Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    Alıntı emperor42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    131867925 nolu ilan hakkında görüş alabilir miyim_? şimdiden teşekkürler...
    km çok fazla diilmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

Alıntı borg63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar arka fren balata değisimi kac para bilgisi olan var mı?
    ankara yibadan bi arkadaşım 20tl almıştı ama orjin diildi.işçilik ne kadar tutar bilmiyorum.aile dostu bi ustamız var oraya götürüp değiştirmişti
    live to ride...ride to live...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pitcher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Son 2 gündür 80-90km arası veya yukarısı hıza ulaştığımda max. 100km yerini tam kestiremediğim ama ön taraftan göstergelerin o taraftan bir cızırtı, zırıltı sesi geliyor. (rüzgarda anahtar yada bozuk para çarpması metal sürtmesi gibi)
    Biraz yavaşladığımda ses kesiliyor, başlarda anahtarlığım sürtüyor zannettim ama anahtarlıksız denedim yine aynı ses oldu. Sizce neyden kaynaklanıyor olabilir?
    (Not: Henüz 350km'deyim ki Rodaj dolayısı ile çok zorlamıyorum.)
    Arkadaşlar benzer bir sorun şu anda bende de var.Motosiklet henüz rodajda,5500 devir civarı ön taraftar küçük bir zırıltı sesi geliyor.Benzer sorun ile karşılaşıp kaynağını bulan var mı?@Pitcher'a özel mesaj attım ama bir süreden beri foruma girmediğinden cevap vermedi henüz.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

O problem bende de var 4500-5000 devir arası bi cızırtı var daha önce de sikayet eden oldu ama net bi cevap bulunamadı hatta ben servise sordum bakım yaptırırken baktılar bisey yok dediler ben de öle kullanmaya devam ediyorum bulan olursa bana da bildirsin

Alıntı borg63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O problem bende de var 4500-5000 devir arası bi cızırtı var daha önce de sikayet eden oldu ama net bi cevap bulunamadı hatta ben servise sordum bakım yaptırırken baktılar bisey yok dediler ben de öle kullanmaya devam ediyorum bulan olursa bana da bildirsin
    Bana da çok önemli bir şey değilmiş gibi geliyor.Belki de motosikletin normal sesi öyle.Ama malum ben biraz pimpirikli bir adamım. Sanki radyatörden geliyormuş gibi geliyor.1000 km bakımda ustaya bir gösteririm.Kendim de bakacağım çözüm bulursam burada açıklarım.

Motosikleti
    2010 gv 250
    slm arkadaşlar.
    http://www.hyosungsource.com/index.php?main_page=product_info&cPath=71&products _id=488&zenid=ujqfa8g2flufusr1e6ofsr3k60
    bu koruma demirini kullanan warsa bana sağ taraf için bir kaç tane resmini çekip gönderebilirmi. zira bnm aldıgım motorun ustudede var ama sanki bişiler ters gibi bir çek etmek istiyorum sadece

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

bir şey daha orucam arkdaşlar, motorla yol yapıyorum bi sur ısınıyor. ama ışıklara yada sıkışık bir trafiğe dek gelip durunca rolan ti yavaş yawaş düşüp stop edior motor. ba zende stop eteden tam hareket etmek için vitese atttığımda stop ediyor. ve vitesdeyken çalışmıyor meret heme. illa boşa almak gerekiyor.

bu ikisinin sebebi ne olabilir??

m_cbc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da çok önemli bir şey değilmiş gibi geliyor.Belki de motosikletin normal sesi öyle.Ama malum ben biraz pimpirikli bir adamım. Sanki radyatörden geliyormuş gibi geliyor.1000 km bakımda ustaya bir gösteririm.Kendim de bakacağım çözüm bulursam burada açıklarım.
    cızırtı gibi gelen ses yolcu ayaklığının altında üçgen bir parça var onun ortasında da yuvarlak hareketli bir parça var tahminen belli devirlerde o hareketli parçanın titreşiminden kaynaklanıyor olabillir

Alıntı m_cbc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cızırtı gibi gelen ses yolcu ayaklığının altında üçgen bir parça var onun ortasında da yuvarlak hareketli bir parça var tahminen belli devirlerde o hareketli parçanın titreşiminden kaynaklanıyor olabillir
    Yarın orayı da bir kontrol edeceğim.Ama ses sanki ön taraftan geliyor.Ses gelirken radyatöre elimle dokunduğum da ses kesildi gibi oldu yada bana öyle geldi.Ama arka ayaklıkları da kontrol etmekte fayda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Alıntı ns_elessar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar.
    http://www.hyosungsource.com/index.php?main_page=product_info&cPath=71&products _id=488&zenid=ujqfa8g2flufusr1e6ofsr3k60
    bu koruma demirini kullanan warsa bana sağ taraf için bir kaç tane resmini çekip gönderebilirmi. zira bnm aldıgım motorun ustudede var ama sanki bişiler ters gibi bir çek etmek istiyorum sadece

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

bir şey daha orucam arkdaşlar, motorla yol yapıyorum bi sur ısınıyor. ama ışıklara yada sıkışık bir trafiğe dek gelip durunca rolan ti yavaş yawaş düşüp stop edior motor. ba zende stop eteden tam hareket etmek için vitese atttığımda stop ediyor. ve vitesdeyken çalışmıyor meret heme. illa boşa almak gerekiyor.

Enjeksiyonlu bir motosiklette rolanti kendi kendine çok fazla düşüyorsa yada yükseliyorsa ya rolanti motoru bozuktur,ya beyinde rolantiyi ayarlayan kısım sorunludur ya da en iyi ihtimal buji kablolarında buji piposunda yada bujide bir sorun olabilir.Aynı durum arkadaşımın 2013 model GT 250 R da meydana geldi,buji ve bağlantıları kontrol edildi bir şey çıkmadı,rolanti motoru değişti yine sorun çözülmedi şimdi yine garantiden yeni beyin sipariş etti servis.Beyin değiştikten sonra sorun çözülür diye umut ediyoruz.
    ns_elessar bunu beğendi.

m_cbc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın orayı da bir kontrol edeceğim.Ama ses sanki ön taraftan geliyor.Ses gelirken radyatöre elimle dokunduğum da ses kesildi gibi oldu yada bana öyle geldi.Ama arka ayaklıkları da kontrol etmekte fayda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Enjeksiyonlu bir motosiklette rolanti kendi kendine çok fazla düşüyorsa yada yükseliyorsa ya rolanti motoru bozuktur,ya beyinde rolantiyi ayarlayan kısım sorunludur ya da en iyi ihtimal buji kablolarında buji piposunda yada bujide bir sorun olabilir.Aynı durum arkadaşımın 2013 model GT 250 R da meydana geldi,buji ve bağlantıları kontrol edildi bir şey çıkmadı,rolanti motoru değişti yine sorun çözülmedi şimdi yine garantiden yeni beyin sipariş etti servis.Beyin değiştikten sonra sorun çözülür diye umut ediyoruz.
    dediğim yer fotoda işaretledim

hyo kenan bunu beğendi.

Motosikleti
    arkadaşlar dediğiniz seslerden benim motordada var 60km üstü hızlarda hatta 80-90km hızda daha belirgin olmak şartı ile bi zırıltı benim makinadada var sanki ön çamurluk ses yapıyomuş gibi...geçenlerde ön tarafta ne kadar ses yapabilcek malzeme varsa hepsini kontrol ettim hepside sapa sağlam m_cbc mehmet arkadaşımızın dediği gibi o kapak boş gibi vibrasyona ve ses yapmaya çok elverişli güzel kontrol edip (hatta sağ taraftakinide) izalosyon yapıp denemekte fayda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:48 ----------

Alıntı ns_elessar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar.

benzer sorun benim motordada var kerdeşim.cumartesi emekteki 4.44 motora gittim ama aldığım cevaplar beni pek tatmin etmedi.adamlar pc ye bile bağlamadılar yok buji dediler vırt dediler zırt dediler.bende çıktım geldim...ama benim motor stop edince vitesteyse bile çalışıyor sorun yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:41 ----------

bu arada bugün akşam saat 16:30da benim makinayı muayeneye götürcem
    ns_elessar bunu beğendi.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    arkadaslar vıdeo cekemedım ama merak eden arkadaslar için foto ile bakımı anlatmaya calısıcam. önce sürücü koltuğunu söküp resimde işaretli yerdeki 2 adet metrik 6 (10 anahtar) cıvatayı söküp depoyu söküyoruz. deponun vanasını kapalı konuma alıp benzin hortumunu sökün depoyu kaldırınca şamandranın soketini göreceksiniz 2 kablolu onu sökün ve depo kucakta

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

üst silindir gayet kolay. alt silindir buji değişimi için biraz uğrastırdı koruma demiri ve yağ radyatörünün bağlantısını sökmek zorunda kaldım. bujiler bayağı içerde duruyor pipo boyundan anlıyabilirsiniz.

[IMG][/IMG]

bu arada alttan yağ tapasını boşanırıp yağı süzülmeye bırakıyoruz yine 10 lokma anahtarla yağ filtresini söküp hava alıp daha cabuk süzülmesi için bekliyoruz.

[IMG][/IMG]

hava filtremiz en kolay değişen parca bir yızdız tornavida yardımıyla deponun sağ altındaki kutucuğu söküyoruz önce dış nikelaj kutu ardından iç hava filtresi kutusunu söküyoruz. hava filtresi kutusunun üzerinde gv125 yazması şaşırttı beni

[IMG][/IMG]

e bu kadar sökmüşken elektrik kablolarına bi göz atıyoruz. sis ampüllerini değiştiriyoruz.. benzin filtresi ve eskimeye başlamış benzin hortumlarını değiştiriyoruz...

[IMG][/IMG]

depo sökükken birden sağdan inceliyoruz.. silindirlerde terleme vs varmı diye.. Maşallah diyelim.. 2007 model 33bin km oldu.. hala kız gibi.. bakarsan bağ bakmazsan dağ olur mantığıyla bakıma cok önem veriyoruz..

[IMG][/IMG]

Son olarak bir Maşşallah'ı esirgemeyin
    Yardımcı olabiliysem ne mutlu bana.. TEKERİNiZ DÜZ BASSIN...

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    GV250
    fiyat bana cok cazip geldi. sizce nasıl_? alınır mı bu fiyata bu kmde_?

Motosikleti
    GV250
    arkadaşlar merhaba.
    motora yeni başlıyorum ve aylarca süren araştırmaların ardından gv250'ye karar verip geçen hafta aldım motoru. bu hafta içi teslim edilecek, umarım tabi.
    Birkaç konuda önerinize ihtiyacım var. fiyat-kalite performansı açısından önerebileceğiniz kask ve ceket var mı? ayrıca sanırım koruma demiri konusu gv250 için sıkıntılı biraz, nerede yaptırabilirim? son soruda teker konusunda. kendi orijinal tekerleri ne ölçüde güvenilir, yoksa yeni teker almam gerekir mi?
    teşekkürler...

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı ortegus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.
    motora yeni başlıyorum ve aylarca süren araştırmaların ardından gv250'ye karar verip geçen hafta aldım motoru. bu hafta içi teslim edilecek, umarım tabi.
    Birkaç konuda önerinize ihtiyacım var. fiyat-kalite performansı açısından önerebileceğiniz kask ve ceket var mı? ayrıca sanırım koruma demiri konusu gv250 için sıkıntılı biraz, nerede yaptırabilirim? son soruda teker konusunda. kendi orijinal tekerleri ne ölçüde güvenilir, yoksa yeni teker almam gerekir mi?
    teşekkürler...
    koruma demiri ve demiri ve sisi bar konusunda yardmcı olurum bende var 5322124353
    ortegus bunu beğendi.

Motosikleti
    Gv250
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koruma demiri ve demiri ve sisi bar konusunda yardmcı olurum bende var 5322124353
    Sizde orjinal koruma demiri mi var?

tatarpdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok Alma Aşamasında...
    Arkadaşlar Merhaba...

Henüz bir motosiklet sahibi değilsem de sizin de bilgi desteğinizle bir motosiklet almak istiyorum. Forumdaki yazı başlıklarının bir kısmını okuduktan sonra üye olmak ve size danışmak istedim. Başlangıç olarak gv250 düşünüyorum bir kaç tane ilan numarası vermek istiyorum. İlanlar ve motorların durumu ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Ayrıca bu model ile uzun yol yapabilir miyim? örneğin tek seferde 450 - 500 km kadar gidebilir miyim ?

İlan numaraları: 132002875, 131076971, 96267643, 120319639

Bir Arkadaşım (kendisinin yamaha xvs650 dragstarı vardır); uzun yolda bana sorun çıkaracağından ve diğer motorların (kendisininkini kastederek) gerisinde kalacağını söylemekte. Bilgilendirmeleriniz için şimdiden çok Teşekkür Ederim.

hgdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano wolf s
    hyosung kullanıcıları cümleten merhaba,
    bir zamandır salcano wolf s 125 cc lik motorumu değiştirip 250 cc lik başka bir motora geçmeyi planlıyordum bu aradada diğerlerini ve hyo'yu biraz araştırdım fiyat fayda ve fiyat kalite göz önüne alınırsa hyo mantıklı geldi.olumlu olumsuz pekçok eleştiriside olsa kullanıcıları genellikle memnun(kimse yoğurdum ekşi demezmiş ama) ve ben inanıyorumki hyo lar güzel motor mesela benim motor salkanoyuda pek bilmezler ama iyi motordur çindistan gibi durmaz pek. ne varki Konyada elle tutup gözle görüp selesine oturup altına yatıp üstüne çıkabileceğim nasıl oldu yakıştımı oldumu olmadımı diyebileceğim bir motor yok varsada ben tanımıyorum. ne dersiniz gv250 mi yoksa gt250 mi almalı ikiside farklı kasa diyeceksiniz haklısınız lakin ikiside hoşuma gidiyor iyisini temizini ucuzunu bulursam ak kara demem kasa farketmez almaya çalışırım imkanlarım el verdiğince. birde karbüratörlümü yoksa efi'limi almak lazım hangisi iyi yakıtta ne kadar farkediyor. arızada hangisi sıkıntı olur (elbetteki efi) yapacağı yakıt tasarrufu için değermi efi almaya. ve kaç yılından sonr başlıyor efi ler.
    ilgi ve alakanız için çok teşekkürler.

not: 2011 model salcano wolf s ile takasa girecek varmı?

Motosikleti
    KapÇık
    yeni arkadaslar hos geldiniz. uzun yolda sıkıntı cıkaracak bı makına degıl gv250 ler. forumu takıp edın aldıgım günün ertesi 1200 km gittim.. tık demedi. demiyeceğini de biliyorum.. bakım bakım bakım... ve bilinçli kullanıcı...

tatarpdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok Alma Aşamasında...
    Merhaba Mehmet Bey;

Kesinlikle titiz bir adamım ve bakım konusunu gayet ciddiye alan birisiyim. Ancak malumunuz henüz motosiklet alamadım. Gönderdiğim ilan numaralarını inceledikten sonra beni yönlendirebilir misiniz. İlginiz için teşekkürler.

Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı tatarpdr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Mehmet Bey;

Kesinlikle titiz bir adamım ve bakım konusunu gayet ciddiye alan birisiyim. Ancak malumunuz henüz motosiklet alamadım. Gönderdiğim ilan numaralarını inceledikten sonra beni yönlendirebilir misiniz. İlginiz için teşekkürler.
    gönderdiğiniz ilanların hepsine baktım. benim motorumda 2007 model ve ilk motorum değil. bir sezonda 3 aşağı 5 yukarı ne kadar km yapılır az cok tahmin edebilirim. 2007-2005 model makinaların. 7000-10000-15000 km 'de olması nadir görülecek bir durum.. olmazmı olur.. ama hepsimi olur yakından incelemek gerek.
    hyo kenan bunu beğendi.
    Gidonda Eşşek Varsa , Deponun Altında Kaç Beygir Olduğunun Bir Önemi Yoktur..

Motosikleti
    Alıntı tatarpdr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba...

Henüz bir motosiklet sahibi değilsem de sizin de bilgi desteğinizle bir motosiklet almak istiyorum. Forumdaki yazı başlıklarının bir kısmını okuduktan sonra üye olmak ve size danışmak istedim. Başlangıç olarak gv250 düşünüyorum bir kaç tane ilan numarası vermek istiyorum. İlanlar ve motorların durumu ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Ayrıca bu model ile uzun yol yapabilir miyim? örneğin tek seferde 450 - 500 km kadar gidebilir miyim ?

İlan numaraları: 132002875, 131076971, 96267643, 120319639

Bir Arkadaşım (kendisinin yamaha xvs650 dragstarı vardır); uzun yolda bana sorun çıkaracağından ve diğer motorların (kendisininkini kastederek) gerisinde kalacağını söylemekte. Bilgilendirmeleriniz için şimdiden çok Teşekkür Ederim.
    kardeşim hoş geldin diyeyim.gerçi bende yeniyim ama verdiğin ilan numaralarına bi göz attım.resimden bişey anlaşılmaz esasında yakından bakmak lazım ama izmirde iki tane ilan var bence onları ele derim.gösterge bölgesi ve gidon civataları sıkıntıya girmiş gibi ve bi tanesinde daha orjin SHİNKO lastikler duruyo.kaç sene geçmiş sen hesapla taş gibi olmuştur o lastik ayrıca ben 2010 madel gv 250lim ile bi hafta sonu ankaradan kayseri ordan ürgüp nevşehir ve konya yolu üzerinden ankaraya dönüş yaptım yaklaşık 950km civarı yol yaptım çok şükür tık demedi...ben tavsiye ederim.tipi güzel tork o biçim zaten yakıt sarfiyatıda düşük daha ne olsun ki?
    live to ride...ride to live...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler