Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Alıntı eekthecat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,
    havalarin duzelmesiyle gv 250'mi uzun yolda denemeye basladim.ort:250-300km'lik 3 uzun yol tecrubem oldu.aslinda motordan her anlamda cok memnundum.
    hiz,performans,stabilite bekledigimden iyiydi.Motorla ilgili tek sorunum fiziksel rahatsizligi.1-1,5 saatten sonra ,baslayan agri dayanilmaz oluyor.arada mola vermeme ragmen aksam eve dondugunde dayak yemis gibi oluyorum.Bel,bacak agrisi.en fazlada kalca agrisi:( aradan 24 saat gecmesine ragmen hala sırtım agrıyor.Durum artcı icin daha da kotu.Orda sureler yari yariya.artik esim motorla gidelim deyince mazeret uydurmaya basladi.
    intten ve forumlardan airhawk diye bir urun okudum.aranizda kullanan var mi? gercekten de etkili mi?
    evet bendede aynısı oldu. dün ilk defa kullandım sayılır. sadece 68 km lik şehiriçi trafiğinde kullandım. rahat bir motor değil aslında. belki zamanla alışırım diye düşünüyorum. rodajı tamamlanmadığı içinde yağ gibi akmıyor motor şimdilik) ...motorun performansının zamanla daha güzel olacağını düşünüyorum. ama işte direksiyon ksmı aşağda kalıyor sanki racing miş gibi. eğilmek zornda kalıyor insan...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir arızayı ilk kez duydum... %70 değil de %7 bile değildir oranı.
    Benim sıfır, ve gösterge bozuk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Bozuk dediğiniz göstergelerin nesi bozuk?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Sürüş esnasında bir yerleriniz ağrıyorsa oturuş pozisyonunuz yanlış demek. Hissedebileceğiniz tek rahatsızlık 250-300 km'den sonra selenin vereceği rahatsızlık, bunun haricindeki sorunların tamamı oturuş pozisyonunuzla alakalı.

helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bozuk dediğiniz göstergelerin nesi bozuk?
    depoda 4-5 lt brnzin bulunmasına rağmen dişler tamamen yok oluyor. hiç yokmuş gibi gösteriyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürüş esnasında bir yerleriniz ağrıyorsa oturuş pozisyonunuz yanlış demek. Hissedebileceğiniz tek rahatsızlık 250-300 km'den sonra selenin vereceği rahatsızlık, bunun haricindeki sorunların tamamı oturuş pozisyonunuzla alakalı.
    nasıl oturmalıyız?

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Ben o ağrıları cok iyi biliyorum
    İlk çıkmaya başladığımda istanbul-tekirdag arası her yerimiz agridigi icin surekli mola vermek zorunda kalmıştık,artçım da ben de daha giderken nasil doneriz diye kara kara düşünüyorduk,ki yol sadece 130 km ve neredeyse dümdüz,asfalt da ss motorların bayildigi türden buyuk kısmında
    Tamamen oturuş pozisyonuna bagliymis aslında,biraz da devri ayarlamak titresime etki ediyor ama kollar ve bacaklar serbest ve gidonu sıkmadan sürerseniz,kendinizi saglam durmak adina kasmadan rahat birakirsaniz cidden uzun süre yol alıp hiç yorulmayabiliyorsuniz arkadaslar,aksi halde tüm titreşimi alıyor bünye,ayrıca evde otururken bile kendimi o kadar sıksam kanepe bile işkence olur yarım saat sonra..
    helin126 ve Adem Balkan bunu beğendiler.
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    millet zealsun 150-19 diye bir motor var onun arkasında hem çantaları taşımak hemde sisybar çantası taşımak için bir demir var bizim motora olurmu?

ozgurparlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    merhaba arkadaşlar

Geçen hafta sonu cuma gidiş pazar dönüş olmak üzere toplam 500 km yol yaptım. Ankara Eskişehir arası git gel yani. Vardığımda umduğumdan çok daha az yorulmuştum , bir bu kadar daha yol giderim diye düşünüyordum. Ama çok sıkıcıydı , Ankara Eskişehir yolunu kullananlar bilir ufka kadar yol gözüküyor ve dümdüz etrafta görecek hiç birşey de yok. molalarla beraber 3 saat sürdü gidişte dönüşte. Sık sık ama kısa molalar verdim. en uzun wc ve sigara molası yani . dakikalarca 140 ile ve yolun çoğunda da 130 ile gittim. 140 dan sonrası rahatsız ediciydi. Ön cam mevcut uygun ama saçma olmayan güvenli bir pozisyonda ( nasıl tarif ediecegimi bilemedim ) rüzgar darbesi yemediğim için ve titreşim seviyesi (o hızlar da bile ) yok gibi olduğundan sadece gaz vermek için kolum ağrıdı. o ağrıda sabaha çıktı biraz tutulmuş galiba. İç anadolu hala güneş batınca baya soğuk oluyor . Uzun yola çıkacaklar hava kararmadan hedefe ulaşmalı bu mevsimlerde.

O kadar rahat ve o kadar sıkıcı bir yolculuk oldu ki cruise kontrol bile düşündüm. Olsaydı süper olurdu muhtemelen , en azından arada sol elimde işe yarardı. Şayet böyle bir yol için son hızı düşük bir motormuş. Ama olsun ne kadar korunursan korun o hızlar çok tehlikeli ötesine gerek yok dene bilir.

Bir de sizlere bişey danışacağım. sürücü için sissy barlar oluyor ya tam adı ne bilmiyorum. onları nasıl ve nerden temin edebiliriz.tek kişi yolculukta konforu daha da arttırır diye düşünüyorum.

Bir tane de resim koyayım

m_cbc, Zengibar ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    o yolda radarlar vardır zaten iyi 130-140 la yakalanmamışsın.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı helin126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depoda 4-5 lt brnzin bulunmasına rağmen dişler tamamen yok oluyor. hiç yokmuş gibi gösteriyor...
    nasıl oturmalıyız?
    deponun altında muslukla açılabilen yedek depo olayı da yok, boş görünen depoda hala benzin olmasını yedek depo mantığına sayın motorun duruş pozisyonu içerde benzin seviyesini ölçen zamazingoyu etkiliyor. full dolu depo yan ayak üzerindeyken iki diş eksik görünüyor bende, düzeltip üzerine oturunca kendine geliyor.

bel dik olacak şekilde oturmak lazım. hafif öne eğik olunca bir süre sonra sızlamaya başlıyor. kalçayı öne kaydırıp hafif geri yaslanır gibi de oturulabilir ama kolların fazla gergin olmaması gerek, o gidon dönecek sonuçta.
    artçım varsa sürekli sabit ve öne yatık sürdüğümü farkettim. 15 kilometreden sonra belim boynum tutulmaya başlıyor öyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:44 ----------

Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o ağrıları cok iyi biliyorum
    İlk çıkmaya başladığımda istanbul-tekirdag arası her yerimiz agridigi icin surekli mola vermek zorunda kalmıştık,artçım da ben de daha giderken nasil doneriz diye kara kara düşünüyorduk,ki yol sadece 130 km ve neredeyse dümdüz,asfalt da ss motorların bayildigi türden buyuk kısmında
    Tamamen oturuş pozisyonuna bagliymis aslında,biraz da devri ayarlamak titresime etki ediyor ama kollar ve bacaklar serbest ve gidonu sıkmadan sürerseniz,kendinizi saglam durmak adina kasmadan rahat birakirsaniz cidden uzun süre yol alıp hiç yorulmayabiliyorsuniz arkadaslar,aksi halde tüm titreşimi alıyor bünye,ayrıca evde otururken bile kendimi o kadar sıksam kanepe bile işkence olur yarım saat sonra..
    artçı üzerine fazla yüklenirse oluyor öyle benim kadrolu artçıdan biliyorum sissy bar'ı taktıktan sonra belimin ağrısı geçti :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı helin126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl oturmalıyız?
    Pek yazıyla tarif edilecek bir şey değil ama rahat, kasılmadan, gidonu sıkmadan dirsekler kırık şeklinde tarif edebilirim.
    helin126 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Acemilik basa bela Hakancım,bildigin tırsı iste

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Motorda oturuş pozisyonu önemli. İlk zamanlar 100km yol gidince her yerim ağrırdı. Geçen yaz ağrısız bir günde 700km yol yaptığımda oldu, hava kararmasaydı devam da edecektim. Zamanla alışırsınız diyim. Airhawkın şişme selesi biraz pahalıydı galiba. Onun yerine biraz daha uygun bir çözüm sunabilirim. Ben geçen sene bir döşemecide selemin içine ekstra sünger koydurttum, normalinden biraz daha yumuşak, biraz daha yüksek ve omurganıza değen yerin çıkıntısı biraz daha azalmış oldu. Çok kolay bir operasyon.

Benim gibi daimi artçı taşıyanlar için tavsiyem sisy bar ve arasıra artçınızı sırtınızla geriye doğru itmeniz hatta uzun yolda artçınızı patron koltuğu niyetine kullanın, iyice yayılın.
    burdurlu1985 bunu beğendi.

eekthecat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XL700 TRANSALP
    yorumlar icin tsk.belki zamanla, motor uzerinde daha rahat oldukca, vucudu kasmamayi ogreneriz.Artcinin yuklenmesinin durumu kotulestirdigine katiliyorum.Su aralar artcim olarak esim,korkudan olsa gerek, bana agactaki koala gibi yapistigi icin kafami bile ceviremiyorum
    Sele olayini bir dosemeciyle konusacagım.airhawk150-350 tl arasi.Ama motor degisse de yillarca kullanilabilir.o yuzden kullanan varsa fikrini almak isterim.
    Sissy bar icin hysoung source ve msa disinda alternatif var mi? Artci icin yuksek sissy bar mi,alcak mi daha konforlu.yada sissy bar bele mi, sırta mı gelmeli?
    Ciplak gozle gormedim ama hysoung source ve msa'daki sissy barlar sanirim bel seviyesi civarnda.
    DeathRacer bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    msadaki sissy bar bel seviyesinden yüksek, benim artçı da biraz minyon, gayet rahat ediyor. alçak olursa yaslanamayacak yine sana yüklenecek.

Motosikleti
    GV 250 2013
    yeni bir gv 250 kullanıcısı olarak herkese merhaba,

motorsikletimi alma sürecinde sizlerin foruma yazmış oldukları sayesinde baya bilgi sahibi oldum. yazılar için şimdiden herkese teşekkürler.

şu anda motorum rodaj döneminde 320 km oldu. motorla ilgili birşey sormak istiyorum. benzin deposundan digital bir ses geliyor acaba bu sizin motorunuzda da mevcut mu normal mi bu ses?
    m_cbc bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ftdgr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu anda motorum rodaj döneminde 320 km oldu. motorla ilgili birşey sormak istiyorum. benzin deposundan digital bir ses geliyor acaba bu sizin motorunuzda da mevcut mu normal mi bu ses?
    Evet o elektrikli süpürge sesi 2011 sonrası modeller için normal, benzin pompasından çıkıyor.

m_cbc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    hayırlı olsun
    hoşgeldin aramıza kazasız ve keyifli sürüşler

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Hayırlı olsun hocam..
    Rıdvan;yazarken en keyif aldığın,hiç usenmedigin,yine sorsalar da patlativersem dediğin cümle bu dii mi
    Slayerrr bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hocam..
    Rıdvan;yazarken en keyif aldığın,hiç usenmedigin,yine sorsalar da patlativersem dediğin cümle bu dii mi
    Gv250 alana, elektrikli süpürge bedava.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bende ilk zamanlar kendimi çok kasıyordum belim ağrıyordu hep.. kasmadan rahat oturunca şehir içi herhangi bir ağrı sorunu yaşamadım..

ama uzun yolda uzun boylu olmamdan ötürü heralde (190 cm) belimde ağrılar oluşuyor oturuş pozusyonumu sık sık değiştiriyorum geriye yaslanıyorum dik duruyorum çeşit çeşit şey deniyorum.. aslında bi tane bellik alsam o tutar gibi geliyor..

ve sele meselesi.. evet sele uzun yolda ağrı yapıyor şeklinden ötürü başta rahat ama uzun vadede rahat değil bence..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler