Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    benim şahsi düşüncem eğer artçılı kullanacaksanız gt250 yi eleyin.sym yi de eleyin bence..geriye inozuma ve gv250 kalır.burada artçı rahatlığı için suzki biraz ağır basabilir ama sonuçta iki farklı tarzda araç.gv250 nin de kendine göre avantajları var inozumanın da..burada sizin tarzınız önemli..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    Sevgılı ilker bey tesekkurler yorumunuz ıcın fakat ben bu “tarz” olayını hıc anlamıyorum. Benım ıcın kesınlıkle ama uygunluk ve kullanıslılık cok daha onemlı. Benım tarzım yarıs motorudur dıye ıllakı sehır ıcı kullanım ıcın 1000cc yarıs motoru almak cok anlamsız olur . Suzukı ınazumaya acıkcası ben hıc ısınamadım zaten servısler ve yedek parca malıyetı, bakım masrafı daha yuksek olur gıbı gelıyor bana. Gt250 naked artcı ıcın rahatsız mı ? Bızım gv250 de artcı konforu ne durumda ?

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    sym wolf çok güzel motor yakından inceledim malzemesi çok kaliteli duruyor ama kendi klansmanındaki motorlardan bariz olarak küçük tarz olarak ilker beye katılıyorum senin söylemek istediğinle aynı şey aslında rahatlık ve tarz anlayışı şöyle söyleyim bir kardeşim geçenlerde hondanın 600 lük olması lazım bir racingini aldı muğlaya gidicem bununla dedi olum belin ağrır dedim olurmu abi dedi bir yatarım buna bir kapatırım dedi mesela ben 50 km süreyim belim tutuluyor tarz olayı bu yani sevdiğin sürüş şekliyle alakalı ben yaslanıyorum gv 250 ye ohh kaç km olması sorun değil ama arkadaşlar ne düşünürler bilemem ama bence özellikle sıkışık trafik için uygun değil gv şöyle şehir dışı olacak 110- 120 düşmeden tadından yenmiyor ama eşinle şehir içi diyorsan symnin scooterlarına bak derim nacizane teklifim

lion05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XVS650A
    selam herkeze uzun suredır motor almak ıstıyordum forum sayesınde karar verdım gv 250 kesınlıkle yamaha tabıkı ıyı ama arastırdıgım kadarıyla bana en uygun motor gv 250 hazıranda ehlıyet sınavına gırcem agustostada sanırım ehlıyetı alacam motoru ya hazıranda yada bır sonrakı partıde alacam yanlız gecen gıttıgım servıs motor ıcın sade kulanıma uygun dedı o aklıma takıldı yanı on cam sısbar ve yan canta konulmaya uygun degılmıs bazı yerlerı delmek gerekır dedı o aklıma takıldı ama resımlerde aksesuar gordum bu konuda bılgısı olan arkadas varmı ayrıca ıkı servısle gorustum ıkısıde manavda karpuz almaya gelmıs bırı gıbı davrandı adamlar dogru duzgun ılgılenmıyor ben adamların pesınde kostum kı musterı benım en sonunda bırını payladım dayanamadım cunku

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi sallamışlar.motorun yeteri kadar deliği var zaten ekstra delme gibi bişi yok ben yapmadım.yaptığım tek delme işi egzoz içindi..çanta ve cam için delme yok ama çanta için daha uzun vidalar alıyorsun o kadar.tamamen sallamışlar..bu servislerle işimiz gerçekten çok zor.

Motosikleti
    yamaha XVS650A
    servısler le gercekten ısımız var ben daha almadan anladım bunuaraba alamaya gıtıgınızde adamlar her turlu ıkram ve alakayı gosterıyorlar bunlar ıse alem adama dıyorumkı motoru burdan alırsam kaskı montu vs burdan alacam artı servısede buraya getırecem ben musterıyım kım bana daha alakalı davranır daha duzgun olursa ordan alacam unutmasınlarkı bız onlara gebe degılız onlar bıze muhtac musterı olmazsa ıs yapamazlar ben denızcıyım gemılerde uzun yılar calıstım meslegım elektrık ama gemı makınesı sokumunde bende bulundum elım yatkındır gecen hava kompresoru pıston kırmıs ben tamır etım demek ıstedıgım servıse verecegıme ben yaparım bakımını bu zırzoplarla ugrasmaktansa en son bır konudada sıze fıkır vermek ısterım tanıdıgım korelıler var adamlar sunu soluyolar korede ıscılık cok duzgun ve benım gordugum adamlar cok dısıplınlı bızım gıbı herseyden anlamıyolar yanı demek ıstedıgım adam her boka burnunu sokmuyor bıldıgı ısı en ıyı sekılde yapıyor korede yapılan hyudaı ıle turkıyedekının ıscılıgı farklı bu yonden sanslı gv kullanıcıları

Motosikleti
    Artık Yok...
    motor satış kültürü araba gibi değil ne yazık ki bizde.. bu işi gerçek meslek olarak yapan insan çok çok az eski insanlar var.. bir avuç insanlar zaten bu insanlarda camiyada bilinir tanınır sevilir.. Bir kaçıda benim eski dostumdur..

geri kalan ne yazık ki satıcılar bilhassa çin motoru satanların hepsi değil belki ama çoğu ya beyaz eşya satıcıları yada bu işi yan iş ek iş olarak yapan insanlar bazı sattıkları motorun speclerini bile bilmiyor.. benim başıma geldi bir kaç sene önce izmirde adama merakdan sordum birader bu kaç beygir dedim bilmem dedi peki kaçlık bu motor dedim sıfır ikinci el değil dedi motorcu dilinide bilmiyor.. yok yok dedim kaç cc yani bilmem dedi yani bu adam satıcı aslen beyaz eşya satıyordu anlayın işde ordan..

Gönül isterki araba sektörü gibi motorsikletler içinde plazalar olsun güzel motorsiklet bakım yerleri olsun araba servisi gibi tasarımı güzel içi güzel bekleme odalı içinde cafe tarzı açık çay kahve yeri olan kalite elit servisler olsun inşallah ilerde olur..

Motosikleti
    yamaha XVS650A
    logarıtma sız benı yanlıs anladınız galıba benım galerıler gıbı ıkram faslı ve ya o sekılde dekarasyon olsun demıyorum ama en azından ılggı gosterseler olmazmı bunu altın elbıselı adamda bır prog da konu etmıstı sonrada motor satısları az dıye aglıyolar gıbı laf ettı

Motosikleti
    GV250
    Arkadaşlar GV250 ile ikinci arızamı sizlerle paylaşıyım. Dün yolda birden stop etti vede çalıştıramadım. Epeyi bir yol yürümek zorunda kaldım. Oto elektrikçi arkadaşım sigorta atmıştır dedi. Motorsikletin yanına gittiğimizde 15 amperlik sigorta attığını gördük. Yedeğini taktık oda attı. Neyse epeyi bir araştırmadan sonra bir sokette kabloların temas ettiğini farkettik. Kabloları bantlaladık vede motorsikleti çalıştırmayı başarabildik. Bu makineden tek rahatsız olduğum nokta Servis ağının iyi olmaması. Birde Erzincanda oturduğum düşünülürse.
    Herkesin tekeri düz basının
    Sağlıcakla kalın

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı lion05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    logarıtma sız benı yanlıs anladınız galıba benım galerıler gıbı ıkram faslı ve ya o sekılde dekarasyon olsun demıyorum ama en azından ılggı gosterseler olmazmı bunu altın elbıselı adamda bır prog da konu etmıstı sonrada motor satısları az dıye aglıyolar gıbı laf ettı
    ben size cevap olarak yazmadım zaten konuyu açmışsınız konusu geçmişken yazıyım dedim türkiyede artık bu tip kaliteli elit servislerin olması lazım.. bilhassa asya kanuni mondial gibi çok satan yaygın markaların belli şartnamelerle belli şablonlarda yapması lazım servislerini.. belli standartlar getirmesi lazım servislerine.. en azından başlangıç için büyük şehirdekilere..

m_cbc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    arkadaşlar iyi akşamlar
    uygun fiyata geniş ayaklık temin edebileceğim bir yer var mı ?
    yardımcı olabilirseniz sevinirim herkese keyifli sürüşler

Motosikleti
    ST KANUNİ GV 250
    HHHH
    MMMMMMMMMMMMM

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

arkadaşlar meraba ben yeni üye oldum ben2. el gv 250 aldım. almaz olaydım 2 ay kullandım bir sorunu var. 3-5km veya daha fazla gittikten sonra motoru stop ediyom ve çalışmıyor yarım saat soğumasını bekliyom ondan sonra çalışıyor. tabi arada bir yabıyor bunu. servise gotürdüm merkez motora tam bir buçuk ay fabrikadan bilgisayar gelcek diye beklettiler. çok kavgalar eettik hatta bana küfür bile eettiler. motoru dışarı atıyom gel al motoru dediler. baya olaylar oldu.. o kadar sinirlendimki mahkemeye gidecektim yarı yolda vazgeçtim geri döndüm. son birkere aradım bu motoru yapacakmısınz yapmayacak mısınız dedim zaten biklgisayar az önce geldi dediler. neyse bakmışlar motora baya uğraşmışlar( öyle dediler.) motorun beynı alarmdan dolatyı bozulmuş. ve garantı kapsamı dışında kalmış . yeni bir beynin fiyatı 1800 tl. bu para bana çok fazala zaten taksitle almışım motoru... kadıköyde bir beyinciye gttim beyin alarmdan bozulmaz dedi.. beyni geri getirdim merkez motora teslim ettim. bidaha baksınlar diye. ama artık benim canımı acıtmaya çalıştıklarını düşünüyom bunca oılaydan sonra. şimdi bu konularda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olun kafayı yemek üzereyim garantı dışı kalırmı motor alarm beyni bozarmı . hepsini kabul ettim diyelim daha ucvuza dışardan bu beyni nasıl getirebilirim. lütfen acil yardımcı olun iki buçuk aydır motor serviste eğer garanti dışı kalmıyorsa yenbi bir motor bile isteme hhakkım var tabi bana motor şu tarihtre servise geldi diye bir form vermediler.....

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    arkadaşlar dün benzin aldım bugüne kadar doğru düzgün ölçememiştim ne kadar yaktığını..

130 km de 3.7 litre benzin aldı bir önceki dolduğu yerle aynı hizada olmasınada dikkat ettim..

buna göre 100 km de 2.8 litre yakmış oldum.. ara ara 130 la gittiğim oldu şehir içinde gittim uzun yolda gittim karışık yani..

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Arkadaşım koruma demirini nerede kaça yaptırdın bilgi verirsen sevinirim teşekkürler

Motosikleti
    yamaha XVS650A
    ben nezamandır burayı takıp edıyorum gv 250 gordugum kadarıyla uygun motor su an alma asamasındayım ılk ısım ehlıyet tabıkı ben daha evel dogru duzgun motor kullanmadım ıstanbulda yasıyorum malum trafık ılk kullanan ıcın motor nasıl donuslerde felan cunku baktıgım ınceledıgım kadarıyla agır motor donuslerı ve surusunu merak etım rahatmı forumdakı arkadaslar a yamaha drag stara ılgım oldugunu yazmıstım ama bana uygun olmadıgını soledıler cvp verırsenız sevınırım tskler

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    lion05 selamlar,
    bende gv250 almayı düşünüyorum.
    sen haqngi bayi ile görüştün? fiyat konusunda bilgi verir misin?

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı lion05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben nezamandır burayı takıp edıyorum gv 250 gordugum kadarıyla uygun motor su an alma asamasındayım ılk ısım ehlıyet tabıkı ben daha evel dogru duzgun motor kullanmadım ıstanbulda yasıyorum malum trafık ılk kullanan ıcın motor nasıl donuslerde felan cunku baktıgım ınceledıgım kadarıyla agır motor donuslerı ve surusunu merak etım rahatmı forumdakı arkadaslar a yamaha drag stara ılgım oldugunu yazmıstım ama bana uygun olmadıgını soledıler cvp verırsenız sevınırım tskler
    burada ilk motoru gv 250 olan epey insan var. ağırlığına göre diğer motorlarla kıyaslarsak cüssesine göre hafif bile kalıyor, 170 kilo. motoru kendi ağırlığını, seni ve artçıyı rahat taşıyabilecek kadar güçlü. dönüşlerde de sıkıntı çıkarmıyor, ki dönüş motorun gücünden çok lastiklerin performansıyla alakalı. orijinal lastikler biraz kaygan

Motosikleti
    hyosung gv 250
    merhaba arkadaşlar;

benim gv250 de bu

yaklaşık iki haftadır kapı önünde. ehliyeti almadan kullanmak istemiyorum. ama arada çıkarıp bir iki sokak gezip geliyorum.

2005 model 47.000 km'de şeytan dürttü arka çantalarını sökmek istedim. ve söktüm. çantaları tutan vidalar arka çamurluğu da tutuyormuş. sissy bar ile beraber çamurlukta çıktı ben çamurluğu takıp sissy bar ve çantaları çıkardım.ancak çantaları tutan vidalar orjinal değil ,somun falan eklemişler 4 vida birbirinden farklı falan. bu da benim canımı çok sıktı. hyosunsource sitesinde bununla ilgili orjinal bir vida bulamadım. bilginiz var mıdır?

sadece artçı koltuğuna sırtlık takabilir miyim? ayrıca takılıyorsa ona arka çanta bağlanır mı? yan çantaları monte etmeden veya metal aparat kullanmadan heybe gibi kullanabilir miyim?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı khayyam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar;

benim gv250 de bu
    http://imgim.com/4628incin6626278.jpg

yaklaşık iki haftadır kapı önünde. ehliyeti almadan kullanmak istemiyorum. ama arada çıkarıp bir iki sokak gezip geliyorum.

2005 model 47.000 km'de şeytan dürttü arka çantalarını sökmek istedim. ve söktüm. çantaları tutan vidalar arka çamurluğu da tutuyormuş. sissy bar ile beraber çamurlukta çıktı ben çamurluğu takıp sissy bar ve çantaları çıkardım.ancak çantaları tutan vidalar orjinal değil ,somun falan eklemişler 4 vida birbirinden farklı falan. bu da benim canımı çok sıktı. hyosunsource sitesinde bununla ilgili orjinal bir vida bulamadım. bilginiz var mıdır?

sadece artçı koltuğuna sırtlık takabilir miyim? ayrıca takılıyorsa ona arka çanta bağlanır mı? yan çantaları monte etmeden veya metal aparat kullanmadan heybe gibi kullanabilir miyim?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    çantalar armode 750'ye benziyor, içteki tek vidayı gevşetince kaldırıp çıkarabiliyorsun onları. artçı için yüklüklü sissy bar yapan yerler var, ben MSA'dan aldım. çanta-çamurluk vidaları için hyosungsource'a kadar gitmeye gerek yok memlekette vida somun satan çok yer var
    khayyam bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gv 250
    eyvallah müdür. ancak vidalar için orjinali neyse o olsun istedim. servisinde vardır herhalde. mevcut sissy bar var ama çanta aparatına bağlı. çantaların lastiğe değmesini engellemek için iki aparat kullanılmış.çantalar çıkınca onlar çok kötü duruyor. onun için bir çözüm var mıdır?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler