Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    @craz099, 2008 ve sonrası enjeksiyonludur. Enjeksiyonlular tek egzozludur. Karbüratörlüler ile arasında ne güç ne de yakıt olarak bir farkı yok, her iki modelden de pek çok kullanıcımız var, pek çok defa da yakıt ölçümleri yapıldı. Ortalama 3,5-4,5lt/100km gibi düşün. 2006 niye kafanda bir sınır oluşturdu onu pek anlamadım ama açıkçası alacak olduğun motorda km'den ziyade aksesuarların çokluğuna ve temizliğine göre karar ver derim. Yine düşündüğün motosikletler olursa linklerini burada paylaşabilirsin, bilen, tanıyan arkadaşlar olursa yorum yaparlar.

Değerli GV250 başlığı sakinleri. Aküm bitti Yenisini alacağım ama kafamı karıştıran bir şey var. Motorumdan çıkan akü, motorun sanırım orijinal aküsü. Üzerinde Hyosung yazıyor ve 12V6A YXT7A-BS kodlu bir akü. Bugün elektrikçime gittim, abi 12A istiyorsun ama motordan çıkan 6A, sen işin aslını iyice bir öğren ona göre takalım dedi. Ayrıca 12A olanların boyutları da farklı, bendekinden epey bir yüksek. Bendeki 85x93,5x150 boyutlarında.
    Acaba sizin motorlardaki aküler 12V12A olanlardan mı? Boyutları nedir? Ayrıca özellikle bu kodu öğrenmemi istedi. Tüm markalarda standartmış sanırım bu kod. Sizin aküde yazan kod ne?
    Bir de 12A yerine 6A/9A/10A gibi taksak bir şey fark eder mi, bir zararı olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 değil 2008 sonrası STKanuni oldu, aynı yılda da enjeksiyon sistemine geçildi. Aralarında yakıt sistemi haricinde bir fark yok, sadece 2008 sonrasının tek egzozlu olması gibi bir detay var. Yani kullanıcıyı ilgilendiren bir değişiklik yok, hangisini istersen alabilirsin. Aslında bunu yazmak yerine forumu okusaydın sorularının cevabını ve çok daha fazlasını öğrenebilirdin, benim de 54521545. kez bunları yazmam gerekmezdi.
    abi masallah o kadar yazdin ve bunlari saydin yani valla helal olsun
    diyecek bisi yok yani

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli GV250 başlığı sakinleri. Aküm bitti Yenisini alacağım ama kafamı karıştıran bir şey var. Motorumdan çıkan akü, motorun sanırım orijinal aküsü. Üzerinde Hyosung yazıyor ve 12V6A YXT7A-BS kodlu bir akü. Bugün elektrikçime gittim, abi 12A istiyorsun ama motordan çıkan 6A, sen işin aslını iyice bir öğren ona göre takalım dedi. Ayrıca 12A olanların boyutları da farklı, bendekinden epey bir yüksek. Bendeki 85x93,5x150 boyutlarında.
    Acaba sizin motorlardaki aküler 12V12A olanlardan mı? Boyutları nedir? Ayrıca özellikle bu kodu öğrenmemi istedi. Tüm markalarda standartmış sanırım bu kod. Sizin aküde yazan kod ne?
    Bir de 12A yerine 6A/9A/10A gibi taksak bir şey fark eder mi, bir zararı olur mu?
    Senin motoruna olabilecek olan ve karbüratörlü motorlarda kullanılan akü en fazla 9A. YTX9A-BS olarak arayabilirsin, çoğu marka aynı kodu kullanır ama farklı markalar farklı isimler kullanabiliyor, mesela benim geçen aldığım Haze akünün kodu HTX9-BS.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    İlker abi inan ne yapacagimi bilemiyorum
    bugun sukru diye bi arkadasimla karsilastim
    2006
    Gv si var daha dogrusu yeni almis
    soyle bi turladik gozler onceden bende idi simdi onun uzerinde
    kiskandim dogrusu
    satacakmis 5750lira istedi ve bana fazla geldi kucuk bi hesaptan sonra kimseyi madur etmek istemiyorum o yuzden mart-nisana kadar mecburiyetten erteledim diyelim durumu azcik duzelteyim dugun borclarini hafifleteyim ondan sonra
    ilgilendigin icin cok tesekkur ederim abi tekerin duz bassin

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    ve gün geldi.....

Meşhur KARACA yeni yol arkadaşını arıyor... Yaklaşık 1 yıllık birlikteliğimizde birbirimizi hiç üzmedik. Hep iyi davrandık. Şimdi değişim zamanı. Durmak yok yola devam

Şaka bir yana İlker kardeşim teşekkür ederim. Emanetini iyi korudum. Şimdi sıra başkalarında... Hala kararsız kalmakla beraber dragstar650 yada vstorm dl650 arayışlarım hızlandı..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8424708/detay/

Motosikleti
    Senin motoruna olabilecek olan ve karbüratörlü motorlarda kullanılan akü en fazla 9A. YTX9A-BS olarak arayabilirsin, çoğu marka aynı kodu kullanır ama farklı markalar farklı isimler kullanabiliyor, mesela benim geçen aldığım Haze akünün kodu HTX9-BS.
    En fazla derken? Bu işin bir standardı yok mu? Eğer öyleyse en az kaç amper almam gerekir. Malum eğer 6 amper de kullanabilirsin, sorun çıkarmaz dersen onlar daha da ucuz. Gidip 6 amper alırım o zaman.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En fazla derken? Bu işin bir standardı yok mu? Eğer öyleyse en az kaç amper almam gerekir. Malum eğer 6 amper de kullanabilirsin, sorun çıkarmaz dersen onlar daha da ucuz. Gidip 6 amper alırım o zaman.
    Cimrilik yapma git 9 amper al.
    İlk modellerdeki akü 6 amper ama bu modellerde far ampulü olarak H4 35w kullanılmış, dolayısıyla yeterli olmuş. Daha sonra far ampulü H4 55w olarak değişince, uzun süre far açık düşük devirde falan giderken akü boşalmasın diye 9 amper olarak değiştirilmiş. Yani 9 amper alman uygun olacaktır. Ayrıca her zaman biraz daha büyük bir akü almaktan zarar gelmez, yerine sığdıktan sonra. Ama çok fazla yüksek kapasiteli bir akü almanın da manası olmaz çünkü şarj sistemi o aküye göre tasarlanmadığı için akünün tamamen dolması güç olur. Mesela enjeksiyonlu modellerde 12 amper akü kullanılıyor ama bu motorların statörleri de farklı. Kısacası 9 amper al diyorsam al.

Motosikleti
    Cimrilik yapma git 9 amper al.
    İlk modellerdeki akü 6 amper ama bu modellerde far ampulü olarak H4 35w kullanılmış, dolayısıyla yeterli olmuş. Daha sonra far ampulü H4 55w olarak değişince, uzun süre far açık düşük devirde falan giderken akü boşalmasın diye 9 amper olarak değiştirilmiş. Yani 9 amper alman uygun olacaktır. Ayrıca her zaman biraz daha büyük bir akü almaktan zarar gelmez, yerine sığdıktan sonra. Ama çok fazla yüksek kapasiteli bir akü almanın da manası olmaz çünkü şarj sistemi o aküye göre tasarlanmadığı için akünün tamamen dolması güç olur. Mesela enjeksiyonlu modellerde 12 amper akü kullanılıyor ama bu motorların statörleri de farklı. Kısacası 9 amper al diyorsam al.
    Sir! Yes Sir!
    De.. Benim motor 2007 model, ilk modellerden değil ki.. Neyse ya.. 9Amper it is.. En azından 12Amperden ucuz

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    İlker abi karaca hakkaten sahane duruyor
    olgac abiye soylesen de benim driftle takaslayip uzeriinede bisiler versek nasil olur acaba
    olgac abi insallah istedigin motora kavusursun karacayida kiymetini bilen birine satarsin ah su durumlar uygun olsa da en azindan bi pazarlik yapsak ii olacakti ya hayirlisi artik

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Sıfır aldım hocam,dünkü kafa karışıklığım yazdıklarımı da etkilemiş,pek birşey anlaşılmamış..sonuc olarak gv 250 avcilar polat ustada toplandı ve teslim alındı.an itibariyle milli formayı giydim diyebilirim ancak ilk macın heyecanı ve hevesle bacaklarım da titredi aslında(acemilik basa bela)hepinize tekrar selamlar,Bahçelievler'den Levent ben,motorumu ilk andan itibaren çok beğendim ve ısındım(görmeden almıştım)Fiyat/kalite acısından da en iyisi olduğunu düşünüyorum.cok yogun olarak araba kullanmak zorunda olduğumdan dolayı vites-fren-debriyaj olayına tam anlamiyla alismam zaman alacak gibi,bunun dısında her şey yolunda ve tatmin edici.herkese keyifli sürüşler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır aldım hocam,dünkü kafa karışıklığım yazdıklarımı da etkilemiş,pek birşey anlaşılmamış..sonuc olarak gv 250 avcilar polat ustada toplandı ve teslim alındı.an itibariyle milli formayı giydim diyebilirim ancak ilk macın heyecanı ve hevesle bacaklarım da titredi aslında(acemilik basa bela)hepinize tekrar selamlar,Bahçelievler'den Levent ben,motorumu ilk andan itibaren çok beğendim ve ısındım(görmeden almıştım)Fiyat/kalite acısından da en iyisi olduğunu düşünüyorum.cok yogun olarak araba kullanmak zorunda olduğumdan dolayı vites-fren-debriyaj olayına tam anlamiyla alismam zaman alacak gibi,bunun dısında her şey yolunda ve tatmin edici.herkese keyifli sürüşler..
    Hayırlı olsun, pek buluşma yapmıyoruz şu sıralar ama buluşmalara gelirsin artık.

Motosikleti
    Rx3i EVO 2016 TURUNCU
    Herkese selamlar.ben de bir gv 250 kullanıcısı olmak uzereyim arkadaslar,motorumu yarın sabah avcılardan teslim alacağım ancak kafama takılan bir durum var yardımcı olursanız sevinirim;dayanamayip atolye kapalı da olsa motoru görmeye gittim ve yanındaki yazıların s&t kanuni olmadıgını gördüm,motoru satın aldığım yer bana 2012 Haziran'dan sonra gelen makinelerin 32hp olduğunu,kasada(depo genişliği ve uzunluk gibi) ve sistemde degisiklikler olduğunu,kısacası benim aletin yeni kasa ve 32hp gelecegini söyledi..kafama takılan da acaba bu yazdıklarımdan ne kadarı doğrudur ve ne kadar eksik yada yanlis bilgilendirildigim..?bilgisi olan arkadasım varsa aydınlatmasını rica edeceğim.herkese iyi sürüşler dilerim..
    dostum motorun hayırlı uğurlu olsun. Ben de 2 hafta kadar önce sıfır aldım motorumu. benim motorum yanında s&t kanuni amblemi var ve sağ alt tarafta motor bloğunda yine aynı yazı var. Kafam karıştı şimdi...

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Gununuz aydin olsun arkadaslar
    levent hocam hayirli olsun

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Hayırlı olsun, pek buluşma yapmıyoruz şu sıralar ama buluşmalara gelirsin artık.
    EE o zaman bugün buluşalım, Herkesi perşembe buluşmasına davet ediyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EE o zaman bugün buluşalım, Herkesi perşembe buluşmasına davet ediyorum.
    Bana uyar, yok mu arttıran?

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Teşekkürler günaydın herkese.gerbiş:aynı motora sahibiz.bulusalim tanışalım acemileri eğitelim beylerbu arada ben dün aksam trafiğinde debriyaji hafif kokuttum hem de 2km mesafede,ne zaman aliscaz bu olaya yahu yeni gelin gibi gidiyorum yollarda..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    bulusalim tanışalım acemileri eğitelim beyler
    Akşam saat 19.00, Ömür AVM Burger King önü.

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Tamamdir.bana uyar yakınım çok..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Akşam gelmek isteyip de 8-9'dan sonra gelebilecek olan varsa haber etsin, çünkü muhtemelen her zaman olduğu gibi yemekten sonra Florya sosyal tesislere geçeriz.
    Armağan'ı davet etmiyorum bile nasıl olsa yengen vizesi çıkmaz.

Motosikleti
    Gv250
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o fiyatlara kargo dahil değil. kargoyu add to cart'tan sonra estimate shipping kısmından görürsün. Paypal dışında ödeme yapılmıyor zaten. Diğer alternatif kuralkan ama ondaki fiyatlar da hyosourcetan aşağı değil kargosu dahil hatta. Bazı ürünlerde hyosourcetan getirmek daha bile ucuza geliyor. Aksesuarları Türkiye'de kolay kolay bulamazsın zaten. Orijinal sissy bar, ayaklık gibi şeyler.
    teşekkür ederim.. peki hyosungsourcetan dışında gv miz için yurtdışı alışveriş sitesi var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler