Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    IRC diye bi lastik markası var bir de, o nasıl? Ön lastiği uydururuz da arka lastiğin 150/80 15 bulabilir miyiz ki? Nerde ucuz var onlara bakıyorum.
    Selam herkese çoktan beri yoktum yeni gelenlere skilere selam olsun

Lastik konusunda ne kadar ucuza kaçabilirsin bilmiyorum ama lastik motorda hayattır ben metzeller kullanıyorum 380 tl ye çiftini almıştım. tavsiye ederim.
    S&T kanuni Gv 250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Shinko ve Duro lastikler birbirine yakın kalitede lastikler mi? Üstündeki Shinko'lar 17bini devirdi, yazın da oldukça fazla gezmeyi planlıyorum; daha gider üzerindeki lastikler ama çok da zorlamadan 18 bin civarı değiştiririm en fazla. Shinko arasam bulur muyum? Bulamazsam Duro düşünüyorum da Shinko'dan kötüyse daha kaliteli bişey bakayım. Nedir fikirler? Bir de İstanbul Anadolu tarafı, Sakarya ya da İzmit'te bizim motora uygun lastik bulabileceğim bir yer var mı?
    Shinko almak çok akıllıca bir davranış olmaz. Zaten shinko alacaksan neden üzerindekileri değiştiresin, shinkolar 30-40 binde bile bitmiyor. Duro'nun shinko'dan iyi olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Bizim motora uygun metzeler (biraz zor bulunur), unilli ve sava var.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shinko almak çok akıllıca bir davranış olmaz. Zaten shinko alacaksan neden üzerindekileri değiştiresin, shinkolar 30-40 binde bile bitmiyor. Duro'nun shinko'dan iyi olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Bizim motora uygun metzeler (biraz zor bulunur), unilli ve sava var.
    Lastiğin durumu iyi gerçi de bakınca, diş derinliği oldukça var; fazla hızlı kullanmıyorum, yatırmıyorum. 380 tl'ya çifti uygun metzeler'in o kadarsa. Cumartesi yağmurda da bıcır bıcır kaya kaya gidince tırstım biraz açıkçası, yağmur harici hiçbir sıkıntım yok lastiklerden. Metzeler bulursam tamam yoksa sallayabilirim şimdilik. Duro da daha iyi olsun derdinde değilim, Shinko'ya alternatif olsun yeter. Neyse devam edeyim şimdilik madem bitmez diyorsun o kilometrede, genelde en fazla 20 binde değiştirmek gerekir lastiği dendiği için kafam karıştı. Metzeler de sırf arka lastik 505 lira gösteriyor yuh. Gerek yok o kadar.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Lastikler 20 bini görmese de birkaç senede değiştirmek lazım. Raf ömrü var onların. 6-7 sene içinde kullanılmasa da hamuru kalitesini yitiriyor. Dişleri sağlam diye yola çıkıp yolda yarılırsa sıkıntı olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikler 20 bini görmese de birkaç senede değiştirmek lazım. Raf ömrü var onların. 6-7 sene içinde kullanılmasa da hamuru kalitesini yitiriyor. Dişleri sağlam diye yola çıkıp yolda yarılırsa sıkıntı olur.
    6-7 sene değil, 4 en fazla 5 yıl sonra sertleşmiş oluyor lastik. Ama 7 yıllık, görünüşü sağlam olsa da lastik denecek tarafı kalmamış lastiklerle pegi yere sürtmüşlüğü var. Yani motoru istediği kadar yatıramayan varsa bunun sebebi lastik değil, sonra lastik değiştirince hayal kırıklığı olmasın.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Ben de eski motoru bir kez devirmiştim, sonra virajlara olabildiğince yavaş girip az yatırmaya başladım. Zamanla tekrar yatırmaya alıştım derken GV 250'ye geçtim, daha ağır olduğundan yine zorlandım yatırırken. Orijinal lastiklere de pek güvenemedim açıkçası.

Motosikleti
    GV 250
    Yok ya lastik daha bir senelik. O konuda sorun yok da en azından bi 25 bin götürür mü götürmez mi o benim merakım. Yaz bitmeden ölmez kalmazsam 25 bini geçerim diye tahmin ediyorum.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Ha virajlarda yatırma işinin de kendi içinde farklı teknikleri var. Bana en rahat gelen kendim dik durup motoru yatırmak (cross motorlardaki gibi). Asfalt üzerinde pek tercih edilen bir teknik değil, toprakta crossla kayarak dönerken yapılması gereken bir şey, ama memleketin asfaltı da patates tarlası gibi olduğundan hendeğe tümseğe çarptıkça motorun konforunu bozmamak için yapılabilir diye düşünüyorum

Motosikleti
    GV 250
    Yatırma diyince şu örnek olabilir.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Bu abi bahsettiğim şekilde yatırıyor işte. Kendi dik, motor yatık

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bu abi bahsettiğim şekilde yatırıyor işte. Kendi dik, motor yatık
    Çok yavaş kullandığı için öyle yatırıyor, trafikte en güvenli dönüş şekli motorla birlikte yatmaktır, daha fazla da değil daha az da değil yani motora dik şekilde.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Sogukken kuru zeminde de kayma eğilimi oluyor ama iyice isindiginda gayet tutuyor yolu,hem sert frende hem virajda kaymadan tutunuyor,hatta üst üste gelen virajlarda fren yerine vites kullansanız da kilitlemiyor lastigi.ama ıslak zemine acemilik eklenince o kaskin icinde surekli birşeylerin şeridi geçiyor gözlerin önünden
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

ozgurparlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Motorda her düşmemin sebebi artık ben bu işi öğrendim dediğimde oldu. Motorun üsütnde her zaman acemi gibi dikkatli olmak lazım. Kaç yıldır aynı motorun üstünde olduğunu düşünsen bile tedbiri bırakmamak lazım

Motosikleti
    GV 250
    Benim balatalar da eskidi, normalde yağmurda gayet tutardı ama cumartesi de tencereden boşanırcasına yağdı yağmur, ecel terleri döktüm. Fırtınada da kullandım daha önce ama bu kadar olmamıştı hiç. MCT'yle bile ben böyle kaymadım o kadar kamyonların arasında fırtınada TEMde şurda burda kullanıp. 35bin km tecrübem var; bununla 17bin. Daha hiç düşmedim çok şükür GV250yle böyle de devam eder umarım. Lastikler soru işareti oldu işte ama.

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Lastiğin durumu iyi gerçi de bakınca, diş derinliği oldukça var; fazla hızlı kullanmıyorum, yatırmıyorum. 380 tl'ya çifti uygun metzeler'in o kadarsa. Cumartesi yağmurda da bıcır bıcır kaya kaya gidince tırstım biraz açıkçası, yağmur harici hiçbir sıkıntım yok lastiklerden. Metzeler bulursam tamam yoksa sallayabilirim şimdilik. Duro da daha iyi olsun derdinde değilim, Shinko'ya alternatif olsun yeter. Neyse devam edeyim şimdilik madem bitmez diyorsun o kilometrede, genelde en fazla 20 binde değiştirmek gerekir lastiği dendiği için kafam karıştı. Metzeler de sırf arka lastik 505 lira gösteriyor yuh. Gerek yok o kadar.
    ben geçen sene mayıs olması lazım aldığımdan beri kar tipi bu sene full kullandım memnunum 1 yıl olacak sadece iki kere çok hafif kafa kaydı oda benim hatam sadece ön frene bastığımdan ) şu anki fiyatlarını bilmiyorum ben aydın motordan almıştım sirkeciden.. ME77 serisi bu arada benim lastiklerim.
    S&T kanuni Gv 250

gencotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Motosikleti yatırma konusuyla ilgili şu linkteki yazıyı bir okuyun derim. Ayrıca naçizane şunu belirteyim. Kendi deneyimlerinizle edindiğiniz bilgiyi mutlak doğru kabul etmeyiniz. Sizin doğru bilerek kullandığınız teknik henüz karşılaşmadığınız bir tehlike bir durum için geçerli yöntem olmayabilir. Okuyun araştırın imkanlar el verdiğince işinin ehli uzman kişilerden eğitim alın ve uygulayın. Motosiklet kullanmak ciddiyet ve bilinç isteyen bir konudur. Herkese kazasız keyifli sürüşler.
    http://alfamotosiklet.blogspot.com/search/label/yat%C4%B1rma%20korkusu
    Slayerrr ve DeathRacer bunu beğendiler.
    no one lives forever...

Motosikleti
    GV650 EFI
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6-7 sene değil, 4 en fazla 5 yıl sonra sertleşmiş oluyor lastik. Ama 7 yıllık, görünüşü sağlam olsa da lastik denecek tarafı kalmamış lastiklerle pegi yere sürtmüşlüğü var. Yani motoru istediği kadar yatıramayan varsa bunun sebebi lastik değil, sonra lastik değiştirince hayal kırıklığı olmasın.
    Shinko lastik evet daha uzun süre dayanıyormuş gibi geliyor çünkü lastik değil resmen naylon. Sert olduğu için 30bin km yapan gv250 de bile hala dişleri erimemişti bu sebepten dolayı normal bir lastiğin ömrü 2 sene belirtilir bu tarihten sonra yumuşaklığını kaybettiği söylenir ama Shinko için 5 yıl demişsin buna katılıyorum.

Eğer uzuvlarını sevmiyorsan yaralanmadan korkmuyorsan her tip lastikle peg nasıl yere değer diye denemekten de korkmaz o cesareti her zaman kendinde bulursun!!!!

GV250 için lastik araştıran arkadaşlar:
    Duro, Shinko, IRC vs vs bunlar hepsi birbirinin aynı alacaksanız metzeller, dunlop gibi iyi marka alın. Bende bir ara lastik arayışında bulundum ve gereken ölçülerde takım olarak bulamadım fiyatlarda uçuk çıkınca bir müddet beklemeye almıştım.

Dunlopta tam ölçü mevcut ama oda 110+180€ Özellikle arka lastik problem bulunamıyor. Hyosung/S&T motoru buradan tebrik ediyorum.
    Metzeller tek arka için 235€ demişlerdi oda ölçüsü farklı 150x90x15 (arka lastik ebatı için alınabilecek tek piyasada bulunabilir ölçü bu )

Uygun fiyata kaliteli marka lastik bulan olursa dükkanın iletişim bilgilerini, ölçüleri ve fiyatları paylaşırsa çok hora geçer....
    lycantrophic bunu beğendi.

carlione - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250

Hyosung gv 250 devir ve hız sorunu

Merhaba;
    2. el hyosung gv 250 2011 model bir motor satın aldım.görünüşü torku sürüşü gerçekten mükemmel.ancak şöyle bir sorunu var :( motor 8 bin deviri ve 115 km hızı hiçbir şekilde geçmiyor.F1 ışığı yanıyor.115 km ye ulaştığında motor gaz kesip 110 km ye düşüyor ve sonra gaz kolu sabitken motor hızlanıp 115 km ye çıkıyor.motoru aldım ancak hevesi kursağımda kaldı ne yapabilirim ? servise götürdüm cihaza bağlayamadılar bir servis cihaza bağlayıp sorunu çözmek için 50 lira bir diğeri 100 lira istiyor bu parayı verdikten sonrada çözüm yok sadece sorunu söyleyecekler.Sizce değermi ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum mağdurum :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı WanDoGa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer uzuvlarını sevmiyorsan yaralanmadan korkmuyorsan her tip lastikle peg nasıl yere değer diye denemekten de korkmaz o cesareti her zaman kendinde bulursun!!!!

Alıntı carlione adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    2. el hyosung gv 250 2011 model bir motor satın aldım.görünüşü torku sürüşü gerçekten mükemmel.ancak şöyle bir sorunu var :( motor 8 bin deviri ve 115 km hızı hiçbir şekilde geçmiyor.F1 ışığı yanıyor.115 km ye ulaştığında motor gaz kesip 110 km ye düşüyor ve sonra gaz kolu sabitken motor hızlanıp 115 km ye çıkıyor.motoru aldım ancak hevesi kursağımda kaldı ne yapabilirim ? servise götürdüm cihaza bağlayamadılar bir servis cihaza bağlayıp sorunu çözmek için 50 lira bir diğeri 100 lira istiyor bu parayı verdikten sonrada çözüm yok sadece sorunu söyleyecekler.Sizce değermi ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum mağdurum :(
    Tüm viteslerde 8000 deviri mi geçmiyor? Boşta da aynı şekilde mi? Yoksa sadece 5. viteste 8000 deviri mi geçmiyor?

gencotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Alıntı carlione adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım. Buna benzer durumlar herkesin başına illaki gelebilir. Yaşadığın olumsuzluk bir istisnadır ve illaki bir çözüm yolu bulunur.
    Bilgisayar mühendisi olan bir gv 250 kullanıcısı motosikletinin elektronik aksamıyla ilgili olarak problem yaşadığından ve bu sorunu gayrettepe motoserde çözebildiğinden bahsetmişti. Anlattığına göre oradakiler bu işte gayet yetkin kişilermiş. Hatta orada Erdal ustanın ismini vermişti. Sen İstanbul'damısın bilmiyorum ama belki sorununa orada çözüm bulabilirsin. Gayrettepe Motoser Tel: 02123567012
    no one lives forever...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler