Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ilk zamanlar kendimi çok kasıyordum belim ağrıyordu hep.. kasmadan rahat oturunca şehir içi herhangi bir ağrı sorunu yaşamadım..

ama uzun yolda uzun boylu olmamdan ötürü heralde (190 cm) belimde ağrılar oluşuyor oturuş pozusyonumu sık sık değiştiriyorum geriye yaslanıyorum dik duruyorum çeşit çeşit şey deniyorum.. aslında bi tane bellik alsam o tutar gibi geliyor..

ve sele meselesi.. evet sele uzun yolda ağrı yapıyor şeklinden ötürü başta rahat ama uzun vadede rahat değil bence..
    Hafif yüksek gidon da işine yarayabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafif yüksek gidon da işine yarayabilir
    aynen yüksek gidon düşünüyorum zaten çoğu tanıdığımda yüksek gidon kullanıyor zaten ama yeni gidon alıp baya yüksekmi yapsam yoksa yükeltici ekipmanlarla 10 cm falanmı yükseltsem ona karar veremedim gerçi ilk önce koruma demiri taktırıcam gidon sonra

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Gidon omuz hizanı geçmesin, yoksa kollar yoruluyor ve uyuşuyor

Gidon yükseltince gaz fren debriyaj ve elektronik kontrollerin tel ve kablolarını da uzatmak gerekecek.

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    feyizoğlunda 150-160 lira istedikleri çanta demirleri ebayda 15 eurodan satılıyor resmen ayıp dolandırıyorlar bizi

helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Alıntı neleu_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    feyizoğlunda 150-160 lira istedikleri çanta demirleri ebayda 15 eurodan satılıyor resmen ayıp dolandırıyorlar bizi
    150-160 sadece demirleri mi yani?? motorsiletler bu kadar yaygınlaşmışken bu uçuk fiyatlar niye??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Link versene 15€'luk, ben hep buradakiyle aynı fiyata gördüm.

Alıntı helin126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150-160 sadece demirleri mi yani?? motorsiletler bu kadar yaygınlaşmışken bu uçuk fiyatlar niye??
    Pahalı olmasının sebebi markasının highway hawk olması, bu markanın aksesuarları pek ucuz değil.

Motosikleti
    Alıntı helin126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

onlar higway hawk 650 cc ve üzeri japon cruiserlara aksesuar üreten bir marka kromdur ve pahalıdır en az 70-80 lira daha pahalıdan satılır yapacak bişey yok kendimiz imal etmek durumundayız zaten uyacağınıda zannetmiyorum..

bu arada yaz yaklaşıyor yazın çok kullanıcam motoru karbratör temizleyici düşündüm benzine karıştırılıyormuş tavsiye edermisiniz..
    yağını değiştiricem yağ filtresinide değiştiricem hava filtrem yeni..
    alırım elime anahtarı ne kadar vida varsa yoklarım yağınıda değiştirirdim ama contası falan varmış kendim halledebilirmiyim bilmiyorum...

bana biraz fikir verirseniz sevinirim

Motosikleti
    Artık Yok...
    ebaydan yan plakalık alın arkadaşlar side mount license plate diye geçer cruiserlarda çok yakışıyor şimdi yenileri çıkmış ışıklı falan şekilli desenli... hem ucuz hem kullanışlı hemde şık hemde plaka arkada sırıtmıyor..türkiyede ne kadar bilmem en500 üm varken yükseltme kiti dahil gidon hidrolikler amortisör ebaydan almışdım halada alırım ihtiyacım oldukça pek çok şeyi türkiyeden hem ucuz hem çeşit sınırsız..

en son 6 ay önce gps tracking aparatı aldım minnacık bir şey motorun alt rutuj kısmına sokdum yani motoru parçalamadan bulmalarına imkan yok içinde simkart var o karta sadece benim telefonum tanımlı ve mesaj çekersem nerde olduğunu söylüyor gps koordinatlarını veriyor koordinatları google mape girdiğiniz an çıkıyor yeri istenirse cepden yakıtı bile kesip motoru stop ettirebiliyor daha bir çok özelliği var aküyü sökseler üstündeki kendi bataryası 7-8 saat götürüyor falan..

dediğim plakalıkda şöyle bir şey en500 varken bende almışdım çok güzelde duruyordu plaka derdindende kurtulmuşdum.. en500 ün arka çamurluk çok kısadır çamurluk altıda çirkin duruyordu... gv nin çamurluk uzun ama hoş durur gv dede..

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Valla arkadaşlar mal ortada higway migway anlamam birebir aynı ürünler diyorum link yapıştırmayı bilmiyorum şimdi yine girdim yamaha 650 için yapmış 28.95 dolar vulcan 800 için yapmış 15.95 dolar yani biri 50 lira biri 28 lira feyizoğlunda 158 lira efendim anlamadım )

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlarım,
    hepinize iyi geceler..
    ben malum yerde sizden binlerce km uzakta bir şekilde sürtmeye çalışıyorum
    bugün tatil olduğu için(afganistan'da cuma günü resmi tatildir) birikmiş sayfaları anca okuyabildim..aramıza yeni katılan arkadaşlarım hoşgelmişler..kazasız belasız kullanın araçlarınızı..
    bu arada benim kızılcık iskenderun'da yatarken ben de ona ebay dan elcik koruma aldım..aküsünü söküp zincirini iice yağlayıp bırakmıştım umarım sıkıntı olmaz..
    ha bu arada yıllardır bıkmadan usanmadan belirttiğim fikrimi yine söyleyim..gv250 lerde sele büyük sıkıntı diye düşünmüşümdür hep..hatta satmasaydım sele işlemini kesinlikle yapacaktım ama dediğim gibi bence sele iç bükey şekilli olmalı ve oturduğumuz zaman kalçayı sarmalı..bunun haricinde koyun derisinin(kürkü de diyebiliriz.) çok işe yaradığını çevremden(burada da camiadan birçok motorcu var,en deşarj olduğum zamanlar onlarla motor muhabbeti yapma fırsatı bulduğum zamanlar bu arada ) duyuyorum..özellikle uzun yolda kalçayı biraz olsun rahatlatıyormış.ben dönmeden önce buradan bulup gelirken getireceğim..

neyse ara ara yazmaya devam ederim..herkese kazasız belasız keyifli sürüşler..
    DeathRacer bunu beğendi.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    ebay'dan gv250 için neler alınabilir arkadaşlar? en fazla kaç dolarlık mal alabiliyoruz? kargo ve gümrük ücreti çok tutuyor mu? teşekkürler ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarım,
    hepinize iyi geceler..
    bugün tatil olduğu için(afganistan'da cuma günü resmi tatildir) birikmiş sayfaları anca okuyabildim..aramıza yeni katılan arkadaşlarım hoşgelmişler..kazasız belasız kullanın araçlarınızı..
    bu arada benim kızılcık iskenderun'da yatarken ben de ona ebay dan elcik koruma aldım..aküsünü söküp zincirini iice yağlayıp bırakmıştım umarım sıkıntı olmaz..
    ha bu arada yıllardır bıkmadan usanmadan belirttiğim fikrimi yine söyleyim..gv250 lerde sele büyük sıkıntı diye düşünmüşümdür hep..hatta satmasaydım sele işlemini kesinlikle yapacaktım ama dediğim gibi bence sele iç bükey şekilli olmalı ve oturduğumuz zaman kalçayı sarmalı..bunun haricinde koyun derisinin(kürkü de diyebiliriz.) çok işe yaradığını çevremden(burada da camiadan birçok motorcu var,en deşarj olduğum zamanlar onlarla motor muhabbeti yapma fırsatı bulduğum zamanlar bu arada ) duyuyorum..özellikle uzun yolda kalçayı biraz olsun rahatlatıyormış.ben dönmeden önce buradan bulup gelirken getireceğim..

selamlar ilker bey..koyun derisinden fazla ne var türkiye de ) nasıl kullanılacak o koyun kürkü? selenin üzerinde nasıl kaymadan duracak? teşekkürler..

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    ilker abi inşallah herşey yolunda gidiyordur.
    geçenlerde dayın gelmiş vizeye arkadaş motorunun markasını söyleyince bildim keşke nöbette ben olsa idim.
    bu arada abi keşke kızılcığı bana bıraksaydın giderken başına bi iş getirmeden güzelce bakardım belki birkaç aksesuarda ben eklerdim (kullanma bedeli olarak)
    sadece motorun km si birazcıııııııııık artardı
    kendine ii bak abi
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Şu motorda gerçek deriyi bir tek ben sevmiyorum sanırım
    ozgurparlar bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Valla arkadaşlar mal ortada higway migway anlamam birebir aynı ürünler diyorum link yapıştırmayı bilmiyorum şimdi yine girdim yamaha 650 için yapmış 28.95 dolar vulcan 800 için yapmış 15.95 dolar yani biri 50 lira biri 28 lira feyizoğlunda 158 lira efendim anlamadım )
    Şimdi bahsettiğin ilanları buldum. O ilandakiler highway hawk değil. Kalite olarak bile bire bir aynı olduğunu varsaysak bile sonuçta aynı ürün olmadığı için Feyizoğlu ya da bunun Türkiye distribütörü bizi kazıklıyor diyemezsin, hatta ebay'le aynı fiyatta satması ucuz olduğu anlamına gelir. Senin bahsettiğin malzeme de iş görür tabii ki ama onu alacak olursan da kargosuyla beraber 135 TL'ye geliyor.

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarım,
    hepinize iyi geceler..

Afganistan'a motorla gideydin ya, hem tam enduro yolları vardır orada da .

Motosikleti
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu motorda gerçek deriyi bir tek ben sevmiyorum sanırım
    ben hastasıyım diyebililirim deri yeleğim var şimdilik seneye mon ondan sonra pantolon hd çizmeler gerçek derimi bilmiyorum değil heralde.. deri deri deri diye geziyorum ortalıkta

Motosikleti
    Artık Yok...
    ebayda gv ye özel ürünlerde vardır bakım setleri oem parçalar falanda vardır kesin aratırsanız çıkar ebay aramasında çünkü koreli amerikalı her tür satıcılar mevcut.. ama gv250 ye özelden ziyade cruiser custom accessory (aksesuar) olarak aratırsanız daha faydalı olur çok fazla cruiser aksesuarları çıkar karşınıza..

Bu arada limit en son 100 dolardı eurodada 70 euro gibi bir şeydi ama gene siz bir araştırın çünkü devamlı limiti değiştiriyorlar birde gelen paketin boyutu ağırlığına görede gümrüğe takılabilir sadece paradan değil.. benim arasıra takılıyor gidip topkadıdaki dağıtım merkezinden alıyorum %20 vergi veriyorsunuz ürünün fiyatı üstünden misal 100 dolara 20 dolar gümrük alıyorlar 1000 dolarada 200 dolar alır..
    helin126 bunu beğendi.

mst250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar.. benim motorun ayaklığın hemen arkasında aşağı doğru sarkan küçük plastik bi boru var... bu neyin nesi bilen var mı ?
    4 teker bedenimi 2 teker ruhumu taşır...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mst250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar.. benim motorun ayaklığın hemen arkasında aşağı doğru sarkan küçük plastik bi boru var... bu neyin nesi bilen var mı ?
    Depo havalandırmasıdır, eğer 2007 ve öncesi bir modelse karbüratör tahliyesi de olabilir.

mst250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok hocam 2013 model benim motor..
    4 teker bedenimi 2 teker ruhumu taşır...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mst250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok hocam 2013 model benim motor..
    E tamam o zaman depo havalandırması.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler