydum. 15 sn sonra bayır çıkarken yağmurunda etkisi ve lastiğin patlamasından dolayı motor kıç sallamaya başladı :( Kalın ve büyük bir cam parçası tekeri resmen yarmış.

Sağa emniyete çektim. Kaskomu yapan Nur sigortadan. Serkan abiyi aradım. Direk çekiciyi arayıp numaramı verdi. okmeydanındaki Anes i arıyayım seni beklesinler kapatmasınlar diye rica edeyim dedi.(şansıma anes okmeydanı meaiye kalmışlar ) çekiciye giyimkent taraflarında olduğumu söyledi. 10 dakika sonra çekici aradı yeritarif ettim 25 dakikaya çekici geldi. Motoru çıkardık çekiciye kayışlarla bağladık.

Anese ulaşınca 5 dakka falan bekledikten sonra benim arka lastiği söküp baktığımızda içtende yarık vardı ve iki tane tel bariz kopmuştu.

Yama yapabileceklerini ama önermediklerini söylediler.

Bende lastik değiştirmek istiyordum ve yarılma riskini göze alamayacağım için fiyat istedim pilot road 4 e 1300 tl fiyat verdiler. Kalın gelince çıkma falan yokmu dedim idareten. 2014 model 100de 60 bitmiş bir tekeri 150 tlye vereceklerini söylediler. Ben pilot road 4 e indirim yapmalarını rica etsemde 1300den aşağı olamayacağını mümkün olmadığını söylediler. El mahkum 1300e taktırdım pilot road 4 leri.

Geçen gün pilot road 4 e 1030 lira fiyat yazıldığını görmüştüm. 1300 fazla gelsede taksitle taktırmış bulunmaktayım.

Kaskoya yılda tek seferlik tekerlek patlaması çekici hakkımızıda kullanmış olduk. Mayısa kadar inşallah ihtiyacımız olmaz birdaha

çok uzun yazıp bunalttıysam özür dilerim. içimi dökme ihtiyacı duydum
    antilop_skul ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı mucaliskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze tekrar Merhaba,

Cuma günü başıma geleni sabahından anlatmak istiyorum çünkü bile bbile çağırdım başıma gelecekleri. uzatırsam şimdiden özür dilerim.

Sanırım bir ay öncesinde tekere fitil attırmıştım. 12.000 km deydi. pilot road 4 almayı düşünüyordum fakat borçları seyreltmek için ertelemiştim değiştirmeyi.

amerikadan stop&go tekerlek tamir seti almıştım. Mantar fitil yama karışımı birşey

Cuma günüde tamir kitini aldık birde pompa sipariş edelim dedim ve yine yurtdışından en ufaklarından pompa sipariş ettim.

iş çıkışı motora bindiğim gibi; tekerlek patlasa fitili atsamda nasıl şişiricem pompa yok. pompa gelene kadar arabadaki biraz büyük pompayımı koysam diye düşündüm ve. pompa yokken patlasa yolda kalsam çekici çağırsam motoru nasıl çıkarıcaz çekiciye falan diye düşünüyorum. neyse düşünceleri savuşturdum başımdan. aradan 2 dakika geçti. farketmediğim bir camın üzerimden geçtim çatırtısını duydum. 15 sn sonra bayır çıkarken yağmurunda etkisi ve lastiğin patlamasından dolayı motor kıç sallamaya başladı :( Kalın ve büyük bir cam parçası tekeri resmen yarmış.

Gecmiw olsun kasko ise yaradiusa sikinti yok.
    mehmetenis bunu beğendi.
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı mucaliskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze tekrar Merhaba,

Sağa emniyete çektim. Kaskomu yapan Nur sigortadan. Serkan abiyi aradım. Direk çekiciyi arayıp numaramı verdi. okmeydanındaki Anes i arıyayım seni beklesinler kapatmasınlar diye rica edeyim dedi.(şansıma anes okmeydanı meaiye kalmışlar ) çekiciye giyimkent taraflarında olduğumu söyledi. 10 dakika sonra çekici aradı yeritarif ettim 25 dakikaya çekici geldi. Motoru çıkardık çekiciye kayışlarla bağladık.

Anese ulaşınca 5 dakka falan bekledikten sonra benim arka lastiği söküp baktığımızda içtende yarık vardı ve iki tane tel bariz kopmuştu.

Yama yapabileceklerini ama önermediklerini söylediler.

Bende lastik değiştirmek istiyordum ve yarılma riskini göze alamayacağım için fiyat istedim pilot road 4 e 1300 tl fiyat verdiler. Kalın gelince çıkma falan yokmu dedim idareten. 2014 model 100de 60 bitmiş bir tekeri 150 tlye vereceklerini söylediler. Ben pilot road 4 e indirim yapmalarını rica etsemde 1300den aşağı olamayacağını mümkün olmadığını söylediler. El mahkum 1300e taktırdım pilot road 4 leri.

Geçen gün pilot road 4 e 1030 lira fiyat yazıldığını görmüştüm. 1300 fazla gelsede taksitle taktırmış bulunmaktayım.

Kaskoya yılda tek seferlik tekerlek patlaması çekici hakkımızıda kullanmış olduk. Mayısa kadar inşallah ihtiyacımız olmaz birdaha

Bu sizin anlattığınız olay benim aklıma ilk motorumda yolda kalma durumumu hatırlattı,ilk motorum fazer 600 dü.Beşiktaştaydım tam otobüs duraklarının orası o kadar kalabalık ki otobüsten inenler binenler ve çok çok sıkışık bir trafik vardı,Acemilkte var motoru kapattım ama kontak açık fan harıl harıl çalışıyor sonra trafik biraz hareketlendi gibi oldu bende çalıştırayıp devam edeyim dedim ama aküsü çoktan bitmiş o zamanlar motoru nasıl vurduracağımı da bilmiyorum.İleride benzinci var dedim takviye yaparım.Ama ne olduysa oldu motoru iterken düştüm tam otobüs duraklarının önünde motor ayağın üstünde kaldıramadım hemen yardıma koştular, kask aynada asılıydı o da düşmemle otobüsün altına gitti elimle uzanıp kaskı aldım Allah vere otobüs hareket etmedi.Sonra iki tane genç arkadaş geldi sağolsunlar motoru nasıl vurduracağımı anlattılar onlar ittiler bende 2.viteste çalıştırdım.Ama düşme etkisiyle halen daha çektiğim omuz ağrısına sahip oldum.Aynam kırılmıştı manet kırıldı.
    Sonra acemiliğin etkisi ile böyle eve dönemem dedim o bölgede motorcu aradım beşiktaşın içerisin de buldum o zamanlar aküye 450TL para vermiştim .
    Acemilik işte olur.
    Sonra aldığım tüm motorlara kasko yaptırdım bir keresinde de sefaköy de arka lastiğim patladı çağırdım çekiciyi çektirdim.Yalnız o gün belim o kadar çok ağrıyordu ki anlatamam tam trafik saatiydi yanımdan çok motorcu geçiyordu birisi de demedi senin ne ihtiyacın var 1 kurye kardeşim hariç.

Sonra çekici geldi gelen çekici araba için uygundu(Gerçi hepsi araba için motor çekmek için bir aparatları var) ve çekici şoförü hiç motor çekmemiş
    Birlikte motoru yüklemeye çalıştık bir türlü ön lastiği tekerlek yuvasına otutturamadık çekici şoförünün omuzu çıktı(sonra öğrendim)
    Lastiği yaptırdık indiriken benim belim tutuldu.
    Sonra çekici firma beni aradı tehdit etti.Sen nasıl yüklemede yardım etmezsin diye hal bu ki yardım etmiştim.
    Daha anlatsam neler çıkar.
    Yani işin özü böyle zor durumda kaldığında muhakkak öpülüyoruz.O yüzden sakin olup keşke evine yakın bir tamirciye çektirip salim kafa ile düşünüp karar verseydiniz.
    Arenli ve _oXXo_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC 700 X
    Bu lastik patlamasına karşı ben benzinliklerde satılan tamir spreyimi ne onu bulunduruyorum. Eski motorumda 8mm demir girmiş ben onu geniş kafalı çivi sanıp çıkardım. O sprey o kadar büyük delikte bile lastikçiye gidecek kadar idare ediyor.
    mehmetenis bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Arenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu lastik patlamasına karşı ben benzinliklerde satılan tamir spreyimi ne onu bulunduruyorum. Eski motorumda 8mm demir girmiş ben onu geniş kafalı çivi sanıp çıkardım. O sprey o kadar büyük delikte bile lastikçiye gidecek kadar idare ediyor.
    Aynen katılıyorum mutlaka yaninizda bulundurunuz xmax 250 de işime yaradı yanımdan ayirmiyorum. Ama arabada işe yaramıyor bilginize
    mehmetenis bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Beyler geçmiş olsun hepinize
    Bende lastik patlamasından çok yollarda kaldım ama şehir içi kullandığım motorlar olduğundan nc ye nispeten küçük ve hafifler ve lastikler daha ucuz olduğundan hiç motor ittirmedim bindim üzerine verdim gazı
    Bi sefer 45 km gittiğim olmuştur ( Üzerimde hiç para yoktu )
    Bu lastik tüpleri gerçekten iş Görüyor çantada bulunsun 15 tl zaten
    Ha çekici konusu
    Bence bu maliyette bulunması gereken en önemli aksesuar KASKO
    Dağlara yaylalara çıkıyorum bi kalsam beni kim gelip çeker köylü bi vatandaş bulsam benden 200 tl ister eee ne anladım ben o işten vatandaş bakacak yolda kalmışız ee böyle motor olanda para vardır mantığıyla geçirir
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Beyler azonce yolda kadinin biri atladi onume frene asildim on teker girt girt etti kaydi oyle durdu abs de problem mi var bu abs nin calisma seklimi boyle
    mehmetenis bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Beyler azonce yolda kadinin biri atladi onume frene asildim on teker girt girt etti kaydi oyle durdu abs de problem mi var bu abs nin calisma seklimi boyle
    teker kitlendikce devreye girip bırakır, teker her kitlendiğinde bir kaç cm kayar.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    evet abs çalışma şeklinden ötürü öyle ses çıkarır.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    burda 15 tl ye yapıyorlar yamayı
    15 tl ye ne yaması?

mantar yama değildir sanırım, ben çok yerde bulamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

Eğer lastiğinizde balans varsa sökerken iyi işaretleyip aynı yerine takabilirseniz balans gerekmeyebilir.
    Yalnız lastiği söküp taktıktan sonra şişirmesi için kompresör lazım olur. Ayak pompası ile yanaklar oturmuyor.
    balansı lastik tamiri ile alakalı demedim, evet sökmeden tebeşirle işaret koyacağım. kompresörüm de var

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nc nin lastiğini kolay kolay yerinden çıkaramazsın diyeyim vereyim gazııı
    canta zarar vermemek için satılan aparatlar var ali'de, almaya gerek duymadım. herhangi bir plastikden yapılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

ben yanımda fitil yama ve ekipmanlarını, küçük de bir pompa taşıyorum. son kullanma tarihi olan bir kimyasala güvenmem.

Ayrıca geziye gittim lastik patladı spreyi sıktım diyelim, biraz sonra bir daha patlarsa ne yapıcaz

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Bisiklet yamasi gibi olandan o degeilmi soyledigin sey

Abs ozaman kotu bi olay 20 km ile giderken kaydim motor dusuyordu o sekilden oturu

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Abs ozaman kotu bi olay 20 km ile giderken kaydim motor dusuyordu o sekilden oturu
    Aslında tam tersi, Abs devreye girmeseydi muhtemelen ön tekeriniz kayıp daha tehlikeli bir düşüş kaçınılmaz olurdu. Genelde şöyle düşünmek daha faydalı olur. O pozisyonda kalmamak için ne yapabilirdim?

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı twili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında tam tersi, Abs devreye girmeseydi muhtemelen ön tekeriniz kayıp daha tehlikeli bir düşüş kaçınılmaz olurdu. Genelde şöyle düşünmek daha faydalı olur. O pozisyonda kalmamak için ne yapabilirdim?
    8 yildir motosiklet kullaniyorum baska motorla durabilirdim bence bu aba bos is
    twili ve mehmetenis bunu beğendiler.
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    15 tl ye ne yaması?

mantar yama değildir sanırım, ben çok yerde bulamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

balansı lastik tamiri ile alakalı demedim, evet sökmeden tebeşirle işaret koyacağım. kompresörüm de var

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

canta zarar vermemek için satılan aparatlar var ali'de, almaya gerek duymadım. herhangi bir plastikden yapılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

ben yanımda fitil yama ve ekipmanlarını, küçük de bir pompa taşıyorum. son kullanma tarihi olan bir kimyasala güvenmem.

Ayrıca geziye gittim lastik patladı spreyi sıktım diyelim, biraz sonra bir daha patlarsa ne yapıcaz
    olcay hazır havalar ısınırken bagaj acma nasıl yapılıyordu ?
    kagen00 ve mehmetenis bunu beğendiler.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler