Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba,
    Benimde aranıza katılmama çok az kaldı.. Ama bir iki sorum olacak size..
    Son zamanlardaki bolca araştırmalarımdan sonra hyosung gv 250 almaya karar verdim. İkinci elde ne yazıkki istedigim temizlik/fiyatta Ankara içerisinde bulamadım veya model yılı düşük olup sıfırına yakın paralar isteniyordu. Sıfır almaya karar verdim. Ankarada şu bayiden aldık, servisi de iyiydi diyeceğiniz bir yer var mı? Yoksa kafama göre bir yere dalıp alayım mı ? Birde bir ikinci el satan siteye bakıyorum istanbulda ya da antalyada daha ucuz bu motor, nedenini bilen var mı?
    Birde şimdiden teşekkürler .)
    CraCheR bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı solamnic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    Benimde aranıza katılmama çok az kaldı.. Ama bir iki sorum olacak size..
    Son zamanlardaki bolca araştırmalarımdan sonra hyosung gv 250 almaya karar verdim. İkinci elde ne yazıkki istedigim temizlik/fiyatta Ankara içerisinde bulamadım veya model yılı düşük olup sıfırına yakın paralar isteniyordu. Sıfır almaya karar verdim. Ankarada şu bayiden aldık, servisi de iyiydi diyeceğiniz bir yer var mı? Yoksa kafama göre bir yere dalıp alayım mı ? Birde bir ikinci el satan siteye bakıyorum istanbulda ya da antalyada daha ucuz bu motor, nedenini bilen var mı?
    Birde şimdiden teşekkürler .)
    ikinci el konusuna pek yorum yapılmaz ama arz talep meselesi diyebilirsin. istanbulda ve antalyada daha çok olduğundan dolayı ikinci eli daha uygun oluyor olabilir.

sıfır konusuna gelirsek alacağın bayi çokta önemli değil hangisi daha ucuza veriyorsa git ondan al. servis olayında ise istediğin servise götürürsün.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bizim motorların yağ filtresi o-rinleri kaç km de bir değişiyor?Bilen var mı?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizim motorların yağ filtresi o-rinleri kaç km de bir değişiyor?Bilen var mı?

aslında ucuz bir parça olduğu için her yağ değişiminde değişmesi gerekir. fakat yağ kaçırmadığı sürece değiştirmeye gerek duyulmuyor pek. yağ filtresi kapağı açıldığında bakılır sağlamsa geri takılır.

o-ring ölçüsü 25.7*3.5 sanırım çap*kalınlık şeklinde.
    Thracian bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gv250
    merhaba millet, acaip bir kriz içindeyim motorum adeta yattı.
    Bundan bir süre önce sağ kumanda panelimde sorun olmuştu, bu siteden birinden aldığım öneri ile aşağıdaki paneli aldım.
    https://tr.aliexpress.com/item/1Pair...OrigTitle=true

fakat uymadı soketleri birşekilde halletim fakat benim gidOn kalın geldi ve sabitleme yeri yok. eskisini de parçalayarak çıkarmak zorunda kalmıştım.
    kısacası sağ panelim yok sayılır kısa yerlere gidebilecek durumda(çünkü gazı çevirdiğimde konsol da dönüyor )
    istanbuldaki her byiye baktım izimiri dahi aradım herkes yok diyor. aşağıdakileri buldum sizce hangi sayfadan alayım ( GV 250 2014 EFI MODEL )
    https://www.hyosungsource.com/index....oducts_id=3325
    http://koreanbikeparts.com/index.php...ung-gv250.html
    bu sefer de aldığım olmaz ise diye çok korkuyorum. soket işi kolay ben onları kesip kabloları bağlayabildim fakat ölçülerin uymaması asıl beni korkutan :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

part number olarak bunu buldum doğru mudur ? : 37200HR8400

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı spawner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba millet, acaip bir kriz içindeyim motorum adeta yattı.
    Bundan bir süre önce sağ kumanda panelimde sorun olmuştu, bu siteden birinden aldığım öneri ile aşağıdaki paneli aldım.
    https://tr.aliexpress.com/item/1Pair...OrigTitle=true

fakat uymadı soketleri birşekilde halletim fakat benim gidOn kalın geldi ve sabitleme yeri yok. eskisini de parçalayarak çıkarmak zorunda kalmıştım.
    kısacası sağ panelim yok sayılır kısa yerlere gidebilecek durumda(çünkü gazı çevirdiğimde konsol da dönüyor )
    istanbuldaki her byiye baktım izimiri dahi aradım herkes yok diyor. aşağıdakileri buldum sizce hangi sayfadan alayım ( GV 250 2014 EFI MODEL )
    https://www.hyosungsource.com/index....oducts_id=3325
    http://koreanbikeparts.com/index.php...ung-gv250.html
    bu sefer de aldığım olmaz ise diye çok korkuyorum. soket işi kolay ben onları kesip kabloları bağlayabildim fakat ölçülerin uymaması asıl beni korkutan :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

part number olarak bunu buldum doğru mudur ? : 37200HR8400
    Korean bikes'a mail atarsan geri dönüş yapıyorlar. yeri geldi ben adamlara fotoğraf filan yolladım ona göre parça sordum link'i ile beraber dönüş yapmışlardı.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 - 2015
    Hyosungsource ve hyosungwholesale sitelerinde sadece paypal alisverisi var. Ben yakin zamanda koreanbikeparts tan oksijen sensoru aldim. Sorulan sorulara bikac gun gec cevap veriyorlar fakat ilgileniyorlar.

Spawner kardes, koreanbikeparts ta senin sag kumanda var

Motosikleti
    Alıntı Cpt.Enes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosungsource ve hyosungwholesale sitelerinde sadece paypal alisverisi var. Ben yakin zamanda koreanbikeparts tan oksijen sensoru aldim. Sorulan sorulara bikac gun gec cevap veriyorlar fakat ilgileniyorlar.

Spawner kardes, koreanbikeparts ta senin sag kumanda var
    selamlar, oksijen sensörü sorununu çözdünüzmü? çözüldüyse hangi işlemlerin yapıldığını burada paylaşırsanız çok iyi olur.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar, oksijen sensörü sorununu çözdünüzmü? çözüldüyse hangi işlemlerin yapıldığını burada paylaşırsanız çok iyi olur.
    merhaba, bendede oksijen sensörü sorunu vardı parçayı takmamıza rağmen sorun devam etti. enson yaptığımız çözüm şu oldu. bütün soketleri söktük ve içlerini temizledik (kutsal WD40) daha sonra serviste motoru zımbırtıya bağlayıp resetledik. şuan motorum eskisi gibi çalışıyor. bana sorarsanız parça getirmeden önce soket temizliği yapmanızı öneririm. sorun çözülmezse sensörü getirin.

bu arada aklınızda bulunsun iki tip sensör var ikiside enjeksiyonlu için diyor lakin uçları farklı. soket girişleri aynı ama sensör zımbırtılarının boyları çok ciddi derecede farklı. bu sebeple sipariş etmeden egzosunuza bağlı olan parçayı bir kontrol edin.

Motosikleti
    hyosung gv250
    bunu alıcam arkadaşlar, 2014 gv 250 efı için olur sanırım ?
    http://koreanbikeparts.com/index.php/hyosung-bikes/genuine-right-handle-bar-control-switch-efi-model-hyosung-gv250.html
    kaç günde gelir acaba ?

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı spawner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu alıcam arkadaşlar, 2014 gv 250 efı için olur sanırım ?
    http://koreanbikeparts.com/index.php/hyosung-bikes/genuine-right-handle-bar-control-switch-efi-model-hyosung-gv250.html
    kaç günde gelir acaba ?
    3-4 hafta. aslında memlekete gelişi 2 haftayı buluyor ama gümrükten geçişi bir okadar daha sürüyor.

Motosikleti
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, bendede oksijen sensörü sorunu vardı parçayı takmamıza rağmen sorun devam etti. enson yaptığımız çözüm şu oldu. bütün soketleri söktük ve içlerini temizledik (kutsal WD40) daha sonra serviste motoru zımbırtıya bağlayıp resetledik. şuan motorum eskisi gibi çalışıyor. bana sorarsanız parça getirmeden önce soket temizliği yapmanızı öneririm. sorun çözülmezse sensörü getirin.

bu arada aklınızda bulunsun iki tip sensör var ikiside enjeksiyonlu için diyor lakin uçları farklı. soket girişleri aynı ama sensör zımbırtılarının boyları çok ciddi derecede farklı. bu sebeple sipariş etmeden egzosunuza bağlı olan parçayı bir kontrol edin.
    Teşekkürler, benim motorumda yaşanmadi böyle bir ariza ben arkadasim icin sordum, soketleri temizlerken birşeyler ile fırçaliyormuyuz yoksa sadece wd40 sıkıp bekliyormuyuz?

Egzozun içindeki sensörün ucunu temizlerken dikkat edilecekler nelerdir?

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır

Lastik Seçimi

GV250 LASTİK SEÇİMİ

Gv250 fabrika çıkışı orijinal lastik ebatları:
    Ön : 110/90/16
    Arka : 150/80/15

Bu rakkamlar ne anlama gelir?

Ön ve Arka için :
    İlk rakkam :Taban genişliği (yere basan kısmı) = 110 mm, bu gayet anlaşılır.

İkinci rakkam :Yanak genişliği (yandan bakınca görünen genişlik) Burada bir oran söz konusu. Taaban genişliğinin %90’ı kadar bir genişliğe sahip demektir yani 99 mm dir

Son rakkam : Motorlu taşıtlarda kullanılan kullanılan jantın çapını ifade eder. Ancak kullanlan birim INCH (İngiliz birimi) dir. 1 İnch=2,54 cm ye karşılık gelir. 16 jant ise 40,64 cm dir.

Lastik Hamuru ne demektir?

Lastiğin yapımında kullanılan saf kauçuk, latex, diğer petrokimya ürünleri gibi malzemelrin karışımına verilen isimdir. Kalitesinden ödün vermek istemeyen lastik üreticileri bu hamur karışımını sır olarak saklarlar.

Çift yada iki hamurlu yada daha fazla hamurlu lastik nedir?

Lastiğin üretimi esnasında tabanında, yanaklarında, jant temas yerlerinde, üzerindeki dişlerde vb. başka yerlerinde kullanım maksadına göre farklı farklı hamurların kullanıldığı lastiklerdir. Lastiğin kuru asfaltta, ıslak asfalatta, çamurda, kuru toprakta, kumda vb şartlarda tutunmasını, fren mesafesini, viraj kabiliyetini belirleyen ana unsur budur.

Fabrika çıkışı orijinal lastik ebatlarının kullanılmasındaki tavsiyeler neden önemlidir?

Bu bir ağırlık ve denge denklemidir, aslı mühendislik hesaplarında yatar.

Orjinalinden kalın lastik takınca aracın yola tutunması tahminlerin aksine azalacaktır. En basit hesap ile cm2 başına yere düşen bası kuvveti yüzey genişledikçe azalır. En basit anlatımı bir çivinin üzerine 5 kg ağırlık koyunuz ve çiviyi de elinizin üstüne, yapmazsınız dimi netice belli, çiviyi ters çevirin hani sivri ucu batar dersiniz ya, Gene acıtır. Peki aynı ağırlığı bir gazoz şişesi üstüne koyun, altına da elinizi, hiç te rahatsız etmez. Elinize uygulanan kuvvetin asfalta yapıldığını düşünün. Sizce hangisi yere daha iyi tutunur. Normalden İnce lastiğe gelince biraz farklı bir durum var. İyi bir tutunma ve frenleme ile beraber viraj performansı için yere uygulanması gereken 200Kg.lık bir kuvvet var, ince lastiği takınca bu kuvvet çok küçük bir alana uygulanıyor bu durumda da sürtünme alanı azalıyor, drenç azalıyor Yani asıl kazanılması gereken kuvvet boşa gidiyor. Kısacası lastik genişliği her motorun ağırlığına göre optimize edilmek zorundadır. Asıl olan güç değil ağırlıktır.

Gv250 için orijinal lastik ebatlarını bilinen kaliteli üreticilerden temin etmek şu gün için mümkün değildir. Bunun içerisinde bir takım ticari işbirliklerinin olduğunu düşünmeden edemiyoruz. Kaliteli üretimyapan firmaların bu tip anlaşmalara ihtiyacı olmadığı için o günün şartlarında yaptıkları araştırmalar sonucunda bir çok markanın orjinali yerine ortak noktada kullanılabilecek ölçülerde üretim yapmaktadırlar. Bu kesin bir kavram değil sadece gözlemlerim sonucu ulaştığım bir teoridir. Bir konuda teori sunabilmek ise öyle sallamasyonca olmaz, konu hakkında bilgi sahibi bir çok kimsenin hımmm evet haklılık payı var demesi, yapılan araştırmaların aksini ortaya koyacak bir durum olmaması şeklinde ortaya çıkar. Yanlış olduğu ispat edilinceye kadar, ve kesinlikle yanlıştır deninceye kadar arada kalan kısmına teori denilmektedir.

Gv250 için en orijinal ebatların dışında önerilen marka ve ebatlar nelerdir.

Marka kişiden kişiye değişebilir.
    Her markanın kendine has bir hamur kullanımı vardır.
    Her sürücü, motoru kullanım şartlarına ve atmosfer koşullarına göre hamur tercihi yapar.

Burada bahsedeceğim, ılıman iklime sahip şartlarda, yağmurun yada diğer şartlar ile ıslak zeminin sıkça görüldüğü, genellikle toz barındırmayan ama çukuru, yaması, katran çizgisi, yol çizgisi bol olan bölgeler içindir.

İlk tercih tabiki tahmin edebileceğiniz üzere Michelin oldu, 150mm taban kesiti bu firma tarafınca üretilmiyor o neden ile 140/90/15 arka liastik için ideal ebattır Model Commender. Gerek su tahliye kanallarının yapısı gerekse lastiğin hamuru ciddi anlamda frem mesafesini, tutunmayı ve viraj performansını etkilemektedir. Birçok kullanıcı bu lastiği taktıktan sonra daha farklı bir güven ve konfor ile yol aldıklarından bahsetmektedir. Dez avantajı tabiki var o da çabuk aşınması. Ç
    Nkü yumuşak ve çabuk ısınan bir yapıya sahip. Ani kalkış ve arka frenleme yapmadığınız sürece vites küçültmelerde daha yumuşak olunduğu sürece kullanım ömrü artacaktır.

Arka lasitiğe takıpta ön lastiğe takmamak olmaz, asıl emniyeti sağlayan da zaten ön lastiktir.
    Michelinde 110/80/16 mevcuttur. Bu sefer ise Grip modeli. Bu model bilhassa ıslak zeminde kendini kanıtlamış bir üründür. Fevkalade uyumlu bir ikili olacaktır.

İkinci Tercih ise Brighstone Marka kullanılmasıdır. Yaklaşık performansa sahip yakın ölçülerde bulunması mümkündür.

Üçüncü tercih Metzeller den başlar ve devam eder.

İkinci ve üçüncü tercihler için Motosiklet.net sitesine üyelikte bulunarak GV250 sayfasında danıştığınız zaman emin olunuz ki asıl kullanıcılardan bir çok yorum alacaksınızdır. İlk tercih olarak belirttiğim marka ve model kesinlikle benim şahsi kanaatimdir. Şahsi kanaatlerimin sizi yönlendirmesine izin vermeden gerekli inceleme ve yorumlandırmayı yapmanız konusunda ısrarcıyım.

Lastik işi biraz tuzludur, ama canınızın ve sevdiklerinizin hem tuzu hem biberidir.

Kazasız, belasız sağlık dolu yolculuklar dilerim.
    Thracian, ogzcngdk ve mtL bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Teşekkürler, benim motorumda yaşanmadi böyle bir ariza ben arkadasim icin sordum, soketleri temizlerken birşeyler ile fırçaliyormuyuz yoksa sadece wd40 sıkıp bekliyormuyuz?

Egzozun içindeki sensörün ucunu temizlerken dikkat edilecekler nelerdir?
    Dostum merhaba;

ben tek tek yaptıklarımı sayayım. şu yedek parçanın sıkıntılı olduğu dönemde (bu yaz) motoru bilgisayara bağlattık oksijen sensörü hatası verdi. herneyse oksijen sensörünü koreden getirttim değiştirdik aynı hata devam etti. daha sonra soketleri söktüm içlerine biraz WD40 sıktım ve temiz bir bezle güzelce içlerini sildim daha sonra tekrardan taktım. bu arada hala ışık yanıyordu en son tekrardan bilgisayara bağlattım motoru ve resetledik. eski hataları filanda silmiş oldu motor kendine geldi.

egzosun içindeki sensörün ucuna fazla dokunmadım.

bu arada yurtdışından sipariş verirsen sensörün egzos içindeki ucunun fotoğrafını çek çünkü sitelerde gv250 sensörü diye farklı sensörler var. büyük ihtimalle bazı modellerde farklı tip sensörler kullanmışlar.

Zato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 dragstar
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV250 LASTİK SEÇİMİ

Gv250 fabrika çıkışı orijinal lastik ebatları:
    Ön : 110/90/16
    Arka : 150/80/15

Bu rakkamlar ne anlama gelir?

Ön ve Arka için :
    İlk rakkam :Taban genişliği (yere basan kısmı) = 110 mm, bu gayet anlaşılır.

İkinci rakkam :Yanak genişliği (yandan bakınca görünen genişlik) Burada bir oran söz konusu. Taaban genişliğinin %90’ı kadar bir genişliğe sahip demektir yani 99 mm dir

Son rakkam : Motorlu taşıtlarda kullanılan kullanılan jantın çapını ifade eder. Ancak kullanlan birim INCH (İngiliz birimi) dir. 1 İnch=2,54 cm ye karşılık gelir. 16 jant ise 40,64 cm dir.

Lastik Hamuru ne demektir?

Lastiğin yapımında kullanılan saf kauçuk, latex, diğer petrokimya ürünleri gibi malzemelrin karışımına verilen isimdir. Kalitesinden ödün vermek istemeyen lastik üreticileri bu hamur karışımını sır olarak saklarlar.

Çift yada iki hamurlu yada daha fazla hamurlu lastik nedir?

Lastiğin üretimi esnasında tabanında, yanaklarında, jant temas yerlerinde, üzerindeki dişlerde vb. başka yerlerinde kullanım maksadına göre farklı farklı hamurların kullanıldığı lastiklerdir. Lastiğin kuru asfaltta, ıslak asfalatta, çamurda, kuru toprakta, kumda vb şartlarda tutunmasını, fren mesafesini, viraj kabiliyetini belirleyen ana unsur budur.

Fabrika çıkışı orijinal lastik ebatlarının kullanılmasındaki tavsiyeler neden önemlidir?

Bu bir ağırlık ve denge denklemidir, aslı mühendislik hesaplarında yatar.

Orjinalinden kalın lastik takınca aracın yola tutunması tahminlerin aksine azalacaktır. En basit hesap ile cm2 başına yere düşen bası kuvveti yüzey genişledikçe azalır. En basit anlatımı bir çivinin üzerine 5 kg ağırlık koyunuz ve çiviyi de elinizin üstüne, yapmazsınız dimi netice belli, çiviyi ters çevirin hani sivri ucu batar dersiniz ya, Gene acıtır. Peki aynı ağırlığı bir gazoz şişesi üstüne koyun, altına da elinizi, hiç te rahatsız etmez. Elinize uygulanan kuvvetin asfalta yapıldığını düşünün. Sizce hangisi yere daha iyi tutunur. Normalden İnce lastiğe gelince biraz farklı bir durum var. İyi bir tutunma ve frenleme ile beraber viraj performansı için yere uygulanması gereken 200Kg.lık bir kuvvet var, ince lastiği takınca bu kuvvet çok küçük bir alana uygulanıyor bu durumda da sürtünme alanı azalıyor, drenç azalıyor Yani asıl kazanılması gereken kuvvet boşa gidiyor. Kısacası lastik genişliği her motorun ağırlığına göre optimize edilmek zorundadır. Asıl olan güç değil ağırlıktır.

Gv250 için orijinal lastik ebatlarını bilinen kaliteli üreticilerden temin etmek şu gün için mümkün değildir. Bunun içerisinde bir takım ticari işbirliklerinin olduğunu düşünmeden edemiyoruz. Kaliteli üretimyapan firmaların bu tip anlaşmalara ihtiyacı olmadığı için o günün şartlarında yaptıkları araştırmalar sonucunda bir çok markanın orjinali yerine ortak noktada kullanılabilecek ölçülerde üretim yapmaktadırlar. Bu kesin bir kavram değil sadece gözlemlerim sonucu ulaştığım bir teoridir. Bir konuda teori sunabilmek ise öyle sallamasyonca olmaz, konu hakkında bilgi sahibi bir çok kimsenin hımmm evet haklılık payı var demesi, yapılan araştırmaların aksini ortaya koyacak bir durum olmaması şeklinde ortaya çıkar. Yanlış olduğu ispat edilinceye kadar, ve kesinlikle yanlıştır deninceye kadar arada kalan kısmına teori denilmektedir.

Gv250 için en orijinal ebatların dışında önerilen marka ve ebatlar nelerdir.

Marka kişiden kişiye değişebilir.
    Her markanın kendine has bir hamur kullanımı vardır.
    Her sürücü, motoru kullanım şartlarına ve atmosfer koşullarına göre hamur tercihi yapar.

Burada bahsedeceğim, ılıman iklime sahip şartlarda, yağmurun yada diğer şartlar ile ıslak zeminin sıkça görüldüğü, genellikle toz barındırmayan ama çukuru, yaması, katran çizgisi, yol çizgisi bol olan bölgeler içindir.

İlk tercih tabiki tahmin edebileceğiniz üzere Michelin oldu, 150mm taban kesiti bu firma tarafınca üretilmiyor o neden ile 140/90/15 arka liastik için ideal ebattır Model Commender. Gerek su tahliye kanallarının yapısı gerekse lastiğin hamuru ciddi anlamda frem mesafesini, tutunmayı ve viraj performansını etkilemektedir. Birçok kullanıcı bu lastiği taktıktan sonra daha farklı bir güven ve konfor ile yol aldıklarından bahsetmektedir. Dez avantajı tabiki var o da çabuk aşınması. Ç
    Nkü yumuşak ve çabuk ısınan bir yapıya sahip. Ani kalkış ve arka frenleme yapmadığınız sürece vites küçültmelerde daha yumuşak olunduğu sürece kullanım ömrü artacaktır.

Arka lasitiğe takıpta ön lastiğe takmamak olmaz, asıl emniyeti sağlayan da zaten ön lastiktir.
    Michelinde 110/80/16 mevcuttur. Bu sefer ise Grip modeli. Bu model bilhassa ıslak zeminde kendini kanıtlamış bir üründür. Fevkalade uyumlu bir ikili olacaktır.

İkinci Tercih ise Brighstone Marka kullanılmasıdır. Yaklaşık performansa sahip yakın ölçülerde bulunması mümkündür.

Üçüncü tercih Metzeller den başlar ve devam eder.

İkinci ve üçüncü tercihler için Motosiklet.net sitesine üyelikte bulunarak GV250 sayfasında danıştığınız zaman emin olunuz ki asıl kullanıcılardan bir çok yorum alacaksınızdır. İlk tercih olarak belirttiğim marka ve model kesinlikle benim şahsi kanaatimdir. Şahsi kanaatlerimin sizi yönlendirmesine izin vermeden gerekli inceleme ve yorumlandırmayı yapmanız konusunda ısrarcıyım.

Lastik işi biraz tuzludur, ama canınızın ve sevdiklerinizin hem tuzu hem biberidir.

Kazasız, belasız sağlık dolu yolculuklar dilerim.
    Lastik muammasına ilişkin güzel bir derleme olmuş. Daha uygun fiyatlı bir alternatif olarak Mitas'ın da 140-90-15 ebatlarında lastik seçeneği sunduğunu da ben eklemiş olayım.

Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Yurt dışı sitelerde, kendi orjinal lastikleri hakkında genelde olumlu yorumlar okumaktayım. Evet nylon bir lastik gerçeği var sonuçta, ama hala farklı model motosikletlere alıp takanlar var. Örnek aşağıdaki linke bakın, 81 kişi tarafından incelenmiş 5 üzerinden 4.51 gibi bir skor almış. Yorumları okuduğunuzda genel olarak hep olumlu şeyler yazmışlar, Türkiye forumlarında lastikleri yerden yere vuranlar var.

http://www.motorcycle-superstore.com...r-cruiser-tire

Bu sitede de 16 kişi tarafından incelenmiş ve 4.6 gibi bir skor almış.

http://www.bikebandit.com/tires-tube...otorcycle-tire

Shinko SR734 diye google da aratabilirsiniz. Gerçi yurt dışındaki yollar kalite olarak bizimklerden çok daha iyi seviyelerde, buna da dikkat etmek lazım.

Benim kişisel görüşüm gerçi orjinal lastiği daha 200km kullandım. Kuru zeminde performansı yeterli gibi geldi. Islak zemin de tahminen nylon olduğundan çok iyi değildir diye tahmin ediyorum.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mast3rly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurt dışı sitelerde, kendi orjinal lastikleri hakkında genelde olumlu yorumlar okumaktayım. Evet nylon bir lastik gerçeği var sonuçta, ama hala farklı model motosikletlere alıp takanlar var. Örnek aşağıdaki linke bakın, 81 kişi tarafından incelenmiş 5 üzerinden 4.51 gibi bir skor almış. Yorumları okuduğunuzda genel olarak hep olumlu şeyler yazmışlar, Türkiye forumlarında lastikleri yerden yere vuranlar var.

http://www.motorcycle-superstore.com...r-cruiser-tire

Bu sitede de 16 kişi tarafından incelenmiş ve 4.6 gibi bir skor almış.

http://www.bikebandit.com/tires-tube...otorcycle-tire

Shinko SR734 diye google da aratabilirsiniz. Gerçi yurt dışındaki yollar kalite olarak bizimklerden çok daha iyi seviyelerde, buna da dikkat etmek lazım.

Benim kişisel görüşüm gerçi orjinal lastiği daha 200km kullandım. Kuru zeminde performansı yeterli gibi geldi. Islak zemin de tahminen nylon olduğundan çok iyi değildir diye tahmin ediyorum.
    Bu lastikler güzide ülkemizde yersiz yere kötüleniyor.Bence cruiser tipi motosiklet için yeterli bir lastik.10-15 dk ısındıktan sonra en azından kuru asfaltta gayet güzel tutuş sağlıyorlar.Islak yolda çok zorlamamak lazım.Zaten cruiser ani manevralara gelen,virajda çok yatan bir motosiklet olmadığından idare ediyor bu lastikler.Ama ss tipi bir motosiklet olsa kesinlikle bu lastiklere güvenmezdim.Bunların yanında yabancı ülkeler asfalt kalitesi daha iyi olduğundan sanırım oralarda daha da iyi performans gösteriyor.

Tabii ki bütçe varsa her zaman daha iyi bir lastik almak mantıklı ama bu lastiklerde hiç kullanmadan çöpe atılacak kadar kötü lastik değil.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 - 2015
    Selam hocam. Fi lambam 4 aydir yaniyodu. Kendi arastirmalarim sonucu o2 sensoru oldugunu saptadım. Koreden siparis ettim. 10 gunde geldi ve taktim. Taktiktan sonra fi lambam 1 hafta kadar yanmaya devam etti. Ben de motoru gozlemledim (eski sikayetler, 110 kmh surati gecememe ve yuksek yakit tuketimi) gozlemledim ve tatmin olmadim. Bir sabah motoru calistirsigimda Fi isiginin yanmadigini farkettim. 10 km kadar surdum ve 2-3 dk kadar stop edip bekledim. Artik fi lambasi yanmıyordu. belki de yeni takilan parcanin isinip uyum saglamasi biraz zaman aldi.

Motosikleti
    Alıntı Cpt.Enes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam hocam. Fi lambam 4 aydir yaniyodu. Kendi arastirmalarim sonucu o2 sensoru oldugunu saptadım. Koreden siparis ettim. 10 gunde geldi ve taktim. Taktiktan sonra fi lambam 1 hafta kadar yanmaya devam etti. Ben de motoru gozlemledim (eski sikayetler, 110 kmh surati gecememe ve yuksek yakit tuketimi) gozlemledim ve tatmin olmadim. Bir sabah motoru calistirsigimda Fi isiginin yanmadigini farkettim. 10 km kadar surdum ve 2-3 dk kadar stop edip bekledim. Artik fi lambasi yanmıyordu. belki de yeni takilan parcanin isinip uyum saglamasi biraz zaman aldi.
    teşekkürler ve geçmiş olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

Arkadaşlar merhaba, geçenlerde bir blog açma muhabbeti dönmüştü hatırlarsınız. Ben 2-3 hafta önce bir blog açtım ve yazmaya başladım. Yaklaşık 10 tane başlık var bizim motorla ilgili, bakarsanız sevinirim, ihtiyacı olan arkadaşlarada paylaşırsınız Buji piposu değiştirmeyi anlattım burada paylaşıyorum.

http://hyogv250.blogspot.com.tr/2017...-degisimi.html
    CraCheR, metalman, mtL ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    üstad, eline emegine saglik.

Bende su an motorda kullanilan vida, alyan, lokma vb anahtarlarin listesini cikarmakla mesgulum. Eminim ki ilk defa gv250 sahibi olacaklarin bu liste isine yarayacaktir. Bir de tork listesini bulursam tadindan yenmez.

Bu arada dusman kazaniyoruz haberin ola, zaten toplasan uc bes servis var onlar da isyan edicek sonunda 😂
    ogzcngdk ve konar-göçer bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler