Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı Tayfune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen getiriyormuş. Motoron dergisinde de çıkmıştı Uniteks'in Indian ve Victory i getirdiği. Bir tekstil firmasının böyle işlere girmesine şaşırmıştım.
    Aslen tekstil firması ama 2005'ten bu yana Motosiklet sektörüne yatırım yapan bir firma.

Bu arada Hyosung'un fiyatlarında çok ciddi bir oynama olacağını düşünmüyorum. Üniteks'in daha uygun fiyatta olacağını belirtmesine rağmen şu anda GV250 12600 TL'ye satılıyorsa 11500-12000 gibi bir fiyatı olur diye düşünüyorum ki o da en iyi ihtimalle. Vergisiz fiyatının 7800 TL civarında olduğu kesilen faturalarda görülüyor. 7800 x 1.37 (ÖTV) x 1.18 (KDV)= 12609,48 TL anahtar teslim fiyatı. Bayilere toptan gelişi herhalde 6500 - 7500 TL fiyat aralığında. 2015 modellerinin ABD satış fiyatı 3999 $ (bkz:http://www.hyosungmotorsusa.com/new_...V250&year=2015). Bugünkü kur ile 3999 x 2,6247 = 10496,18 TL ediyor. Bizdeki 2000 TL'lik fark çok çok fazla değil. Aslında olay şu ki Hyosung'un tüm modellerinin fiyatı yüksek. Bunu kabul etmeliyiz.

Ancak yine de "bu fiyata ne motosikletler satılıyor yahu" diyerek Hyosung'u bir adım öne koyuyorum.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    uniteksi bekleyecek sabrım yok maalesef

Motosikleti
    Alıntı nagash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaslar,bu sezona daha buyuk hacimli motorla girelim istiyorum, o yuzden bir ilan verdim ilgilenenlerin haberi olsun.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-2013-model-garantisi-devam-ediyor%2Ctemiz-162754950/detay
    Benide ekleyin listeye :D zira nagash nickli arkadaşın motorunu bugün itibari ile nüfusuma geçirmiş bulunmaktayım.
    computeus, Levent E. ve blackarca bunu beğendiler.
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

Motosikleti
    GV650 EFI
    2010 EFI GV250 yerine artık abisi GV650 ile yola devam etmeyi düşünüyorum. Bir satılık bir alınık motor yani.

Yardımlarınızı ve yönlendirmelerinizi bekliyorum.

gv650 EFI olanlar nasıl, GV650 için dikkat etmek gereken kalıtsal bir hata varmı?

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı WanDoGa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2010 EFI GV250 yerine artık abisi GV650 ile yola devam etmeyi düşünüyorum. Bir satılık bir alınık motor yani.

Yardımlarınızı ve yönlendirmelerinizi bekliyorum.

gv650 EFI olanlar nasıl, GV650 için dikkat etmek gereken kalıtsal bir hata varmı?
    GV/GT 650 lerde stator ve konjektör de sorun oluyor genelde. Bunu çözmek basit ama biraz tuzlu. Bu ürünler en kalitelileri evladiyelik

Tipi Mosfet olan Shindengen marka konjektör alıyorsun ve Birebir uyumlu olduğu için Kawasaki EN 500 serisine uygun stator alıyorsun.
    Birdaha derdin tasan olmuyor.

Mosfet Shindengen Konjektör

http://www.ebay.com/itm/UNIVERSAL-MOTORCYCLE-REGULATOR-UPGRADE-KIT-SHINDENGEN-MOSFET-FH020AA-/380801823383?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash =item58a98eb297&vxp=mtr

Stator
    http://www.ebay.com/itm/Procom-ESG110-Stator-Kawasaki-El-en-ex-Models-Kawasaki-EN500-Vulcan-500-LTD-95-/321517085977?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash =item4adbe96519&vxp=mtr
    logaritma ve blackarca bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bu boşa alma konusunda debriyaj ayarını nasıl yapıyoruz ? konuları okudum ama tam olarak nasıl yapıldığını bulamadım. Daha Tam alışamadığımdan boşa almada sıkıntı yaşıyorum.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu boşa alma konusunda debriyaj ayarını nasıl yapıyoruz ? konuları okudum ama tam olarak nasıl yapıldığını bulamadım. Daha Tam alışamadığımdan boşa almada sıkıntı yaşıyorum.
    debriyajı yukarıda kavrayacak şekilde ayarlayın, sonuna kadar çektiğinizde boşa kolay geçiyor diyorlar. sanırım her modelde öyle olmuyor.

boşa almak için yarım debriyaj yaparak çok hafif kalkış yapıyorsunuz, motor hareket halindeyken hamle yaparsanız boşa geçecektir.

Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyajı yukarıda kavrayacak şekilde ayarlayın, sonuna kadar çektiğinizde boşa kolay geçiyor diyorlar. sanırım her modelde öyle olmuyor.

boşa almak için yarım debriyaj yaparak çok hafif kalkış yapıyorsunuz, motor hareket halindeyken hamle yaparsanız boşa geçecektir.
    Cevap için teşekkürler , konularda yukarı ayarlamak gerektiğini anladım ama ayarı nerden yaptığımızı bilemedim, debriyaj manetinin üzerinden mi gerdireceğiz yoksa alltta debriyaj kulağının çekildiği yerden mi gerdireceğiz onu bilemedim. Birde tam nasıl ayarlanıyor,
    biraz fazla gerdirirsek bu sefer tam kavrama yapmazsa debriyaj kaçırabilir diye endişeleniyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

İşte motorum :D

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Bugün hava güzeldi ve biraz temizlik yaptım benim akıncıya

Meytlan parlatıcı ile sildim temizledim.

Bauhaus'dan aldığım bir kaç malzeme ve yanımda taşıyabileceğim arka çantaya koymak için avadanlık kılıfı aldım ve gayet güzel bölmeleri var.

Wd40 ve lastik tamir kiti ve avadanlığın yerleştirilmiş hali

Fermuarlı gözün içindekiler;

- Reflektör yelek
    - Tükenmez kalem
    - Lastik basınç ölçer (kalemin yanındaki)
    - Fener
    - İzole bant
    - 1 çift beyaz kullan at eldiven
    - Çakmak
    - Siyah ve beyaz kelepçe cırt
    - Dayanıklı ip ve lastikli ip
    - Zımpara

Bu yukarıdaki küçük malzemeler şeffaf poşet içerisine koydum diğerleri zaten görünüyor.

- Akıllı tornavida büyük (çeşitli uçlar tornavidanın sap kısmında)
    - Akıllı tornavida küçük gondol
    - Pense
    - 17-18-19 anahtar
    - Kurbağacık
    - Tel fırça
    - Saplı yıldız tornavida
    - İnce detay temizlik fırçası
    - Saplı düz tornavida
    - Küçük anahatlar (9-10-11-12-13-14-15)
    - Falçata ve temizlik diş fırçası

ve ek olarak wd40 ve lastik tamir kiti de aldım

Bu da kapalı hali

Haydi kalın sağlıcakla.
    computeus, Sam@ ve ogzcngdk bunu beğendiler.

Attorney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv 250 / 2014
    Güzel bir set olmuş. Allah kullandırmasın

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Günaydın,
    Benim motoru satıp katılamadım hala aranıza ya, havalar soğuk diye mi hareket yok anlamadım. Nisan geldi neredeyse..

isfa67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    günaydın herkese.benzin göstergesi herkesin ışıksız mı benim ki mi öyle.eğer herkesin ışıksız ise ışıklandıran var mı?

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Tesekkur ederim.

Bunlar ana malzemeler ve takim cantasi icindeydi bende yanimda tasimak icin bunu aldim ve iyi de oldu.

Biraz daha fazlasi ve ufak tefek malzemeler var onlarda kalici uzun yolculuklarda yanima aliyorum.

cluuberzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03736066/detay

selamlar arkadaşlar

yukarıdaki motorun burada sahibi var mı yada yoksa görüntü itibariyle km model vs açıdan nasıl bir motordur.
    yorum alabilir miyim?

teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı cluuberzone adlı üyeden alıntı Mesajı göster

selamlar arkadaşlar

yukarıdaki motorun burada sahibi var mı yada yoksa görüntü itibariyle km model vs açıdan nasıl bir motordur.
    yorum alabilir miyim?

teşekkürler
    Zamanında bu ilanla ilgili bir yorum yapmıştım. Levent E. nickli arkadaşımız da kaçırmayın falan demişti. Bilmiyorum güzel görünüyor ama sahibinin tavrı benim asabımı bozmuştu. Buyrun ilgili yorum:

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene Eylül ayında bu arkadaşla konuştum mesajlaştım anlaştık. Parayı hazırladım, yanımda götüreceğim arkadaşımla program yaptık. Motoru görmeye gideceğim gün aradım "Ağğğbiee ben motoru satmaktan vazgeçtim yeaa" gibi bir cevap verdi. Üstelik Tuzla'da çalışıyor olduğumdan orta noktada buluşalım dedim yok dedi ille Bağcılar'a gelmen gerek dedi.

Ben de sırf ona inat Bağcılar'dan motor mu alınır diyerek gidip sıfırını aldım. Bilmiyorum bu çocuk arkadaşınız mı ya da bu forumdaki birisi mi ama son dakikaya kadar ben aramasam haber dahi vermedi. Sorumsuz ve saygısız.

Bence bırakın kaçsın o motor. Tabii bu benim düşüncem. Başkasına belki daha makul davranır, bilemem.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Alıntı cluuberzone adlı üyeden alıntı Mesajı göster

selamlar arkadaşlar

yorum alabilir miyim?

teşekkürler
    Motor cok temiz diye biliyorum km falan orijinal hep,uzerinde tüm aksesuar var,lastik var gayet sakin kullaniyor diye biliyorum bu acılardan gayet iyi gerisi senin bütçene kalmis.guvendigin bir servise gosterir alırsın
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    GV250
    Arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var 2012 model bir GV motorum var. Üzerindeki lastikler orjinal fakat yağışlı havada çok kayıyor. Bunun için SAVA markalı
    Ön teker: 110\90\16
    Arka teker: 140\90\15
    Almayı planlıyorum. Öneriniz ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. ..

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Ben de ayni lastikleri kullanıyorum ayni ölçülerde,üzerindekilerden daha iyiler.arka lastik icin ölçüyü merak ettin sanırım ama gayet uygun merak etme
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    GV250
    Bilgi için teşekkürler. .. Birde firmayla sipariş için görüştüğümde firmadaki satıcı "SAVA lastiklerin isminin değiştiğini yeni lastiklerin adının MITAS Olduğunu bundan sonra SAVA Lastikleri MITAS Adıyla piyasaya çıkacağını" söyledi konuyla bilginiz var mı?

Motosikleti
    Alıntı ziyar180 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkürler. .. Birde firmayla sipariş için görüştüğümde firmadaki satıcı "SAVA lastiklerin isminin değiştiğini yeni lastiklerin adının MITAS Olduğunu bundan sonra SAVA Lastikleri MITAS Adıyla piyasaya çıkacağını" söyledi konuyla bilginiz var mı?
    O bilgi doğru sanırsam. Ben MICHELIN City Grip kullanıyorum. Hiçbir virajda savrulmadım bugüne dek. Bir keresinde Tophane tarafında geç farkettiğim bir kasis yüzünden arka frene çok yüklenmiştim, motor biraz sağ sol yapıp çizgiye girdi lastiklerin iyi tutuşu sayesinde. Üstelik ıslak yollardaki performansından çok çok memnunum. Sava kullanıcıları da lastiklerinden memnun. Ben Sava kullanmadığımdan kullandığım lastikleri referans verdim sadece. Bir de bütçe olarak Sava daha uygun. Bu arada City Grip takarsanız yanak boyları orijinalden %10 daha kısa olacaktır çünkü bire bir uygun lastik pek yok sanırım piyasada bu motosiklete uygun olarak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Bunlar da fiyatları:

Ön Lastik

Arka Lastik

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:13 ----------

Tekrar siteyi inceledim ve Ön Lastikler için bizim motosikletlerimize en uygun ebatlarda bu linkteki seçenekleri; Arka Lastikler için ise bu linkteki seçenekleri inceleyebilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler