Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung gv250
    çanta demiri +1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Her ikisi de kopunca değiştirilir. Ama olağanüstü bir durum olmadıkça gaz teli kopmaz. Debriyaj teli de kullanıma göre değişir ama en kötü ihtimalle 20.000 km yapar
    2- Aslında 4 yılda bir değiştirilmesi tavsiye edilir ama ben dahil değiştiren duymadım hiç. Zaten durduk yere bir şey olmaz ama lastiğin zamanla sertleşmesi olayına karşı çatlak kontrolü yapabilirsin.
    3- Debriyaj balatası değiştiren bir gv görmedin/duymadım henüz hem de 50.000 km'yi geçenler olmasına rağmen. Ama yine kullanımla alakalı bir durum bitirmek istersen 10.000'de bile biter.

Hoş geldin, motorun hayırlı olsun.
    Sağol rıdvan.
    sacrecour hoşgeldin.hayırlı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:47 ----------

Alıntı Zengibar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bi süredir giremedim forma, dedem vefat etti, memlekette idim, dün Ankara'ya döndüm.

Fatih abi ve Cem hoş geldiniz. Beni de bu seviyeli ortam ve bilgi birikimi aşık etmişti GV250'ye. Daha sonra hiç başka motor bakmadan almıştım. Mehmet Ali, koruma demiri için galiba 3 kişi olduk. Aslında çanta demirini de dahil etsek mi olaya, ben çanta demiri de bakıyorum.

İlker araba ne durumda bu arada, memnun musunuz?
    Onur başın sağolsun
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    Alıntı Zengibar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bi süredir giremedim forma, dedem vefat etti, memlekette idim, dün Ankara'ya döndüm.

Fatih abi ve Cem hoş geldiniz. Beni de bu seviyeli ortam ve bilgi birikimi aşık etmişti GV250'ye. Daha sonra hiç başka motor bakmadan almıştım. Mehmet Ali, koruma demiri için galiba 3 kişi olduk. Aslında çanta demirini de dahil etsek mi olaya, ben çanta demiri de bakıyorum.

İlker araba ne durumda bu arada, memnun musunuz?
    Allah Rahbet Eylesin. Siz yakınlarına sabbırlar dilerim.

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Onur basınız sagolsun sabırlar dilerim..

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Onur başın sağolsun. Dedenin mekanı cennet olsun inşallah..
    @sacrecour, aramıza hoşgeldin, yeni motorun da hayırlı olsun, kazasız belasız bol kilometreler diliyorum. Çil çil de yanıyordur şimdi, maşallah
    Arkadaşlar ben de hayırlısıyla Denizli'de üniversite hastanesinde göreve başlıyorum bu ay. Umarım hastaneyle doktorla işiniz olmaz, ama Denizli'ye gelirseniz, ya da ne bileyim bir şekilde yolunuz düşerse, büyük ihtimalle hastanede nöbette olurum ama mutlaka hastanenin kafeteryasında bile olsa bir çayımı, ikisi bir aradamı içmeye beklerim.
    Bu arada koruma demiri için listeye beni de ekleyebilirsiniz. Ama şekil olarak nasıl bir şey yaptıracağımızı önceden belirlersek daha iyi olur. Bir de paslanmaz kaplamalı demir mi kullanılıyor acaba yoksa kaplamasız komple paslanmaz parlak demirden mi yapılacak, bilen var mı?

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Demir üzerine kaplama yaparsanız ılerde karincalanma ve paslanma olur,ayrica aldigi darbeler kaplamayi kaziyacak,hem kötü görünür hem sureci de hizlandiracak.ama piyasada 304 diye gecen krom malzemeden yaptırırsanız hiç bir zaman paslanmaz.hazirlandiktan sonra bir de parlatirsaniz pırıl pırıl olur.ayrica bu malzeme bırakın demiri(motorun şasesi),birçok Çelik malzemeden de daha saglamdir ki koruma demiri yapacaksınız
    Yalnız kaplama biraz daha parlak oluyor(işi bilen anlar) ama ilk zamanlar sadece..

Motosikleti
    gv250
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onur başın sağolsun. Dedenin mekanı cennet olsun inşallah..
    @sacrecour, aramıza hoşgeldin, yeni motorun da hayırlı olsun, kazasız belasız bol kilometreler diliyorum. Çil çil de yanıyordur şimdi, maşallah
    Arkadaşlar ben de hayırlısıyla Denizli'de üniversite hastanesinde göreve başlıyorum bu ay. Umarım hastaneyle doktorla işiniz olmaz, ama Denizli'ye gelirseniz, ya da ne bileyim bir şekilde yolunuz düşerse, büyük ihtimalle hastanede nöbette olurum ama mutlaka hastanenin kafeteryasında bile olsa bir çayımı, ikisi bir aradamı içmeye beklerim.
    Bu arada koruma demiri için listeye beni de ekleyebilirsiniz. Ama şekil olarak nasıl bir şey yaptıracağımızı önceden belirlersek daha iyi olur. Bir de paslanmaz kaplamalı demir mi kullanılıyor acaba yoksa kaplamasız komple paslanmaz parlak demirden mi yapılacak, bilen var mı?
    başınız sağolsun. tüm yakınlarına sabır diliyorum...

tekrar hoşbulduk... aslında yanan o mu ben miyim tartışılır işteyken bir an önce kavuşmak için için için yanıyorum geldiğimde ise hava kararmış oluyor zaten ehliyet de yok... :(
    evet yaptıracağımız koruma demirinin modelini belirlemek gerek. ilgili arkadaşlar özellikle de M. Ali Şenel kardeş seçenekleri resimleriyle ilave ederlerse hep beraber fikir beyan ederiz. Hadi araştırmaya...

mesela bu benden olsun. yorumlar...

http://www.p-wholesale.com/upimg/9/4...s-2000-634.jpg

herkese kazasız belasız bol sürüşler...

Johnizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    @fatih
    bu koruma demirine sardunya asarım ben)))
    Carpe diem!

4 teker bedeni, 2 teker ruhu taşır!

Hayat; Aldığımız solukların değil, soluğumuzun kesildiği anların toplamıdır!

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Arkadaşlar koruma demiri nikalaj olacak fakat orjinal ve kaliteli oluyor nikalajı bundan eminim ,koruma demiri işine girmek isteyen arakadaşlar şu anda
    1-sacrecour
    2-Dr.Aequita
    3-scpiler

Doğrdudur demi??
    Ben şunu çok beğendim sizce nasıl??

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demir üzerine kaplama yaparsanız ılerde karincalanma ve paslanma olur,ayrica aldigi darbeler kaplamayi kaziyacak,hem kötü görünür hem sureci de hizlandiracak.ama piyasada 304 diye gecen krom malzemeden yaptırırsanız hiç bir zaman paslanmaz.hazirlandiktan sonra bir de parlatirsaniz pırıl pırıl olur.ayrica bu malzeme bırakın demiri(motorun şasesi),birçok Çelik malzemeden de daha saglamdir ki koruma demiri yapacaksınız
    Yalnız kaplama biraz daha parlak oluyor(işi bilen anlar) ama ilk zamanlar sadece..
    Kesinlikle katılıyorum. Eğer demir üzerine nikelaj kaplama olacaksa beni listeden çıkarabilirsin. Babamın motorunda öyle bir koruma demiri var ve şu anda her tarafı küf kaplamış vaziyette. Bir ara metylanla parlatmıştım ufak bir kısmını ama çok uğraştırmıştı, bir kaç yağmur sonrasında eski haline dönüverdi. Hani 150'lik Kymco'da çok da sorun olmuyor ama bizim aletlerde çok berbat görünür bence.

Motosikleti
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum. Eğer demir üzerine nikelaj kaplama olacaksa beni listeden çıkarabilirsin. Babamın motorunda öyle bir koruma demiri var ve şu anda her tarafı küf kaplamış vaziyette. Bir ara metylanla parlatmıştım ufak bir kısmını ama çok uğraştırmıştı, bir kaç yağmur sonrasında eski haline dönüverdi. Hani 150'lik Kymco'da çok da sorun olmuyor ama bizim aletlerde çok berbat görünür bence.
    Birçok motor için yaptığı gördüm çok kaliteli duruyor arkadaşımın apache si var ve yaptıracağım yere yaptırmış 30 binde motor hala pırıl pırıl 4-5 kişiye sordum o konuda kesinlikle sıkıntı yaşamassın dedi birde bir abimizin offroad yaptığı jeep i var onun ön arka koruma demirini yaptırmış adam hep arazide ama koruma demirleri pırıl pırıl

Motosikleti
    gv250
    @johnizm ben de zaten pazar filelerini asarım diye düşünmüştüm. Böylelikle canta masrafından da yırtacaktım;)

@mali_181 senin model bana uyar. İscilik ve malzeme kalitesine guveniyorsan varsin nikelaj olsun. Fiyati da uygun olursa bence denemeye deger. Hele de alternatif ayaklık kısmındaki lastikler olursa daha şık olur. Bu arada fiyat ne olur?

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki sanırım o malzemeden
    Önceki motorumda nikelaj kaplama vardı.Bir kaza sonrası çok ta çirkin bi hal almıştı.Bende onu avuçiçi taşlama makinası ile kazıyıp siyaha boyamaıştım.
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Motosikleti
    Alıntı sacrecour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @johnizm ben de zaten pazar filelerini asarım diye düşünmüştüm. Böylelikle canta masrafından da yırtacaktım;)

@mali_181 senin model bana uyar. İscilik ve malzeme kalitesine guveniyorsan varsin nikelaj olsun. Fiyati da uygun olursa bence denemeye deger. Hele de alternatif ayaklık kısmındaki lastikler olursa daha şık olur. Bu arada fiyat ne olur?
    o ince olan lastikleri kendimiz ayarlarız onlar çok dert değil ben şekline tav oldum bu demirin işte bunu 120 ye ayarlarım die düşünüyorum kesin bi sayı olsa gidip konuşucam zaten

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    dostum senn yaptırcağın yer neresi?İstanbulda mı? dediğin fiyatlara olucaksa bende varım ama bi hep beraber gidelim bence.

Motosikleti
    Alıntı cpiler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum senn yaptırcağın yer neresi?İstanbulda mı? dediğin fiyatlara olucaksa bende varım ama bi hep beraber gidelim bence.
    Malesef değil Nazilli de

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    o zaman beni çıkar dostum listeden burdan bi yer bulurum ben artık yaptırıcak.

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Ben de bu modeli beğeniyorum ama sizce o sivri yerler kaza anında neler yaşatır?
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Arkadaşlar baş sağlığı dilekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dostlar sağ olsun.

Koruma demiri 303-304 yada daha kalitelisi olan 316 paslanmaz çelikten yapılabilir ancak kaplama kadar parlak olmaz. Kaplamanın farklı kaliteleri vardır. Gerçek bir kaplama uzun yıllar boyunca paslanma, kararma yapmaz. Örneğin eksozlara da kaplama yapılır.
    Detaylı bilgi için linki incelemenizi tavsiye ederim.

http://www.atilimkimya.com/parlak-ni...plama-prosesi/

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Gunaydin arkadaslar.. oncelikkle onur basin sagolsun arkadasim.. mehmet bu koruma demiri olayi benimde kafama yatti ama tarz olarak honda shadowa takilan koruma demirlerine hastayim..simdi sen ustadan fiyat alacagim diyorsun fakat o usta herkesin farkli isteklerine gore nasil yapacak daha dogrusu yapabilecek mi.. yada belirli bir model belirleyip ona gore mi yapilacak ?
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler