Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkarken ben yamultmuş olabilirim, nasıl olduğunu pek anlamadım açıkçası, servisle ilgili olmama ihtimali yüksek. Mekanizmada sorun yok, somunu çıkartmam gerekiyor da taktiği var mı bu işin? Gümrüğe uğramadan gelen ürün yok yurtdışından, daha önce defalarca aldım. Gümrükte sıkıntı olursa gümrükte tutuluyor şeklinde bir mesaj düşmesi lazım; teslim edildi diyorsa sisteme yanlış girmiş adamlar. Yine bir yanlış girme durumu söz konusu olabilir, çok güven olmaz PTT'ye, ama gümrüğe sevk edildi standart mesaj bütün ürünler için yurtdışından gelen. Tabii vergi de ödeyebilirim paket rahat gelse bile gümrüğe gitmesem dahi. Hayırlısı.
    Yine tam anlamış değilim ama somunun anahtara geçen dişleri sıyrılmışsa bijon anahtarı gibi bir lokmayla olmadı kompresörle sökebilirsin.
    Bana ayda 2-3 paket geliyor yurtdışından, şimdiye kadar hiçbirinin takibinde gümrükle alakalı bir şey görünmemişti, son paketim gümrüğe girip çıkmış gibi görünüyordu ama en son gümrükte bekletiliyor mesajı çıktı.

Alıntı carlione adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim gv 250 nin ilk tescil tarihi 04-08-2011 kanunide bu motora 2 yıl garanti verdiğine göre 04-08-2013 e kadar yani hala bu motorun garantisi devam etmektedir diye anlıyorum.Garanti kapsamı nedir GV250 nin bilgisi olan var mı acaba ?
    Garanti motorun fatura tarihinden itibaren başlar ama zaten fatura kesildikten hemen sonra ruhsatı çıkarıldığı için tescil tarihi ile garanti başlangıcı arasında en fazla 1-2 gün fark edebilir. Çok istisnai bir durum olarak motoru ilk alan kişi kullanmak için değil de mesela borcuna karşılık falan aldıysa fatura kesilince plaka çıkartılmamış o kişi tekrar sattığında plaka çıkartılmış olabilir. Ama dediğim gibi çok istisnai bir durum, pek olacak bir şey değil. Tabi bir de 2 yıllık garanti süresi haricinde 30.000 km sınırı var ve hangisi önce dolarsa garantisi bitmiş olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gv250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer takipte gümrüğe bir şekilde uğramış görünüyorsa kesin gümrükte kalır. Benim paket de gümrükten çıktı ptt iş yerine teslim edildi diyordu ama öyle değilmiş gümrüğe gidiyorsun yine yani.
    Somunun anahtar geçen kısmı mı sıyrıldı, dişleri mi yalama oldu? Milde sorun yok değil mi? Eğer somunun dişleri sıyrıldıysa onu kim o hale getirdi? Servis tamirci falansa neden düzeltmedi? Komple değiştirmeyi teklif eden servis değiştirmek için çıkarmak zorunda olduğuna göre çıkarabilir demek olur, neden çıkarmadı somunu?
    Hazır gümrükten konu açılmışken ben de hyosungsourceden bi kaç sipariş vermek istiyorum ilk yurt dışı siparişim olucak ne gibi sorunlar olur? gümrükten geçebilmesi için ne yapmam gerek ? 75euro barajı nedir ? ödeme şekilleri neler ?
    Aydınlatırsanız pek makbule geçer

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Slience adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazır gümrükten konu açılmışken ben de hyosungsourceden bi kaç sipariş vermek istiyorum ilk yurt dışı siparişim olucak ne gibi sorunlar olur? gümrükten geçebilmesi için ne yapmam gerek ? 75euro barajı nedir ? ödeme şekilleri neler ?
    Aydınlatırsanız pek makbule geçer
    Bir sorun olmaz pek. Ne alacağına bağlı olarak gümrüğe takılabilir. Küçük boyutta çok ağır olmayan bir paket gümrüğe uğramaz bile, dikkat çekecek boyut ya da ağırlıktaki bir paket ve 75€'nun üzerindeki bir paket takılabilir. Sipariş verirken söyle düşük yazsın (bunu yapıyor) işini daha sağlama almış olursun. Ben bugün gümrükten bir paketimi aldım, üzerinde 40$ yazmış, gümrük memuru yanıma paketi açtı, üzerinde yazan tutarın doğru olduğuna ikna oldu ve 3,65 TL gümrük muayene parası ödeyerek paketimi aldım. Ödeme şekli paypal, paypal sitesi de zaten Türkçe ve gayet basit, kendin bir hesap açabilirsin.

Motosikleti
    Gv250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sorun olmaz pek. Ne alacağına bağlı olarak gümrüğe takılabilir. Küçük boyutta çok ağır olmayan bir paket gümrüğe uğramaz bile, dikkat çekecek boyut ya da ağırlıktaki bir paket ve 75€'nun üzerindeki bir paket takılabilir. Sipariş verirken söyle düşük yazsın (bunu yapıyor) işini daha sağlama almış olursun. Ben bugün gümrükten bir paketimi aldım, üzerinde 40$ yazmış, gümrük memuru yanıma paketi açtı, üzerinde yazan tutarın doğru olduğuna ikna oldu ve 3,65 TL gümrük muayene parası ödeyerek paketimi aldım. Ödeme şekli paypal, paypal sitesi de zaten Türkçe ve gayet basit, kendin bir hesap açabilirsin.
    Peki çok teşekkürler bu yurt dışı siparişlerde eve gelme durumu yok yani gümrük memurundan alıyoruz ? bir de bu 75euroya kargo ücreti dahil değil sanırım.arka ön manifold 2 yağ filtresi bi de hava filtresiyle zincir almayı düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Slience adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki çok teşekkürler bu yurt dışı siparişlerde eve gelme durumu yok yani gümrük memurundan alıyoruz ? bir de bu 75euroya kargo ücreti dahil değil sanırım.arka ön manifold 2 yağ filtresi bi de hava filtresiyle zincir almayı düşünüyorum.
    Gümrüğe takılmazsa direkt eve geliyor paket, zinciri almazsan da çok yüksek ihtimalle takılmaz. Zaten orjinal zincirin bir özelliği yok ve o kadar para etmez, oradan almanın manası yok. Hava filtresi ve yağ filtresini de servislerden aynı paraya alabilirsin.
    Slience bunu beğendi.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Yag filtresi farketmez de hava filtresi farklı sanırım,orijinali daha miflon gibi birsey,Kanuni'den aldığım kağıt gibi birsey.begenmedim ben onu..
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Motordan benzin kokusu gelmeye başladı. Dururken sorun yok, bir süre kullanıp kırmızıda ya da trafikte durunca hafiften benzin kokusu geliyor, normal birşey değil sanırım bu. Motora yakından bakınca herhangi bir yerinde benzin sızıntısı da görünmüyor.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Hava filtresi enjeksiyonlu ve karbüratörlülerde aynı mı? Resimlerine baktığımda aynı gibi gözüküyor fakat hyosungsource' da EFI için farklı ilan var yani ben kanuniden bir hava filtresi alsam benim motora (karbüratörlü) uyar mı?

ozgurparlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    ben de on cam getirtmek istıyorum ama ama cesaret edemiyorum. Yurt içinde ön cam kimse de kalmamış sahibinden de ki ilanlar hepsi patlamış.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı ozgurparlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de on cam getirtmek istıyorum ama ama cesaret edemiyorum. Yurt içinde ön cam kimse de kalmamış sahibinden de ki ilanlar hepsi patlamış.
    sahibindendeki ilanların süresi dolmuş ama hala ulaşılabiliyor. arayıp sormak lazım. motosikletim.com.tr'de var görünüyor, dün gittim depoya sormamız lazım dediler aradılar ulaşamadılar. ulaşınca bana haber versinler diye numaramı bıraktım ama arayan soran olmadı hala.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı ozgurparlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyine cesaret edemiyorsun? Ben peg, ayna, sissy bar, topuk vitesi aldım ayrı ayrı, hepsi de gayet rahat geldi koreden.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    kanuni motor servisler neden cam, koruma demiri vs..bulundurmazlarki..bu kadar zor ulaşmak bana biraz güvensizlik verdi. ki kuralkan isim yapmış bir kurum motor konusunda isim yapmış. benimde koruma demiri ve ön cama ihtiyacım olacak. böyle fellik fellik arayacak mıyım yani? çok zormuş be..

Motosikleti
    Hyosung GV250
    bugun bu lınkteki cam dan sipariş ettim bugün yada yarın kargoya verecekler. Montaj parçaları da mevcutmuş. Montajı yaptıktan sonra resımleri paylaşırım

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-hyosung-gv-250-on-cam-116417840/detay
    helin126 bunu beğendi.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı helin126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni motor servisler neden cam, koruma demiri vs..bulundurmazlarki..bu kadar zor ulaşmak bana biraz güvensizlik verdi. ki kuralkan isim yapmış bir kurum motor konusunda isim yapmış. benimde koruma demiri ve ön cama ihtiyacım olacak. böyle fellik fellik arayacak mıyım yani? çok zormuş be..
    İşte o yüzden en iyisi haazır alınmış,takılmış,2. ellerden almak Tabiki herkesin kendi tercihi.
    helin126 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    6 motorcu toplandık bi koruma demiri + sissy bar'a girdik. Bugün yarın ustadan fiyat alıp haber verecek arkadaşlardan biri.
    timoti ve helin126 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyine cesaret edemiyorsun? Ben peg, ayna, sissy bar, topuk vitesi aldım ayrı ayrı, hepsi de gayet rahat geldi koreden.

valla geçmişte 1 kere yurt dışından 1 kere mal getirttim onda da başım çok ağrıdı. nerdeyse tövbe ettim gibi

Bişey sorayım bari sana topuk vitesinden memnun musun? Almaya değer mi. kullanışlı mı

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    arkadaşlar selam,

uzun zamandır giremiyordum amma çok yazı yazılmış hemen hepsine göz attım

yarın işi olmayan var mı acaba motorlarla turlasak?
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresi enjeksiyonlu ve karbüratörlülerde aynı mı? Resimlerine baktığımda aynı gibi gözüküyor fakat hyosungsource' da EFI için farklı ilan var yani ben kanuniden bir hava filtresi alsam benim motora (karbüratörlü) uyar mı?
    Hava filtrelerinin renkleri farklı,dış plastik kalıp aynı.Üzerinde kullanılan kağıdın mikron değeri farklı olduğu için muhtemelen rengi de farklı.Aynı hava filtresinin orjinaliyle aftermarket olanı arasında kırmızı rengin çok ince bir katı kadar fark var ve biri orjinal Kore biri made in China.Ben pek fark göremesem de ustalar orjinal hava filtresinin kullanılmasını öneriyorlar.Karbüratörlü modellerin hava filtresi rengi kırmızı,enjeksiyonlu olanlarıki sarı renktir.

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    audioslave,

yarın atölyeye gidecek misin hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

arkadaşlar bu arada motorumdaki koruma demiri, sissy bar ve camı satabilirim düşünen olursa.
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtrelerinin renkleri farklı,dış plastik kalıp aynı.Üzerinde kullanılan kağıdın mikron değeri farklı olduğu için muhtemelen rengi de farklı.Aynı hava filtresinin orjinaliyle aftermarket olanı arasında kırmızı rengin çok ince bir katı kadar fark var ve biri orjinal Kore biri made in China.Ben pek fark göremesem de ustalar orjinal hava filtresinin kullanılmasını öneriyorlar.Karbüratörlü modellerin hava filtresi rengi kırmızı,enjeksiyonlu olanlarıki sarı renktir.
    Anladım sağol artık filtrenin değişim zamanı geldi geçti de değiştirmem lazım koreden falan uğraşmayım yakın biyerden alayım takayım demiştim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler