Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Duke 250
    2016 modelin 2015/2014 modellerden farki ne var bildiginiz? sifir almak istiyorum 2015/2014'de olan problemeleri(varsa) gidermisler mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı meliksah1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba gv 250 ve 650 hakkında bilgi verebilirmisiniz malum 1200 sayfa olmuş ordan aradığımı bulmam yıllarımı alır ikisininde sıfırı üretiliyormu sitesini bulamadım illa 2. El mi alıcaz bi sorun yaşarmıyım 2.elde ve bunlar nasıl motorlar
    Konunun sağ üstünde "bu konuda ara" butonu var. Aradığınız kelimeyi yazabilirsiniz.

Alıntı GurdalK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, Bu hyosung ana firması kim. Arama motorlarının hiç birinde bu bilgiyi bulamadım. Türkiyeden çekildi mi bu adamlar.
    Türkiye distribütörü Üniteks Motor Division. Link: http://www.uniteksmotordivision.com/

Üretici Ana Firma KR Motors. Link: http://eng.krmotors.com/

Türkiyeden çekilmediler ama fazla da bir gelecekleri kalmadı maalesef. Umarım yanılıyorumdur.

Alıntı sabac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 modelin 2015/2014 modellerden farki ne var bildiginiz? sifir almak istiyorum 2015/2014'de olan problemeleri(varsa) gidermisler mi?
    2016 model diye bir şey yok. 2016 yılında GV300 üretiliyor. GV250 üretimi sona erdi. 2016 diye 2015 GV250'leri kakalıyorlar. GV300 de ülkemize gelmeyecek. Bu ay Hindistanda lansmanı yapılacaktı. 2012 yılından bu yana üretilen modellerde sadece boya ve nikelaj farkı var. Gerisi komple aynı.
    motörcü bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Alıntı kill-joy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    millet...

birkaç sene evvel kullanırım diye GV250.COM domain adresini satın almıştım

kullanmadım öyle kaldı.. bugün süresi bitti. benden düşer bugün-yarın..

almak isteyen varsa domain talebi yapsın authorization kodunu veririm. kendisi yapar yenilemesini.
    boşa düşerse daha yüksek fiyata verirler..

meraklısı varsa haber versin..

selam, size özel mesaj atmaya çalıştım ama kapalı sanırım, iletişime nasıl geçebilirim sizinle?

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı meliksah1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba gv 250 ve 650 hakkında bilgi verebilirmisiniz malum 1200 sayfa olmuş ordan aradığımı bulmam yıllarımı alır ikisininde sıfırı üretiliyormu sitesini bulamadım illa 2. El mi alıcaz bi sorun yaşarmıyım 2.elde ve bunlar nasıl motorlar
    sıfırı halen var. distribütörü uniteks. motoran sym gibi markaları getiren firma.

ben 2 yıldır kullanıyorum beni üzmedi. 250 cc sınıfındaki cruiserlarda seçenek kısıtlı ya çinli alacaksın ya kore yada eski japonları alacaksın. benim gözüm eski japonları almayı yemedi tamam güzel motorlar ama aracın eskisi kadının hastası demişler bir şey olursa uğraşmaya çokta vaktim olmadığından koreyi tercih ettim. illa sıfır alacaksan alabileceğin 250 cc'ler 1 tanede 200 cc var (unuttuğum bilmediğim varsa affola ve lütfen eksiğimi giderin)

kuba super light 200 (200 cc 15bg başlangıç için mantıklı olabilir ama gv250 ile kıyaslayınca performans güç hız vs pek yarışamaz)
    falcon freedom 250 (kullanmadım kullanan tanıdığım yok bu sebeple iyi veya kötü diyemem)
    regal raptor 250cc/350cc (bunlar kendi içlerinde daytona spider vs diye ayrılıyor ayırınca 4-5 çeşit çıkıyor)
    daelim daystar 250 (bu sınıfta bana göre gv250'e alternatif/rakip olacak tek motor hangisi daha iyidir gv'mi daystar'mı her kullanıcı eminim kendisininkinin daha iyi olduğunu söyleyecektir.)
    hyosung gv 250

tabi şunuda belirtmek lazım hangi motor olursa olsun sen ona nasıl bakarsan oda sana öyle hizmet eder.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    2012 efi motorum 60 bin kilometreyi devirdi neredeyse..
    bu motoru almayı düşünen arkadaşlara tavsiye niteliğinde bir kaç bir sey özetlemek istedim;
    motosikletinizin fabrikadan kaynaklanan bir arızası yoksa eğer,dilinden anlarsanız istediğini verirseniz,karşılığında iyi bir performans ve uzun ömürlü bir makine alırsınız bundan şüpheniz olmasın..
    sorun olarak elimde ilk zamanalar garantiden değişen oksijen sensörü ve malum pipo sorunu dışında soketine su kaçan konjektör yanığı,bozuk zincirden dolayı değişen ön dişli,dandik usb soketinden kaynaklı kısadevre gibi kullanımdan kaynaklı ufak sorunlar yaşadım.
    kalitesini özetlersek boya ve krom kalitesini karbüratörlü modeller kadar iyi yapmadıklarını düşünüyorum,sanırım bu hyosunga özgü bir durum değil,beyaz eşyada bile karşılaştığımız güncel bir sorun.rezalet diyebileceğim fren ve debriyaj müşürlerini çin malı kullanmış olmaları,neyse ki ucuz şeyler.bir de zincir muhafaza berbat,zinciriniz biraz uzayınca çarptığı gibi ayakları kırılıyor.
    üzerinde gelen lastikleri de kaliteli değil.
    sağlamlık konusunda ise çok güveniyorum hatta japon markalarının bir çok modelinden daha sağlam olduğuna emin olun.
    yalnız göz ardı edilemeyeccek bir gerçek var ki;uniteks hala kuralkandan aldığı parçaları satıyor,yeni parça getirmiyor.getiriyoruz deyip yalan da söylüyorlar malesef.misal en sık değişen parça olarak hava filtresini yan sanayi olarak başka firmadan alıp takmak zorunda kalıyorsunuz,onda da ölçüleri bir kaç mm hatalı.böyle devam ederse hyosungun geleceği de türkiyede iç açıcı değil.
    aslında kullanım şekli hakkında da yazacak çok şey var ama düşük devirli bir cruiser gibi kullanmadığınızı,motorun limitlerini fazlasıyla zorladığnızı düşünerek özet geçeyim:
    D.i.d zincirden şaşmayın
    castrol yağ kullanmayın
    michelin city grip(evet sukuter lastiği) tam bu motora göre,şaşmayın.daha pahalısına da para vermeye hiç gerek yok
    opetten şaşmayın
    balataları ebc alın
    saygılar..
    okanookan, Arenli, Thracian ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    castrol yağ kullanmayın..
    Diğer yazdıklarınıza katılıyorum ama ben Castrol power 1 (üzerinde enduro resmi olan) den memnundum. Vites geçişleri rahatlamıştı.

İlk motorum gv250 yi aldım, yardımcı olan, yol gösteren dostlara teşekkür ederim. Daha 20-30 km kullanacak zamanım oldu. Eve geldiğimde garaj önünde durdurdum, garajın kapısını ayarladım tekrar çalışmadı. Dııııttt diye bir ses geliyor, ekran ışıkları bir kaç kez kapanıp geldi, marş sesi gelmedi, bir süre bekleyip denedim bir küçük marş sesi geldi ama sonra o da kayboldu. Akü bitti diye düşünüyorum ama 20 km gezdikten hemen sonra bitmesi normal mi? Akü değiştirirsem garantiye girer mi, girmez ise hangi akü, nereden alınır? Orijinal akü kaç tl dir? Gereksiz pahalı ise alternatifi ne olabilir? Bu arada motor çok keyifli bir motor

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .
    castrol yağ kullanmayın
    Ben Motul 5100 10w40 kullanıyorum ama son bir kez daha Motul kullandıktan sonra daha kolay bulunabildiği için Castrol'ü denemeyi düşünüyordum.Eski motosikletlerimde de genelde Castrol kullanıyordum.Bizim Gv 250 lerde Castrol ne gibi sorunlara yol açıyor?

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı ümit26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorum gv250 yi aldım, yardımcı olan, yol gösteren dostlara teşekkür ederim. Daha 20-30 km kullanacak zamanım oldu. Eve geldiğimde garaj önünde durdurdum, garajın kapısını ayarladım tekrar çalışmadı. Dııııttt diye bir ses geliyor, ekran ışıkları bir kaç kez kapanıp geldi, marş sesi gelmedi, bir süre bekleyip denedim bir küçük marş sesi geldi ama sonra o da kayboldu. Akü bitti diye düşünüyorum ama 20 km gezdikten hemen sonra bitmesi normal mi? Akü değiştirirsem garantiye girer mi, girmez ise hangi akü, nereden alınır? Orijinal akü kaç tl dir? Gereksiz pahalı ise alternatifi ne olabilir? Bu arada motor çok keyifli bir motor
    kafana göre değişim yapma para verdiğinle kalırsın sorun aküden olmayabilir direk yetkili servisine götür.

Hayırlı olsun. insallah yaşadığınız son sıkıntı olur, keyifli sürüşler.

Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafana göre değişim yapma para verdiğinle kalırsın sorun aküden olmayabilir direk yetkili servisine götür.
    Yok hocam, kafama göre yapmam, zaten kafama göre yapacak bir bilgi birikimim yok. Benim amacım eğer servis akü gerekli derse ve akü garantiye girmiyorsa orijinal mi muadilini seçeyim diye önden fikir sormaktı. Zira yakın zamanda bu konu konuşulmamış. Açıkçası akü garantiye dahil midir hala bilmiyorum. Ben de orijinal akü nerden alınır, ne kadardır, ne kadar beklenir, gerek yoksa atıyorum bosch filan mı alınır bir fikir sahibi değilim. Motosiklet garajda bu gün de çalışmadı, servise nasıl götürürüm bir fikrim yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Alıntı okanookan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. insallah yaşadığınız son sıkıntı olur, keyifli sürüşler.
    Teşekkür ederim hocam, İnşallah hepimizin sorunsuz, bol keyifli, kazasız belasız sürüşleri olur

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Sanki bir yerlerde temassızlık var gibi.

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki bir yerlerde temassızlık var gibi.
    Aslında video da çektim de nasıl koyacağım bilmiyorum, çalışmaz durumda olan gv250yi yetkili servise götürmenin çekici harici bir yolu var mı? Transite filan kaldırılmaz herhalde, çekici filan bakayım artık, kaldı öylece...

Motosikleti
    NC 700 X
    Aslında video da çektim de nasıl koyacağım bilmiyorum, çalışmaz durumda olan gv250yi yetkili servise götürmenin çekici harici bir yolu var mı? Transite filan kaldırılmaz herhalde, çekici filan bakayım artık, kaldı öylece...
    Panelvan olan herhangi bir araca koyabilirsiniz. İki kişi olsanız yeterli. Önce ön tekeri kaldırıp yürütün sonra arka tekeri. Düşürmemeye çalışın. Ben Doblonun arka koltuklarını söküp Ankaradan Gebzeye getirmiştim.
    ümit26 bunu beğendi.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Motul 5100 10w40 kullanıyorum ama son bir kez daha Motul kullandıktan sonra daha kolay bulunabildiği için Castrol'ü denemeyi düşünüyordum.Eski motosikletlerimde de genelde Castrol kullanıyordum.Bizim Gv 250 lerde Castrol ne gibi sorunlara yol açıyor?
    motor bariz şekilde daha çok ısınıyor,vites geçişleri zorlaşıyor.2000-2500 kilometrede değiştirdiğim yağ su gibi ince çıkıyordu.yalnız dediğim gibi sakin devirlerle kullanıyorsan,yoğun trafikte bir yerlere yetişmeye çalışmıyorsan motule gerek yok hatta petrol ofisinin yağını al fiyatı uygundur..
    Thracian bunu beğendi.
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Arkadaşlar cc büyütmeyi düşünüyordum ama malum ekonomi bunca yazılan yorumları bıkmadan okumaya çalıştım. sonuç olarak hyosung güzel bir makine. 120 km gibi bir hızda titreşimsiz gidebiliyorsak yeter. 160-170 yapmak gibi bir sevdam yok. amacım varmak değil yolda olmak. hyosung yetkili servisi ile görüştüm. gaz kesme olayının enjeksiyonlu modellerde devirsiz kullanımlarda normal olduğunu söyledi. bu makinanın değil kullanıcının hatası. devir eksikliğinde enjeksiyonun toparlanması için bir kaç saniye süren bir olay. almaya karar verdim umarım pişman olmam. forumda bir arkadaşın dediği gibi hyosung gurubu kuralım yollara çıkalım.

metalman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, motorumu alalı henüz 1 ay olmadı, 300km ancak binebildim, 9500km de şu an. Baya bir alıştım denebilir. Motoruma binerken tasarımı gerçekten benim çok hoşuma gidiyor, durduğumuz zaman benzin deposuna elimle vurup koçum falan diyorum o derece yani Ses için aynı şeyi söyleyemem bir cruiser sesi yok öyle harley gibi falan. Ama ilk motor için fazlasıyla yeterli geliyor, iyi ki gaza gelip daha büyük bir cc motor almamışım. Bisiklet ve araba tecrübem fazlasıyla var o yüzden de alışmam kolay oldu gibi, ama hala öğrenecek tabi ki çok şey var, hatta özel ders alınsa çok daha iyi olur.

Aldığımda ön kappa ön camım çatlaktı, yapıştırayım falan dedim olmadı, iyice çatladı ben de söktüm, yenisini almayı da düşünüyorum, bir yandan böyle daha iyi oldu, görüş alanı daha ferah ama rüzgarı acayip yer oldum. Dün çevreyolunda resmen eziyet çektim rüzgardan. Ön cam alıp alamamak arasında karar veremedim.

Bir de hyosung yedek parça konusunda sıkıntılı biraz, hava filtresi falan yokmuş. Bunun gibi mutlaka yedeklenmesi gereken parçalar var mı tavsiye edeceğiniz, al dursun diyeceğiniz, hyosungsource.com sitesinden alayım.

Lastiklerim shinko 2013/17.hafta üretimi, bu sene idare etsin diye düşünüyorum ne dersiniz?

Bu da r25 motoru olan bir arkadaşımla dün yaptığımız gezintiden :

Herkese teşekkürler.
    computeus ve Thracian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Arkadaşlar motoru yeni aldım, henüz 4.günümdeyim bir 350 km anca devirebildim. Hergün iş/okul/ev arasında kullanıyorum. Aklımda birkaç soru var yardımcı olan olursa mutlu olurum.

1- Lastik konusunda sava mc7 kullanan çok arkadaşımız vardı, ancak "oponeo" sanırım getirmiyor artık bu lastikleri. şu sıralar bulmak pek kolay değil yanılmıyorsam, f/p ürünü dediğimiz bir lastik var mıdır şu sıralarda? motor 2014 model 14000km'de ve orjinal lastikleri duruyor üzerinde lastiklerin ömrünün sonunda olduğuna inanıyorum.

2- Birde daha önemli bir sorun vakit darlığı(finaller) ve ortam koşullarının elverişsizliğinden(motora bakım yapabileceğim ufak bir garaj yada eve yakın boş bir alan eksikliği) motora kendim bakım yapamıyorum. Arka tarafın hafif yalpaladığını hissediyorum süspansiyonlar dengesiz gibi geliyor bana. Pendik-Kartal civarında önerebileceğiniz, gv250'nin dilinden anlayan iyi bir usta var mıdır? Yada anadolu yakasında bu ustadan şaşma dediğiniz bir usta var mıdır?

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    bu foruma ilk yazan arkadas motoru en son almışgüle güle kullan kardeş metalman...
    metalman bunu beğendi.

metalman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı murat81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu foruma ilk yazan arkadas motoru en son almışgüle güle kullan kardeş metalman...
    Teşekkür ederim. Kısmet bu guneymis. İlk baktigim motoru almış oldum 10 sene sonra ☺

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler