Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    http://www.richardhyosunggvgt.com/ap...otoid=44431228

Şu çantalar çok hoşuma gitti ama bu adam satmıyor heralde bunları. Bir yerlerden bulabilsek keşke.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GV650 EFI
    Aklımda 1-2 proje var, konu hakkında teknik ve estetik olarak yorumlarınızı bekliyorum. (2010 GV250)
    1) Tailgunner Exhaust : Motorun egsozunun orjinalliğini bozmadan sökülüp takılabilir bir şey yapmayı düşünüyorum, işlem basit sadece yapılacak kaynaklanması kolay yumuşak bir malzeme seçmek gerekiyor acaba alüminyum olabilir mi? bu konuyu biraz araştırmak lazım.
    https://www.youtube.com/watch?v=vvIW...eature=related
    2) Angel Eye:Gündüz dikkat çekecek birşey yapmayı planlıyorum CCFL veya LED olabilir büyük veya küçük halka olabilir karar veremedim sizce? (bi-xenon yapılabilir ama pek niyetim yok)
    https://www.youtube.com/watch?v=d5VOv0B1AQ8

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı WanDoGa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklımda 1-2 proje var, konu hakkında teknik ve estetik olarak yorumlarınızı bekliyorum. (2010 GV250)
    1) Tailgunner Exhaust : Motorun egsozunun orjinalliğini bozmadan sökülüp takılabilir bir şey yapmayı düşünüyorum, işlem basit sadece yapılacak kaynaklanması kolay yumuşak bir malzeme seçmek gerekiyor acaba alüminyum olabilir mi? bu konuyu biraz araştırmak lazım.
    https://www.youtube.com/watch?v=vvIW...eature=related
    2) Angel Eye:Gündüz dikkat çekecek birşey yapmayı planlıyorum CCFL veya LED olabilir büyük veya küçük halka olabilir karar veremedim sizce? (bi-xenon yapılabilir ama pek niyetim yok)
    https://www.youtube.com/watch?v=d5VOv0B1AQ8
    Tailgunner egzozlar yaklaşık 1000$'a satılıyor hazır olarak yapmak nasıl olur bilmem ama yüksek devirli çalışan dolayısıyla chopper sesi olmayan Gv250'de bence hoş olmaz. Angel eye bence çoook kötü olur, klasik havada bir motosiklete hiç yakışmaz bence. Şöyle bir sis farı yapıp içine de 3x1w led koyduğun zaman dikkat çekmenin ötesine bile geçebiliyorsun

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Resimdeki motorun üstündeki arkadaşımızı anıyoruz :(
    Slayerrr bunu beğendi.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    "bu motoru aldık ama artık müstakbel eşim varken nasıl bineceğim ben buna" der gibi bakmış sanki
    Dr.Aequitas bunu beğendi.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden beraber geziler falan yapardık, yazık oldu.

wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir sis farı yapıp içine de 3x1w led koyduğun zaman dikkat çekmenin ötesine bile geçebiliyorsun
    sonuna kadar katılıyorum angel a hiç gerek yok geceleyin Rıdvanımızın yardımlarıyla yapılan ledler farın yerine bile geçiyor far açmıyorum artık
    farda açınca bildiğin arkadan birşey geliyor diyor.
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "bu motoru aldık ama artık müstakbel eşim varken nasıl bineceğim ben buna" der gibi bakmış sanki
    Eskiden beraber geziler falan yapardık, yazık oldu.
    arkadaşlar bri helvamı kavurmadığınız kaldı henüz o kadarda ölmedik

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    Merhabalar,
    Benim shadow spirit için ön cam arıyorum. Bir adet beğendim. Siyah renkte olan.
    http://www.nationalcycle.com/catalogue/Flyscreen.shtml
    http://www.youtube.com/watch?v=7oh2hgu50a0
    http://shop.nationalcycle.com/perl/c...&search_model=

Sizce nasıl durur? Kullanım sıkıntısı yaratır mı?
    Şıklık ile bir sıkıntı olmayacağı kanısındayım. Sportif bir duruşu var. Motosikletin dengesini bozmayacağı kanısındayım. Uzun yolda ne kadar korur bilemiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı osaglam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Şıklık ile bir sıkıntı olmayacağı kanısındayım. Sportif bir duruşu var. Motosikletin dengesini bozmayacağı kanısındayım. Uzun yolda ne kadar korur bilemiyorum.
    20 cm'lik bir ön cam rüzgardan koruma olarak hiç bir işe yaramaz ama ben beğendim görüntüsü için 150$+ veririm diyorsan al.

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    20 cm'lik bir ön cam rüzgardan koruma olarak hiç bir işe yaramaz ama ben beğendim görüntüsü için 150$+ veririm diyorsan al.
    videoda sadece göğüsü koruyacağını söylüyor. bilemedim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    videoda sadece göğüsü koruyacağını söylüyor. bilemedim...
    Videoyu izlemedim ama göğüs yüksekliğine ulaşamayan bir ön camın göğsü rüzgardan koruyabilmesi pek mümkün görünmüyor. Büyük ön cam sevmiyorsan yuvarlak farlı naked motorların kullandığı camlara bakabilirsin. Bu baktığının 2 katı belki ama normal bir cruiser camından yine de küçükler.

Motosikleti
    GV250
    Verdiğiniz Bilgiler İçin Teşekkür Ederim, bende sizin gibi düşünüyorum.
    Birdeki Servisteki ustalar; bana yardımcı olabileceklerini düşündükleri tamircileri tarif ettiler, Neden Honda Show almamamışım, 2. elini aynı fiyatlara bulabilirmişim, 30.000km bile gaz teli kopmazmış.
    Niye bu tarz motor almışım Yamahanın, Kavazakinin, Hondanın, Cross modellerinden neden almamışım. vs. vs birde bunları anlatıyorlar! yolda kalmış çaresizlik içinde kıvranan birisine yaa.

---------- Post added at 18:05 ---------- Previous post was at 18:01 ----------

1500 km'de Çinli motorun bile gaz teli kopmaz. Muhtemelen montaj aşamasındaki bir hatadan dolayı olmuştur ve garanti kapsamında değiştirilmesi gerekir. Servisin elinde gaz teli olmaması çok anormal bir durum sayılmaz ama hemen sipariş geçip getirtmesi gerekir. Eğer gittiğin servisin sadece Kanuni servisi değil de STKanuni servisi olduğuna eminsen 0 216 581 21 81 - 0 800 261 33 43 numaralarından birini arayarak şikayette bulunabilirsin. Yetkili servisi olduğu motoru tanımayan bir servis hiç olmasın daha iyi, hani 100 tane modeli olsa ve 20 yaşında bir motoru götürsen servise normal diyecem ama zaten 3-5 tane model var bunları da bilmiyorsa neyin servisi.
    Verdiğiniz Bilgiler İçin Teşekkür Ederim, bende sizin gibi düşünüyorum.
    Birdeki Servisteki ustalar; bana yardımcı olabileceklerini düşündükleri tamircileri tarif ettiler, Neden Honda Show almamamışım, 2. elini aynı fiyatlara bulabilirmişim, 30.000km bile gaz teli kopmazmış.
    Niye bu tarz motor almışım Yamahanın, Kavazakinin, Hondanın, Cross modellerinden neden almamışım. vs. vs birde bunları anlatıyorlar! yolda kalmış çaresizlik içinde kıvranan birisine yaa.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Merhabalar,

abi bu camın koruma ile pek alakası olmaz..yani göğüse kadar korur olayı bence de yalan..ancak aksesuar olarak kullanırsın,ben yerinde olsam şehir içinde kullanmak üzere bir tane bundan bir tane de uzun yola çıkılacağı zaman takmak üzere büyüklerden alırdım..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Herkese iyi akşamlar.
    Rıdvanla yaptığımız rüzgarlık muhabbetinden sonra dün kuryelerin kullandığı deri görünümlü zımbırtıdan sipariş verdim.Bu gün geldi.Akşam işten çıktınktan sonra motora monte ettim.Görüntü olarak çok iyi değil.Çok ta kötü değil..Deri görüntüsü en azından çanralarla bir bütünlük oluşturdu.Gelelim işlevine.Zaten ısıtmalı elciklerim vardı.Geçen haftasonu onları gv ye takmıştım.Bu elcik kılıfını da taktıkktan sonra akşam deneme turuna çıktım eve şimdi geldim.Ellerim yandı sıcaktan.Ellerimin üşüme olayı son bulmuştur artıkk..Uzun yolda çok işime yarayacaklar..
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    Alıntı inglor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar.
    Rıdvanla yaptığımız rüzgarlık muhabbetinden sonra dün kuryelerin kullandığı deri görünümlü zımbırtıdan sipariş verdim.Bu gün geldi.Akşam işten çıktınktan sonra motora monte ettim.Görüntü olarak çok iyi değil.Çok ta kötü değil..Deri görüntüsü en azından çanralarla bir bütünlük oluşturdu.Gelelim işlevine.Zaten ısıtmalı elciklerim vardı.Geçen haftasonu onları gv ye takmıştım.Bu elcik kılıfını da taktıkktan sonra akşam deneme turuna çıktım eve şimdi geldim.Ellerim yandı sıcaktan.Ellerimin üşüme olayı son bulmuştur artıkk..Uzun yolda çok işime yarayacaklar..
    Tolga merak ettim şimdi resim var mı?

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Olgaç abi fotoğraf yok şu an için.Telefonumla denedim ancak apartmanın içindeki ışık yeterli olmadığından(aslında benim telefon yeterli değil) çekemedim..En geç hafta sonu Zonguldağa gittiğimde çekerim foto..
    Bu arada yeni motorunla aran nasıl..,Geziyomusun..Yoksa soğuklardan dolayı bekletiyomusun..
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    iyi geceler
    Bu motosikleti şehir için yoğun trafikte kullanırken zorluk çekiyor musunuz?
    Bir de kronik bir ağrızası var mı?
    2. el alırken nelere dikkat etmemi önerirsiniz?
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez buyunum.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geceler
    İyi geceler..
    İstanbul gibi yoğun bir trafikte kullanıyorum ve sıkıntı çekmiyorum..
    kronik arızası yok..
    2. el için tanıdık iyi bir ustaya göstermen yeterli.. onun dışında pat diye bakarak anlamak kolay olmaz.. bu her motosiklette geçerli
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Johnizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    bu sabah sıcaklık -5 derece idi Konyada, şuan -3 derece... motorun başına indiğimde sabah, motorun mat boyalı gibi göründüğünü farkettim, çok yakıştırdım))) buz tutmuş komple))) işe gelirken de görüş mesafesi 10-15mt falandı sisten, ve 100mtde bir kaskın vizörü buz tutuyordu, araba sileceği gibi vizörü sile sile vardım işe... kaskın altından biraz çenemin altı ve gıdığım dışarıda kaldığından sadece oralarda ve ellerde feci bi üşüme dışında sıkıntısız seyehat ettim... yaşasın 4 mevsim motorculuğuuuuu)))
    inglor bunu beğendi.
    Carpe diem!

4 teker bedeni, 2 teker ruhu taşır!

Hayat; Aldığımız solukların değil, soluğumuzun kesildiği anların toplamıdır!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geceler
    Uğur'a katılıyorum. Trafikte hiç bir sorun çekilmiyor hatta gayet kıvrak. Pek sorun olarak algılanmıyor her zaman yapmadığı ve çok dert olmadığı için ama karbüratörlü modellerde bazen 5500 devirde gaz sabitleme gibi bir sorun oluyor eğer zamanında garantiden CDI değişmediyse ama dediğim gibi ben dahil çoğu kişi sorun olarak bile görmez. Motorda özellikle şurasını kontrol et denilebilecek bir şey yok.

Alıntı Johnizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sabah sıcaklık -5 derece idi Konyada, şuan -3 derece... motorun başına indiğimde sabah, motorun mat boyalı gibi göründüğünü farkettim, çok yakıştırdım))) buz tutmuş komple))) işe gelirken de görüş mesafesi 10-15mt falandı sisten, ve 100mtde bir kaskın vizörü buz tutuyordu, araba sileceği gibi vizörü sile sile vardım işe... kaskın altından biraz çenemin altı ve gıdığım dışarıda kaldığından sadece oralarda ve ellerde feci bi üşüme dışında sıkıntısız seyehat ettim... yaşasın 4 mevsim motorculuğuuuuu)))
    Dikkat et şöyle olmayasın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler