Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Alıntı Arenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Pazartesi 2013 model GV 250 alarak aranıza katıldım. Bugün biraz kullandım. Sadece görsel olarak değil kullanım ve performans olarakta iyi bir motor almışım. Tabiki soracak öğrenecek çok şey var. 1080 küsür sayfadır çok şeyler paylaşılmış fakat o kadar sayfayı okumak çok uzun zaman alır. Bu forumda güzel ama sadece Hyosung kullanıcılarının forumu olsa aranılan bilgi kategoriler halinde olsa daha kolay ulaşılabilir diye düşünüyorum. Sizin fikirleriniz nelerdir.
    ilk 1000 sayfa genelde arkadaşların sosyal ilişkileri, evlilik hazırlıkları, buluşmaya karar verilip te buluşulamama gibi etkinliklere ayrılmış...bi de modeller karbüratörlü, bu yüzden bu ilk 1000 sayfa biraz sıkıcı bu 1000 sayfayı atlatırsan forum süreklilik kazanıyor kendini okurken kaptırıyorsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    Alıntı F8rhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV250'ciler hepinize selamlar.

Ben şu an bir MCT 250 kullanıcısıyım. Türkiye genelinde var olan bir chopper club'da yelekli üyeyim. Gezi ve etkinliklerimize hep nişanlım ile katılıyoruz. Rampalı yollarda MCT 250 biraz yığılıyor. Bu da bana artık motoru değiştirme kararı aldırıyor. Ancak işim gereği her gün 40 km yol yaptığım için çok yüksek cc'lere de yanaşmak istemiyorum. Bu yüzden aklımda şu an GV 250 var.

Bahsettiğim koşullar göz önüne alındığında; artçı ile rampalarda bizi üzecek bir motor mudur? Titreşim durumları, artçı konforu (MCT ile 100 km'den sonra artçı ile ben ayakları peglerde dahi tutamıyoruz mesela) nedir? MCT'ye göre tabiki daha kuvvetli bir motor olduğunu duydum ve biliyorum ancak yine de rampalı yollarda artçım ile beni üzer mi? Eğer, evet MCT'den kuvvetli motor ancak bunla da rampalarda yığılma yaşarsın diyorsanız, daha yüksek cc'lere yanaşacağım.

Aklımda olan diğer bir soru da, karbüratör ve enjeksiyonlu modeller... Enjeksiyon daha az yakar deniyor ancak GV 250 için bu durum ne kadar söz konusu? GV 250 için karb ve enj. avantaj ve dezavantajları nelerdir? Ben şahsen karbüratörlü motosiklerleri daha çok seviyorum, ancak GV 250 için hangi seri daha sağlam ve kullanışlıdır bilmiyorum.

Kafama takılan sorular aşağı yukarı bunlar. Konu içerisinde 1000 sayfa yazı yazılmış, sorduğum sorular mutlaka daha önce cevaplanmıştır ama 1000 sayfa gerçekten yüksek bir rakam Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz, belki bi GV 250'ci arkadaşınız daha olur

Görüşmek üzere, iyi sürüşler
    Arkadaşlar selamlar, sorularımı tekrar sorayım dedim.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı F8rhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar, sorularımı tekrar sorayım dedim.
    rampaları çıkarsınız, titreşimi siz hissetmezsiniz ama eşiniz hissedebilir arkaya titreşim veriyormuş çünkü, binen arkadaşlarım söyledi. tabi mct titreşimiyle kıyaslanmaz
    yakıt çok fazla farketmiyor aralarında sadece görsel fark var birde karbratörlünün sesi daha güzel

Motosikleti
    Artık Yok...
    yakıt değerleri yabancı forumlarda okuduğum aklımda kalan k&n hava filtresi ve yağ filtresi takıldığında değerler stock değerlere göre gözle görülür düşüş oluyormuş..
    dişli değişimide belki belki bir ekonomi sağlaya bilir hızlanma ve gaz açma mantığında yazdım.. mantıken yazdım yani.

Ama yakışı cruiser olarak normal fazla değil..

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Orjinal Hyosung arka çanta ve yan çantaları (1000 küsür sayfada var mı yok mu diye bakamadım);

http://www.hyosungsource.com/index.p...oducts_id=1268

http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=306

İkisi birden alındığında 280 TL civarında kargo ücreti çıkıyor. Bir de gümrük çıkar tadından yenmez. Bunları bir şekilde fabrikaya, distribütöre getirtmenin imkanı var mıdır? Bu yönde bir çalışması veya bilgisi olan var mı?

Ayrıca şöyle bir şey de var; harley street glide benzeri rüzgarlık. Bunun fiyatı fena değil ancak boyutundan dolayı ülkemize gönderemiyorlarmış.

http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=401

Ne dersiniz? Var mı araştıran?

Not: henüz aquilam yok, kısa süre içinde olmaz ama çok hoşuma gitti bu parçalar.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal Hyosung arka çanta ve yan çantaları (1000 küsür sayfada var mı yok mu diye bakamadım);

http://www.hyosungsource.com/index.p...oducts_id=1268

http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=306

İkisi birden alındığında 280 TL civarında kargo ücreti çıkıyor. Bir de gümrük çıkar tadından yenmez. Bunları bir şekilde fabrikaya, distribütöre getirtmenin imkanı var mıdır? Bu yönde bir çalışması veya bilgisi olan var mı?

Ayrıca şöyle bir şey de var; harley street glide benzeri rüzgarlık. Bunun fiyatı fena değil ancak boyutundan dolayı ülkemize gönderemiyorlarmış.

http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=401

Ne dersiniz? Var mı araştıran?

Not: henüz aquilam yok, kısa süre içinde olmaz ama çok hoşuma gitti bu parçalar.
    bu parçalar bi arkadaşta mevcut rüzgarlık çanta ve demirleri koreden getirtilmiş kısa süre takmış sonra satın alan acemi olunca çıkarmıştı duruyor sanırım bilginiz olsun almak isteyen olursa yardımcı olurum.

hatimavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu parçalar bi arkadaşta mevcut rüzgarlık çanta ve demirleri koreden getirtilmiş kısa süre takmış sonra satın alan acemi olunca çıkarmıştı duruyor sanırım bilginiz olsun almak isteyen olursa yardımcı olurum.
    burada bahsedilen acemi ben mi oluyorum acaba kaya bey? bahsettiğiniz ürünler bendekilermi?

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Hahahhahaa:D

hatimavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahahhahaa:D
    Aynen levent bende guluyorum

Motosikleti
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdigim gibi daha aquilam yok, olmasi da en iyi ihtimalle 6 ayi gecer. Ayrica halen yamaha x city gibi bir scooter ile gv250 arasindayim, param olana kadar dusunmeye devam

mezarkabulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 350 SPT ENDURO
    YAMAHA X CİTY 250cc modeli sıfırı 10.500TL YAMAHA'dan bahsediyorum ...

HYOSUNG GV 250 12.599TL

Biri motosikletin TANRİÇASI diğeri Korenin yeni yetmesi

Nasıl oluyorda öğrenci öğretmeninden daha fazla bilgili oluyor ve aylık gelirinde boynuz kulağı geçiyor ... bu durum fazla garip ..

Motosikleti
    Alıntı mezarkabulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster

HYOSUNG GV 250 12.599TL

Nasıl oluyorda öğrenci öğretmeninden daha fazla bilgili oluyor ve aylık gelirinde boynuz kulağı geçiyor ... bu durum fazla garip ..
    Maalesed rakipsiz olmasi. Yani gv250 bir cruiser; ona en yakin secenek daelimde ve digerleri çöp. Evet çöp. Mesela regal raptorun 350cc modeli gv250 ile ayni guce sahip, rezillik. Baba markalar daha bol 250cc soksa ulkemize, zahmet edip otv olayini ogrenseler daha uygun fiyatlara daha kaliteli motorlara binecegiz ama nerdeee.

Bu arada ben kavram kargasasi yasiyorum farkettiysen cruiser vs buyuk tekerlekli maxi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mezarkabulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster

HYOSUNG GV 250 12.599TL

Arkadaş her mesajında bu motor pahalı deyip duruyorsun. Tamam ucuz demiyorum ama adamlar istediği fiyata satar, alıcı bulabiliyorsa sorun yok demektir. Şu japon ucuz bu japon ucuz deyip duruyorsun, git o japonlardan birini al o zaman ne ağlayıp duruyosun. Motosikletin tanrıçası yamaha daha ucuz, müthiş motor inazuma daha ucuz, e o zaman burada ne arıyorsun git onlardan birini al rahat et. Mesela Türkiye'de bmw motosikletleri haddinden pahalıya satmakta zirve olan bir marka, neden bmw pahalı deyip durmuyorsun da hyosung pahalı deyip duruyorsun? Pahalıysa pahalı işine geliyosa alırsın işine gelmiyorsa almazsın. Devletin sattığı benzine bile bir şey yapamıyorken özel sektördeki bir firmanın sattığı motosikletin fiyatını mı değiştirmesini bekliyorsun? Sen burada pahalı dedikçe kuralkan "pahalı satıyomuşuz lan" deyip fiyatı mı düşürecek diye bekliyorsun yoksa aramızda para toplayıp sana motor almamızı mı? Yeter artık ağlama yahu
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    tamam hyonun fiyatı çokta uygun değil ama bu sınıfta alına bilecek en iyi fiyat/performans değerine sahip motor (250 cc cruiser'dan bahsediyorum). bu arada kimse çıkıp dragstar 250 filan demesin çünkü sıfırdan bahsediyorum. ha daha iyisi varsa tabikide onu alın derim ama şunuda unutmamak lazım. türkiyeye çinliler gelmeseydi şuan 10 bin liralık motor 20-25 bin liraya satılacaktı. büyük ihtimallede gv 250 almak içinde gv 650 parası vermek durumunda kalacaktık. benim hyoda tek kızdığım konu aksesuar sıkıntısı ya özel yaptırıyoruz yada koreden getirtme durumu ikiside üç aşağı beş yukarı aynı paralara geliyor. özel yaptırmaya kalksan malum ülkemizdeki esnaf zihniyeti az çok belli (hepsi değil herkese lafım yok) kimisinin dövmediği kalıyor o derece. hatta malzeme parası şu parası bu parası diyip parça parçada olsa parasını alıp sonra yalan yanlış bir ürün verince malın arkasında durmayanlarda var. bu ve bununlar gibi sebeplerden bir çok kişi koreye yöneliyor e oradanda gelmesi bekle babam bekle hele birde gümrüğe takıldımı yandın. keşke kuralkan bu aksesuarları getirse ama yok ben buna kızıyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bekle babam bekle lik bir durum yok koreden en geç 1.5 haftada en erken 1 haftada gelir gümrüğe takılırsada öyle haım şahım bir şeyi yok %20 vergisi var aldığınız ürünün yani misal aldın 200 dolarlık şey en fazla 40 dolar vergisi olur.. onuda alırken hesap kitabını yaparsanız yani alıcağınız ürünün vergisiyle beraber hesap edip alırsanız 200 dolar ise 240 doları hazır ederseniz bir sorun olmaz.. ben çok aldım gümrüğünü ödeyip ürün 100 dolara en fazla 15-20 dolar verirsiniz.. şuda var türkiyede o akseusarlar emin olunki siz koreden alsanız sallıyorum 200 dolara gelse burda 750 tl den aşağı satılmaz..

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bekle babam bekle lik bir durum yok koreden en geç 1.5 haftada en erken 1 haftada gelir gümrüğe takılırsada öyle haım şahım bir şeyi yok %20 vergisi var aldığınız ürünün yani misal aldın 200 dolarlık şey en fazla 40 dolar vergisi olur.. onuda alırken hesap kitabını yaparsanız yani alıcağınız ürünün vergisiyle beraber hesap edip alırsanız 200 dolar ise 240 doları hazır ederseniz bir sorun olmaz.. ben çok aldım gümrüğünü ödeyip ürün 100 dolara en fazla 15-20 dolar verirsiniz.. şuda var türkiyede o akseusarlar emin olunki siz koreden alsanız sallıyorum 200 dolara gelse burda 750 tl den aşağı satılmaz..
    bu arada hyosung source'u daha öncede kullandım belki bana öyle denk geldi ama bir sissy bar 5 haftada geldi. oda şöyle 1-1buçuk haftada türkiyeye girdi ürün hop gümrüğe. gümrükte oradan oraya dolaştı (bu arada gümrük fiyat sınırlarınıda geçmiyordu). kısacası kalan 4 hafta gümrükte bir oraya bir buraya dolandı öyle elime geçti tamam herhangi bir vergi ödemek zorunda kalmadım ama sanki plütonyum getirttim gibi bir oraya bir buraya.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada hyosung source'u daha öncede kullandım belki bana öyle denk geldi ama bir sissy bar 5 haftada geldi. oda şöyle 1-1buçuk haftada türkiyeye girdi ürün hop gümrüğe. gümrükte oradan oraya dolaştı (bu arada gümrük fiyat sınırlarınıda geçmiyordu). kısacası kalan 4 hafta gümrükte bir oraya bir buraya dolandı öyle elime geçti tamam herhangi bir vergi ödemek zorunda kalmadım ama sanki plütonyum getirttim gibi bir oraya bir buraya.
    gümrüğe ikişeyden takılıyor bir fiyat bir ağırlık sizin sissybar ağırlıkdan takılmışdır.. fiyatına bakmışlardır sınırın altında olunca göndermişlerdir yada sizin eve kağıt gelmiştir siz gidip almışsınızdır.. dediğiniz gibi burda korelinin bir suçu yok adamlar yollamış koca sisy bar elinize 1.5 haftada ulaşmış.. uzamasının sebebi türkiye ayağı kore değil. ufak tefek minik ürünler 1 haftada 1.5 haftada elinizde oluyor.. bende kia var benim aracında aksesuarı türkiyede hiç yok olanlarda fahiş fiyatlar bende o yüzden koreden defalarca malzeme aksesuar getirttim arabama..

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gümrüğe ikişeyden takılıyor bir fiyat bir ağırlık sizin sissybar ağırlıkdan takılmışdır.. fiyatına bakmışlardır sınırın altında olunca göndermişlerdir yada sizin eve kağıt gelmiştir siz gidip almışsınızdır.. dediğiniz gibi burda korelinin bir suçu yok adamlar yollamış koca sisy bar elinize 1.5 haftada ulaşmış.. uzamasının sebebi türkiye ayağı kore değil. ufak tefek minik ürünler 1 haftada 1.5 haftada elinizde oluyor.. bende kia var benim aracında aksesuarı türkiyede hiç yok olanlarda fahiş fiyatlar bende o yüzden koreden defalarca malzeme aksesuar getirttim arabama..
    Logaritma galiba ya ben yanlış cümle kullandım yada sen anlamadın herneyse. hyosung firmasına laf etmiyorum ama ürünü getirenin aksesuarınıda getirmesi gerektiğini düşünüyorum. ha isteyen yine koreden sipariş etsin. ama bir malı görerek elleyerek almak var birde resimlerden bakarak bilmem anlatabildimmi. herneyse türkiyeye getirseler adamlar tabikide üzerine belirli oranda kar koyarlar ama bu seferde kargo parası olmayacak. yine hemen hemen yakın fiyatlara gelecek ama kuralkan bu tutar 100 liralık ürüne 1000 liralık fiyat çeker orası ayrı. dikkat edersen ben hyo'ya kötüdür tukakadır demiyorum çemkirmem kuralkana. yoksa farketmişsindir bende hyo kullanıyorum hyodan nefret etsem önce motorumu satarım gider x marka alırım.

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motorlar regal raptor gibi bir tarz sahibi olmadığı için forum açılsa bile çok tutmaz diye düşünüyorum eğer böyle bir topluluk arıyorsanız facebook grubumuzu vereyim, burdan çok daha aktiftir

https://www.facebook.com/groups/gv250/
    Sayfayı kuran arkadaş zahmet edip kabul ederse paylaşımları görebiliriz belki. (bir haftadır onay bekliyor.)
    Ön cam siperlik hakkındaki düşüceleriniz nelerdir yazarmısınız. mesela bizim motorlarda avantajları dezavantajları nelerdir. Ben biraz araştırdım iyi bir ön cam bulamadım bulduğumunda bağlantı parçaları yoktu. Kolları sıvayıp kendim yaptım. 4 mm flexi den orijinal camın birebir kopyasını yapıp taktım. Üzerinde cam takılı bir GV 250 görmediğim için eğim konusunda sıkıntı yaşadım. İki ayrı bağlantı yapıp her ikisinide deneyeceğim.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Arenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayfayı kuran arkadaş zahmet edip kabul ederse paylaşımları görebiliriz belki. (bir haftadır onay bekliyor.)
    Ön cam siperlik hakkındaki düşüceleriniz nelerdir yazarmısınız. mesela bizim motorlarda avantajları dezavantajları nelerdir. Ben biraz araştırdım iyi bir ön cam bulamadım bulduğumunda bağlantı parçaları yoktu. Kolları sıvayıp kendim yaptım. 4 mm flexi den orijinal camın birebir kopyasını yapıp taktım. Üzerinde cam takılı bir GV 250 görmediğim için eğim konusunda sıkıntı yaşadım. İki ayrı bağlantı yapıp her ikisinide deneyeceğim.
    grup yöneticisine mesaj atarsanız kullanıcıyım diye alır gruba. şimdi cam meselesine gelirsek bende yaz başlamadan cam taktırmayı düşünüyorum sahibinden.comda linkte bir kaç ilan var. dragstar camı uyuyor diye biliyorum ama bağlantı demiri sıkıntı bulunur ama pahalı olur. verdiğim ilanları incelerseniz belki yardımı dokunur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler