Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı oleander48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Facebook grup üyeliği için bende istek gönderdim. İsim Mehmet Kaya

Kış mevsiminde motosiklet branda altında duruyor ve nem yaptığı için nikelajlı yüzeylerde lekeler oluşmaya başladı. Bunları basit temizleme yolu var mı? Çamaşır suyu, tuz ruhu, kireç çözücü gibi maddelerden herhangi biri kullanılabilir mi? Deneyen arkadaş varmıdır?
    Yapı market, nalbur gibi yerlerde bulabileceğin metylan ile temizleyebilirsin. WD40 da temizler belki daha kolay bile temizleyebilir ama metylan aynı zamanda cila görevi de görür -ki aslında ciladır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    arkadaşlar kışın 10/50 yazın 10/40 yağ kullanıcam sanırım
    doğrumu biliyorum yanlışmı biliyorum beni bir bigilendirirseniz sevinirim

birde hangi marka yağı tavsiye edersiniz benzin istasyonlarında bulabilirmiyim acaba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kışın 10/50 yazın 10/40 yağ kullanıcam sanırım
    doğrumu biliyorum yanlışmı biliyorum beni bir bigilendirirseniz sevinirim

birde hangi marka yağı tavsiye edersiniz benzin istasyonlarında bulabilirmiyim acaba
    Sürekli 10w40 kullanacaksın, güvendiğin herhangi bir markayı alabilirsin.
    ogzcngdk bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    saol hocam

edit: bu arada sentetikmi olucak kısmi sentetikmi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol hocam

edit: bu arada sentetikmi olucak kısmi sentetikmi
    Tercihine kalmış bir şey, mineral olmasın 4t motosiklet yağı olsun yeter.

ÇAYAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar...

Henüz motoru olmayan biri olarak içimden bir his yakın zamanda GV250 fotolarımı paylaşacağımı söylüyor
    Liberté, Égalité, Fraternité...

revan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar herkese selamlar. Bende aranıza katılmasına artık ramak kalmış biriyim. Öncellikle şu linkteki ilan için fiyat konusunda görüşlerinizi alabilir miyim?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-gv-250-cok-temiz-full-bakimli-kore-mali-chopper-araclatakas-olur-87346261/detay

Bu ilk motosikletim olacak ve İstanbul'da sık sık şehir trafiğinde kullanacağım. GV250 yi aldıktan sonra trafiğe çıkmadan, maddi gücüm el verdiğince Honda nın sürüş eğitimlerine katılmayı düşünüyorum. Bu eğitimleri alan arkadaşlar var mıdır ve düşünceleri nelerdir.

OMENEVSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV250
    AYAKLIKLARIN BAĞLANTISI ÇİFT CİVATALI, BEN GERİDE KALAN CİVATA DELİKLERİNİ KULLANDIM.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor satan var mı ki? Kaliteli olsun biraz pahalı da olabilir arkadaşa alıyoruz.
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cihan Gv250 ADV'sini satıyordu bir ara.
    Gv 250'mi bir ara satmaya niyetlendim ama alıcı vazgeçmişti sonra bende satıştan vazgeçmiştim.Nisan ayı ortaları Mayıs ayı başları gibi yeniden satmaya niyetlenirim,eğer acil motor arayan yoksa.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Başkan beni de eklermisin facebook sayfaya Atilla KORKMAZ

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    selamlar arkadaşlar...
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor satan var mı ki? Kaliteli olsun biraz pahalı da olabilir arkadaşa alıyoruz.
    bende güzel,yakışıklı bi gv var bir ara satmaya karar vermiştim bakmak isterseniz mesaj atın irtibata geçelim.

Şu FI lambasının sürekli yanıyor durumda olması problemiyle karşılaşan kimse oldu mu arkadaşlar? Karşılaşıldıysa neden oluyormuş ve nasıl çözüldü (ya da çözüldü mü)?

Felsefeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8500'e alabilir misin emin değilim, ruhsat masrafları da en az 300 TL tutar hatta takipçi de para alacak 350 falan olur. Aksesuarları bayiden alamazsın çünkü distribütörü aksesuar getirmiyor zaten en çok kullanılan koruma demiri de orjinal değil Kağırhane'de bir yer yapıyor. Küçük değişikliklerden kastın ne tam olarak söylersen belki fiyatlarını söyleyebilirim. Önceki sayfada ÇAYAN'ın bir mesajında referans alabileceğin bir kaç fiyat var. Korumalar da tamamen ayırdığın bütçeye oranlı ama en azından 1000 TL'ye yakın olur.
    Kafamda olan şeyler;koruma demiri,ufak plaka şimdilik bunlar o zaman motor bana tahmini 9.200 e flan patlar,ayrıca ekipmanlara da bütçe ayırırsak en az 10.000 Tl miz olması gerekiyor gibi duruyor sanırım yanılıyormuyum,her şeyin yeterince uygun olması için ?
    En bağışlanamaz yanın bu işte;gücün var ve hükmetmek istemiyorsun!(Friedrich Nietzsche)

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Geçenlerde oldu bana,motorda herhangi bir arıza olmadıgı halde yanıyordu.servise gittim cihaz yoktu,kendiliğinden söndü sonra.nem yada yağıştan kaynaklanmış.
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı revan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selamlar. Bende aranıza katılmasına artık ramak kalmış biriyim. Öncellikle şu linkteki ilan için fiyat konusunda görüşlerinizi alabilir miyim?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-gv-250-cok-temiz-full-bakimli-kore-mali-chopper-araclatakas-olur-87346261/detay

Bu ilk motosikletim olacak ve İstanbul'da sık sık şehir trafiğinde kullanacağım. GV250 yi aldıktan sonra trafiğe çıkmadan, maddi gücüm el verdiğince Honda nın sürüş eğitimlerine katılmayı düşünüyorum. Bu eğitimleri alan arkadaşlar var mıdır ve düşünceleri nelerdir.
    Fiyat karşılaştırmasını diğer ilanlara bakarak yapabilirsin, sonuçta ben de öyle yapacam. Dikkat çeken motorda hiç bir aksesuar olmaması.

Alıntı ÇAYAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu FI lambasının sürekli yanıyor durumda olması problemiyle karşılaşan kimse oldu mu arkadaşlar? Karşılaşıldıysa neden oluyormuş ve nasıl çözüldü (ya da çözüldü mü)?
    FI lambasının yanması sensörlerden birinde o an sorun var demek. Bu ayaklık sensörü gibi basit bir şey de olabilir, yakıt sistemiyle alakalı bir şey de.

Alıntı Felsefeci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafamda olan şeyler;koruma demiri,ufak plaka şimdilik bunlar o zaman motor bana tahmini 9.200 e flan patlar,ayrıca ekipmanlara da bütçe ayırırsak en az 10.000 Tl miz olması gerekiyor gibi duruyor sanırım yanılıyormuyum,her şeyin yeterince uygun olması için ?
    Koruma demiri 250 TL ufak plaka dediğin de 10-20 TL'lik bir şey

Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde oldu bana,motorda herhangi bir arıza olmadıgı halde yanıyordu.servise gittim cihaz yoktu,kendiliğinden söndü sonra.nem yada yağıştan kaynaklanmış.
    2011 sonrası modellerde en gereksiz şeyler bile lambayı yakabildiği için motorun çalışması stabilse bir süre aldırmayabilirsin lambanın yanmasına.

Biraz araştırmaya çalıştım da bu sorunu yaşayan çok kişi olduğunu gördüm. Yurtdışı forumlarda da aynı sorundan muzdarip olanlar var. Özellikle 2010 ve 2011 modellerde rastlanmış. İşin ilginç yanı yetkili servisler (TR ve yurtdışındaki) bu sorunu çözmekte aciz kalıyorlarmış. Elektronik beyinle ilgili bir sorun olduğunda ısrar edip beyni değiştirenler arasında sorunu çözülenler olduğu söylenmiş vs.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Karbüratör candır.
    Slayerrr ve Levent E. bunu beğendiler.

1 gün daha geçmek üzere...

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Birader sen ince hastalığa tutulcan mazallah bu motor yüzünden
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Birader sen ince hastalığa tutulcan mazallah bu motor yüzünden
    Bende şaşkınım açıkçası. Ben biraz imkansızlıklarla (çok görmüşlerin ifadesiyle görmemişlikle) açıklıyorum bu durumu... Eh bir insan yıllarca tabanvaydan öteye bir türlü geçememişse, otobüste, dolmuşta, metroda ziyadesiyle çile doldurmuşsa, herkesin 17-18'inden sonra tatmakta olduğu otomobil, motor vs. zevkini tadabilmek için yaş olarak 30'u devirmek zorunda kalmışsa böyle aşırı heyecanlı olabiliyor sanırım. Çok mu dram oldu Ama ne yalan diyeyim, gerçekten böyle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler