Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Abi oralarda çok uzak yahu...
    Motorun bakımlarını hep kendim yaptım.
    O yüzden adam gibi usta nerde vardır hiç bilmiyorum.
    İstanbul içi bulabilirsem on numara olacak.
    Motosikletli Kaplumbağa...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    beşiktaş fulya da motoatölye ramazan usta var. ben garanti kapsamındaki motorumu bile ona götürürüm. anlamadığı çözemeyeceği problem yoktur. ama illaki kendisi ilgilensin motorla diğer ustalar değil. böylece kafanız rahat olur. fulya bp yanı 02122720161

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Eyvallah mustafa hocam konuşayım bi kendisiyle...
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    arka çanta taşıyıcı aparat almak istiyorum. (hyosource demeyin gözünüzü seveyim) bizim motorlara uyumlu bir model var mı acaba satın alabileceğim?

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı Görselci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka çanta taşıyıcı aparat almak istiyorum. (hyosource demeyin gözünüzü seveyim) bizim motorlara uyumlu bir model var mı acaba satın alabileceğim?
    Yok benim bildiğim hyosourcetan başka. Kendin yaptırabilirsin en iyi ihtimalle. Arka çanta yakışmaz ama bu motora bence.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Motoruma gaz verince zincirden ses geliyordu..dün itibariyle değiştirdim zinciri ses soluk kalmadı..avcılar motoparkta yaptırdım.şişman bi usta var güzelce yaptı,eline sağlık..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iki sorum olacak. Aslında sorularımdan birinin cevabında karar kıldım gibi ama son kez sizinde görüşünüzü alayım. Başlıyorum
    Benim GVnin üzerinde orjinal shinko lastikler var. Motor 2005 model, lastikler 2004
    Bu yüzden muayeneye falan giremiyorum zaten. Dün irc diye bir marka buldum. Ön lastik sıfırı 84 TL. Arka lastik ölçüleri yokmuş ellerinde ancak sipariş üzerine getirdiklerini söylediler.
    Başka bir başlıkta arkadaşlar cevap vermişti. Islak zeminde tutuş iyi değil falan dediler. Yani kısacası vasat bir lastik olduğu belirtildi.
    Ancak ben öyle düşünüyorum ki benim şu anda kullandığım lastiklere göre çok daha güvenli olur ???
    GV sinde bu lastikleri kullanan var mı ? %99 bu akşam alacağım bu lastikleri.
    Yine de sizden cevap almak istedim.
    Diğer soruma (sorunuma) geleyim.
    Gösterge paneli... Gösterge panelimdeki aydınlatma, gidonu sağa sola çevirdikçe gidip geliyor. Bi az aydınlatıyor. bi olması gereken kadar. Şamandra ibresi kopmuş gibi, saat 6 yönüne bakıyor
    Yağı değiştirirken, marş motorunda vs yerlerde kalan yağ çıksın diye, marş düğmesine dokunup çektim bir kaç kere. Üst satırda yazdıklarım, bahsettiğim yağ değişim işleminden sonra oldu.
    Aydınlatmanın haricinde devir saatim çalışmıyor. Km saatim 40ın üstüne çıkmıyor ve boş göstergem çalışmıyor. Bu satırda yazdıklarım ise kendiliğinden oldu
    Gösterge paneli için yeşilyurt motora gittim. İlgili elektrik aksamındaki kablolardan birinin kopmuş olma ihtimali üzerinde durdu. Sorun eğer buysa max 100 lira tutar dedi usta.
    Sizce yeşilyurt motora güvenmeli miyim ? Halledebilirler mi ? Yoksa önerebileceğiniz başka bir yer var mı ?

Biliyorum fazla uzun oldu kusura bakmayın. Umarım anlatabilmişimdir derdimi
    Lastik olarak her ne kadar kullanmamış olsam da bol bol araştırma yapmış biri olarak aynı fiyattaki Unilli'yi tavsiye ederim. Daha iyi olduğu söyleniyor.
    Gösterge paneline giden kablolardan şase kablosu ve belki bir kaç kablo daha hasar görmüş. Km saatinin 40'ın üzerine çıkmaması ayrı bir sorun. 100 TL bana çok gibi geldi. Avcılar Motopark'a gitmeni kesinlikle tavsiye ederim. Şurada fazlasıyla detaylı bir şekilde tarif etmiştim servisi http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2668046

deli gezdin valla
    Dur daha dönüş yolu var bunun farklı rotadan.

Alıntı serdarsom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün foruma yazdım bugün yine sorun başladı. Evden çıkarken sorun yoktu, dönüşte yine çekmemeye başladı tam eve yaklaşırken tekrar düzeldi. Ben anlamadım ne olduğunu

İlk sorun olduktan sonra 30-40km kullandım. Düzelince 80-90km sorunsuz kullandım. Bugün tekrar...
    Benzin filretsini değiştirebilirsin. Herhangi bir motosiklet tamircisinde 5-10 TL civarı bir fiyatla bulunabilir.

bende kitapçıktan dolayı karıştım zaten. konum 1 neresi konum 5 neresi anlamadım. ha babam çeviriyorum yayları...
    Amortisörün çevirdiğin kısmında rakamlar olması gerekiyor. Yoksa da en sol 1 diye hatırlıyorum.

Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeşilyurta bakıma gittiğimde motorun yağını bakımını oradaki velet çırağa yaptırdı usta, o yüzden ben oradan soğudum; yarım yamalak oldu işi. Bakımları izmitte ustalar motosiklette yaptırıyorum; elemanlar gayet ilgili uğraşıp didiniyorlar. Motorun garantisi devam etmiyorsa Adapazarı'ndan reşat ustayı tavsiye ederim aslında ama uzak gelebilir biraz. İstanbul'da düzgün usta var mı bilemiyorum.
    Yağ değişimini çırağın yapması anormal bir durum değil bence. Sonuçta çok basit bir işlem.

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi oralarda çok uzak yahu...
    Motorun bakımlarını hep kendim yaptım.
    O yüzden adam gibi usta nerde vardır hiç bilmiyorum.
    İstanbul içi bulabilirsem on numara olacak.
    Tekrar söylüyorum Motopark (amma reklam yaptım ama ) Reklam yapıp duruyorum ama motordan anlamayanlar kasapların eline düşmesin diye uğraşıyorum. Dün bir başlıkta okudum, GT250R'ın debriyaj müşürü bozulup çalışmamış. İlk gittiği yer bir şey söyleyip 800 TL ikinci gittiği yer 350 TL istemiş. sonuncusu ise debriyaj müşürünün arızalı olduğunu söyleyip 30 TL'ye yapmış. Bu gibi durumlar olmasın diye bildiğim, güvendiğim bir yeri sürekli tavsiye ediyorum.

Deneye deneye bir şey uydurulabilir ama olduğundan emin olduğun sadece hyosungsource var. Bulursan bana da haber ver.

Alıntı mhmtrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoruma gaz verince zincirden ses geliyordu..dün itibariyle değiştirdim zinciri ses soluk kalmadı..avcılar motoparkta yaptırdım.şişman bi usta var güzelce yaptı,eline sağlık..
    O şişman Erdal ustadır.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    ön çamurluk fiyatıını bilen varmı?
    ! Rock'N Roll !:bounce:

Motosikleti
    GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik olarak her ne kadar kullanmamış olsam da bol bol araştırma yapmış biri olarak aynı fiyattaki Unilli'yi tavsiye ederim. Daha iyi olduğu söyleniyor.
    Gösterge paneline giden kablolardan şase kablosu ve belki bir kaç kablo daha hasar görmüş. Km saatinin 40'ın üzerine çıkmaması ayrı bir sorun. 100 TL bana çok gibi geldi. Avcılar Motopark'a gitmeni kesinlikle tavsiye ederim. Şurada fazlasıyla detaylı bir şekilde tarif etmiştim servisi http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2668046

Dur daha dönüş yolu var bunun farklı rotadan.

Benzin filretsini değiştirebilirsin. Herhangi bir motosiklet tamircisinde 5-10 TL civarı bir fiyatla bulunabilir.

Amortisörün çevirdiğin kısmında rakamlar olması gerekiyor. Yoksa da en sol 1 diye hatırlıyorum.

Yağ değişimini çırağın yapması anormal bir durum değil bence. Sonuçta çok basit bir işlem.

Tekrar söylüyorum Motopark (amma reklam yaptım ama ) Reklam yapıp duruyorum ama motordan anlamayanlar kasapların eline düşmesin diye uğraşıyorum. Dün bir başlıkta okudum, GT250R'ın debriyaj müşürü bozulup çalışmamış. İlk gittiği yer bir şey söyleyip 800 TL ikinci gittiği yer 350 TL istemiş. sonuncusu ise debriyaj müşürünün arızalı olduğunu söyleyip 30 TL'ye yapmış. Bu gibi durumlar olmasın diye bildiğim, güvendiğim bir yeri sürekli tavsiye ediyorum.

Deneye deneye bir şey uydurulabilir ama olduğundan emin olduğun sadece hyosungsource var. Bulursan bana da haber ver.

O şişman Erdal ustadır.
    Normal bakımda yağ filtresi, zincir, akü filan da kontrol edilmesi gerekiyor ama her bi haltı bu çırak yaptı; para verip yaptırıyorum sonuçta; başında usta bile durmuyor, çoluk çocuk kafasına göre kurcalıyor motoru. Ne o; yağı değiştirdi zinciri yağladı sonra usta bi tur bindi iki dakka olmuş bitmiş sözde. Kötü bir servis; memnun değilim.

---------- Post added at 23:54 ---------- Previous post was at 23:51 ----------

Alıntı Fonder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön çamurluk fiyatıını bilen varmı?
    150 artı shipping 77 lira.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    [IMG][/IMG]
    Benim motorda böyle duruyor bayağıda işlevsel ama yakışıp yakışmadığı kişisel bir durum..
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    ohh ucuzmuss ya 300 falan bekliodum... shipping nedir bu arada? ve erdal abi bunun siparşini verirmi yoksa benimmi satın alıp ona götürmem gerekior.ve hyosungscore dan mı alacam yoksa satan baska yermi var?

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Rıdvan maşaallah hem geziyorsun hemde buradakiler cevap yetiştiriyorsun tebrikler .. gezi reaim ve yorumları yol almak isteyenler için önemli ayrıntılar senden de gezi resim ve yorumlarını bekliyorum/ruz.
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    o yan heybeler orda nasıl duruyor yahu ?

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    emaneten duruyorlar daha sonra şu resimdekilerle değişti..[IMG][/IMG]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Normal bakımda yağ filtresi, zincir, akü filan da kontrol edilmesi gerekiyor ama her bi haltı bu çırak yaptı; para verip yaptırıyorum sonuçta; başında usta bile durmuyor, çoluk çocuk kafasına göre kurcalıyor motoru. Ne o; yağı değiştirdi zinciri yağladı sonra usta bi tur bindi iki dakka olmuş bitmiş sözde. Kötü bir servis; memnun değilim.
    Servis iyidir kötüdür bir şey diyemem gitmedim bilmiyorum. Ama 200.000 TL'ye araba alıp servisine götürsen bu gibi basit işlemleri eğer bir çırak varsa çırak yapar. Bir de kitapçıkta yazan akü kontrolü civataların sıkılması falan hikaye. Servisler de biliyor ki yeni motorda böyle kontrollere gerek yok. Özellikle söylemediğin sürece periyodik olarak kontrol edilmesi gereken noktalar haricinde pek bakmazlar.

Alıntı Fonder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohh ucuzmuss ya 300 falan bekliodum... shipping nedir bu arada? ve erdal abi bunun siparşini verirmi yoksa benimmi satın alıp ona götürmem gerekior.ve hyosungscore dan mı alacam yoksa satan baska yermi var?
    150+77 TL yazılan hyosungsource zaten. Az önce de kuralkan'dan baktım 230 TL. Yani aynı fiyata geliyor. Erdal ustaya söylersen sipariş verir.

Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rıdvan maşaallah hem geziyorsun hemde buradakiler cevap yetiştiriyorsun tebrikler .. gezi reaim ve yorumları yol almak isteyenler için önemli ayrıntılar senden de gezi resim ve yorumlarını bekliyorum/ruz.
    vesselam..
    Buraya bir kaç fotoğraf koyarım elbet ama gezi anlatımı şeklinde yapacağımı pek sanmıyorum. Ama rotam dahilinde şuraya nasıl giderim, nerede kalırım sorularını memnuniyetle cevaplarım. Zaten istediğim kadar da fotoğraf çekemedim. Kocaman fotoğraf makinesi olunca bazen durup fotoğraf çekmek zor geldi. Cevap yetiştirmem yanıma aldığım dizüstü bilgisayar sayesinde oluyor. Akşamları kamp alanında/otelde açıyorum bilgisayarı, yoksa telefonla zor olur bu kadar.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yok benim bildiğim hyosourcetan başka. Kendin yaptırabilirsin en iyi ihtimalle. Arka çanta yakışmaz ama bu motora bence.

yola gidicem o yüzden lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:41 ----------

Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emaneten duruyorlar daha sonra şu resimdekilerle değişti..http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...qb.jpg</a></a>
    o çantanın altında demir var değil mi? plakaya yük biniyor mu?

Motosikleti
    GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis iyidir kötüdür bir şey diyemem gitmedim bilmiyorum. Ama 200.000 TL'ye araba alıp servisine götürsen bu gibi basit işlemleri eğer bir çırak varsa çırak yapar. Bir de kitapçıkta yazan akü kontrolü civataların sıkılması falan hikaye. Servisler de biliyor ki yeni motorda böyle kontrollere gerek yok. Özellikle söylemediğin sürece periyodik olarak kontrol edilmesi gereken noktalar haricinde pek bakmazlar.
    Neden gerek olmasın? Gerek yoksa neden kitapta yazsın? Adam o kitapta yazanları yapmayacaksa madem yağ da değiştirmesin zinciri de sıkmasın garanti belgesine damga basıp yollasın 15 yaşında çocuğun yaptığı işi yaparım elbet. İzmit'e stkanuni servisi ustalar motosiklete götürdüğümde söylemeden aküyü de gayet kontrol etti; sağını solunu da gözden geçirdi. Akünün de sıvısı azalmış gayet; gerek de varmış demek ki bakmasına.

Motosikleti
    gv 250
    Beyler ben de böyle bir şey var.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2722548/detay/
    slayerrr (rıdvan) motosikletimi geçen ay denemişti.emrenin ve siteden bir kaç arkadaşın daha görmüşlüğü vardır.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0018261/detay/

arkadaşlar motorla tatil planım araba ile gidelim diye ısrar edilmesi üzerine iptal edildi. motorun fiyatını da 7300 den 6500 e çekiyorum. uzun yol yapmak için aldığım motoru bakkala gitmek için kullanacaksam anlamı kalmıyor benim için. tamamen soğudum motor işlerinden. ilgilenenlerin bilgisine. teşekkürler...

Motosikleti
    GV 250
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0018261/detay/

arkadaşlar motorla tatil planım araba ile gidelim diye ısrar edilmesi üzerine iptal edildi. motorun fiyatını da 7300 den 6500 e çekiyorum. uzun yol yapmak için aldığım motoru bakkala gitmek için kullanacaksam anlamı kalmıyor benim için. tamamen soğudum motor işlerinden. ilgilenenlerin bilgisine. teşekkürler...
    Bodruma gittim geldim toplamda 2200 km yol yaptım bir haftada; gayet güzeldi valla; anlatılmaz yaşanır. Evli olsam karım karşı çıksa kusura bakma ben motoruma aşığım sen ikinci plandasın der boşarım. Bekara boşanmak da rahat tabii. Ama eğer hanım karşı çıkıyorsa biraz daha ısrar et bence; yok anne babaysa mesela onlar arabayla gelsin sen motorla derim ben...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler