Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Eyvallah rıdvan , aslında en masrafsız çözüm..
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havalar biraz soğudu hemen forum sessizleşmiş, tatlı su motorcuları çıkın ortaya.
    Valla burda kar atıştırıyor, gece eksilere düştü.Gündüz 0-1 derece falan bu ara.Yarın zonguldağa gidecem

Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugu önleyen sprey gercekte ise yarıyor mu a dostlar?
    Sonax ın spreyini aldım.Açıkçası buğu önlüyor evet.Ancak görüş netliğini kaybediyosun.Bu daha kötü bi durum oluyor.Aslında ben uzun yolda buğu problemi yaşamıyorum.Şehir içinde yavaş giderken oluyor.Ama buğu önleyici çözüm değil.Pinlock şart

Camda işe yarıyorsa vizörde de yaraması gerekir. Kaskta hiç denemedim.
    Denedim yaramıyor.Üstte yazdım nedenini
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı inglor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonax ın spreyini aldım.Açıkçası buğu önlüyor evet.Ancak görüş netliğini kaybediyosun.Bu daha kötü bi durum oluyor.Aslında ben uzun yolda buğu problemi yaşamıyorum.Şehir içinde yavaş giderken oluyor.Ama buğu önleyici çözüm değil.Pinlock şart
    Sanıyorum ki yağlı gibi bir madde olduğu için ışığın vizörün sürekli hafif ıslakmış gibi olmasını sağlayıp karşıdan gelen ışığı kırılmasına sebep oluyor. Sırf bu sebepten arabada yağmur kaydırıcı falan kullanmıyorum hatta silecek suyuna bile sadece su koyarım her zaman. Ama sürekli gece sürüşü yapılmıyorsa şu kış aylarında kabul edilebilir bir ölçüdeyse kullanılabilir. Benim pek buğu sorunum yok ama bagajda bir buğu önleyici vardı diye hatırlıyorum eğer bulabilirsem yarın denerim, her vizörde aynı sonucu vermeyebilir.

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Havalar biraz soğudu hemen forum sessizleşmiş, tatlı su motorcuları çıkın ortaya.
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugu önleyen sprey gercekte ise yarıyor mu a dostlar?
    Sanıyorum ki yağlı gibi bir madde olduğu için ışığın vizörün sürekli hafif ıslakmış gibi olmasını sağlayıp karşıdan gelen ışığı kırılmasına sebep oluyor. Sırf bu sebepten arabada yağmur kaydırıcı falan kullanmıyorum hatta silecek suyuna bile sadece su koyarım her zaman. Ama sürekli gece sürüşü yapılmıyorsa şu kış aylarında kabul edilebilir bir ölçüdeyse kullanılabilir. Benim pek buğu sorunum yok ama bagajda bir buğu önleyici vardı diye hatırlıyorum eğer bulabilirsem yarın denerim, her vizörde aynı sonucu vermeyebilir.
    Sende dene bi bakalım.Bu arada ben gündüz denedim.Geceyi düşünemiyorum bile..
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı inglor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende dene bi bakalım.Bu arada ben gündüz denedim.Geceyi düşünemiyorum bile..
    Ya o buğu önleyicide bir sorun vardı ya da sen çok abarttın. Çünkü dediğim gibi biraz ışık kırılması yapabilir ama gündüz görüşü etkileyecek kadar olmaması gerekir kesinlikle. Vizöre en fazla 2 kere fıslatsan yeter. Sonrasına iyice silmen kurulaman gerekiyor. Tahminen de 1 hafta kadar etkisini sürdürür.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Silip kuruladiktan sonra kullanılıyorsa görüşü cok etkilemezmiş gibi geldi,bir deneyeyim ben bunu yahu düşük hızlarda buhar yapıyor vizoru açınca da gözlerimi kan bürüdü
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    Hyosung aquila 250
    merhaba gençler bende Hyosung aquila 250 var bir kaç ay önce aldım şimdi akünü çıkarmak istiyorum bulamıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Rushdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba gençler bende Hyosung aquila 250 var bir kaç ay önce aldım şimdi akünü çıkarmak istiyorum bulamıyorum
    Bulamamış olmak için önce aramış olman gerekir. Aramış olsaydın da dışarıdan bakıldığına etrafı kapalı olduğu için görülmeyen ve akünün sığabileceği tek yer olan sele altında olduğunu tahmin edebilirdin. Aküyü sökmek için de; anahtarla seleyi çıkar, sağ yan kapağın alt tarafındaki vidayı gevşet, kapağı önce üst tarafından kendine doğru çek sonra yukarı doğru çekerek çıkar, karşına çıkan flaşör ve sigortaların bulunduğu plastiğin iki yanındaki vidaları söküp o parçayı çıkar, kısa devre yaptırmadan akünün kutup başlarını sök ve aküyü çıkart.
    Rushdi, mitmuallim ve burdurlu1985 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung aquila 250
    Bulamamış olmak için önce aramış olman gerekir. Aramış olsaydın da dışarıdan bakıldığına etrafı kapalı olduğu için görülmeyen ve akünün sığabileceği tek yer olan sele altında olduğunu tahmin edebilirdin. Aküyü sökmek için de; anahtarla seleyi çıkar, sağ yan kapağın alt tarafındaki vidayı gevşet, kapağı önce üst tarafından kendine doğru çek sonra yukarı doğru çekerek çıkar, karşına çıkan flaşör ve sigortaların bulunduğu plastiğin iki yanındaki vidaları söküp o parçayı çıkar, kısa devre yaptırmadan akünün kutup başlarını sök ve aküyü çıkart.
    eyvallah kardeş yarın sökmeye çalışırım açıkçası biraz acemiyim yavaş yavaş sizlerden öğreniyoruz işte
    yolcu114 bunu beğendi.
    Mutluluk bilgi ile kazanılır

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Nihayetinde Ankara'da bir GV sevdalısı Hoşgeldin Rushdi.
    Birazcık motorunu tanıtsan bizlere, sonrasında bi kaç resim koysan da forma renk gelse.
    yolcu114 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Kaçtane olduk ankarada

Motosikleti
    Hyosung aquila 250
    hoşbulduk onur@ atila bende kendimi yalnız biliyordum ankarada :D

aslında yeniyim biraz motorculuk olayına ilk olarak GV 250 aldım

eve dönünce yüklerim birkaç resim işteyim bu bilgisayarda yok
    Mutluluk bilgi ile kazanılır

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS

merhaba genç..hoşgeldin..aküyü arama girişiminde bile bulunmamışsın anlaşılan..rıdvan anlatmış,üstüne eklenecek bişi yok..motorun hayırlı olsun..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Ertakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Herkese selamlar!

@Rushdi hoşgeldin, hayırlı olsun

Şimdi malum kış ayları, istanbul da inanılmaz zor 2 teker üstünde sadece 15km işe git-gel bile.. 4 teker birazcık düşünür gibi oldum, lakin Rıdvan ın ufak bir yorumu o birazcık düşünmemi de katletmeye yetti:D
    neyse sadede geliyorum, şiddetle trike mevzusuna girmek var aklımda, ama maalesef ucuz yollu olmak zorunda, hala GV250 nin kredisini ödüyorum;önümüzdeki 2 sene ödemeye devam edeceğim:D sahibinden de aşağıda linkini verdiğim cihazı gördüm, hoş duruyor. Sizin fikriniz nedir beyler? En nihayetinde 5000 tl nin üstüne çıkmadan eli ayağı düzgün trike var mıdır bildiğiniz?
    Şimdiden teşekkürler:D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96099636/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Geçen hafta sabah işe gidiyordum, saat 05.30 gibi,diğer tüm teşkilat şahane fakat maalesef parmak uçları kesik eldivenim vardı..soğuk hava ayrı bişey hocam...valla...çığlık atıyodum havalimanı kavşağına girerken "ölüyoruuuuuuuuuuuuuuuuuuaaaaaauuuğğğğmmm" diye motorun üstünde:D o yüzden lütfen; şefkatle yaklaşın tatlı su motorcularına :D:D:D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Ertakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar!

@Rushdi hoşgeldin, hayırlı olsun

Şimdi malum kış ayları, istanbul da inanılmaz zor 2 teker üstünde sadece 15km işe git-gel bile.. 4 teker birazcık düşünür gibi oldum, lakin Rıdvan ın ufak bir yorumu o birazcık düşünmemi de katletmeye yetti:D
    neyse sadede geliyorum, şiddetle trike mevzusuna girmek var aklımda, ama maalesef ucuz yollu olmak zorunda, hala GV250 nin kredisini ödüyorum;önümüzdeki 2 sene ödemeye devam edeceğim:D sahibinden de aşağıda linkini verdiğim cihazı gördüm, hoş duruyor. Sizin fikriniz nedir beyler? En nihayetinde 5000 tl nin üstüne çıkmadan eli ayağı düzgün trike var mıdır bildiğiniz?
    Şimdiden teşekkürler:D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96099636/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Geçen hafta sabah işe gidiyordum, saat 05.30 gibi,diğer tüm teşkilat şahane fakat maalesef parmak uçları kesik eldivenim vardı..soğuk hava ayrı bişey hocam...valla...çığlık atıyodum havalimanı kavşağına girerken "ölüyoruuuuuuuuuuuuuuuuuuaaaaaauuuğğğğmmm" diye motorun üstünde:D o yüzden lütfen; şefkatle yaklaşın tatlı su motorcularına :D:D:D
    Kafan mı güzel, ne içtin ne ettin? Trike dediğin alet de gayet açık hava ve tüm hava şartlarından etkileniyor, kışla arasını nasıl bağladın bu aletin. Sen o 5000 TL'nin 1/10-1/5 tutarını korumaya versen kar yağarken bile üşümez rahat rahat gidersin işine. Ellerin için de estetiği boş verip şu kuryelerin kullandığı elcik korumalardan alsan (25-30 TL) ellerin servisteki kadar bile üşümez. Şimdi yazını tekrar okurken fark ettim de "parmak uçları kesik eldiven" yazdığını gördüm sanki ya da beynim bana oyun oynuyor.

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    ...eve dönünce yüklerim birkaç resim işteyim bu bilgisayarda yok
    Halen bekliyoruz resimleri:(

Bu saatte herkes de burda Ertekin, Rıdavan, İlker, Rüştü iyi geceler arkadaşlar

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Kafan mı güzel, ne içtin ne ettin? Trike dediğin alet de gayet açık hava ve tüm hava şartlarından etkileniyor, kışla arasını nasıl bağladın bu aletin. Sen o 5000 TL'nin 1/10-1/5 tutarını korumaya versen kar yağarken bile üşümez rahat rahat gidersin işine. Ellerin için de estetiği boş verip şu kuryelerin kullandığı elcik korumalardan alsan (25-30 TL) ellerin servisteki kadar bile üşümez. Şimdi yazını tekrar okurken fark ettim de "parmak uçları kesik eldiven" yazdığını gördüm sanki ya da beynim bana oyun oynuyor.
    bence beynin sana oyun oynuyor
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Günaydın herkese
    Ertekin kardesim o dediğin eldivenle çıkacağına paçası kesik pantolonla çık daha iyi,benim ekipman senden daha kalitesiz olsa da üzerine bir yagmurluk çekiyorum sorun kalmıyor.sen buna ilave olarak bir paça yagmurlugu eklersin olur biter
    Herhalde ya lastikler korkutuyor seni ya da baskı var vize olayında,sen lastikleri değiştir önce:D
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Ankara'da 1 kişi daha olacaksınız Atilla Abi sayesinde motorun cüsse ve ses olarak istediğim gibi olduğu, güç olarak da benim için yeterli olacağı kanısına vardım.

Şimdi geriye 2 ay kadar beklemesi kaldı

Tekrar teşekkürler herkese.
    yolcu114 ve Zengibar bunu beğendiler.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Ertakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Mesele üşümek değil beyler, o bir eldiven icligine bakar. Orda amaç Rıdvan a laf atmak:D lastiklerle çözülür mü o sorun? Her şekilde karlı yollarda bile kullanmak ve sadece işe git-gel yapmak amacım. O yüzden trike olsun diyorum. Ayrıca 4 teker alırsam konsolosluk el koyar açıkta kalırım:D iyi olur trike, arkamda takılmaya devam eder, karda kışta da kafam rahat olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

Baba ben bu kafayı yaşamak için kelle paça içiyorum, sizide beklerim :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler