Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Arkadaşlar bir sorun var ?

Kısa far yanıyor.

Uzun far yanıyor.

Ön frene basınca arka stop yanıyor.

Arka frene basınca arka stop yanıyor.

Plaka lambası yanıyor.

Fakat farları açınca park (stop) lambası yanmıyor !!!

Kontrol ettiğim yerler:

Arka stop lambasını söktüm ampulü ve içini temizledim wd40 sıktım.

Farı söktüm kablolara baktım sorun yok.

Arka stop lambasına giden çamurluğun içinde ki kabloya baktım sorun yok ve soketine wd40 sıktım.

Başka ne gibi sorun olabilir ki ? bu durumla karşılaşan ve bilgisi olan var mı ?
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    farın ampulü patlamıştır

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı Kaan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Ne yaptın sattın mı? Merak ettim.
    Hayır satmadım. Kasım 22'de ilan süresi dolacak. O zamana kadar satılmazsa seneye yaza fiyatını yükseltip tekrar satışa çıkarıcam. Çünkü anlaştığım motoru kaçırdım az beyinli insanların teklifleri yüzünden. Pek bir aciliyetim kalmadı.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorun var ?

Kısa far yanıyor.

Uzun far yanıyor.

Ön frene basınca arka stop yanıyor.

Arka frene basınca arka stop yanıyor.

Plaka lambası yanıyor.

Fakat farları açınca park (stop) lambası yanmıyor !!!

Kontrol ettiğim yerler:

Arka stop lambasını söktüm ampulü ve içini temizledim wd40 sıktım.

Farı söktüm kablolara baktım sorun yok.

Arka stop lambasına giden çamurluğun içinde ki kabloya baktım sorun yok ve soketine wd40 sıktım.

Başka ne gibi sorun olabilir ki ? bu durumla karşılaşan ve bilgisi olan var mı ?

Sorunu halletim.

Ampul komple bozuk değilmiş. Arka stop ampulünün içi çift tırnaklıymış, ampulün içindeki tırnaklardan birisi dökülmüş.
    (tırnağın biri frenlere basınca yanıyor, diğeri ise farlar açınca yanıyor. farları açınca yanan tırnak döküldüğü için yanmıyormuş )

Yeni ampul takınca sorun çözüldü.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    beyler iyi günler yurt içinden orjinal konjektör ve hava filtresi alabileceğim yer varmı? konjektör için bu kaliteli dediğiniz bir üründe olabilir.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Orjinali boşver. Çok daha sağlam olan Shindengen almanı tavsiye ederim. Kendim dahil rahat 15 kişiye aldırdım.
    Sıfırdan farkı olmayan ürünlervar Amerikadan yeni model motosikletlerin 2. ellerinden çok çıkıyor ve 5bin 10binkm kullanılmış ürünler.
    BİR DAHA KONJEKTÖR DERDİN KALMAZ
    Bunu alabilirsin mesela

http://www.ebay.com/itm/13-HONDA-CBR...9Vn-H-&vxp=mtr

Motosikleti
    Honda nc750X
    e-bay demeyeydin iyiydi.

internetten alışveriş yapma özürüm var birazcık. Uzun zamandır foruma girmiyordum geçimişten gelerek bi 100 sayfa daha okudum. Yaşadığım benzer sorunların çözümünüde ulaştım rolanti dalgalanması vardı demekki benimde buji pipolarında sorun var. ikibin km öncesi buji değişiminde özellikle kontrol et dedim bişi yok dedilerdi:(

motorumuda satılığa çıkarıcam sorun varken satmak istemiyorum yaptırıp satıcam.
    beyler hemen size bir iki sorayım forumu okuyunca dank etti. motorum 2011 model.

1- akü 12v12a mı olucak? çok iyi hatırlıyorum orjinali 12v10a di akümüde yeni değiştirdim 12 10 yuasa taktım hatamı ettik :S :(
    2- son zamanlarda 5-6 devire kadar ıksırma tıksırma oluyor gazı yemeyip yemeyip birden atılıyor.

izmirden hatay iskenderuna taşındım düzgün usta bulamamak beni hasta ediyor. Memlekette enjeksiyondan anlamayan ustalarda cabası alayı bisiklet tamircisi enjeksiyon görünce error veriyor. parası neyse vericez arkadaş
    hyosung gv 250

Motosikleti
    Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e-bay demeyeydin iyiydi.

internetten alışveriş yapma özürüm var birazcık. Uzun zamandır foruma girmiyordum geçimişten gelerek bi 100 sayfa daha okudum. Yaşadığım benzer sorunların çözümünüde ulaştım rolanti dalgalanması vardı demekki benimde buji pipolarında sorun var. ikibin km öncesi buji değişiminde özellikle kontrol et dedim bişi yok dedilerdi:(

beyler hemen size bir iki sorayım forumu okuyunca dank etti. motorum 2011 model.

1- akü 12v12a mı olucak? çok iyi hatırlıyorum orjinali 12v10a di akümüde yeni değiştirdim 12 10 yuasa taktım hatamı ettik :S :(
    2- son zamanlarda 5-6 devire kadar ıksırma tıksırma oluyor gazı yemeyip yemeyip birden atılıyor.

izmirden hatay iskenderuna taşındım düzgün usta bulamamak beni hasta ediyor. Memlekette enjeksiyondan anlamayan ustalarda cabası alayı bisiklet tamircisi enjeksiyon görünce error veriyor. parası neyse vericez arkadaş
    1. 12V 6Ah diye hatırlıyorum. Elektrik konusunda çok özürlüyüm maalesef 10 Ah zarar verir mi bilmiyorum.
    2. Bu tekleyip aniden atma genellikle buji piposundaki çatlaktan kaynaklanabilir veya buji tırnaklarındaki hasarlardan. Hem bujileri hem de pipoları değiştirmek daha akıllıca olacaktır. Çünkü tak çıkar yaparken bile buji tırnakları kırılabilir.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Gaz yemeyip ileri geri atmasi benim motosiklette de olmustu bende arastirdim sag sol derken en sonunda yan ayaklik muşirini iptal ettim ve duzeldi. Bu da bende ek bilgi olsun.

Motosikleti
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz yemeyip ileri geri atmasi benim motosiklette de olmustu bende arastirdim sag sol derken en sonunda yan ayaklik muşirini iptal ettim ve duzeldi. Bu da bende ek bilgi olsun.
    Evet ama yan sehpa müşüründeki arıza FI lambasını yakar. Eğer FI yanmıyorsa bujilerde bir problem olabilir. @zealous; dadaş-bb nickli arkadaşın tavsiyesine de uyup mutlaka yan sehpa müşürüne de baktırın. Kolay oksitlenebilen bir parça olduğundan arızalı olmasa da arıza sinyali verebiliyor.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e-bay demeyeydin iyiydi.

Satacaksan başka birşey al.Mosfet konjektör candır ya satılmaz :D
    12Amper veya 10 amper çok fark etmez ama 10A altına düşmemek gerekiyor. Sorun olur
    ver gazı... ver çoşkuyu

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Gaz yememe sebebi konjektör olabilir. Fakat öncelikle uzun farları açtığında gaz verdiğinde farda dalgalanma oluyor mu ona bak. Kornadan da anlayabilirsin ses gaz durumuna göre azalıp artar. Mümkünse motorda voltmetre iye ölçüm yap.

Orjinal konjektör 185 diyor. http://www.merkezyedekparca.com/urun...konjektor/311/

Gaz yememenin kirli yakıt nedeniyle enjektör tıkanması gibi başka nedenleri olabilir. Onları da araştır.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı ssates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz yememe sebebi konjektör olabilir. Fakat öncelikle uzun farları açtığında gaz verdiğinde farda dalgalanma oluyor mu ona bak. Kornadan da anlayabilirsin ses gaz durumuna göre azalıp artar. Mümkünse motorda voltmetre iye ölçüm yap.

Orjinal konjektör 185 diyor. http://www.merkezyedekparca.com/urun...konjektor/311/

Gaz yememenin kirli yakıt nedeniyle enjektör tıkanması gibi başka nedenleri olabilir. Onları da araştır.
    Gaz yememe tabiki konjektörden olur hatta yakıt ölçersen çok yakıyordur. Çünkü yakıtı yakacak düzgün elektirik beslemesi yok

Dikkat edersen Marka universal diyor. Yerinde gördüm bunu 5 para etmez çinmalını millete iteliyorlar.
    Bunun ederi en fazla 40tl.O da enjeksiyonluya olmaz zaten de karbüratörlüyü biraz idare eder sonra yanar :D

Bundan bitane BMW F650 için denemişti bir arkadaş bağladı ve 30saniye sonra kablolar eridi ve patladı :D

Ya gerçekten orjinal alın ya da dediğim konjektörü alın.
    ssates bunu beğendi.
    ver gazı... ver çoşkuyu

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...sorunu-mu.html

Arkadaşlardan biri gs500'e tofaş konjektörü taktığını çok iyi çalıştığından bahsetmiş

Sanırım o konuda UNdocab arkadaşta yazmıştı. Olur mu gerçekten? Bilgisi olan veya deneyen var mı?

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Çalışıp şarj üretiyor da araba ile motorların sistemleri farklı. Bi süre sonra statörü bozuyor.
    Benim ilk gt650 ye takmış eski sahibi hemen söküp orjinal takmıştım(şimdiki aklım olsa tabi linkini attığım mosfetlerden alırdım)
    Yine de 3-5 ay sonra statör mefta olmuştu

Motosikleti
    Honda nc750X
    beyler cevaplar için cidden çok teşekkürler bu mosfet konjektörüde alıcam herhalde motor sorunsuz çalışsında

buda bizim düldülle foroğrafımız olsun
    ssates ve İlker41 bunu beğendiler.

Hüseyingv250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    merhaba,

2014 temmuz çıkışlı (2014 model)motosikletim satılıktır.Fiyat 11750tl.Sadece 2014 ve 2015 yaz ayları aşırı titiz kullanılmıştır.Garantisi devam ediyor.Herşeyiyle sonuna kadar kefilim.Sorunsuz tertemiz motordur.Üzerinde gerekli gördüğüm tüm aksesuarları mevcuttur.Herşey gönlünüzce olsun.Pazarlık sünnettir.İletişim:0533 439 4580

https://imageshack.com/i/pbexpO7yj
    https://imageshack.com/i/p5pJEldlj
    https://imageshack.com/i/pbRxBSexj

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    Hüseyin GV 250 sis farları çok iyiymiş nerden aldın

Hüseyingv250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı murat81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hüseyin GV 250 sis farları çok iyiymiş nerden aldın
    Murat81,
    sisleri istanbuldan aldım.sis far bağlantı demirini kendim yaptırdım 3 farklı mod var çakarlı filan
    murat81 bunu beğendi.
    HK-GV250İ

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    kışın binmediğimden motorumu yıkayıp kapalıya çektim, kromajlı yerlerine WD 40 sıktım bunun bi zararı olurmu kromlara nisan ortasına kadar çıkarmıyacağım motoru.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler