Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete benim haricimde herhangi birinin dokunmasına ben de kıl oluyorum. Umarım ciddi bir zarar yoktur motosikletinde. Ben olsam kapısına gider kıyameti koparırdım.
    evrim teorisi doğru ise maymuna henüz erişememiş varlık babam yaşında olmasaydı uçan tekmeyi atacağımda yaşı büyük birşey yapsam elimde kalır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evrim teorisi doğru ise maymuna henüz erişememiş varlık babam yaşında olmasaydı uçan tekmeyi atacağımda yaşı büyük birşey yapsam elimde kalır.

Devre kesiciyi mi aktive etti/bozdu acaba?

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı a.hakki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tersi şekilde, boşa çok kolay geçiyor ama bazen birinci vitese geçiremiyorum motoru. biraz ileri geri salladıktan sonra oturuyor 1. vitese.

size nasıl ulaşabiliriz ?
    özelden mesaj yazabilirsin veya telle arayabilirsin 5322124353

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    gv650i nickli ustanın samimi olduğunu garanti ederim çünkü aslan ustaya bizzat sordum saygılar...

isfa67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @reason667 dostum debriyaj ayarını yukarı almak konusu dısında buyuk yanılgı içindesin
    Orijinal teli hala alttaki levyeden ayarlamadım motor 48binde hesabını sen yap dandikliginin.
    80bine gelmis iki tane Gv motoru actım ikisinin de debriyaji daha degisim ömrüne yakın degildi kumpaslar da ölçüp kontrol ettik onu da söylemeliyim.ayrica ikisinin de sanzimanda en ufak aşınma yok ki bu motorlar eksik yag ve yag degisim zamanı geçmesi yüzünden kol boşaltmış iki motorudur onu da soyleyim.
    Ek bir bilgi vereyim vitesten bosa düşme konusunda;yagi boşalttığınız tapanın orda bir tapa daha var,bazıları bu tapayi yanlışlıkla acıyor,icinden düşen bos vites tutucu milinin yayini da terse koyup yerine takiyorlar ve bir bakıyorsun motor arasira vitesten çıkıyor bosa geçiyor aklinizda olsun kontrol etmekte fayda var,bunu kendi servisiniz bile yapmış olabiliyor
    peki benim sorunuma siz ne diyorsunuz?
    2007 GV 250 SATILDI
    2008 DRAGSTAR 650

İzci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı a.hakki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba. Dün itibariyle aranıza katılmış bulunuyorum hem motorda hemde gv 250 de yeni sayılırım. bilgi almak istediğim birkaç konu var ;

1) motoru çalıştırıp bir süre bindikten sonra ve/veya motor sıcakken durduğu yerde çalışır durumdayken ön taraftan sanki tıslama gibi bir ses geliyor. dün deneme amaçlı 50-60 km kadar kullandım motoru, herhangi bir sorun olmadı. sıfır olmasından kaynaklı olabilir mi yoksa götürüp göstermek mi iyi olur ?

2) zinciri ne kadar sürede bir yağlamam iyi olur (km bazında), hangi yağ benim için daha iyi olur, zincir ıslanacak kadar mı yağlamak yeterli midir ?

3) rodaj aşamasında devir saatinde 6-7 yi geçmemeye özen gösteriyorum. maksimum 70-80 yaptım. bu şekilde de devam edeceğim ilk 1000 km. dikkat etmem gereken ekstradan birşeyler var mıdır ? debriyaj kontrolünde sorunum yok. sadece motora alışamadığım için tam anlamıyla nadirde olsa kalkarken stop ettirebiliyorum

4) malumunuz havalar soğuk olduğundan kaskın vizöründe buharlanma oluyor. bunu önlemek için yapabileceğimiz herhangi birşey var mıdır ?

5) sissy bar ve yan çanta için uygun bir adres tavsiye eder misiniz ?

6) arka fren lambası frene basıldığında bana yetersiz kalıyor gibi geldi uyarı için. ayrıca öndeki lambaları da 3 lemek istiyorum. bunları da çinden almayı düşünüyorum ama "kardeş ne uğraşacan bak bizim caminin orada bi adam var baya uyguna veriyo" diyeceğiniz bir yer varsa alırım adresini

7) birkaç yorumda bujileri değiştirirsek yakıt tüketiminde olumlu sonuç getireceği yazıyordu sanki. değiştirecek olursak, hangi marka buji almamı önerirsiniz ?

çok fazla soru sordum kusuruma bakmayın dahası da var ama elzem olanlar bunlardı teşekkür ederim şimdiden.

Öncelikle hayırlı olsun. Çok memnun kalacaksın. GV 250 nin kullanma talimatını internetten indir. Bulamazsan söyle yollayayım. Orada tüm sorularına yanıt bulabilirsin.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Alıntı isfa67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorumda da var boşa geçmeme sorunu.debriyaj setini değiştim motul yağ koydum olmadı usta vites arttırıcı mil al dedi.onda sorun var geneli o oluyor dedi.nerde bulabilirim internette aradım ama ulaşamadım
    Sorun olarak bundan bahsediyorsan eger ustanı degistir derim bir debriyaj ayarını yapamamış
    Bak simdi telin yeni sanırım oradan bahsetmeye gerek yok,yag değiştireceğin zaman kapağı açıp debriyaj balatalarini bir sökuver,kumpasla kalınlıklarını ölçersin servis kitabında olması gereken ölçüler ve toleransları mevcut onlarla karşılaştır bakalım sorun var mı?
    Bunlar dısında olabilecek pek bir sey gelmiyor aklıma hilaller yamulsa belirli yerlerde yapar vitese geçmez geçse de atar falan filan yani cok zayıf ihtimal o yüzden benim düşüncem senin debriyaj telini ayarlayamadilar sanki,ya da hava filtresi tarafında geçtiği yerlerde kasan bir sey olabilir kontrol ediver.ayar yaparken biraz yukarıda kavrayacak sekilde ayarlarsan ve hala olmadıysa Gv daha iyisini sağlayamadı derim beklentin yuksek olabilir
    Kac binde senin motor?
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Sorun olarak bundan bahsediyorsan eger ustanı degistir derim bir debriyaj ayarını yapamamış
    Bak simdi telin yeni sanırım oradan bahsetmeye gerek yok,yag değiştireceğin zaman kapağı açıp debriyaj balatalarini bir sökuver,kumpasla kalınlıklarını ölçersin servis kitabında olması gereken ölçüler ve toleransları mevcut onlarla karşılaştır bakalım sorun var mı?
    Bunlar dısında olabilecek pek bir sey gelmiyor aklıma hilaller yamulsa belirli yerlerde yapar vitese geçmez geçse de atar falan filan yani cok zayıf ihtimal o yüzden benim düşüncem senin debriyaj telini ayarlayamadilar sanki,ya da hava filtresi tarafında geçtiği yerlerde kasan bir sey olabilir kontrol ediver.ayar yaparken biraz yukarıda kavrayacak sekilde ayarlarsan ve hala olmadıysa Gv daha iyisini sağlayamadı derim beklentin yuksek olabilir
    Kac binde senin motor?

Levent kardeşim bugün yukarıda kavrayacak şekilde ayarladım.Zaten çok aşırı sorunlu olmayan boş vites olayı sıfıra yaklaştı.Ama debriyaj sertleşiyor doğal olarak gerginliği arttığı için.Önerin?

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Bir iki güne alisir elin hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

Teli üst taraftan sokup icine zincir yağını da basarsan pislik falan birikip sertlestirdiyse düzelir bu arada ben arada yaptırıyorum bunu

Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    Kac binde senin motor?
    Üstünde yazan 21 bin ama benim km konusunda inancım yok. Teli değişmedim.ama debriyaj balatası ve yağı değiştirdim.kablo kısmına bakacam.başka ne olabilir

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Yav balatayi neye gore değiştirdin peki,usta dediği icin mı?onceki hali nasıldı?
    Saçma sapan sesler gelmediğine gore bir arızan yok,balatan da eski olsa ayırmaz tam tersi daha rahat edersin o yüzden sorun ayarda diye dusunuyorum,telin sacmaliyorsa da olabilir istersen once alt taraftaki bağlantıdan bir ayar yaptir,olmazsa yeni bir tel almak gerekebilir kilometren fazlaysa ama baska bir Gv kullanıp bir bak da gereksiz masraf etme bence
    isfa67 bunu beğendi.
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    Yav balatayi neye gore değiştirdin peki,usta dediği icin mı?onceki hali nasıldı?
    Saçma sapan sesler gelmediğine gore bir arızan yok,balatan da eski olsa ayırmaz tam tersi daha rahat edersin o yüzden sorun ayarda diye dusunuyorum,telin sacmaliyorsa da olabilir istersen once alt taraftaki bağlantıdan bir ayar yaptir,olmazsa yeni bir tel almak gerekebilir kilometren fazlaysa ama baska bir Gv kullanıp bir bak da gereksiz masraf etme bence
    sorunum uzun yola çıktığımda belli bir kmden sonra (70 km sonra ort.) 3 vitesden 4 e geçmedi.dediler debriyaj balatası iyi dedim aldım balata 2 kg motul.ama değişen olmadı vites boşa geçmedi.kafayı yemek üzereyim aynı motoru olan arkadaşımın şakır şakır geçiyor boşa.ayrıca çalıştırırken motor ileri gitmeye çalışıyor frene basmazsam.
    2007 GV 250 SATILDI
    2008 DRAGSTAR 650

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Dostum kafayı yiyecek bisey yok yahu,sadece arızayı bulmak lazım o kadar.debriyajinin ayirmadigi kesin,sorun da bundan kaynaklanıyor sanırım.
    Burdan ilerlersek geriye tel ve ustanın bahsettigi mil ihtimali kalıyor;sen maneti çektiğinde balatalari disari doğru itip ayırmasını sağlayan bir mil var telin bağlandığı noktadan debriyaja kadar uzunca bir mil,sorun orada da olabilir,boyu yetmiyorsa ayiramaz ama ona da bir islem yapılmadıysa o hale gelmez diye dusunuyorum o yüzden sona bırakırım o ihtimali ama ustanın biri ayar yapacam diye ucunu falan taslamış da olabilir şaşırmam dogrusu.
    Sorun telde mı diye emin ol,ayarını yaptir bakalım biraz yukarıda kavrasın,olmuyorsa diger seçenek olarak mile ve onu iten çatala dönmek lazım belki ama bu sekilde senin balatayi da aşindiriyor bu durum haberin olsun debriyaja basili sekilde gitmemeye çalış.
    Ben de bilenlere bir sorayım bakalım benim aklıma bunlar geliyor
    isfa67 bunu beğendi.

Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    Dostum kafayı yiyecek bisey yok yahu,sadece arızayı bulmak lazım o kadar.debriyajinin ayirmadigi kesin,sorun da bundan kaynaklanıyor sanırım.
    Burdan ilerlersek geriye tel ve ustanın bahsettigi mil ihtimali kalıyor;sen maneti çektiğinde balatalari disari doğru itip ayırmasını sağlayan bir mil var telin bağlandığı noktadan debriyaja kadar uzunca bir mil,sorun orada da olabilir,boyu yetmiyorsa ayiramaz ama ona da bir islem yapılmadıysa o hale gelmez diye dusunuyorum o yüzden sona bırakırım o ihtimali ama ustanın biri ayar yapacam diye ucunu falan taslamış da olabilir şaşırmam dogrusu.
    Sorun telde mı diye emin ol,ayarını yaptir bakalım biraz yukarıda kavrasın,olmuyorsa diger seçenek olarak mile ve onu iten çatala dönmek lazım belki ama bu sekilde senin balatayi da aşindiriyor bu durum haberin olsun debriyaja basili sekilde gitmemeye çalış.
    Ben de bilenlere bir sorayım bakalım benim aklıma bunlar geliyor
    Valla sevinirim.bu ayırıcı mili aradım nette bulamadım.
    2007 GV 250 SATILDI
    2008 DRAGSTAR 650

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar,
    Yeni evlendim, kısmetse yazın yıllık izinimizde eşimle motorla ege, akdeniz şeridini gezmek istiyoruz, yalnız forumun etkinlik gezi fotoğrafları bölümüne girdiğimde motorlar genelde enduro tarzı yamaha ve honda lar, bir üyemiz 125 lik yamaha ile avrupa turu yapmış, imrenmemek elde değil, hyosung gv250 almayı düşünüyordum ama açıkçası tereddüt oluştu, bu motorla sorunsuz uzun yol yapan arkadaşlar/ınız var mı? Yoksa rotayı honda-yamaha ya mı çevirmek gerekir?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Yeni evlendim, kısmetse yazın yıllık izinimizde eşimle motorla ege, akdeniz şeridini gezmek istiyoruz, yalnız forumun etkinlik gezi fotoğrafları bölümüne girdiğimde motorlar genelde enduro tarzı yamaha ve honda lar, bir üyemiz 125 lik yamaha ile avrupa turu yapmış, imrenmemek elde değil, hyosung gv250 almayı düşünüyordum ama açıkçası tereddüt oluştu, bu motorla sorunsuz uzun yol yapan arkadaşlar/ınız var mı? Yoksa rotayı honda-yamaha ya mı çevirmek gerekir?
    eğer tarz olarak cruise istiyorsanız hyosung alabilirsiniz, uzun yola bir çok kez gittim, hatta yazın sadece uzun yol yapıyorum. yükte taşır artçıyıda taşır her yere gidersiniz.
    ama tarz ile işiniz yoksa beni sıcak sulara indirsin derseniz tabiki japon markalarını almalısınız inazuma falan güzel olur mesela

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer tarz olarak cruise istiyorsanız hyosung alabilirsiniz, uzun yola bir çok kez gittim, hatta yazın sadece uzun yol yapıyorum. yükte taşır artçıyıda taşır her yere gidersiniz.
    ama tarz ile işiniz yoksa beni sıcak sulara indirsin derseniz tabiki japon markalarını almalısınız inazuma falan güzel olur mesela
    Görünüm olarak honda cbr 250 yi daha çok beğendim,
    Aslında gönlüm cruiser dan yana,
    Uzun yolda su soğutma daha avantajlı mı olur?

Motosikleti
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görünüm olarak honda cbr 250 yi daha çok beğendim,
    Aslında gönlüm cruiser dan yana,
    Uzun yolda su soğutma daha avantajlı mı olur?
    su soğutma şehir içi sıkışık trafikte motorun sıcaklığının artmasını önler, uzun yolda hava ve su soğutmanın çok farkı yoktur. zaten günümüz 4 zamanlı motorları kolay kolay hararet yapmaz. motor fırın gibi sıcaklık yaysa bile performansına etki etmiyor.

ama su soğutma tabiki motordan her zaman maximum performans almanızı sağlar. hava soğutmal motorlar fazla ısındığı zaman performansı düşebiliyor durup dinlendirmek gerekiyor. ama ben gv 250 de bunu hiç yaşamadım.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su soğutma şehir içi sıkışık trafikte motorun sıcaklığının artmasını önler, uzun yolda hava ve su soğutmanın çok farkı yoktur. zaten günümüz 4 zamanlı motorları kolay kolay hararet yapmaz. motor fırın gibi sıcaklık yaysa bile performansına etki etmiyor.

ama su soğutma tabiki motordan her zaman maximum performans almanızı sağlar. hava soğutmal motorlar fazla ısındığı zaman performansı düşebiliyor durup dinlendirmek gerekiyor. ama ben gv 250 de bunu hiç yaşamadım.
    Çünkü GV250 yağ soğutmalıdır ve yağ en etkili soğutma sistemidir. Hava + yağ derler GV250'nin soğutma sistemine ama havayı, yağı soğutmak için kullanır. Soğuk yağ da motor bloğunun içindeki parçalara nüfuz ederek şehir içi ve dışı oldukça etkili bir soğutma sağlar.

Bu arada dağ, tepe, çamur, toprak, kum filan çok takılmayacaksanız enduro almak çok lazım olmayabilir. Chopper/cruiser cinsi motorlar oturuşu en rahat türde motosikletler olduğundan uzun asfalt yolda en az yoran ve en az rahatsız eden motosikletler diye düşünüyorum. Ama toprak, mucır, patika gibi dişli lastik gerektiren yollara girmeniz muhtemelen tekerleğin tutuşunu bozacağından düşmenize sebep olacaktır. Uzun yolda da GV250'den pek şüphe etmenize gerek yok. Ciddi sıkıntılar yaşayan hiç duymadım ki ben de kullanıcısı olarak yaşamadım. 250'lik cruiser (adı üstünde gezi motoru) cinsi motosikletlerde şu anda piyasadaki en kaliteli motosiklet GV250. Tek verebileceğim tavsiye 2012 ve sonrası modellerde daha az sorun yaşayacağınızdan ötürü bu model yılı üretimli olanlara bakınız.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü GV250 yağ soğutmalıdır ve yağ en etkili soğutma sistemidir. Hava + yağ derler GV250'nin soğutma sistemine ama havayı, yağı soğutmak için kullanır. Soğuk yağ da motor bloğunun içindeki parçalara nüfuz ederek şehir içi ve dışı oldukça etkili bir soğutma sağlar.

Bu arada dağ, tepe, çamur, toprak, kum filan çok takılmayacaksanız enduro almak çok lazım olmayabilir. Chopper/cruiser cinsi motorlar oturuşu en rahat türde motosikletler olduğundan uzun asfalt yolda en az yoran ve en az rahatsız eden motosikletler diye düşünüyorum. Ama toprak, mucır, patika gibi dişli lastik gerektiren yollara girmeniz muhtemelen tekerleğin tutuşunu bozacağından düşmenize sebep olacaktır. Uzun yolda da GV250'den pek şüphe etmenize gerek yok. Ciddi sıkıntılar yaşayan hiç duymadım ki ben de kullanıcısı olarak yaşamadım. 250'lik cruiser (adı üstünde gezi motoru) cinsi motosikletlerde şu anda piyasadaki en kaliteli motosiklet GV250. Tek verebileceğim tavsiye 2012 ve sonrası modellerde daha az sorun yaşayacağınızdan ötürü bu model yılı üretimli olanlara bakınız.
    evet dediğiniz gibi hava yağ soğutma olmasının etkisi vardır elbet. mesela kış aylarında motor ısınmıyor bile, 50 km yol gidiyorum indiğimde motor bloğu ılık oluyor. bende radyatörü naylonla kapatsammı diye düşünmeye başladım artık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler