Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Alıntı chuckmak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahrimanın motora talibim burdan tüm arkadaşlara duyulur :D
    Hayirli olsun
    chuckmak bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Gv250 2014
    http://www.indiancarsbikes.in/auto-n...-269000-83097/

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

ahrimanın motora talibim burdan tüm arkadaşlara duyulur :D
    Hayırlı olsun
    m_cbc, chuckmak ve Sam@ bunu beğendiler.

chuckmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı ssates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gv250 2014
    http://www.indiancarsbikes.in/auto-n...-269000-83097/
    http://www.indiancarsbikes.in/wp-con...V-250-Side.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Hayırlı olsun
    sağolun var olun da bakalım anahtarı elimize almadan bitmiş sayılmaz :D şu motorun ölçülerini biraz büyütseler daha da güzel olacak :D

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Beyaz cok şık olmus bee.ilk motor da sifir alinmaz ki, dusurup cizersem günlerce uyku tutmaz. .

Motosikleti
    V strom
    sağolun var olun da bakalım anahtarı elimize almadan bitmiş sayılmaz :D şu motorun ölçülerini biraz büyütseler daha da güzel olacak :D
    Hayırlısı ile o da olur.

Ölçü olarak bu tarzda Hyosung'un ürettiği en büyük versiyon ST7'ler. Daha önce hiç görmedim ama GV250 ile karşılaştırıldığında 20 cm'lik boy ve 10 cm'lik aks aralığı fazlalığı var.
    Hyosung'tan GV250'lerde daha büyük ölçülerde tasarım yakın zamanda zor. Önce Gv 650 ve ST7'leri büyütürler.Modellerin arasında görünüş ve ölçü farkı olmasına dikkat ediyorlar.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    yani modeller arası farkların olması normal zaten..

orkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karburatorlulerin cogu egsozu açık kullanıyor zaten.derdimiz efi modelindeki arıza verme olayını sorgulamak,hep kulaktan dolma konuşuyoruz.egsoz su an normalinden daha yuksek ses veriyor biraz acilmis durumda.belki egsoz yaptırmak ya da acmak isteyen arkadaslar olur,bir kac gun boyle kullanıp bakacam arıza çıkacak mı diye,sonra yine eski haline getiririm muhtemelen.
    egzozda son durumlar nedir

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Genşler bugun egsozu cikarip kullandım matoru,cok küfür yedim muhtemelen.ariza göstermedi hic,o sensörler bi işe yaramıyor delin egsozu gitsin
    fi lambası patlamış olmasın? egzosun sensörleri bozuk olmasın? beyinde arızayı göstermeyi engelleyen bi bozukluk olmasın? sırf içine kurt düşürmek için soruyorum

Sirinbaba34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt07
    Herkeze Selam,

İş yoğunluğundan motorumla yaklaşık 7-8 ay ayrı kaldım.Özenle kullandığım gv 250 'in kapalı otoparkta mahsun bir şekilde beklemekte. Bu hafta Gerekli bakımlarını yaptırıp yollara çıkarız inşallah.
    Grupta akü ile ile ilgili sorunlarımı yanıtlayan Ertekin ve Rıdvana teşekkür ederim. Bosh marka yeni akü aldım.Muhtemelen akü şarj tutmuyordu.Çünkü ilk çalışmada motor zorlanıyordu fakat seyir haline geçince bir problem kalmıyor.Stop ettiğim zaman bir kaç saat sonra marşa bastığımda yine problem yok ama 1-2 gün sonra çalıştırmak işkence.Şimdi Tek sorunum -4. katta yer alan motoru nasıl yola koyacağım muhtemelen akü takviyesi yapmam gerekecek.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Egsoz ellerinizden öper,aynı durumda ve hata yapmıyor.yalniz düşük devirde çekisi düşüyor,hızlanmanız azalıyor aklinizda olsun.bunun dısında da sesi bastan beri beğenmiyorum ama denemeye devam ettim.gecen gun bir ustamız uzun yolda hata vereceğini soyledi,bir de
    Onu denesem mi diyorum
    Ama ozet olarak egsozdan guzel bir ses almanız mümkün,tek yapmanız gereken motoru satıp buyuk silindirli,dusuk devirli bir v motor edinmek..
    hyce, burdurlu1985, ssates ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

orkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eurasia Moto Bike Expo 2014 fuarına bilet olmadan girile biliniyormu ve ya bilet nerden bulurum

Motosikleti
    Hyosung GV250
    abi o değilde ufaktan kılık kıyafet ıcınde arastırma yapmam lazım şimdi rocker biri olarak choppera da bındıgımızı hesaplarsak tarzımıza uygun olmalı ustumuzdekıler.. ben bi deri yelek bi deri eldiven birde altın elbıselı adamın harlet 883 tanıtımındaki kask ve gozlugu dusunuorum ne dıorsunuz ? önerılerınızı beklıorum... saygılar :D

Motosikleti
    V strom
    Egsoz ellerinizden öper,aynı durumda ve hata yapmıyor.yalniz düşük devirde çekisi düşüyor,hızlanmanız azalıyor aklinizda olsun.bunun dısında da sesi bastan beri beğenmiyorum ama denemeye devam ettim.gecen gun bir ustamız uzun yolda hata vereceğini soyledi,bir de
    Onu denesem mi diyorum
    Ama ozet olarak egsozdan guzel bir ses almanız mümkün,tek yapmanız gereken motoru satıp buyuk silindirli,dusuk devirli bir v motor edinmek..
    Yakıt tüketiminde değişiklik oldu mu?

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    abi o değilde ufaktan kılık kıyafet ıcınde arastırma yapmam lazım şimdi rocker biri olarak choppera da bındıgımızı hesaplarsak tarzımıza uygun olmalı ustumuzdekıler.. ben bi deri yelek bi deri eldiven birde altın elbıselı adamın harlet 883 tanıtımındaki kask ve gozlugu dusunuorum ne dıorsunuz ? önerılerınızı beklıorum... saygılar :D
    sakin diyorum volkan kardesim gv ile konforlu ve uzun yillar suren bir hayat istiyorsan o kombinasyonu unut. ben de rockerim ama olay koruma olunca biraz taviz vermek durumunda kaldim.

koruma olarak sana nolan n63 veya agv k4 siyah modellerini oneririm. caberg v2rr da olabilir ama siyahi yoktu piyasada gecen yilin sonunda, su an ne durumdadir sormak lazim. fiyat olarak iyi bir kask icin min 500 gozden cikarmak lazim (sharp'tan 5 yildiz almis olanlari kastediyorum). bunun disinda 5 yildizli marushinler var ama ses ve buhar yonunden sikayetci olan cok. ben ilk aldigimda ls2'nin v twin logolu kaskini satin almistim fena degil hala kullaniyorum o da guven veren bir kask tek sorunu bugu yapmasi.

koruma olarak gecen sene fuardan cok uygun fiyata held deri ceket almistim. korumalari orta alti diyebilirim. ama soguk gecirmiyor kesinlikle kis gunu 400 km gidis 400 km gelis yol yaptim icimde de termal iclikle gayet memnun kaldim.

eldiven icin spidi tavsiye ediyorum kesinlikle, yine bir hata yaptim motomax'tan kislik sanip yaris eldiveni aldim :D 3 derece ve alti havalarda ellerimin oldugunu unutuyorum :D ama spidiler cok guzel bunun disinda apache cycles'a bakarsin orada da uygun fiyata kislik deri eldivenler var.

bunlari fuardan almaya kalkarsan muhtemel masraf ~1000 TL olacaktir.
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    işte bu ! sen bendensin ama bende zaten kask olduğundan dediğin kombinasyona para vermektense gezmeyi tercih ediyorum bari sen yap şunu çok karizma çünkü ben şimdi kendime düşündüğüm ceketi, kask, gözlüğün linkini atayım sana fikir olsun..
    Ceket bunun daha gösterişli bir modeli var ama üstüne yelek giyiceğini varsayarak bunu öneriyorum diğeri ellerinde yok.

Kask bu kategoride alabiliceğin en iyi kask bu çok dandik bir markanın 70 liraya kaskı var ama tavsiye etmem

Gözlük yurtdışından getirmeyi becerebiliyorsan orda daha ucuz

Yelek daha ucuza dana derisi yelek bulamazsın..

Yazlık eldiven bundan kulanıyorum ben bir kere düştüm elimi korudu sürtünmeden dolayı yırtılmadı.. yazın terletmiyor kışın donduruyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

Alıntı ssates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketiminde değişiklik oldu mu?
    hocam egzozu boğazdan komple açık yapmadığınız sürece yakıtta değişiklik olmaz.. egzosu komple açıp hava ayarını ona göre ayarlayıp gelen benzini arttırıyorsunuz o zaman fazla yakıp daha iyi gidiyor..
    ssates bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte bu ! sen bendensin ama bende zaten kask olduğundan dediğin kombinasyona para vermektense gezmeyi tercih ediyorum bari sen yap şunu çok karizma çünkü ben şimdi kendime düşündüğüm ceketi, kask, gözlüğün linkini atayım sana fikir olsun..
    Ceket bunun daha gösterişli bir modeli var ama üstüne yelek giyiceğini varsayarak bunu öneriyorum diğeri ellerinde yok.

Kask bu kategoride alabiliceğin en iyi kask bu çok dandik bir markanın 70 liraya kaskı var ama tavsiye etmem

Gözlük yurtdışından getirmeyi becerebiliyorsan orda daha ucuz

Yelek daha ucuza dana derisi yelek bulamazsın..

Yazlık eldiven bundan kulanıyorum ben bir kere düştüm elimi korudu sürtünmeden dolayı yırtılmadı.. yazın terletmiyor kışın donduruyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

hocam egzozu boğazdan komple açık yapmadığınız sürece yakıtta değişiklik olmaz.. egzosu komple açıp hava ayarını ona göre ayarlayıp gelen benzini arttırıyorsunuz o zaman fazla yakıp daha iyi gidiyor..
    gönderdiklerinden bir tek ceketi beğendim kardeşim :D .. yelek tırt, kaskın o tepedeki cıkıntı olmasa gorunus olarak iyi gözlük zaten standart eldiven de iyi lakin ben parmaksız düşünüyorum :D

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    gönderdiklerinden bir tek ceketi beğendim kardeşim :D .. yelek tırt, kaskın o tepedeki cıkıntı olmasa gorunus olarak iyi gözlük zaten standart eldiven de iyi lakin ben parmaksız düşünüyorum :D
    olsun zevk meselesi tabi

abiler artık güneşler çıkıooo bi istanbul turu yapsak buluşsak tanışsak

arkadaşlar ben kocaeli körfezde ikamet ediyorum adım gökhan artık bende bir gv250 sahibiyim gv250 almam ve secmemdeki en buyuk etken buradaki yazılar ve yorumlar oldu. 2 hafta önce 2012 model 8 bin kmde bu gördüğünüz motorsikleti aldım.6 ay garantisi devam ediyor dediler ama garanti neleri kapsar neleri değiştirir bilemiyorum. şimdilik gayet memnunum kafama takılan birkaç soru var onları sizlere danısmak istedim...

1. vites geçişleri cok sert debriyaj ayarından dedim bugun motorcu da ayarlatmaya calıstım daha kötü oldu calısırken bosa gecirmek tam bir işkence bu kronik sorun diyorlar ama diğer geçişlerde tık tık vuruyor sizce bu normal mi??? bu bir sorun ise garantiden çözerler mi yoksa kullanıcı hatası der itelerler mi acaba
    2. sorum ise 9 bin deviri gecince gaz yemiyor motor gitmiyor 1 2 sn sonra gitmeye baslıyor o arada sanki motor boşta gibi bas bas bagrıyor. bu normalmidir....
    3. sorum alırken ustunde olan cam cok kötü rüzgar alıyor 100 den sonra kafa sallıyor malesef camı daha kaliteli birşey alsam aynısımı olur komplemi cıkarsam diyorum..
    4.sorum cok soru soruyorum farkındayım ama aklıma takılanlar bunlar egsoz actırmak için neler yapılır bircok kimse farklı söylüyor bu egsozdaki oksiyen ölcenlere bi aparat taktırıp sanki duzgun ölcüyormus gibi yaptırıp acılıyor falan dediler ayrıntılar nelerdir ne kadar mal olur???
    5.vites pedalının ustundeki lastik yok onu nerden bulabilirim sadece demiri duruyor lastik yok ayakkabıyı malesef yırtıyor bu sekildeyken.
    6.bu modellerde yedek depo varmıdır ben baktım baktım bulamadım benzin biterse yoldamı kalcam
    7.motor için sizin yorumunuz nedir neler yapılabilir neler yapmalıyım fikir ve önerilerinizi dinlemek isterim....

şimdiden tüm herkese cok tessekkurler yardımlarınız için...

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    Alıntı gkhn41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/KDGEbl.jpghttp://i.hizliresim.com/wb9j10.jpg arkadaşlar ben kocaeli körfezde ikamet ediyorum adım gökhan artık bende bir gv250 sahibiyim gv250 almam ve secmemdeki en buyuk etken buradaki yazılar ve yorumlar oldu. 2 hafta önce 2012 model 8 bin kmde bu gördüğünüz motorsikleti aldım.6 ay garantisi devam ediyor dediler ama garanti neleri kapsar neleri değiştirir bilemiyorum. şimdilik gayet memnunum kafama takılan birkaç soru var onları sizlere danısmak istedim...

1. vites geçişleri cok sert debriyaj ayarından dedim bugun motorcu da ayarlatmaya calıstım daha kötü oldu calısırken bosa gecirmek tam bir işkence bu kronik sorun diyorlar ama diğer geçişlerde tık tık vuruyor sizce bu normal mi??? bu bir sorun ise garantiden çözerler mi yoksa kullanıcı hatası der itelerler mi acaba
    2. sorum ise 9 bin deviri gecince gaz yemiyor motor gitmiyor 1 2 sn sonra gitmeye baslıyor o arada sanki motor boşta gibi bas bas bagrıyor. bu normalmidir....
    3. sorum alırken ustunde olan cam cok kötü rüzgar alıyor 100 den sonra kafa sallıyor malesef camı daha kaliteli birşey alsam aynısımı olur komplemi cıkarsam diyorum..
    4.sorum cok soru soruyorum farkındayım ama aklıma takılanlar bunlar egsoz actırmak için neler yapılır bircok kimse farklı söylüyor bu egsozdaki oksiyen ölcenlere bi aparat taktırıp sanki duzgun ölcüyormus gibi yaptırıp acılıyor falan dediler ayrıntılar nelerdir ne kadar mal olur???
    5.vites pedalının ustundeki lastik yok onu nerden bulabilirim sadece demiri duruyor lastik yok ayakkabıyı malesef yırtıyor bu sekildeyken.
    6.bu modellerde yedek depo varmıdır ben baktım baktım bulamadım benzin biterse yoldamı kalcam
    7.motor için sizin yorumunuz nedir neler yapılabilir neler yapmalıyım fikir ve önerilerinizi dinlemek isterim....

şimdiden tüm herkese cok tessekkurler yardımlarınız için...
    1) vites gecisleri biraz serttir bu tum hyolarda boyle. bosa gecmek icin motoru ya oldugu yerde ayaginla ileri geri yapacaksin ya da cok hafif (cok cok hafif) gaz verip gecireceksin rolantiyi yakaladigin an. ben debriyaj balatalarimi 120 km once degistim su an bosa cok guzel geciyor ama ileride aynisi olacak bu motorun karakteri boyle. sorun olarak da gormuyorum hayati bir sey degil.

2)normal degildir, hic oyle bir sey yasamadim hic de duymadim enjeksiyonlularda.

3) bende orjinal cami var ruzgar gecirmeme konusunda memnunum ama goruntu olarak hosuma gitmiyor senin cam daha guzel daha kalitelisi givi var piyasada ama cam aparati bulman icin arastirmak - ugrasmak lazim, yapilabilir. yapani kadikoyde gordum yakalarsam sorcam

4) egzozu actirmamani tavsiye ederim altimizdaki 250 cc motor, ondan alacagin ses gurultu kirliligi olur bence.

5) vites pedalinin ustunde lastik yok, ben sonradan aksesuar olarak satinaldim.

6) yedek depo yok ama en azindan gostergemiz var 320 km altina dustu mu ilk opet seni bekler

7) motor icin yorumum: bir daha o sekilde yikatma elektronik aksama, sensorlere su ve kopuk kacirabilirsin. kendin yika motorunu ozel sampuan ve sungerini alip. depo icin deri kilif alabilirsin, uzun yolda kullanacaksan genis ayakliklar takabilirsin, o cin mali sissy bari degistirebilirsin.

masallah guzel gorunuyor gule gule kullan, tekerin duz bassin. bir problemin yoksa kanuni servislerinden uzak dur ki problem yaratmasinlar
    gkhn41 bunu beğendi.
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler