Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı avrasya09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yetkili servis makineye bajlayıp baktı oksijen sensörü dedi ama hatayı silemediler. aynı şekilde duruyor.
    Peki görünen sorun ne?Mesela belli devirlerde tekleme?Rolanti de yüksek düzensiz devir?Ara sıra stop etme?Gaz yememe? Gibi fark sorunlar var mı?
    Göstergedeki Fİ lambası herhangi yanıp sönmesi var mı?

Bir de zaten motosiklet hala garanti kapsamındaysa yetkili servis o sensörü bulup değiştirmek zorunda.Sorunu gidermesi için belli bir süre var.Bu süre dolduktan sonra Tüketici Hakları Mahkemesine gidip dava açabiliyorsunuz.Eğer elinizde arıza ve tamir süresine dair yazılı kanıtlar varsa genelde %100 kazanıyorsunuz.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    avrasya09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRUİSER 250 ,MT 25,GV 250, Marauder vz 800
    fi sürekli yanık çok nadiren anlık bi gaz yememe yapıyor bunların dışında bir problem yok.
    Aydın Kardeşler Motosiklet Yedek Parça İmalatı www.aydinkardesler.org
    https://www.facebook.com/osmanyaman.avrasya
    RKS Titanic 150, RKS CRUİSER 250, YAMAHA MT 25, HYOSUNG GV 250, SUZUKİ VZ800 MARAUDER.

Motosikleti
    GV 250/2013
    Herkese merhaba.Ben motorun vites geçişlerini yumuşatmak istiyorum.Bunu motorun yürüyen aksamına zarar vermeden yapma şansımız var mıdır?Veya herhangibir riski olur mu?Eğer yapılabiliyorsa tarif edebilecek biri yardımcı olursa çok sevinirim.Vites geçişinin sertliğinden dolayı ayak kaslarımda zedelenme meydana geldi.Kalıcı da olabilirmiş.Siz siz olun vites 0'a geçmiyorsa da çok zorlamayın ayağınızı

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı calibria adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.Ben motorun vites geçişlerini yumuşatmak istiyorum.Bunu motorun yürüyen aksamına zarar vermeden yapma şansımız var mıdır?Veya herhangibir riski olur mu?Eğer yapılabiliyorsa tarif edebilecek biri yardımcı olursa çok sevinirim.Vites geçişinin sertliğinden dolayı ayak kaslarımda zedelenme meydana geldi.Kalıcı da olabilirmiş.Siz siz olun vites 0'a geçmiyorsa da çok zorlamayın ayağınızı
    merhabalar, vites zor geçiyorsa debriyaj tam ayırmıyor olabilir. manet üzerinden telin gerginliğini kontrol edin.
    vites geçişleri sertse 20-50 yağ koyulmuş olabilir 10-40 yağ kullanırsanız olması gerektiği gibi olur.
    vitesi boşa almak için 1. viteste yarım debriyaj yaparken boşa geçirmeyi deneyin, geçecektir.

Motosikleti
    HYOSUNG GV250 EFI 2016
    benim servis 300-1000-3000 diye devam eden periyodik bakım olması gerektiğini söylüyor..300 bakımı gerekli midir?

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı avrasya09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yetkili servis makineye bajlayıp baktı oksijen sensörü dedi ama hatayı silemediler. aynı şekilde duruyor.
    dostum bendede aynı sorun vardı daha doğrusu aynı sorun var (bu daha doğru bir tabir olur). koreden parça getirdim yine geçmedi. şimdide marş basmamaya başladı. kafasına göre artık marşa basıyorum vızzz bir ses geliyor ama marş basmıyor. o kırmızı ışık sönmedi zaten devam.

Motosikleti
    Alıntı tarık dik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim servis 300-1000-3000 diye devam eden periyodik bakım olması gerektiğini söylüyor..300 bakımı gerekli midir?
    1000-5000-9000 şeklinde gider bizim motorun bakımları, ezbere söylemişler, sanırım tek yıldız motosiklet sizin servis.

1000 km olunca götürün yağını değiştirsinler, eğer çok titizlenirseniz 500 km de yağını değiştirebilirsiniz. bu arada rodaja uymanızı tavsiye ederim.

Motosikleti
    HYOSUNG GV250 EFI 2016
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000-5000-9000 şeklinde gider bizim motorun bakımları, ezbere söylemişler, sanırım tek yıldız motosiklet sizin servis.

1000 km olunca götürün yağını değiştirsinler, eğer çok titizlenirseniz 500 km de yağını değiştirebilirsiniz. bu arada rodaja uymanızı tavsiye ederim.
    aynen tekyıldız tavsiyelerine ve rodaja da uymaya çalışıcam.teşekkür ederim

Motosikleti
    Hyosung Gv250 - 2015
    Abiler selamlar herkese. Bugün bujilerimi degistirdim. Motor 5300km de. Normalden fazla bi yakit harcami oldugunu farkettigim icin kontrol etme ihtiyacı duydum. Bujileri söktüm ve öndeki bujinin cok kurum kaplı oldugunu gördüm. Arkadaki normaldi. Sebep nedir acaba. Bilen var mi. Eski bujiler de iridiumdu. Yenileri de iridium aldim. Uzun zamandir fi isigi da yaniyor. Bu konularda yardimci olabilecek olan var mi

Motosikleti
    Alıntı Cpt.Enes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler selamlar herkese. Bugün bujilerimi degistirdim. Motor 5300km de. Normalden fazla bi yakit harcami oldugunu farkettigim icin kontrol etme ihtiyacı duydum. Bujileri söktüm ve öndeki bujinin cok kurum kaplı oldugunu gördüm. Arkadaki normaldi. Sebep nedir acaba. Bilen var mi. Eski bujiler de iridiumdu. Yenileri de iridium aldim. Uzun zamandir fi isigi da yaniyor. Bu konularda yardimci olabilecek olan var mi
    valla dostum, ben FI ışığını yakacak sorun yaşamadığım için söyleyebileceğim tek şey servise gidip biglisayara bağlatman olur.

tahminimce sorun sensörlerden birinde, durduk yere yakıtın artması başka türlü açıklanamaz, motorunda daha sıfır sayılır.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 - 2015
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla dostum, ben FI ışığını yakacak sorun yaşamadığım için söyleyebileceğim tek şey servise gidip biglisayara bağlatman olur.

tahminimce sorun sensörlerden birinde, durduk yere yakıtın artması başka türlü açıklanamaz, motorunda daha sıfır sayılır.
    Servislerden ne cektik abi. Serviste arıza tespit cihazi yok (izmit - onaran motor). Bole lamba yanik geziyorum. Kullanim klavuzunu ve bikac tane de servis manuel hatim ettim. Artik kendim yapmaya karar verdim. Ariza yapmasi olasi butun parcalari elden geciriyorum.

Motosikleti
    Alıntı Cpt.Enes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servislerden ne cektik abi. Serviste arıza tespit cihazi yok (izmit - onaran motor). Bole lamba yanik geziyorum. Kullanim klavuzunu ve bikac tane de servis manuel hatim ettim. Artik kendim yapmaya karar verdim. Ariza yapmasi olasi butun parcalari elden geciriyorum.
    anladım, bizim facebook grubuna bir sorayım bakalım bilen çıkacak mı... ben sana dönerim

Herkese selamlar arkadaşlar;

Şimdi sizlerden garip bir isteğim olacak, öncelikle kendimi tanıtayım daha önce de burada 1-2 yorumum bulunmuştu sizlerin değerli düşüncelerini alarak önce ehliyetimi aldım ardından Hyousung GV-250 Motorsiklet almaya karar verdim. Daha önce 1 sene scooter kullandım. Ama henüz bir chopper'a ya da ağır bir motora oturmuşluğum yok. 1.87 boy 90 kilo.

İstanbulda yaşıyorum ve 10.000 TL para biriktirdim bunun için, 1000 TL'de kask ve ekipman için ayırdım. Mümkün olursa 2014 - 2016 arası bir GV250 almayı düşünüyorum.

Fakat benim problemim, motordan hiç anlamıyor olmamda. İşin kötü kısmı hiç bir şekilde chopper'a da binmedim hemen nasıl alışırım bilmiyorum kavrama noktasına alışmam zaman alabilir ehliyeti aldıktan sonra trafiğe çıktığım alan çok küçük bir alan.

Anlayacağınız İstanbulda bir tanıdığım güvenebileceğim bir ahbabım yok motordan anlayan.

Benim de aklıma burası geldi, Ücreti karşılığında (100-150 TL)
    Satıcı ile anlaştığımda;

- Benimle gelecek motoru inceleyecek
    - Test Sürüşü yapacak
    - Güvendiği bir ustaya motoru göstertecek (bunun ücreti de neyse ben karşılayacağım)
    - Hangi evraklar eksik, hangisine dikkat edilmesi gerek onlara bakacak
    - Noter'de devir işlemlerinde bana yardımcı olacak (ilk kez kendime bir araç alıyorum.)
    - Teslim işleminden sonra beni motora alışmam için geniş bir alana bırakabilecek.

Kısacası bana abilik yapacak, elimden tutacak birini arıyorum. Kandırılmak, dolandırılmak istemiyorum. Bir kere alacağım ve sanırım bir daha böyle para biriktirmem çok zor olacak.

Yardımlarınıza muhtacım. ( Mesaj ile telefonunuzu iletirseniz en kısa sürede geri dönüş yapabilirim.)

Fikirlerinizi iletirseniz çok sevinirim. Herkese mutlu ve sağlıklı sürüşler.

lobomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı baklavaspor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar arkadaşlar;

Şimdi sizlerden garip bir isteğim olacak, öncelikle kendimi tanıtayım daha önce de burada 1-2 yorumum bulunmuştu sizlerin değerli düşüncelerini alarak önce ehliyetimi aldım ardından Hyousung GV-250 Motorsiklet almaya karar verdim. Daha önce 1 sene scooter kullandım. Ama henüz bir chopper'a ya da ağır bir motora oturmuşluğum yok. 1.87 boy 90 kilo.

İstanbulda yaşıyorum ve 10.000 TL para biriktirdim bunun için, 1000 TL'de kask ve ekipman için ayırdım. Mümkün olursa 2014 - 2016 arası bir GV250 almayı düşünüyorum.

Fakat benim problemim, motordan hiç anlamıyor olmamda. İşin kötü kısmı hiç bir şekilde chopper'a da binmedim hemen nasıl alışırım bilmiyorum kavrama noktasına alışmam zaman alabilir ehliyeti aldıktan sonra trafiğe çıktığım alan çok küçük bir alan.

Anlayacağınız İstanbulda bir tanıdığım güvenebileceğim bir ahbabım yok motordan anlayan.

Benim de aklıma burası geldi, Ücreti karşılığında (100-150 TL)
    Satıcı ile anlaştığımda;

- Benimle gelecek motoru inceleyecek
    - Test Sürüşü yapacak
    - Güvendiği bir ustaya motoru göstertecek (bunun ücreti de neyse ben karşılayacağım)
    - Hangi evraklar eksik, hangisine dikkat edilmesi gerek onlara bakacak
    - Noter'de devir işlemlerinde bana yardımcı olacak (ilk kez kendime bir araç alıyorum.)
    - Teslim işleminden sonra beni motora alışmam için geniş bir alana bırakabilecek.

Kısacası bana abilik yapacak, elimden tutacak birini arıyorum. Kandırılmak, dolandırılmak istemiyorum. Bir kere alacağım ve sanırım bir daha böyle para biriktirmem çok zor olacak.

Yardımlarınıza muhtacım. ( Mesaj ile telefonunuzu iletirseniz en kısa sürede geri dönüş yapabilirim.)

Fikirlerinizi iletirseniz çok sevinirim. Herkese mutlu ve sağlıklı sürüşler.
    valla Ankara'da olsaydın her türlü yardım ederdim. benim de istanbul'a gelmem zor. bu tür işler biraz da şans işi. ustaya gösterirsin taş gibi motor der. 5 dakika sonra bi bakmışsın yolda kalmışsın. o yüzden fazla kafaya takmamak gerekir.

Selamınaleyküm,

1 senedir 2015 GV 250 kullanıcısıyım gayet memnunum ama geçen gün oluşan sorun beni yolda bırakmasada can sıktı. Kocaeliden çanakkaleye giderken motoru yıkattım ve yol boyu sigorta attı 10 tane sigorta rahat yemiştir. Bir şekilde gittim ve orada tanıdık tamirci ile açıp baktım bütün soketlerini söktüm kontak sıpreyi sıktım sigorta sorunu geçti fakat Çanakkaleden Kocaeliye Dönerken F1 ışığı yanmaya başladı ve motor 5000 6000 devirde ufak gaz kesmeleri yapıyor ve gaz yemiyor motor aşırı benzin yiyor. Ne yapacağımı şaşırdım o halde Bursaya kadar geldim servisine çünkü yol üzerinde servis yoktu servise baktırdım bir iki temizleme yaptılar ama cihazları olmadığı için bakamadılar arızanın neden kaynaklanıdığına beyin resetleme yapmak istiyorum akülerle bir şeyler yapılıyomuş bilgisi olan var mı acaba yardımcı olabilir misiniz? Normalde 140 geçen motor 100 e zor geliyor 1 depo ile gideceğim yere 3 depo benzin ile gidebiliyorum. Sorun beyinde değil dediler ama neden de olduğunu cihaz olmadığından kesin söyleyemiyorlar.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 - 2015
    Alıntı ege_08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamınaleyküm,

1 senedir 2015 GV 250 kullanıcısıyım gayet memnunum ama geçen gün oluşan sorun beni yolda bırakmasada can sıktı. Kocaeliden çanakkaleye giderken motoru yıkattım ve yol boyu sigorta attı 10 tane sigorta rahat yemiştir. Bir şekilde gittim ve orada tanıdık tamirci ile açıp baktım bütün soketlerini söktüm kontak sıpreyi sıktım sigorta sorunu geçti fakat Çanakkaleden Kocaeliye Dönerken F1 ışığı yanmaya başladı ve motor 5000 6000 devirde ufak gaz kesmeleri yapıyor ve gaz yemiyor motor aşırı benzin yiyor. Ne yapacağımı şaşırdım o halde Bursaya kadar geldim servisine çünkü yol üzerinde servis yoktu servise baktırdım bir iki temizleme yaptılar ama cihazları olmadığı için bakamadılar arızanın neden kaynaklanıdığına beyin resetleme yapmak istiyorum akülerle bir şeyler yapılıyomuş bilgisi olan var mı acaba yardımcı olabilir misiniz? Normalde 140 geçen motor 100 e zor geliyor 1 depo ile gideceğim yere 3 depo benzin ile gidebiliyorum. Sorun beyinde değil dediler ama neden de olduğunu cihaz olmadığından kesin söyleyemiyorlar.
    Bu mesajin takipcisiyim. Benim de Fi ışığı yanma sorunum var ve cok yuksek yakit tuketimi. Ayni sekilde ben de 110u gecemiyorum. Servislerde bu cihaz niye yok yaw

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    FI ışığı kod öğrenme yöntemini biliyor musunuz, denediniz mi?

Motosikleti
    Hyosung Gv250 - 2015
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben denedim. Ama bikac farkli ariza var tahminimce. Once 7+1 sonra 10+1 sonra 9+1 gibi bi sıralama yapiyo. Tam olarak bunlar degil. Not etmedim

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum maalesef denemedim

lobomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı ege_08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamınaleyküm,

tek soru sormak isterim. motorunuzu sıcakken ve basınçlı tabanca ile mi yıkattınız?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler