Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    unkazan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV250
    bu cevabı beğenmeme butonu varmı hocam servis birtürlü çözemedi,zaten sorun eskiden gelen birşeydi,arada bizim garanti gitti.halen sorun çözülemedi onu nasıl çözeceğim :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onurizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gktgshn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estağfurullah... Merak ettiğimden sormuştum acaba ilanla ilgili bir sorun mu var diye...

Ben tekrar şansımı denemek istiyorum: Acaba bana önerebileceğiniz temiz ve hesaplı bir gv250 var mı? Yaz bitiyor ve hala düzgün bir alet bulmayı başaramadım. Bu gidişle bu sene de hevesim kursağımda kalacak = (Ankara'daki birine önerebilecekleriniz süper olur gerçekten...)
    Mutlaka görmüşsündür Ankara'da 132002875 nu.lı ilan var bilmiyorum baktın mı ya da sordun mu. Bende henüz arama aşamasında olduğumdan dikkatimi çekmişti paylaşmak istedim.

Motosikleti
    Gv250
    Alıntı aflteam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şu fren pedalından şikayetçiyim arkadaş. Motora oturduktan sonra sanki biraz içeride kalıyor. Ayakla basabilmek için ayağımı içe kıvırmam gerekiyor. Bacağım kasıyor bazen. Şu pedalın renkleri biraz alakalı birşey olsaymış iyiymiş
    Problemi buldum galiba, ayağımı koyuş pozisyonumda sorun varmış.

Ayağımı sürekli pedalın üstünde tutuyordum, sürekli bi fren kontrolü yapabilmek adına. Ama riski şu, ayağını oraya koydun mu fren boşluğunu almış oluyorsun, hatta kalın bir bot giydiğin zaman sürekli az da olsa frene basıyorsun. Artık yan mandala parmak uçlarına yakın basıyorum (tavsiyelere göre). Fren yapacağım zaman ayağımı atıyorum, ağrı azaldı

Yesiam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD sporster
    132279544 no lu ilanı gören oldumu ? Ne dersiniz alınır gibi duruyor mu

Alıntı Yesiam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    132279544 no lu ilanı gören oldumu ? Ne dersiniz alınır gibi duruyor mu
    Bence çok güzel gözüküyor. Hele ki 7000'e satsa ve motor da göründüğü temizse bence gayet de alınabilir. Ankara'dan aramasam görmek isterdim motoru. İmkanın varsa bence gör =
    Sonuna kadar her şey ya da hiçbir şey!!!

hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    Alıntı unkazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ACİL YARDIM; Arkadaşlar herkese merhaba,geçen yıl büyük bir zevkle ilk motorum olan 2011 model gv250 ile aranıza katılmıştım ve inanın çok keyifli 2012 kışa doğru motoru aldığımdan beri FI lambası arasıra yanıyordu alırken Ankara 4.44 motorla görüşmüştüm,herhangi bir sorunu yok km sensörü değişti biraz km yapınca geçer dediler,bende kargoyla sivasa götürdüm,2013 yaz motoru çıkarttım ehliyetimide aldım aktif kullanmaya başladım fakat bu FI lambası yine kafasına göre yanıyordu.Sivasta servisi olmadığı için 4.44 servisle görüştüm Ankaraya gelin bakalım dediler,Ankaraya geldim cihaz bağladılar,motorda sorun yok eski km sensörü arızasını hafızaya atmış dediler sildiler..Ertesi gün tekrar yandı ve tekrar aynı şeyi söylediler.hatta içiniz rahat etsin dediler km sensörünü değiştirdiler...FI lambası birkaçgün sonra tekrar yandı,Ankaraya tekrar geldim,Yine cihazı taktılar hiçbir sorun yok bidaha kesinlikle yanmaz eski hafıza dediler söndürdüler ertesi gün tekrar yandı bunu çözemiyoruz:(( İKİNCİ PROBLEMİM: SİVASTA servis olmadığı için 3500 km yağını ve filitresini honda servisinde değiştirmiştim,bu FI lambasıyla ilgili kuralkan ile görüştüğümde bunu söyledim,oradaki serpil ismindeki hanımefendi servis dışı müdahale diyerek benim garantimi iptal etmiş..Böyle bir yetkisi varmı?? sivasta servisiniz yok ne yapabilirim 150tl bakım için ben şehir şehirmi gezeceğim dediğimde ise ,beyfendi sorsaydınız sivasta servis yoksa almasaydınız diye saçma bir cevap verdi...
    arkadşım merhaba...öncelikle şunu söylemeliyim ki garanti kapsamı dışına çıkarmakta haklılar.ona yapabileceğin bişey yok.ben bi Volvo yetkili serviste çalışıyodum zonguldaktan-kastamonudan-karabükten servise bakıma gelen araçlar vardı.sırf garanti kapsamı dışında kalmamak için.ama bayanın verdiği cevap çok saçma
    bendede 2010 model gv250 var benimde FI lambam arada sırada yanıyordu ve bu ara sıralar gidonu çevirdiğim zamnlar oluyodu deponun önündeki plastik kaplamaları söküp km saati tarafından gelip depo altına giren tesisatı kontrol edip FI lambasının soketini buldum temizledik düzenledik kablo sürtünme etkisi ile biraz soyulmuştu güzelce izole ettik şuan bi sorun yok ama yinede arada sırada stop ediyor 4.44 motora bende gittim öyle servis olacaksa hiç olmasın bence sağdan soldan duyduğumuzla kendimiz daha iyi şeyler yapıyoruz bence...
    unkazan bunu beğendi.
    live to ride...ride to live...

benım motor alalı 6 gun oldu sanırım bendede yanıyor kronik bişey gibi beni yolda bırakmadığı surece sorun yok bu arada motoru aldım fren kombınasyonu haric surmeyede basladım sadece genelde on fren kulanıyorum arka frenle birlikte sıkmayı alıskanlık edınmezsem basıma iş alıcam donerken falan tehlıkelı oluyor istanbulda olan arkadaslar bulustugunuz oluyormu hıc sızın yazın bu guzel zamanlarında bende katılmak isterim saygılar

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    İste Süleyman Serisinde boyle boş yere yanmazdi arıza lambası..hyosung cok bozdu kendini cook

g_gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    herkese iyi forumlar.2006 model 06 plakalı gv250ım ıcın aldıgım trafık sıgortası fiyatı 172tl! Geçen sene 113tl ödemiştim.Bu nasıl iştir böyle..

hamzasirek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV250
    Alıntı xonurhanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım motor alalı 6 gun oldu sanırım bendede yanıyor kronik bişey gibi beni yolda bırakmadığı surece sorun yok bu arada motoru aldım fren kombınasyonu haric surmeyede basladım sadece genelde on fren kulanıyorum arka frenle birlikte sıkmayı alıskanlık edınmezsem basıma iş alıcam donerken falan tehlıkelı oluyor istanbulda olan arkadaslar bulustugunuz oluyormu hıc sızın yazın bu guzel zamanlarında bende katılmak isterim saygılar
    bendede o fren sorunu var hala ayak frenini kullanamıyorum 2 sefer dönüşte ön frenle yatırmasamda sallandım toparladım hemen Allahtan süratim düşüktü, bi eğitime gitmek şart gibi duruyor.Kartal Pendik civarlarında 06 plakalı gv250 görürseniz benim selamlaşır tanışıp muhabbet ederiz.

lion05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XVS650A
    Alıntı xonurhanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha hıcbır aksesuar almadım bulmakta zor sanırım sısıbar ve koruma demırı bulamadım sadece boya koruması yaptırdım motora bıde benzın deposuna cızıklerı gıdermek ıcın pasta gıbı bısey yapıldı sıfır olmasına ramen yuzeysel cızıkler vardı motorda boya kalıtesı cok duzgun gelmedı bana peceteyle bıle cızebılıyosun benzın depsunu onun dısında cok basarılı buldum motoru fıtes ısıde bıraz düzelırse tadından yenmıcek bir motor rodaj sırasında devırı kacın ustune cıkarmamamı onerırsınız acaba?
    hayirli olsun dedigin gibi boya olayini bende zayif buldum araba gibi degil bende motoru yeni aldim ozel bez kullaniyorum bide ince ciziklar icin pasta aldim sisy ile ayak basamagini deltadan al tekrar hayirli olsun

İkinci el bir gv250 aldığımızda kanuni olarak harcamamız gereken miktar ve prosedür nedir acaba? Plaka, sigorta vs. gibi?

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı g_gokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi forumlar.2006 model 06 plakalı gv250ım ıcın aldıgım trafık sıgortası fiyatı 172tl! Geçen sene 113tl ödemiştim.Bu nasıl iştir böyle..
    seninki yine iyi 2007 model 34 plakaya en asagı 460 cektıler. bekledık bin bir yerden teklif aldık 235 e yaptırdık
    Gidonda Eşşek Varsa , Deponun Altında Kaç Beygir Olduğunun Bir Önemi Yoktur..

Darklore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Vt750 Shadow
    Evet sonunda siperlik sorunumuda çözmüş bulunmaktayım biraz işkenceli oldu ama oldu :D
    Permatiq59, hyo kenan, gktgshn ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    güle güle kullanın.. nice sinek yağmurlarına

Motosikleti
    NAKED
    Alıntı Darklore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sonunda siperlik sorunumuda çözmüş bulunmaktayım biraz işkenceli oldu ama oldu :D
    http://k1307.hizliresim.com/1c/t/qs8nn.jpg
    bağlantıyı nasıl yaptın

hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    Alıntı Darklore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://k1307.hizliresim.com/1c/t/qs8nn.jpg
    hayırlı olsun güle güle kullan siperliği nerden tedarik edebiliriz?
    live to ride...ride to live...

Motosikleti
    GV250
    daha 2gün öce 34 plaka 2012 model için 340 ödedim trafik sigortasını.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Alıntı gktgshn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el bir gv250 aldığımızda kanuni olarak harcamamız gereken miktar ve prosedür nedir acaba? Plaka, sigorta vs. gibi?

97 TL noter ücreti ödedim. onun haricinde bi masfafı yok. bi de sigorta yaptırdım ama o plakaya ruhsat sahibine göre farklılık gösteriyor. ben 34 plaka için 340 ödedim mesela.

tazman06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    önden gelen vızıltı sorununa sanırım bir cevap buldum bu vızıltı ya göstergelerden geliyor yada ön fardan, ön fara hafifçe vurunca vızıldıyor sökmem gerekecek söktüğüm zaman her halde sorun çözülür gibime geliyor
    m_cbc ve hyo kenan bunu beğendiler.

g_gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seninki yine iyi 2007 model 34 plakaya en asagı 460 cektıler. bekledık bin bir yerden teklif aldık 235 e yaptırdık

Devlet baba bizi zengin sanıyor herhalde,motor kullanıyoruz ya !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler