Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı OgulcanMC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani açıkçası bu motorların ekonomi bazlı üretildiğini düşünmüyorum. Sonuçta adamlar bir Cruiser makine üretmişler, Cruiser/Chopper severlerin ilgisini çekecek bir alet. Cruiser/Chopper deyince de akla ne gelir? Pata pata giden, rahat, heybetli görünüm ve ses. Bu tarzda motor kullanan insanların çoğunluğu -herkes demiyorum vardır elbet sesten fazla hoşlanmayan- o pata pata sesin verdiği keyifle sürmekten hoşlanır.

Ekonomiden kasıt motorun fiyatı, yakıt tüketiminin azaltılması, yüksek cc motorlara para veremeyen insanların bu motorlara yönelmesi -ki bende onlardan biriyim- gibi unsurlar sebebiyle bu motorlarda sese önem verilmiyorsa ya da dediğiniz gibi, 'ses yakıt demek' ise anlarım.
    Ama fabrika çıkışı 250 cc bir cruiser alete ekonomik koşullar el verdiği halde, düzgün bir ses verilebilecekse eğer ve bunu yapmıyorlarsa, benim buradan çıkartabileceğim tek sonuç bu motorun cruiser ruhu ile yapılmadığıdır. Yani sadece görüntü ve satışa yönelik üretimdir.

Yanlış anlamayın motoru kesinlikle kötülemiyorum. Gv 250' nin piyasada ki alınabilecek en iyi ve kalıp olarak en hakkını veren 250 cc' lik makine olduğunu düşünüyorum. Öyle de zaten. Benim kıllandığım tek durum ses muhabbeti.

Özet olarak fabrika çıkışında bu motor ekonomik koşullar göze alındığında, hoş ve tok bir sesiyle birlikte üretilemez miydi ? Bence üretilirdi ve daha çok ilgi çekerdi kanımca. Çünkü motorda o kapasite var yani verebiliyor. Sonuç ne olurdu 17 kuruş değilde 20 kuruş yakardı belkide ama cruiser tadını daha çok alırdı insanlar bence.
    sadece bir düzeltme yapıyım ben ekonomiyi sadece yakıt için dedim.. bunun dışında gv250 hiç öyle ucuz bir alet değil .. hani yüksek hacime gücü yetmeyen demişsinizde ben gv250 fiyatına çok rahat en500 yada gn500 yada üstüne 2-3 bin eklesem biraz pazarı kovalasam pazara ara sıra 12-14 bin lere intruder600 ler düşüyor onları alırım.. yani demek istediğim gv lerde öyle ucuz motorlar değil..

gv yi almak istiycek insanın bende maddi durumunun yüksek hacim almaya yetmiyceğini düşünmüyorum alır bence çok rahat.. daha yeni arkadaşım 11 bin tl ye 2002 f650gs aldı ..

bana göre gv alan insanlar bilinçli ne istediklerini bilen insanlar oda yakıtta ekonomi çünkü 250 c.c klasmanından çıkıldığı an zaten chopper/cruiser segmenti kapıyı minumum en 500 ile gn500 saymassak 600c.c den açıyor bu motorlarda minumum 6 litrelerden aşağı yakmıyor.. 3 litre 250c.c de yakmak nerdee 6 litre yakmak nerde..

yakıtı ondan dedim şimdi sen tamam çok güzel bir egzos yapabilirsin güzelde dolu dolu gürül gürül sesde alabilirsin.. bende 2004 falandı galiba regal vardı önceki sahibi egzos yaptırmış harleyi aratmıycak sesi vardı.. bende vulcan vn900 de vardı ondan daha fazla ses çıkartıyordu.. yolda sokak aralarında giderken illaki iki üç arabanın alarmı çalıyordu regalde ama öylede benzin yiyordu..

yani demem o ki 250c.c motordan ses alıcam diye 500-600 lük motor yakıtı yakarsan o zaman cidden 250c.c almana değmez direk git 500-600 lük al daha iyi..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    Anlaşıldı, egzoz muhabbetlerine girmek hem motorun gücüne hem de yakıt artışına sebep oluyor her halükarda. Motorunu uzun süreli kullanmak isteyen biri olarak bu tip işlemler bana göre değil o zaman.
    Benim hayalimde ki motor yamaha dragstar 650 Classic aslında ya da shadow 750. Ses, görüntü her şeyi. Tabiiki gv250 de çokta ucuz bir motor değil. Fakat benim yapmak istediğim sl200'ümü satıp üstüne 3-4 koyup, 2 de istediğim hale getirmek için harcar yoluma bakarim düşüncesiydi.

Güzel ülkemizin parasının degersizleşmesi, benzinin neredeyse 6 tl olması ve kazanilan paranın da buna oranla az olması yüzünden bizde mecbur insanlar 250cc ye yükleniyor. Aslında motorlar çok yakmıyor, bizde benzin pahalı.

Gönül ister ki 1 tane japon alayım 650 ya da 750 her şeyiyle tatmin etsin. Ama param yetmiyor maalesef. Hani dediğiniz gibi pazara arada bi 13-14 lere bulunabiliyor. Ancak motor 50 binde, 70, 90 da.4. 5. Sahibinden. 2004 model 3 bin de buldum 1 tane 18 bin. Param olsa düşünmeden alırım zaten. Ama maalesef yetmiyor benim gibi çoğu kişi 250 ye kayıyor. Biraz da şans meselesi belki denk gelirim ucuza sağlam bir Japon alırım kafam rahat olur. Arastirmalarıma göre 30-35 bin km bir Japon için hiçbir şey diyorlar. Gerçi her motor düzgün bakılıp kullanıldığında yıllarca götürür tabii.
    Bakiçim ya araştırmaya kovalamaya devam. Egzoz işinden de vazcaydım. Teşekkürler bilgilendirmeleriniz için!

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı OgulcanMC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004 model 3 bin de buldum 1 tane 18 bin. !

bu arada bulduğun bu motorların ülkemizde satıldığını ve ülkemiz insanları tarafından kullanıldığını hatırlatırım.

Milletçe elimzden gelse tuvalete bile araçla gideriz ama nedense o araçlar 13 senede anca 3000 km yapar yoksa biz ne km düşürme biliriz ne katakulle.

Aman hocam dikkat et.
    motörcü bunu beğendi.

OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    @nines tabiiki öyle güvenmiyorum ben bu konularda zaten kimseye. Artık yeni km saati mi takıldı, motor komple mi değiştirildi bilinmez. Tabii adam çıkıpta böyle böyle bir sorun oldu o yüzden km 0'landı derse tamam. Milletimiz kandırmayı ve kakalamayı seviyor. Ne de olsa YALANDAN KİM ÖLMÜŞ? değil mi.

Motosikleti
    hyosung gv250 2015
    gaz teli kopmasıyla başlayan arızalar serisine son olarak arka silindirin çalışmamasıyla devam ediyoruz...

gaz telini tekrar kontrol ettim. senkronu tutturduğumu düşünüyorum orda sıkıntı yok. kelebekleri ayrı ayrı gerdirerek gaz verdim elimle ön silindir çalışıyor ama arka silindir puf puf puf gibi böyle acayip bir ses yani ateşlemiyor kısacası.

pipoları değiştirdim. bujileri değiştirdim. çalışmadı arka silindir. söküp yeniden taktım en baştan. yine aynı çalışmadı. bujiye elektrik gidiyor mu diye buji çıkartıp bloğa tutarak çalıştırdım, sorun yok ateş atıyor. takıyorum arka silindir yine çalışmıyor... tecrübeli arkadaşlarımdan yine yardım istiyorum. tamirciye götürmek istemiyorum motoru. çünkü eminim anlayan çıkmayacak burada ve başka sorunlarla karşılaştıracak beni hatta eline yüzüne bulaştıracak. arka silindirim çalışmıyor canım çok sıkkın.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı konar-göçer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz teli kopmasıyla başlayan arızalar serisine son olarak arka silindirin çalışmamasıyla devam ediyoruz...

gaz telini tekrar kontrol ettim. senkronu tutturduğumu düşünüyorum orda sıkıntı yok. kelebekleri ayrı ayrı gerdirerek gaz verdim elimle ön silindir çalışıyor ama arka silindir puf puf puf gibi böyle acayip bir ses yani ateşlemiyor kısacası.

pipoları değiştirdim. bujileri değiştirdim. çalışmadı arka silindir. söküp yeniden taktım en baştan. yine aynı çalışmadı. bujiye elektrik gidiyor mu diye buji çıkartıp bloğa tutarak çalıştırdım, sorun yok ateş atıyor. takıyorum arka silindir yine çalışmıyor... tecrübeli arkadaşlarımdan yine yardım istiyorum. tamirciye götürmek istemiyorum motoru. çünkü eminim anlayan çıkmayacak burada ve başka sorunlarla karşılaştıracak beni hatta eline yüzüne bulaştıracak. arka silindirim çalışmıyor canım çok sıkkın.
    gaz teline bağlı olarak arka silindire fazla benzin gönderip motoru boğuyor olabilir, ateşleme ile alakalı olarak bobinlere ve pipo kablolarına bakmanızı öneririm. kablolar tam takılmamış ve temas etmiyor olabilir.

Motosikleti
    hyosung gv250 2015
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz teline bağlı olarak arka silindire fazla benzin gönderip motoru boğuyor olabilir, ateşleme ile alakalı olarak bobinlere ve pipo kablolarına bakmanızı öneririm. kablolar tam takılmamış ve temas etmiyor olabilir.
    hani bu gaz tellerini bağladığımız kelebekler var ya işte onları elimle bastırıyorum ön silindir çalışıyor gaz veriyo yani ama arka silindir de tepki yok puf puf diye boğuluyo alet. yanlış mı takıyorum ya da oturtamıyorum mu pipoyu acaba bunu denememi istediğiniz başka yöntemler var mı?

Senior78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Merhaba arkadaslar ben lastigi degistirirken zincir muhafazasinin arka tekere yakin olan baglanti yeri koptu yapistirsam olurmu yoksa yenisinimi almaliyim yenisinide bulamadim internette nerden bulabilirim?

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı Senior78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar ben lastigi degistirirken zincir muhafazasinin arka tekere yakin olan baglanti yeri koptu yapistirsam olurmu yoksa yenisinimi almaliyim yenisinide bulamadim internette nerden bulabilirim?
    yeni lastik olarak ne taktın?

Motosikleti
    Alıntı Senior78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence yapıştırma ve yenisinide alma, tamamen sök koy bir yere. Zaten parça plastik ne zinciri korur ne lastiği korur nede seni korur. tamamen süs amaçlı takılmış. Ömrü 20.000 km civarı

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

hani bu gaz tellerini bağladığımız kelebekler var ya işte onları elimle bastırıyorum ön silindir çalışıyor gaz veriyo yani ama arka silindir de tepki yok puf puf diye boğuluyo alet. yanlış mı takıyorum ya da oturtamıyorum mu pipoyu acaba bunu denememi istediğiniz başka yöntemler var mı?

hangi pipoyu kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ngk sd05f ise takmadan önce ucundaki lastik parçayı hafifçe gres ile yağlayın yada wd-40 sıkın, sonra bujiye oturtarak saat yönüne çevirin, 3-4 tur dönse yeterli. Bu pipoyu yukarıdan bastırarak ta takabilirsiniz tırtt diye ses gelir oturur yerine

Motosikleti
    GV-250
    Alıntı mtL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

Siteye yeni üyeyim. Yaş biraz ilerlese de yeni hobi olarak bu işe baya merak sardım. Cruiser tarzı bir motor almaya hedefliyorum. gv-250 ve daystar şuan iki seçeneğim. İkisini de test ettikten sonra karar verebileceğim sanırım.

Buradaki yazılanları da geriye dönük 100 sayfa kadar okumuşumdur. Değerli üstatlar ve bilgiler var, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ayrıca.

Benim kafama takılan -daha önce de burada veya başka başlıklar altında konuşulmuş ama maksat güncel olsun- gv-250'nin üretiminin devam edip etmeyeceği veya gv-300'ün çıkıp çıkmayacağı.(Başka bir başlıkta arkadaşın bir tanesi Türkiye'ye ithalatın olmayacağını söylemiş)Eğer üretim durursa yedek parça tedariği bundan nasıl etkilenir? Bursa'da yaşıyorum ve sadece Tek Yıldız motor var diye biliyorum bayi olarak. (Bursalı arkadaşlar daha iyi bilgilendirme yapabilecektir.)

Ayrıca ikinci el alacağım gibi duruyor, Bursa'da işin ehli tavsiye edebileceğiniz servis / usta var mıdır?

Şimdiden teşekkürler. Keyifli ve güvenli sürüşler diliyorum..
    Herkese selamlar,

Sonunda hedefime ulaştım ve artık ben de bir gv-250 ile bu kervana katıldım. Umarım güzel anılar biriktireceğim motorumla.

Sizlere danışmak istediğim birkaç konu var, yardımlarınız ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkürler:

*Öncelikle koruma ekipmanları almak istiyorum (şuan emanet kask ve mont var), tavsiye edebileceğiniz kask ve mont marka modelleri nelerdir? Bu sorum tabi fiyat-performans açısındandır, yoksa çok iyi kasklar var ama oldukça pahalı. Mesela kask için 500TL gibi bir fiyat var aklımda. Bursa'da bu ekipmanları deneyebileceğim tavsiye ettiğiniz yerler nerelerdir?

*Ayrıca motor için yakın vadede sırt dayama, koruma demiri ve çanta demiri yaptırmak istiyorum. Forumda eski konuşmalarda MSA ürünleri önerilmiş ama sadece sırt dayama bulabiliyorum malum sitede şuan. Özellikle Bursa için tavsiyeleriniz nedir bu konuda?

*Bir de yine forumda sıkça tavsiye edilmiş, buji ve konjektörü hemen değiştirmeli miyim? Motorum 1400km’de şuan.

Tekrardan teşekkürler..

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mtL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

Sonunda hedefime ulaştım ve artık ben de bir gv-250 ile bu kervana katıldım. Umarım güzel anılar biriktireceğim motorumla.
    lütfen, olumlu olumsuz tüm yorumlarını bizlere de aktar. sık sık yaz bu başlığa. bende takipteyim.
    mtL bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    *Öncelikle koruma ekipmanları almak istiyorum (şuan emanet kask ve mont var), tavsiye edebileceğiniz kask ve mont marka modelleri nelerdir? Bu sorum tabi fiyat-performans açısındandır, yoksa çok iyi kasklar var ama oldukça pahalı. Mesela kask için 500TL gibi bir fiyat var aklımda. Bursa'da bu ekipmanları deneyebileceğim tavsiye ettiğiniz yerler nerelerdir?
    Bir sürü seçenek var.Ben en son o fiyatlara Givi 50.4 adlım.Genel olarak memnun ama içeri çok rüzgar sesi alıyor.MT kasklara,Nolan N 64 e bir göz atabilirsin.Montta ise sayısız seçenek var.Bursa küçük Sanyii'de Kocaman Motor var,Bir de şehir merkezinde Motomax var.Bunlar deneyerek alabileceğin yerlerden ilk aklıma gelenler.

*Ayrıca motor için yakın vadede sırt dayama, koruma demiri ve çanta demiri yaptırmak istiyorum. Forumda eski konuşmalarda MSA ürünleri önerilmiş ama sadece sırt dayama bulabiliyorum malum sitede şuan. Özellikle Bursa için tavsiyeleriniz nedir bu konuda?
    Bursa'da bizim motosikletler için koruma demiri ve sissy bar üreten bir yer var ama pek tavsiye etmem.Ürettikleri koruma demirinin şekli güzel,bu forumda o demirle kaza yapan arkadaş ta var ve koruduğunu söyledi,fiyatta iyi ama gel gelelim bana takılan koruma demiri yüzünden direksiyon kilidi zor kitleniyor.Bir koruma demirini satın almaya gittiğimde 30 tl gibi abuk subuk bir montaj ücreti talep ettiler.Bunların dışında MSA ya ve Aydın Kardeşlere bakabilirsin.Bir de tabii Hyosung'un orjinal aksesuarları var.Kore'den getirtilebilir bir de yanlış hatırlamıyorsam Delta Motor satıyordu.

*Bir de yine forumda sıkça tavsiye edilmiş, buji ve konjektörü hemen değiştirmeli miyim? Motorum 1400km’de şuan.
    Bujiyi normal değiştirme zamanı gelene kadar değiştirmene gerek yok.Bizim motosikletlerin üstünde zaten fabrika çıkışı NGK buji geliyor.Ama buji piposunu en kısa zamanda değiştir yada al elinde bulunsun sorun çıkarırsa değiştirirsin.Konjentör ise genelde 10.000 km sonrası arıza çıkarmaya başlıyor.Onun da pek acelesi yok.
    mtL bunu beğendi.

yusufdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok abi ya en sonda yakacağım bu motoru ya sinirlerimi acayip bozmaya başladı, tekleyen tek silindire düşen motorumun iki adet ngk cr9ek çıft tırnak buji taktım 10 gün boyunca düzeldi şuan tekrar teklemeye başladı tek silindire düşmeye başladı ne yapacağım dostlar artık bıktım usandım.

Motosikleti
    Alıntı yusufdj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok abi ya en sonda yakacağım bu motoru ya sinirlerimi acayip bozmaya başladı, tekleyen tek
    silindire düşen motorumun iki adet ngk cr9ek çıft tırnak buji taktım 10 gün boyunca düzeldi şuan tekrar teklemeye başladı tek silindire düşmeye başladı ne yapacağım dostlar artık bıktım usandım.
    Çikan bujiler ne durumdaydi uçları siyahmiydi yoksa kahverengimi ?

Bujiyi bozan birşey var galiba

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çikan bujiler ne durumdaydi uçları siyahmiydi yoksa kahverengimi ?

Bujiyi bozan birşey var galiba
    Siyahtı uçları sadece ön çalışıyor teke düşünce arka silindir çalışmıyor. Gına geldi artık yemin ederim

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yusufdj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyahtı uçları sadece ön çalışıyor teke düşünce arka silindir çalışmıyor. Gına geldi artık yemin ederim
    Kullanılan normal bir bujinin ilk resimdeki gibi hafif gri-kahverengi olması gerekli.Ama sizin bujiler Carbon Fouling yazan buji gibi siyah kurumlu ise bu silindire zengin karşım gidiyor olabilir.Hava filtresi tıkalı olabilir(Gerçi öyle olsa iki silindire de yeterli hava gitmez.),beyin bir şekilde şaşırıp enjektöre fazla benzin gönderiyor benzin-hava ayarını ayarlayamıyor olabilir.Motosiklet sürekli kısa süreli ve kısa mesafeler kullanılıyor olabilir.Belki küçük bir ihtimal subap ayarında bir sorun olabilir.Bence en baştan buji kablosunu bir kontrol edin,hava filtresini bir kontrol edin.

Bir de çift tırnak CR9E yerine normal bujiyi denediniz?Buji tınağındaki kararmayı yanlış buji seçiminde de yapabilir.GV 250 lerin standart bujisi CR8E dir.CR9E soğuk tip CR7E sıcak tip bujidir.CR8E standart koşullarda sorunsuz çalışıyor.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanılan normal bir bujinin ilk resimdeki gibi hafif gri-kahverengi olması gerekli.Ama sizin bujiler Carbon Fouling yazan buji gibi siyah kurumlu ise bu silindire zengin karşım gidiyor olabilir.Hava filtresi tıkalı olabilir(Gerçi öyle olsa iki silindire de yeterli hava gitmez.),beyin bir şekilde şaşırıp enjektöre fazla benzin gönderiyor benzin-hava ayarını ayarlayamıyor olabilir.Motosiklet sürekli kısa süreli ve kısa mesafeler kullanılıyor olabilir.Belki küçük bir ihtimal subap ayarında bir sorun olabilir.Bence en baştan buji kablosunu bir kontrol edin,hava filtresini bir kontrol edin.

Bir de çift tırnak CR9E yerine normal bujiyi denediniz?Buji tınağındaki kararmayı yanlış buji seçiminde de yapabilir.GV 250 lerin standart bujisi CR8E dir.CR9E soğuk tip CR7E sıcak tip bujidir.CR8E standart koşullarda sorunsuz çalışıyor.
    http://c4owners.org/plugins/forum/at...trol_plugs.jpg
    Hocam bujiler siyahlasiyor ve motor isindiktan sonra teklemeye başlıyor tek silindire düşüyor 5000 devire kadar 5000 devir ustu tekleme kesiliyor.

Motosikleti
    hani bu gaz tellerini bağladığımız kelebekler var ya işte onları elimle bastırıyorum ön silindir
    çalışıyor gaz veriyo yani ama arka silindir de tepki yok puf puf diye boğuluyo alet. yanlış mı takıyorum ya da oturtamıyorum mu pipoyu acaba bunu denememi istediğiniz başka yöntemler var mı?
    Acaba bu gaz telinin baglandigi yerde bulunan gaz pozisyon sensörü devre disimi kaldi? Islem yaparken söktügünüz bir soketi takmayi unutmus olabilirmisiniz?

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Arkadaşlar 50 tl lik benzinle 220-230 km gidiyorum istanbul içi genelde trafik. Çok değil mi sizce ? Siz nasıl yakıyorsunuz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler