Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011122060 ... SonuncuSonuncu

Sym Wolf SB 250Ni Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı Adem Balkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14.07.2012 Cumartesi günü Balıkesir Gömeç'ten İzmir'e SYM Wolf 250'yi görmek için ve motoru alma düşüncesiyle gittim. Kahramanlar'daki SYM bayisine Öz Şanal'a vardım. Wolf 250 karşımda beyaz bir gelin gibi duruyordu. Motoru ilk görüşte sevdim.İçim kaynadı. Bayideki Serkan bey motoru incelememize izin verdi.Hemde motor hakkında bilgiler verdi.Kim ne derse desin motorun duruşu kaliteli bir motor olduğunu belli ediyordu.Görünen her yerini inceledik. 4.000,00 TL peşin verdiğimde geriye kalan kısmını nasıl öderiz dedim.10.200,00 TL üzerinde vade farksız olarak olur dedi. Bir yıl 12 ay üzerinden hesaplama yapıldı.Ancak motorun üzerine bindiğimde motorun naked değil çıplak giydirilmemiş racing tarzı motor olduğunu anladım. Yaşım 52 boyum 1.82 öne doğru kambur yapamayacağımı 2 kişi yolculuklarında benim ve artçı için zor olacağını fark ettim. Motora bakarken hep diğer yerlerine bakmıştık.Bu arada yanımda 64 yaşlarında başka bir motorcu arkadaşım vardı. Aynı zamanda motor tamircisiydi. Hafta sonu gezilerine beraber gidiyorduk. O da racing tarzı motorların bize uygun olmadığını söyleyince bir anda kararsız duruma düştüm. Serkan bey sattığı motorlardan bir tanesinin sahibiyle randevu ayarlayabileceğini motorun çalışmasını gidişini görebileceğimi izin verirlerse kullanabileceğimi söyledi. Ama ben dışarıdan geldim hafta içinde tekrar gelemeyeceğimi söyleyerek ayrıldım. Serkan bey kararını verirsen gel sana yardımcı olacağım dedi. Ama eve geldiğimde hala motor aklımda çıkmadı. Ben sürekli motora 2 kişi binen biriyim. Arka oturan rahat olmadığı taktirde benim işime yaramayacaktır. Sadece arka oturan için değişiklik yapılabilir mi rahat oturulması açısından o kafama takıldı. Ama şu var sürücü selesi çok rahat biraz gidona doğru eğiliyorsun o kadar.
    Gts 250 pek bakmadiginiz bir model belkide ama yas konfor artci icinsuperdir ic bagaj hacmi on cami vb..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adem Balkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    SYM GTS 250 modeline bakmadım. Scooter tarzı istemiyorum. Vitesli olacak. Mobiletli yıllardan sonra hep vitesli motor kullandım. Alışkanlık olsa gerek. Scooterler içime yatmıyor.

Adem Balkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Arkadaşlar bu motorla olan ilişkimi sonlandırmadım. Hâla motoru almayı düşünüyorum. Ama... kullanan arkadaşlar motor hakkında edindikleri bilgileri buraya aktarmıyorlar.Örneğin hafta sonu yaptığı bir geziyi buraya aktarabilir. Kaç kilometre yol yaptığını, motorun kullanırken yorucu olup olmadığını, hızlarını, ara hızlanmalarını ve yakıtı konularında ayrıntılı bilgi verebilirler. Özellikle 100 km ve üzerinde yol aldığında yakıt durumu ve 100 km ve altında yol aldığında yakıt durumları hakkında bizlere yardımcı olabilirler bilgi verebilirler. Yoksa bütün arkadaşlar Ramazan ayı girdi diye günlerini uyuyarak mı geçiriyorlar. Bu arada herkese iyi ramazanlar..Selam ve Sevgilerimle;

atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    haklısın konu çok ağır gidiyor ne resim ne bilgi tık yok. bence sebebi bu motor ederinden pahalıya satılıyor piyasası yok. toplam kaçtane sattılar acaba. hele istanbul dışında hiç gideri yok servis ve yedek parça sıkıntısı olur diye kimse yanaşmıyor. sym bu kafayla giderse yakında patlar. bu makina satılmıyo diye getirmez. her modeli getirmenin bi maliyeti ve yıllık minimum satış hedefi var. hedefin tutmayacağı meydanda. ya sezon sonu kampanya pacaklar. çok fiyat kıracaklarını sanmam. gerçekten salam fiyat kırmazlarsada satamazlar. bence ederi 7000 tl anca. honda bile cbr için canlı 9500 civarı fiyat veriyo.
    arkadaşlar size değer vermeyen burnundan kıl aldırmayan markalara sizde değer vermeyin. onlar bu malı satmak için getiriyolarsa parayı verende biziz. mal iyidir kötüdür ayrı. piyasaya yeni giriyosan yer edinmek istiyosan ilk şart malı satmak. tanınmayan malı satmanın birinci yolu ucuz satmak. ikinci yolu aşırı reklamdır. bu fiyata bu mal alınmaz. satışlar muhtemelen inazuma gelince dahada düşecektir. 9845 e çift silindir inazuma varken kim takar sym yi. ben bu mordan iyice soğudum. yazımdanda belli zate. ilk gördüğümde hoşuma gitmişti ama bu fiyata cık cık ol maz. ya kızıyorum yazdıkça ktm duke 11500 e duke satıyo karizması yeter yaaa. 10000 veren 1500 daha verir ktm ye biniyorum lan der. satıyorum dedimide malı hiç olmaz. bu sym wolfun birinci eli neki ikinci eli olsun. satıyorum... ne... sym wolf ...o ne ya traktör mü. yok motor... ne motoru su motorunu...dese adam haklı.. marka bilinirliliği yok. biri çıkar derki şimdi bilen biliyo. kim biliyo nkullana bikaçkişi bide tamircisi. biliniyo dedinmi honda gibi bilinecek. honda dedinmi yanındaki hayat onda diyecek. sym dedinmi hela ilerde sağda derler adama.. kafanızı şişirdim kusura bakmayın ama bazı firmaların bu pervasızlığı adamı delirtiyo. tekeriniz düz bassın. kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

haklısın konu çok ağır gidiyor ne resim ne bilgi tık yok. bence sebebi bu motor ederinden pahalıya satılıyor piyasası yok. toplam kaçtane sattılar acaba. hele istanbul dışında hiç gideri yok servis ve yedek parça sıkıntısı olur diye kimse yanaşmıyor. sym bu kafayla giderse yakında patlar. bu makina satılmıyo diye getirmez. her modeli getirmenin bi maliyeti ve yıllık minimum satış hedefi var. hedefin tutmayacağı meydanda. ya sezon sonu kampanya pacaklar. çok fiyat kıracaklarını sanmam. gerçekten salam fiyat kırmazlarsada satamazlar. bence ederi 7000 tl anca. honda bile cbr için canlı 9500 civarı fiyat veriyo.
    arkadaşlar size değer vermeyen burnundan kıl aldırmayan markalara sizde değer vermeyin. onlar bu malı satmak için getiriyolarsa parayı verende biziz. mal iyidir kötüdür ayrı. piyasaya yeni giriyosan yer edinmek istiyosan ilk şart malı satmak. tanınmayan malı satmanın birinci yolu ucuz satmak. ikinci yolu aşırı reklamdır. bu fiyata bu mal alınmaz. satışlar muhtemelen inazuma gelince dahada düşecektir. 9845 e çift silindir inazuma varken kim takar sym yi. ben bu mordan iyice soğudum. yazımdanda belli zate. ilk gördüğümde hoşuma gitmişti ama bu fiyata cık cık ol maz. ya kızıyorum yazdıkça ktm duke 11500 e duke satıyo karizması yeter yaaa. 10000 veren 1500 daha verir ktm ye biniyorum lan der. satıyorum dedimide malı hiç olmaz. bu sym wolfun birinci eli neki ikinci eli olsun. satıyorum... ne... sym wolf ...o ne ya traktör mü. yok motor... ne motoru su motorunu...dese adam haklı.. marka bilinirliliği yok. biri çıkar derki şimdi bilen biliyo. kim biliyo nkullana bikaçkişi bide tamircisi. biliniyo dedinmi honda gibi bilinecek. honda dedinmi yanındaki hayat onda diyecek. sym dedinmi hela ilerde sağda derler adama.. kafanızı şişirdim kusura bakmayın ama bazı firmaların bu pervasızlığı adamı delirtiyo. tekeriniz düz bassın. kazasız belasız sürüşler.

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @atillapaşa
    Burası motor boklama alanı değil, kullanmadığın bilmediğin motor hakkında göbişten sallamaya hakkın yok, onu alma bunu al başlığı hiç değil.
    Bak başlıkta ne diyor SYM 250 ni paylaşım başlığı yazıyor, burada paylaşacak birşeyin yoksa gölge etme yeter, insanların kafasını karıştırmaya hakkın yok.
    Haydi selametle

@adem balkan,

Sevgili Adem bey, bu topicte zaten yukarda sorduğun soruların çoğunluğunun yanıtını bulacaksın. Yakıtı bir daha yazayım, 100 km'de 3,5-4 litre gibi bir yakarı var. Ben 188 cm boyundayım, motorun binişi hafif eğilme gerektiriyor ama gidon kaldırma aparatı ile sorun çözülecek gibi, çok rahatsız edici bir durum değil, uzun yol dahil olmak üzere en aktif ben kullanıyorum zannedersem bu motoru. Boyunuzu bilmiyorum ama 190 ve üzeri değilseniz rahatlık konusunda sorun yaşamazsınız. Ayrıca eşim arka seleden çok şikayetçi değil, biraz rahatsız gibi görünse de bu konuda pek şikayette bulunmadı.
    Ama tam tersine sürücü selesi 100 km'den sonra biraz kuyruk sokumu ağrısı yapıyor, dinlenme gerektiriyor.
    Başka sormak istediğiniz birşey varsa yanıtlayalım, ne de olsa burası PAYLAŞIM topiği...
    Saygılarımla
    beyaz atlı, mankind1976 ve White Rider bunu beğendiler.

atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    ben bok atmadım. düşüncemi yazdım. sen motoru aldın diye hep iyi yazalımmı istiyosun. herkez seninle aynı fikirde olmak zorunda değil. sende bunu hazmet lütfen. sen firmanın avukatı gibi yazıyosun. başkası eleştirince bok atmak oluyo. ayıp oluyo. ben motor hakkında düşüncelerimi yazdım kimseye laf sokmadım. hakaret küfür yazmadım...
    ben bu motoru inceledim. biyerimden sallamıyorum.malzeme kalitesi iyi diyede yazdım. bu motor okadar para etmez. sen ister kabul et ister etme. satış rakamlarına bak kimin değini destekliyo. ktm benim babamın malı değil. geçen cumartesi gittim dükkanda yeditane duke 200 vardı hepsi satılmış üzerlerinde etiket var alanların ismi yazıyo. evrak işlemlerini bekliyo.
    sym kadıköy bayisinde bitane senin motordan var bilmem nekadar zamandır müşteri bekliyo.

Motosikleti
    sym wolf 250/ramzey cross 200
    atilla kardeşim bu motoru alıpta şikayet eden yok henuz ama istersen hayat onda dediğin dediğin başlığa gir oradaki yorumları oku... ktm her turlu satar zaten guzel kardeşim ki biz ikisi arasında bi kıyaslamada yapmadık... çünkü burası kıyaslama karsılastırma başlığı değil... istersen bi başlık aç kullanıcılar orada karşılaştırsın motorları...
    @thai şamandıra olayına baktırdınmı dostum?

selimpelek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DESTRO 250
    arkadaşlar bu motorla uzun yola çıkılır mı ? çıkanlar varsa kaç km çıktılar ?

Motosikleti
    benim çıktığım en uzun yol 400 km... ama çok daha uzunlarına çıkarsın sıkıntı olacak bi durum yok... yağı suyu benzini olduktan sonra dusunme hiç... sorun yada sıkıntı çıkartacak, rahatsız edecek bir durum yok yolda...

selimpelek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DESTRO 250
    Alıntı beyaz atlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim çıktığım en uzun yol 400 km... ama çok daha uzunlarına çıkarsın sıkıntı olacak bi durum yok... yağı suyu benzini olduktan sonra dusunme hiç... sorun yada sıkıntı çıkartacak, rahatsız edecek bir durum yok yolda...
    eywallah dostum

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @beyazatlı
    Aykutçuğum, burda kartaldaki Altan Motor'a sipariş verildi, herhalde önümüzdeki hafta gelir ancak facebook'taki yunanlı arkadaşlar düzelmeyeceğini şamandıranın kronik sorun olduğunu belirtiyorlar, sadece wolf 250'de değil tüm sym'lerin genel sorunuymuş. Hatırlıyorum benim GTS 250'imde de aynı sorun vardı ama bir müddet sonra alışmıştım, kaç km gittiğin bildiğim için sıkıntı olmuyordu. Ama kardeşimin halen kullandığı 2006 model joyride 200'de böyle bir sorun yok.
    Gelişmeleri burdan bildiririm....

@selimipek
    Vallahi selim bey, ben hafta sonları 180 gidiş, 180 dönüş olmak üzere 360 km yol yapıyorum maltepe-karasu arası wolf 250 ile. Daha önce honda cbf 600 ile gidiyordum ama cbf ile çok tuzlu oluyor diye genelde wolf 250 ile gidiyorum son zamlardan sonra 35-40 tl'lik benzin yakıyor aşağı yukarı. Hızıma, rüzgara, havanın durumuna göre değişiyor yakıt durumu. Ama şöyle söyliyim hiç durmadan gidiyorum, yolda mola yok yani.

Ayrıca çok sevdiğim aile dostum, burada "hiç Wolf 250 satamamış İstanbul Motordan " aldığı wolf 250 ile motoru teslim alır almaz Aydın - Didim'e yola çıktı, toplam 3 defa mola vermiş, sele popomu acıttı 2-3 saatlik yoldan sonra dedi, fakat gariptir ki artçı konumundaki eşinden bu konuda bir şikayet almamış...

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    Arkadaşlar iyi akşamalar kocaeli de sym satışı yapan bir motosiket dükkanında müşterilerin denemesi için bir wolf 250 var. Bende merak ettiğim bu motoru denemek istedim daha önce videolarını bol bol izlemiştim. Vibrasyonun sıfır olduğunu idda eden bardaklı videoları bile vardı.Her neyse ben bu motoru kullandım ama çok km yapmadım max 5 yada 6 km dir. Benim fark ettiğim + ve - yazmak istedim sonuçta burada bilgi paylaşımı yapıyoruz.
    + torku çok güzel motor hiç boğulmuyor hemen şahlanıp gidiyor.
    + ön fren gayet başarılı ( yzf r125 kullanıcısıyım)
    + oturuş pozisyonu race kullandığım içinde olabilir ama gayet rahat
    + gösterge de herşey net ve anlaşılır
    + arka stop led lapılmış bence her motosikletde olması gerekir
    + süspansiyon başarılı ama uzun yolda da test etmek gerekir

evet sırada - ler
    - bahsedildiği gibi 0 vibrasyon yok 120 ile giderken arkamı görmekte zorlandım aynalar çok titriyor
    - kullandığım motosikletde gidonda boşluk vardı ama buna fazla takmayın muhtemelen teşhir ürünü olduğu içindir
    - arka fren hiç yok denecek gibi (yzf r125 kullanıcısıyım)
    - farların açma kapama tuşu var bence bu bir eksiklik avrupa standartlarına göre her motosikletin farı otomatik yanmak zorunda
    - top case alsak nasıl monte edeceğiz merak ediyorum
    - koruma takozları için yer arayıp duracaksınız
    - sele r125 inkinden bile daha rahatsızdı
    - birde tur camı takmak istesek yine sıkıntı yaşayacağız sanırım. motor aksesuarlara kapalı bir motor gibi.
    burası şöyle değil dediğiniz bir yer varsa lütfen bilgilendiriniz iyi forumlar
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

Motosikleti
    yasin mrb tekrar konusamamıstık buguneymiş kısmet hatırlamışsındır umarım beni 3 maddene yorum yapmak istiyorum... arka fren gayet yeterli aslında bence... topcase takılcak bir motor değil açıkçası @thai monte etmişti ancak ben pek beğenmedim senin yzf r125 te duracağı gibi durmuş bence sırt çantası daha cazip... vibrasyon sıfır değil ama rahatsız edicek bi titreşimde yok zangırdamıyor motor altımızda... ayrıca bence far kapama tusu iyi olmuş cafenin onune yanasırken parka alıyorum böylece oturanlarda rahatsız olmuyor... 4 oldu galiba ama idare et ) motor kesinlikle aksesuara kapalı camlı resimlerini gördüm geçen nette berbattı... bu arada bi dahakine motorla gelmeyi planlıyorum gezeriz beraber inş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

dostum ben çok sorun etmedim zaten şamandıra olayını 300-350 kmde bi dolduruyorum... eğer çözülürse sorun bende bi göstereyim ama olacak bişey değilse uğrasmayayım hiç diye sordum

Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    Hatırladım aykut abi benim makinanın satılma ihtimali var olurda satılırsa altarnetif arıyorum sym nin şekli çok hoşuma gidiyor ama titreşim beni rahatsız etti. frenleri belki tam anlamıyla kullanamadım tekrar denemem lazım. top case bence gerekli ve yakışmasıda lazım eğer yakışmıyor ise takmamak lazım.

Motosikleti
    topcaseli resimleri var dediğim gibi bikaç sayfa geride bir bak istersen ama dediğim gibi ben beğenmedim açıkçası... frenler emin ol gayet yeterli... titreşim konusunda ben titreşim hissetmedim fazla... titreşim tabiki var tek silindir olupta titreşim olmayan bi motor duymadım ben şimdiye kadar... ancak dediğim gibi çin malı motorlar gibi zangırdama yok yada motor altımızda dağılıcak gibi olmuyor ki beni rahatsız eden bi titreşim olmadı açıkçası ancak 0 da değil yani
    ...

Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    evet resimleri gördüm belki büyük olduğu için sırıtmış 35 den fazlası büyük gelir bence. hele bi benimkinin durumu belli olsunda düşünmüyor değilim ama r125 ide nasıl satıcam hiç bilmiyorum ayrılmak çok zor olucak keyifle biniyorum çünki

Motosikleti
    yasin kardeşim tarz olarak bence topcase olmaz buyukte olsa kucukte olsa farketmez... pek tarzım değil ama senin motorda çok guzel çok beğenmiştim gerçekten

Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    Alıntı beyaz atlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasin kardeşim tarz olarak bence topcase olmaz buyukte olsa kucukte olsa farketmez... pek tarzım değil ama senin motorda çok guzel çok beğenmiştim gerçekten
    r125 ilk göz ağrım ama artık isteklerime karşılık vermiyor uzun yolda sıkıntı yaşıyorum eşya yüklemede çok zorlanıyorum ben uzun yol yapmayı çok seviyorum. r125 ile eşya yüklemek çok sıkıcı ama yol yapmak zevkli. asvalt motoru bu az bir çukur olsun hemen 2. vitese atıyorum. aslında benim motorum vtr 250 ama her neyse bakalım belki bende sym ci olurum hayırlısı diyelim. ama motorunuz çok güzel gözüküyor özelliklede beyaz kullananlar nazarlık takın motorunuza
    beyaz atlı bunu beğendi.

Motosikleti
    maşallahı hakediyo motorun
    yasin_942 bunu beğendi.

enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    merhaba arkadaşlar yakıt ile ilgili yeni bir bilgi vereyim 60 tl ye 400 km gittim karısık kullanım 2 kişi olarakta cok kullanıldı genelde şehir içinde

birde yol bilgisayarı hakkında sizlere bir telefon numarası vereyim siz bi arayin ben aradıgımda ulaşamıyorum genelde aksam arıyorum herhalde olmuyorlar yerlerinde 0232 328 33 78 sym motoranın telefonu teknisyen ismail ile bu konuyu görüşmemiz lazım benim görüşmem nasıp olmadı bir türlü sizde deneyin arkadaşlar.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011122060 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler