Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı iggokmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkrler acayüp
    beynindeki sıkıntıdan dolayı servise götürdüğümde zaten enjeksiyonunu ayarladık, karbüratorlu gibi oldu rölantiye aldık dediler. ama bu seferde soguk havalarda gaz vermeden motoru ısındırmadan calışmıyor. bugun sabah calıştıramadım 10 dakika uğrastım o yuzden yeni bi beyin almayı düşünüyorum. türkiyedeki fiyatı 850 tl cok pahalı ama.

http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=302
    http://www.hyosungsource.com/index.p...oducts_id=1891
    bide ön fren aparatı alıcam bunlardan hangisi uyar 2010 gv250 ye? Yardımcı olursanız sevinirim
    Beyni dediğim şekilde denemeden alma bence. Fren merkezine ne oldu? Kolay kolay bozulacak/kırılacak bir şey değildir. 2010'ların gidon çapını bilmiyorum ama ölçüp ona göre alabilirsin. Zaten iki çeşit var ya 25mm'dir ya 22 mm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    teşekkrler acayüp
    beynindeki sıkıntıdan dolayı servise götürdüğümde zaten enjeksiyonunu ayarladık, karbüratorlu gibi oldu rölantiye aldık dediler. ama bu seferde soguk havalarda gaz vermeden motoru ısındırmadan calışmıyor. bugun sabah calıştıramadım 10 dakika uğrastım o yuzden yeni bi beyin almayı düşünüyorum. türkiyedeki fiyatı 850 tl cok pahalı ama.

http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=302
    http://www.hyosungsource.com/index.p...oducts_id=1891
    bide ön fren aparatı alıcam bunlardan hangisi uyar 2010 gv250 ye? Yardımcı olursanız sevinirim
    Tekrarlıyorum. Boşuna para verebilirsin.
    DEdiğim şey ayarlama değil yeniden yazılım yüklenmesi. Ayarlama ayrı birşey. Yani bunu laptopunun işletim sistemimin çökmesi yada virüs bulaşması gibi düşün. Çöpe atıp yenisinimi alıyorsunuz, işletim sistemi yükleyip kullanmaya devammı ediyorsunuz. Hangisi daha ekonomik.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    gt 250
    teşekkürler yorunlarınız için.
    Istanbulu Kayalar motoru diagnostic cihazı için aradım sadece beyne format atıp yeni sistem yüklüyolarmış. Su girdiği için bozulan beyinlerde değişme yapılmadan düzelmez yeni beyin alman lazım dedi. Başka yerleri de araştırıyorum beyni alcak gücüm yok bakalım nolucak..
    Bu arada brandayı 3 4 aydır kullanmıodum bn açıktaydı motorum o yuzden su girmiş yagmurdan dolayı. Selenin altında, beynin oldugu yerde su birikmişmi diye bakmanızı öneririm arada bnm hiç aklıma gelmemişti.

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Her tarafı elektronik olarak denetlenen motorun sıkıntısı işte. En çok tırstığım şey beynin sapıtması. Eski beyinsiz Keeway'imi 2 aydır çalıştırmıyorum ama gidip 10 dk ayak marşıyla denesem çalışacağına eminim :D

Beyin selenin altında, oraya yağmur suyu nasıl ulaşmış? Başka bir yerdeki kısa devreden olmasın?

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    [IMG][/IMG]

Değerli dostlar,2009 1.nisanda başlayan gv 250 ile birlikteliğimiz yarın itibariyle sona ermektedir.resimde de gördüğünüz motorun yeni sahibi ahriman nikli arkadaşımızdır,
    kendisine kazasız belasız sorunsuz bir gv250 sürüş keyfi yaşamasını diliyorum..
    Güle güle sevgili motorum..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Istanbulu Kayalar motoru diagnostic cihazı için aradım sadece beyne format atıp yeni sistem yüklüyolarmış. Su girdiği için bozulan beyinlerde değişme yapılmadan düzelmez yeni beyin alman lazım dedi. Başka yerleri de araştırıyorum beyni alcak gücüm yok bakalım nolucak..
    Bu arada brandayı 3 4 aydır kullanmıodum bn açıktaydı motorum o yuzden su girmiş yagmurdan dolayı. Selenin altında, beynin oldugu yerde su birikmişmi diye bakmanızı öneririm arada bnm hiç aklıma gelmemişti.
    Halen normal şartlarda yağmurdan su giremeyeceğini iddia ediyorum. Ayrıca su girince beyin tamamen yanar. Hem de fiziksel olarak yani hafif duman bile çıkar. Belki anlık bir kısa devre kafasını karıştırmış olabilir. Eğer çok para istemeyeceklerse olmaz demelerine rağmen yaptır bence, en azından şansını denemiş olursun.

Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...xc.jpg</a></a>

Değerli dostlar,2009 1.nisanda başlayan gv 250 ile birlikteliğimiz yarın itibariyle sona ermektedir.resimde de gördüğünüz motorun yeni sahibi ahriman nikli arkadaşımızdır,
    Hayırlı olsun hocam ikinize de.

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...xc.jpg</a></a>

hem motosiklet sahibi olduğum için hem de sizinle tanıştığım için şanslıyım hocam. Yarın da işlemleri halledelim artık sabredemiyorum
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

Motosikleti
    GV650 EFI
    Evet seninle benzer bir durumu bende yaşadım burada bir fırtına çıktımı tam çıkar. Her yeri ıslaktı bende beyin ve konnektörleri önce kurutup, oksitlenmeleri temizleyip sonrasında poşete sokup ağzını bantladım; artık içim rahat herkese poşet tavsiye ederim.

Dip not: Beyinin içersine su girmesi imkansız devre tamamen reçine içersine hapsedilmiş ama konnektörler ıslanıp kısa devre yapabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:27 ----------

Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem motosiklet sahibi olduğum için hem de sizinle tanıştığım için şanslıyım hocam. Yarın da işlemleri halledelim artık sabredemiyorum

belki sorunun cevabını bulmuşsundur

Noter satışı, nüfus müdürlüğündeki adres kayıtları esas alınır (eskiden adresi sözlü belirte biliyordun ama sistem artık online ve sabit).

İzmit kaza oranı İstanbul kadar yüksek yani sigortaları yüksek çıkar

Plaka çıkartma işlemi noter belgeni aldıktan sonra önce bir takipçiye gideceksin orada bir belgeyi doldurtman/yazdırman lazım (el yazısı kabul edilmiyor oraganize işler bunlar takipçiler aç kalır yoksa yazık ama dimi) Sonra dosyanı alıp trafikte sıra alıyorsun ve işlemler başlıyor. Plaka evrağını alıp şoförler cemiyetinden plaka bastırdın mı işlem biter. Süre: 1 günde belki 2 günde biter.

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    belki sorunun cevabını bulmuşsundur

Noter satışı, nüfus müdürlüğündeki adres kayıtları esas alınır (eskiden adresi sözlü belirte biliyordun ama sistem artık online ve sabit).

İzmit kaza oranı İstanbul kadar yüksek yani sigortaları yüksek çıkar

Plaka çıkartma işlemi noter belgeni aldıktan sonra önce bir takipçiye gideceksin orada bir belgeyi doldurtman/yazdırman lazım (el yazısı kabul edilmiyor oraganize işler bunlar takipçiler aç kalır yoksa yazık ama dimi) Sonra dosyanı alıp trafikte sıra alıyorsun ve işlemler başlıyor. Plaka evrağını alıp şoförler cemiyetinden plaka bastırdın mı işlem biter. Süre: 1 günde belki 2 günde biter.

teşekkür ederim bilgiler için. bugün hallolacak inşallah devir işlemleri pazartesi de plaka için uğraşmaya başlayacağım ama muhtemelen takipçi tutmam kendim hallederim.
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

gencotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni'nin distribütörlüğünü yaptığı ve S&T Kanuni markasıyla satılan motorlarımız eskiden olduğu gibi Hyosung markasıyla satılmaya başlamıştır, hayırlı olsun.

http://kanuni.com.tr/newsletter/Hyosung/Hyosung.jpg
    Bu dandik Kanuniyi değiştirme vaktinin geldiğini gösteriyor

Web sitesine bakılırsa admlar ST7 yi Türkiye' ye getirecekler ama o fiyata o motoru kime satarlar bilemem. Tamam Hyosung iyi bir marka ST7 markanın çıkarmış olduğu diğer modellerin kalitesi baz alındığında illa ki iyi bir motosiklettir şekli düzgün yakışıklı motosiklet ama bir Yamaha Midnightstar değil ve ondan daha pahalı. Bu Kuralkanın satış politikasını hiç anlamış değilim aslına bakarsanız bir satış politikası olduğundan da şüpheliyim.
    http://www.stkanuni.com.tr/Model.aspx?model=st7
    http://www.yamaha-motor.eu/tr/products/motorcycles/cruiser/xvs950a-midnight-star.aspx?view=explore
    lycantrophic bunu beğendi.
    no one lives forever...

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı gencotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Web sitesine bakılırsa admlar ST7 yi Türkiye' ye getirecekler ama o fiyata o motoru kime satarlar bilemem. Tamam Hyosung iyi bir marka ST7 markanın çıkarmış olduğu diğer modellerin kalitesi baz alındığında illa ki iyi bir motosiklettir şekli düzgün yakışıklı motosiklet ama bir Yamaha Midnightstar değil ve ondan daha pahalı. Bu Kuralkanın satış politikasını hiç anlamış değilim aslına bakarsanız bir satış politikası olduğundan da şüpheliyim.
    http://www.stkanuni.com.tr/Model.aspx?model=st7
    http://www.yamaha-motor.eu/tr/products/motorcycles/cruiser/xvs950a-midnight-star.aspx?view=explore
    20bin civarına satarlarsa belki bikaç seneye alırım diye düşünüyordum, adamlar 25bine satmaya çalışıyor yuh dedim. Midnight star alınır gidilip haklısın, üstüne de para kalır, kesinlikle değmez o parayı vermeye.
    gencotr bunu beğendi.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20bin civarına satarlarsa belki bikaç seneye alırım diye düşünüyordum, adamlar 25bine satmaya çalışıyor yuh dedim. Midnight star alınır gidilip haklısın, üstüne de para kalır, kesinlikle değmez o parayı vermeye.
    Sana kesinlikle katılıyorum Murat. 20 Bin TL dolaylarında bir fiyatla benim içinde ilerleyen zamanlarda tercih edilebilecek bir model olabilir ama bu fiyatın da altında 950cc Midnightstar dururken bunun bilincinde olan kimseye satabileceklerini zannetmiyorum. Kaldı ki Amerikada V Star 950 olarak satılan Midnightstar ın fiyatı 8590 Usd, St7 nin fiyatı 7299 Usd. Basit bir matematik hesabıyla ST7 nin amerika da V Star 950 den %15 daha ucuz olduğunu görüyoruz. Bu hesaba göre ST7 nin satış fiyatın Türkiye de hadi hadi 21 Bin TL dolaylarında olması gerekiyor. Tabi modelin ülkeye yeni girdiğini kullanıcısının olmadığını tutunmak için giriş fiyatının daha makul seviyelerde olması gerektiğini hiç hesaba katmıyorum bile. Kuralkandaki satış pazarlama ekibinin böyle enteresan fiyatlar verip tüketiciyi dumurdan dumura savurarak kendine bir çeşit eğlence çıkardığını düşünmeye başladım.

http://www.starmotorcycles.com/star/...18/0/home.aspx
    http://www.hyosungmotorsusa.com/new_...=ST7&year=2013
    lycantrophic bunu beğendi.
    no one lives forever...

altug09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GV 250 de 9032 tl olmuş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı gencotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nesli tükenmiş bir motora sahipsin iyi bak ona.

Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Nesli tükenmiş bir motora sahipsin iyi bak ona.
    Bilakis antika oldu bizim motorlar haliyle değeri yükseldi
    no one lives forever...

Motosikleti
    GV 250
    Hyosung bastılar ya motorların üzerine olsun o kadar "zamcık" tabii.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung bastılar ya motorların üzerine olsun o kadar "zamcık" tabii.
    Zam yapmak için bahaneleri neydi bilmiyorum ama zam yeni değil yılbaşında oldu.

Sirinbaba34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt07
    Allahtan yılbaşından önce aldım 2012 model 0 km 8.200 tl iyimidir bu fiyat ?
    Önemli olan güçlü olmak değil,adapte olmaktır.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    arkadaşlar bugün gittim arka balata değiştirmeye sabah çalışırken 2 saniye bastım anca çalıştı soğuktan olabilir diye sallamadım çıktım yola tamirciye vardım kapattım motoru konuştum böyle böyle diye sonra motoru içeri almak için çalıştırmaya çalıştığımda çalışmadı akü bitmiş neyse aldık içeri motoru baktı konjektör arızalanmış dedi hemen yanda yeni göstergeli bir gv 250 var ondada aynı sorun varmış akü devirdaim yapmıyor yani anlıycağınız motoru orda bıraktım geldim

kanuni sitesine baktık 170 lira hyosung sourceye baktık 50 lira.. kargo falan 100 lira olur diye düşündüm kanuniden söyleyelim dedim sipariş verdik sonradan biraz hata yaptığımı düşünsemde artık iş işten geçti

neyse olaylar bunlar bu konjektör arızası değiştiktan sonrada benim canımı sıkıcakmı arkadaşlar varmı böyle bir kronik sorun yoksa ömrünümü tamamlamış bu 7 yaşında sonuçta

Motosikleti
    GV 250
    Zam yapmak için bahaneleri neydi bilmiyorum ama zam yeni değil yılbaşında oldu.
    Doğrudur, ama zam yaparken bunu da dikkate almışlardır diye düşünüyorum. ST7 de tam balon oldu, alacak kaç kişi çıkar bu fiyatla ciddi merak ediyorum hani.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler