Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Yarın, anadolu yakasında buluşan var mı? Katılabilirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    Alıntı mehyal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha önce bahsettiğim gibi yurtdışında bir internet sitesinden getirtmiş olduğum koruma demirinin montajını hafta içerisinde yaptım. Genel malzeme kalitesi ortalamanın üstü, şekil güzel, uygulanabilirlik kolay. Tüm montaj yaklaşık 5-10 dakikayı alıyor. İşlevselliğini henüz bilmiyorum, mümkünse de bilmek istemiyorum.
    http://i.imgur.com/LMr3aLQ.jpg
    Tüm parçalar bunlar
    http://i.imgur.com/fWU9yS7.jpghttp://i.imgur.com/mbtcC3V.jpghttp://i.imgur.com/8R9BPMb.jpghttp://i.imgur.com/ClRCMQN.jpg
    Bağlantılar yukarıda görülen vida ve somunlarda yapılıyor.
    Ve son hali de böyle oluyor.
    http://i.imgur.com/2aJpPNY.jpghttp://i.imgur.com/HXe4LJH.jpg

Yalnız bir önerim olacak. Yukarıdaki vidalar aracılığıyla bağlantıyı sağlayan ara bağlantı parçalarını çok sıkmayın. Tecrübeyle sabit. Ne de olsa malzeme kalitesi ortalamanın üstü dediğim gibi.
    Demirin sekli hosuma gitti ama borunun malzemesi cok ince gibi gorunuyor
    Korumasi gerektigi zaman ne kadar korur mesele orda. .?

Motosikleti
    2012 Hyosung GV 250 & 2007 Yamaha Dragstar XVS 650
    Alıntı ALONERIDER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levent cevap ve açıklayıcı bilgilerin için çok teşekkür ederim, yolunuz buralara düşerse beni haberdar edin sizlerle sürmek isterim ayrıca yazın denize gideriz ben dediğin gibi Rıdvanın açtığı gruba üye olacağım ve buradanda takip edeceğim gelişmeleri. Sevgilerimle

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Resimden farkettim '' yukarıdan üçüncü resim '' sizin debriyaj teli yağ radyatörüne sürtüyor hem tel zedeleniyor hemde radyatör. Ben o teli tutan vidalı kelepçeyi söktürdüm ve debriyaj telini gidonun ortalarından içeriye aldırdım seste yapıyordu uzun yolda herşey düzeldi ve radyatörüde akrilik siyah boya ile rütuş yaptım.Sevgilerimle

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Mehyal arkadaşımın paylaşımını inceledim orada yukarıdan aşağıya doğru üçüncü resimde dikkkatimi çeken şey debyiyaj telinin yağ radyatörüne sürtmesi sonucu hem telin hemde radyatörün zedelendiğiydi.Benim başımada gelen bu sorunu aşağıda tekrar kopyala yapıştır yaparak açıklıyorum.sEVGİLERİMLE

Resimden farkettim '' yukarıdan üçüncü resim '' sizin debriyaj teli yağ radyatörüne sürtüyor hem tel zedeleniyor hemde radyatör. Ben o teli tutan vidalı kelepçeyi söktürdüm ve debriyaj telini gidonun ortalarından içeriye aldırdım seste yapıyordu uzun yolda herşey düzeldi ve radyatörüde akrilik siyah boya ile rütuş yaptım.Sevgilerimle
    Dikkatiniz ve öneriniz için teşekkür ederim. Montajı yaparken benim de dikkatimi çekti telde ve radyatördeki aşınma. Koruma demiri bu sıkıntıya da çare getirmiş oldu. Resimde pek gözükmüyor ama o kelepçe ile şasinin arasına yaklaşık 3 cm lik bir bağlantı parçası giriyor, böylece tel radyatörden güzelce uzaklaşıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Alıntı blackarca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demirin sekli hosuma gitti ama borunun malzemesi cok ince gibi gorunuyor
    Korumasi gerektigi zaman ne kadar korur mesele orda. .?
    Demirin çapı ve sac kalınlığı iyi markalı bir elektrikli süpürgenin borusunu aratmıyor. Ağırlığı fazla değil, keşke montajdan önce tartsaydım. Umarım yeterince koruyucudur ve yine umarım bunu görmek zorunda kalmam.
    blackarca bunu beğendi.

Motosikleti
    bence oldukça ince
    kaça almıştın ?

ALONERIDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora AR 180 31 Avantgarde
    Arkadaşlar belki paylaşıldı 1015 tane mesajı okuyamadım bana rüzğar siperliği ( ön cam ) lazım.Regal raptorun olur abi diyerek verdikleri cam olmadı hatta çatladı.Kappa camlardan bizim motorlara uyan varmı ? İstanbul da olsam özen motora gider bizzat bakardım ama malum Ayvalıkta yım. Sitesinden alabilirim ama uyarmı bilmiyorum ve buralarda sıcak bölgelerde ön cam çok gerekli değil ancak uzun yolda faydalı olduğunu biliyorum. Ayaklık takıldı bu arada ama vites ve fren pedalı ayarlanarak yukarı kaldırılmalı yoksa bot yada benzer bir ayakkabı ile dar alanda çalışmak zorunda kalabilirsiniz...Sevgi ve Saygılarımla

ALONERIDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora AR 180 31 Avantgarde
    Alıntı ALONERIDER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar belki paylaşıldı 1015 tane mesajı okuyamadım bana rüzğar siperliği ( ön cam ) lazım.Regal raptorun olur abi diyerek verdikleri cam olmadı hatta çatladı.Kappa camlardan bizim motorlara uyan varmı ? İstanbul da olsam özen motora gider bizzat bakardım ama malum Ayvalıkta yım. Sitesinden alabilirim ama uyarmı bilmiyorum ve buralarda sıcak bölgelerde ön cam çok gerekli değil ancak uzun yolda faydalı olduğunu biliyorum. Ayaklık takıldı bu arada ama vites ve fren pedalı ayarlanarak yukarı kaldırılmalı yoksa bot yada benzer bir ayakkabı ile dar alanda çalışmak zorunda kalabilirsiniz...Sevgi ve Saygılarımla
    Cam halledilmiştir...
    blackarca bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayirli olsun hocam nereden aldin..
    Mumkunse fotograf paylasabilirsen gormek isterim.Benimde camin buyuk veya kucuk boy olmasi konusunda kararsizligim var.

oguzhansan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --HYOSUNG GV250-- pinokyo bisikleti de duruyor :)
    Ya ben motoru gencotr abiden almistim, motorun on camı 324 dolar :/ gecen hasanpasa da apachecycles denilen yerde gordum. Acaba cami sokturup evde kasa da mi saklasam

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Hayirli olsun hocam nereden aldin..
    Mumkunse fotograf paylasabilirsen gormek isterim.Benimde camin buyuk veya kucuk boy olmasi konusunda kararsizligim var.
    Abi sen aldinmi yan cantalari???

Motosikleti
    evet aldım ..
    bu gun ''ahriman'la bostancıda bulustuk getirdi çantaları sağolsun.
    topkapıya kadar da sohbet ederek gıttık
    haftasonu gezısıne de gelecek ..
    bugunde sirkeciye gidebilirsem balaklava alacagım

sen de gelıyormusun ?

Motosikleti
    hyosung gv 250
    merhaba arkadaşlar.
    bu gün richa boomerang modeli düz siyah bir mont aldım. kullanıcıları varsa yorumlarını beklerim. 600 lira biraz pahalı geldi ancak 300 liraya satılan mont kendini bile koruyamayacak gibi duruyordu.

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    evet aldım ..
    bu gun ''ahriman'la bostancıda bulustuk getirdi çantaları sağolsun.
    topkapıya kadar da sohbet ederek gıttık
    haftasonu gezısıne de gelecek ..
    bugunde sirkeciye gidebilirsem balaklava alacagım

sen de gelıyormusun ?

aynen bugun yan cantalari sattim. sirada sissy bar, sosis ve puskuller var bakalim onlar kime gidecek.

memnun oldum hocam tanistigima.

slayer ugramiyor sanirim son zamanlarda topice
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

Motosikleti
    Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen bugun yan cantalari sattim. sirada sissy bar, sosis ve puskuller var bakalim onlar kime gidecek.

memnun oldum hocam tanistigima.

slayer ugramiyor sanirim son zamanlarda topice
    Mrb. Arman
    Bu gun sirkeciye gitmistim balaklava almak icin, bitane gv250 vardi cantalari nasil baglamis diye bakarken sahibiyle tanistik oda sitedenmis arka canta aradigini soyledi senin sattigi soyledim Pazar gunku gezi icin gelmeye
    calisacagini soyledi whatssap'taki gruba ekledim numarasini oradan alirsin

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    arkadaşlar motorun hava filtresi,bujiler,yağ filtresi dışında belli km lerde değiştirmemiz gereken parçaları varmı

mesela benzin filtresi, değiştirmemiz gerekiyormu?

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı mehyal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha önce bahsettiğim gibi yurtdışında bir internet sitesinden getirtmiş olduğum koruma demirinin montajını hafta içerisinde yaptım. Genel malzeme kalitesi ortalamanın üstü, şekil güzel, uygulanabilirlik kolay. Tüm montaj yaklaşık 5-10 dakikayı alıyor. İşlevselliğini henüz bilmiyorum, mümkünse de bilmek istemiyorum.
    http://i.imgur.com/LMr3aLQ.jpg
    Tüm parçalar bunlar
    http://i.imgur.com/fWU9yS7.jpghttp://i.imgur.com/mbtcC3V.jpghttp://i.imgur.com/8R9BPMb.jpghttp://i.imgur.com/ClRCMQN.jpg
    Bağlantılar yukarıda görülen vida ve somunlarda yapılıyor.
    Ve son hali de böyle oluyor.
    http://i.imgur.com/2aJpPNY.jpghttp://i.imgur.com/HXe4LJH.jpg

Yalnız bir önerim olacak. Yukarıdaki vidalar aracılığıyla bağlantıyı sağlayan ara bağlantı parçalarını çok sıkmayın. Tecrübeyle sabit. Ne de olsa malzeme kalitesi ortalamanın üstü dediğim gibi.
    hayırlı olsun ama bu demirlerden daha önce takan arkadaşlar hiç bir görev yapmadıgını ve motor yattıgında korumadıgı gibi egilerek granejlarda zarar veriyor ayrıca çok aşagıda oldugu için takılmaya sebeb oluyor. sadece görüntü olarak kullanırsınız.Kullanırken dikkatli olun. kazasız sürüşler dilerim bütün arkadaşlarıma.
    blackarca bunu beğendi.

Motosikleti
    2010 gv 250
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun ama bu demirlerden daha önce takan arkadaşlar hiç bir görev yapmadıgını ve motor yattıgında korumadıgı gibi egilerek granejlarda zarar veriyor ayrıca çok aşagıda oldugu için takılmaya sebeb oluyor. sadece görüntü olarak kullanırsınız.Kullanırken dikkatli olun. kazasız sürüşler dilerim bütün arkadaşlarıma.
    mrb arkadaşlar, bunu bilmiyorum ama bnde bu koruma demirinin orjinali var. sağlamlığı gayet iyi ve acemi olmamdan kaynaklı bi iki sefer motoru yatrdım ama koruma demiri alcak olduğundan ayaklık görevi görüyor adeta, daha onu aşıpda hiç devrilmedi. bu acıdanda cok koruyucu gldi bana..
    dört teker bedenini, iki teker Ruhunu taşır

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Merhabalar,
    Çantalar Armode marka ama model numarasını tam hatırlayamıyorum. Silifke'deki Honda bayisinin sahibi olan arkadaşım Konya'dan getirtmişti. AR750 olablir.
    Kullanış olarak çok rahatlar. Yalnız çantaları alırsanız eğer kilit bölümlerinin arkalarında kilidi sabitleyen bir vida var sık sık gevşiyor. Hatta bir defa gevşeyip düştü onun yerine anahtar göbeği bulmak için saatlerce dolaşıp durdum.
    Bunun dışında içine su almıyor. ve evet bence gayet kullanışlılar. Ancak çantaları monte ederken yan taraklarına amortisörlere değmemesi için birer aparat yaptırmayı unutmayın. bu çok önemli yok çanta kısa zamanda aşınıp kırılabilir.
    Arka çantadaki sırtlık bölümü ise ardcınız varsa inanılmaz kullaşlı. ben eşimden biliyorum uzun yolda çok rahat ediyor.
    Şimdiden hayırlı olsun. Umarım bir faydam dokunmuştur.
    blackarca bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı gerbiş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Çantalar Armode marka ama model numarasını tam hatırlayamıyorum. Silifke'deki Honda bayisinin sahibi olan arkadaşım Konya'dan getirtmişti. AR750 olablir.
    Kullanış olarak çok rahatlar. Yalnız çantaları alırsanız eğer kilit bölümlerinin arkalarında kilidi sabitleyen bir vida var sık sık gevşiyor. Hatta bir defa gevşeyip düştü onun yerine anahtar göbeği bulmak için saatlerce dolaşıp durdum.
    Bunun dışında içine su almıyor. ve evet bence gayet kullanışlılar. Ancak çantaları monte ederken yan taraklarına amortisörlere değmemesi için birer aparat yaptırmayı unutmayın. bu çok önemli yok çanta kısa zamanda aşınıp kırılabilir.
    Arka çantadaki sırtlık bölümü ise ardcınız varsa inanılmaz kullaşlı. ben eşimden biliyorum uzun yolda çok rahat ediyor.
    Şimdiden hayırlı olsun. Umarım bir faydam dokunmuştur.
    tesekkur ederım sagol

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    ewet arkadaşlar ilk göz ağrımı satmış bulunmaktayım 12500 km geçirdiğim 2012 model mondialim yeni sahibine pazartesi teslim olacak..
    artık koca oğlanla vakit geçirme zamanı geldi pazartesi hava yağ filtresi ve depriyaş balata değişimi birde bujileri değişimi yapılmak üzere antalya yolcusuyum.. debriyaj balatası olmasa kendim hallederdim ama neyse artıkk.. perşembeden itibarren hiç bir sıkıntısı kalmamış kocaoğlanla nikah tazeleyeceğim..
    tekeriniz düz yolunuz açık olsun
    saygılarrrrrr
    blackarca bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet arkadaşlar ilk göz ağrımı satmış bulunmaktayım 12500 km geçirdiğim 2012 model mondialim yeni sahibine pazartesi teslim olacak..
    artık koca oğlanla vakit geçirme zamanı geldi pazartesi hava yağ filtresi ve depriyaş balata değişimi birde bujileri değişimi yapılmak üzere antalya yolcusuyum.. debriyaj balatası olmasa kendim hallederdim ama neyse artıkk.. perşembeden itibarren hiç bir sıkıntısı kalmamış kocaoğlanla nikah tazeleyeceğim..
    tekeriniz düz yolunuz açık olsun
    saygılarrrrrr
    debriyaj balatası gvdemi değişicek.. kaç km de ki?

Motosikleti
    hyosung gv 250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj balatası gvdemi değişicek.. kaç km de ki?

müdür;
    yarın için bir programın var mı?
    bursa'nın gezmediğim yeri kalmadı. ama hep araba ile. motor ile yolculuk edecek biri lazım. öğleden sonra müsaitsen eğer???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler