Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Ok sagol kardesim bir bakayım oraya.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    g_gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Herkese selamlar,motorsikletim için uygun lastik arayışında iken sava adlı bir marka önerisi aldım.slovenia malıymış ve okuduğum bazı forumlarda pek şikayet görmedim,kullananlar genelde memnun kalmışlar.Ben yinede forumdaki bilir kişilerin fikirlerini almak istedim.http://savaturkiye.com/moto.html adlu siteyi aradım ellerindeki MC-7 ürünü hakkında konustuk.ön ve arkaya aynı modeli almayı düşünüyorum,lastiklerin üretim yıllar 2012 ve dublex.telefondaki beyfendi o şekilde söyledi toplam fiat 253 tl civarında.Sizin görüşlerinizi bekliyorum sipariş için şimdiden teşekkürler...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı g_gokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,motorsikletim için uygun lastik arayışında iken sava adlı bir marka önerisi aldım.slovenia malıymış ve okuduğum bazı forumlarda pek şikayet görmedim,kullananlar genelde memnun kalmışlar.Ben yinede forumdaki bilir kişilerin fikirlerini almak istedim.http://savaturkiye.com/moto.html adlu siteyi aradım ellerindeki MC-7 ürünü hakkında konustuk.ön ve arkaya aynı modeli almayı düşünüyorum,lastiklerin üretim yıllar 2012 ve dublex.telefondaki beyfendi o şekilde söyledi toplam fiat 253 tl civarında.Sizin görüşlerinizi bekliyorum sipariş için şimdiden teşekkürler...
    ben arabama lastik alırken good year ın yan ürünü olduğunu söylemişlerdi forumlarda da memnunlardı kış lastiklerinden...bi arkadaşım bmw 650 gs motoruna aldı kendisi de gayet memnun..gaccal nickli arkadaş burada...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ben olsam metzeler, michelin gibi markalardan al(a)mıyorsam unilli alırım -ki öyle yapacam gibi görünüyor. Hakkında daha çok olumlu yorum var. Ayrıca Sava'nın MC-7 serisinde (tek uyumlu ölçüler olan seri) ön lastik için uygun olan 110/90 R16 ölçüsündeki lastik arka lastik olarak ve şambrelli kullanım için tasarlanmış. Yine de kullanılır mı, kullanılır ama ben olsam kullanmam. Bir farkı varmış ki farklı yapmışlar, mesela metzelerde aynı seri, aynı ölçü, aynı desende şambrelli ve şambrelsiz kullanım için yapılmış iki lastik arasında %22 fiyat farkı var.

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben arabama lastik alırken good year ın yan ürünü olduğunu söylemişlerdi forumlarda da memnunlardı kış lastiklerinden...bi arkadaşım bmw 650 gs motoruna aldı kendisi de gayet memnun..gaccal nickli arkadaş burada...
    Ben de biraz baktım da çoğu kişi kış lastiğinden memnun ama diğer lastiklerde görüş biraz daha farklı. En azından benim denk geldiklerim.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim erro cevabın için iyi günler..

---------- Post added at 17:46 ---------- Previous post was at 17:40 ----------

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam metzeler, michelin gibi markalardan al(a)mıyorsam unilli alırım -ki öyle yapacam gibi görünüyor. Hakkında daha çok olumlu yorum var. Ayrıca Sava'nın MC-7 serisinde (tek uyumlu ölçüler olan seri) ön lastik için uygun olan 110/90 R16 ölçüsündeki lastik arka lastik olarak ve şambrelli kullanım için tasarlanmış. Yine de kullanılır mı, kullanılır ama ben olsam kullanmam. Bir farkı varmış ki farklı yapmışlar, mesela metzelerde aynı seri, aynı ölçü, aynı desende şambrelli ve şambrelsiz kullanım için yapılmış iki lastik arasında %22 fiyat farkı var.

Ben de biraz baktım da çoğu kişi kış lastiğinden memnun ama diğer lastiklerde görüş biraz daha farklı. En azından benim denk geldiklerim.
    Teşekkür ederim slayer sanada cevap verdiğin için fakat bir sorum daha olacak,110-90-16 ebatlarındaki lastiğin arka lastik olarak tasarlandığını nasıl anladın merak ettim ?Artı ilk mesajımda eksik bir bilgi verdim onuda eklim bu 110-90-16 ebatlarında ki lastik katalogta özelliği yanlış yazılmış doğrusu tubeless lastikmiş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Teşekkür ederim slayer sanada cevap verdiğin için fakat bir sorum daha olacak,110-90-16 ebatlarındaki lastiğin arka lastik olarak tasarlandığını nasıl anladın merak ettim ?Artı ilk mesajımda eksik bir bilgi verdim onuda eklim bu 110-90-16 ebatlarında ki lastik katalogta özelliği yanlış yazılmış doğrusu tubeless lastikmiş.
    Web sitesinde lastiğin sonundaki PTT yazısını RTT (Rear-TubeType) olarak görmüştüm ama tekrar bakınca hız sembolü olduğunu fark ettim. Sava'nın Türkiye ve Avrupa siteleri dahil her yerde bu model TT olarak görünüyor, eğer sadece yazım hatasıysa sorun yok tabii ki.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Bu konuda savatürkiye.com kişiyle görüştüm ellerinde oldugunu ve katalogda yanlış oldugunu ben söylediğimde farketti onlarda.Hatta başka bir kişiye sorarak onay aldı.Yani bu şartlar altında almamda bir sıkıntı yok gibi geliyor bana sizce ?

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese.bu sabah kaza sigortası yaptiracaktim hatta sözleşme basıldı hersey tamamdi,ancak sözleşmeyi taradigimda motosiklet kullanırken yada binerken yaşanan kazanın kapsam dışı kaldığını gördüm ve iptal ettim.acaba motor kazasini da kapsayan sigortanin nerden yaptırilabilecegini bilen yaptırmış olan var mı aramızda?
    Dostum ben geçen sene Transalp aldığımda kaskomu ve ferdi kaza sigortamı Şiar sigortaya (İstanbul) yaptırmıştım. Hatta ferdi kaza sigortası yaptıranlara kasko fiyatı oldukça uygun çıkmıştı. Nette bir bak istersen telefonları olacak. Fiyat da gayet iyiydi geçen sene ama bu sene nasıldır bilmiyorum. Görüşmek üzere.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

Bu arada armode ar750 yan çantalarımı ve ar 501 sissy barlı arka çantamı bugün motor servisindeki arkadaşımla yaklaşık 2 saatlik bir çalışmanın ardından taktık. Kaynak vs derdi çıkacak diye korkuyordum ama ustamın zeki fikirleri sayesinde hallettik. Bu konuda uzmanlaştım Her türlü yan çantanız ve arka çantanız ücretsiz olarak takılır, çay yemek ısmarlanır (Reklam yasak mı bilmiyorum ama)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bu konuda savatürkiye.com kişiyle görüştüm ellerinde oldugunu ve katalogda yanlış oldugunu ben söylediğimde farketti onlarda.Hatta başka bir kişiye sorarak onay aldı.Yani bu şartlar altında almamda bir sıkıntı yok gibi geliyor bana sizce ?
    Öyleyse sorun yok zaten lastiğin üzerinde Tubeless ya da Tubetype diye yazar kontrol edebilirsin.

Alıntı gerbiş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben geçen sene Transalp aldığımda kaskomu ve ferdi kaza sigortamı Şiar sigortaya (İstanbul) yaptırmıştım. Hatta ferdi kaza sigortası yaptıranlara kasko fiyatı oldukça uygun çıkmıştı. Nette bir bak istersen telefonları olacak. Fiyat da gayet iyiydi geçen sene ama bu sene nasıldır bilmiyorum. Görüşmek üzere.
    Doğru bak şair sigorta vardı. Hatta motosiklet kullanıcıları için özel sigorta yapıyordu. http://www.sairsigorta.com/modules.p...howpage&pid=19

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Eyvallah gerbiş ustam sagol,trafik sigortası sanirim senin bahsettigin.Ben kendimi kaskolatmak istiyorum ama hayat sigortası seklinde sonuçlanacak galiba..bu arada güle güle kullan,bende de çanta ve sissy bar halen yok,krom levha alıp lazer kesim yapmayı planlıyorum istediğim desend,aynı sekilde koruma Demir'i ve çanta Demir'i de listede bakalım aceleye de gelmesin diyorum, bir taraftan da sizin kullandıklarınızdan da ip uçları edinirim foto yüklerseniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Bu arada sigorta tam aradığım Oldu,şirketi biraz araştırıp hemen kaydolurum olumlu sonuclar çıkarsa.cok teşekkürler

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Tabi ne demek. zaten aklımda fotoğraflarını atmak da bu hafta okul yeni açılınca yıllık plan, ders yeni başlayan öğrencilerin oryantasyonu derken kafa gitti bugün akşam eve gelince aklıma geldi fotoğraflarını çekmek. ama yarın sabah çekerim bir aksilik olmazsa buradan gönderirim.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Hayır trafik sigortasında bahsetmiyorum. ferdi kaza sigortası yaptırdım. Hatta dur bir maillerimi kontrol edeyim. yazayım sana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

arkadaşlar ben poliçeyi eklicem ama resim eklemeyi nasıl yapıcam beceremedim. Bana bir yardım etseniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Levent E. Benim poliçemdeki açıklamada şöyle yazıyor

* Türk Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları 6 A maddesi hilafına "Motosiklet ve takma motorlu bisiklet kullanmak ve bunlara
    binmek" teminata dahildir.

Kurye ve dağıtım amaçlı binenler işbu teminat kapsamı dışındadır.
    Tam poliçeyi göndericem incelemen için ama resim yükleyemedim.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Arkadaşlar şu 5.500 devirde gaz yememe muhabbeti kronik bir sorun die biliyorum çözümü varmı bunun benim motosiklettede aynı sıkıntı var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu 5.500 devirde gaz yememe muhabbeti kronik bir sorun die biliyorum çözümü varmı bunun benim motosiklettede aynı sıkıntı var.
    Evet, tek çözümü CDI'ı değiştirmek. Kargo dahil 260 TL, ama sürekli olan bir şey olmadığı için neredeyse kimse değiştirmiyor. Yani 260 TL vermeye değer bir sorun değil bence.

Motosikleti
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, tek çözümü CDI'ı değiştirmek. Kargo dahil 260 TL, ama sürekli olan bir şey olmadığı için neredeyse kimse değiştirmiyor. Yani 260 TL vermeye değer bir sorun değil bence.
    Bence de sorun değil bende değiştirmem zaten ama merak ettim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Buralarda hayat var mı?

Motosikleti
    Burada nefes alan biri var

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Arkadaşlar, öncelikle hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Ardından değerli doktorumuz Rıdvan'a ayrıca sevgilerimi sunuyorum zira feysbukta en son paylaştığı zincir temizleme fotoğafları sonrasında beni ziyadesiyle gaza getirmişti.
    Dün bir ara boşluktan istifade edip, gelen zincir yağının da verdiği gazla zinciri ve dişlileri bir temizleyeyim diyerekten daldım motora. Arkadaş ne pismiş bu zincir temizleme işi ya. Her tarafım battı. Fotoğraf çekecektim güya, makineye dokunmaya cesaret edemedim. Allahtan daha önce bir zincir temizleme başlığında pratik bilgi olarak gösterilen karton ile arka jantı kaplama olayını hesaba katmışım. Yoksa var ya zinciri temizledikten sonra kartonun üzerinde oluşan izlerin jantın ve bilumum motosikletin aksamının üzerinde olduğunu hayal bile edemiyorum. Mümkün değil temizleyemezdim. Allah razı olsun o pratik bilgiyi paylaşan arkadaştan.
    Hele o ön dişlinin oradaki pislik, dolmuş resmen orası. Ama en nihayetinde gaz yağıyla temizledikten sonra arap sabunu ve pril destekli temizleme suyuyla da fırçaladıktan sonra bal dök yala oldu. Hem zincir hem de dişliler. Kurumasını müteakiben zincir yağı ile de bir güzel yağladım bolca. Şimdi tertemiz oldu. Bahaneyle motoru da yıkadım. Şimdi ne zaman motoru görsem binesim geliyor

Efendim, bu gereksiz ve sıkıcı girişten sonra geçen haftalarda İzmir'de bir abimizle karşılaşmıştım. Onu aktarmak istedim. İzmir Kahramanlar'da motosiklet malzemeleri satılır, her yer motosiklet ve aksesuar dükkanları ile dolu. Neyse, ben de oradan akü almıştım, ek olarak kaskımı yenilemek için kasklara bakıyordum dükkanın birinde. O sırada sosis çantaya baktığımı gören bir abi yaklaşıp, "moturu'n çapır mı?" diye sordu. Sonra motorun detaylarını sorarken en sonunda "bizimoğlan sen benim moturu tarif ediyo'n ya" deyince farkettim o abinin de GV'ci olduğunu. Çok hoş bir andı benim için. Abinin ismi Hasan. Muğlalı. O da motosikletine hava ve yağ filtresi filan almak için gelmiş İzmir'e. O kadar motorcunun içinde ta Muğladan gelen Hasan abiyle orada o şekilde karşılaşmamış çok hoştu. Sağolsun, birlikte birer çay içip biraz sohbet ettik. Başlığımızdan bahsettim, sanırım başlığı takip ediyormuş ama mesajı var mı bilmiyorum.
    Neyse, sıkıcı olmamıştır inşallah. Umarım buradaki bütün arkadaşlarla bir gün karşılaşma ve tanışma fırsatım olur. Allah'a emanet olun motordaşlarım.
    Levent E. ve kilitci bunu beğendiler.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Hüseyin bey neden sıkıcı olsun böyle tatlı anıları anlatmak için buraları bak hasan amcada varmış gv kullanan onu öğrendik, ben hep derim zaten sahibinden en az 40 civarı motor var satılık ama burayı takip eden çok az kişi, bildiğim kadarıyla en geniş bilgi paylaşımıda buu forum, yanılıyormuyum yoksa..
    vesselam.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, öncelikle hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Ardından değerli doktorumuz Rıdvan'a ayrıca sevgilerimi sunuyorum zira feysbukta en son paylaştığı zincir temizleme fotoğafları sonrasında beni ziyadesiyle gaza getirmişti.
    Dün bir ara boşluktan istifade edip, gelen zincir yağının da verdiği gazla zinciri ve dişlileri bir temizleyeyim diyerekten daldım motora. Arkadaş ne pismiş bu zincir temizleme işi ya. Her tarafım battı. Fotoğraf çekecektim güya, makineye dokunmaya cesaret edemedim. Allahtan daha önce bir zincir temizleme başlığında pratik bilgi olarak gösterilen karton ile arka jantı kaplama olayını hesaba katmışım. Yoksa var ya zinciri temizledikten sonra kartonun üzerinde oluşan izlerin jantın ve bilumum motosikletin aksamının üzerinde olduğunu hayal bile edemiyorum. Mümkün değil temizleyemezdim. Allah razı olsun o pratik bilgiyi paylaşan arkadaştan.
    Hele o ön dişlinin oradaki pislik, dolmuş resmen orası. Ama en nihayetinde gaz yağıyla temizledikten sonra arap sabunu ve pril destekli temizleme suyuyla da fırçaladıktan sonra bal dök yala oldu. Hem zincir hem de dişliler. Kurumasını müteakiben zincir yağı ile de bir güzel yağladım bolca. Şimdi tertemiz oldu. Bahaneyle motoru da yıkadım. Şimdi ne zaman motoru görsem binesim geliyor
    Zincir temizlemek o kadar zor ve pis bir iş değil. Bana da çok zor geliyor ama sadece başlayana kadar. Benimki gibi çamurluğuna kadar yağla kaplanmış bir motoru bile temizlemek bir saat sürmedi, normalde de en fazla yarım saat sürer. Kirlenmeye gelirsek de sadece gaz yağını sürmek için fırça kullanan elime iki kat şeffaf poşet formunda olan eldivenlerden geçiriyorum ve işim bittiğinde ne bende ne de etrafta herhangi bir kirlilik olmuyor. Yani temizlik ekipmanlarım; transpalet , gaz yağıyla dolu bir plastik bardak, ince boya fırçası, zincir ve jantı silmek için bez, yere akacak yağ için serilecek poşet-örtü, tek ele iki kat eldiven ve 1 saatlik boş zaman.

unkazan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV250

yardım..

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar,ben Duran,İçimde yıllardır bir motor sevdası var ama cimriliğimden dolayı almıyodum :D fakat buaralar fena gaza geldim kısmetse alacam bitane.sizlere birkaç sorum olacak cevaplarsanız memnun olurum..Sivasta görev yapmaktayım ve malumunuz motor mevsimi biraz kısıtlı.yılın büyük bölümünde araba kullanacağımdan dolayı motoru tahminime göre yılda 3 ay falan kullanacam.aklımda gv250 2010 -2011 modellleri = 7000 tl civarı ---gv650 2006-2009 modelleri= 8000-10000tl civarı -- drakstar 650 2000-2003 modelleri = 8000-10000tl civarında. yakıtı? masrafı? kullanım kolaylığı vs..?? sizlerin tavsiyesi nedir?? haa bu arada r.raptor--asya goast 350cc gibi motorlarda var.. NOT: motordan hiç anlamayan birisi olduğumu unutmayın çok teşekkürler. umarım bu sefer doğru başlık altında sormuşumdur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler